Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

Jeden gracz powie, że często a inny, że rzadko. Zależy to od tego jak często pojawiają się w markecie karty że zdolnością usuwania. U mnie było kilka takich partii. Ale procentowo to jakieś 10%. Trzeba mocno zainwestować w artefakty lub zaklęcia, które na to pozwalają. Zwykle te inwestycje pokładam w coś innego. Owszem usuwanie jest ważne. Ale w pewnym momencie gry priorytety pojawiają się inne więc nie lubię mieć wiele kart pozwalających na usuwanie. Natomiast w rozgrywce na jej początku zawsze chętnie zakupię jedną czy dwie takie karty i usuwam te najsłabsze startowe karty. Ale tak by zejść do kilku kart na ręce mam rzadko.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że więcej czasu tracimy na zarządzanie talią, lub na sprawy nie zwiazane z ubiciem Nemezis, niż na walkę z nim, co raczej nie prowadzi do happy endu.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

gnysek pisze: 02 lut 2021, 09:59
Chudej pisze: 01 lut 2021, 23:55Miło, że Portal wydał tą grę i szkoda, że zaliczyli trochę faila z tymi kartami.
W sumie patrząc na to ile Legacy ma kart, a ile podstawki (podstawka: ~320, Legacy: ~600), plus naklejki, kartoniki i wypraska, no to patrząc na cenę podstawki, Legacy drukowane w Polsce by kosztowało koło 300-400zł, więc pytanie czy to jest fail, czy pójście nam na rękę, żeby wydać to w cenie niższej niż angielskie wersje. Do tego akurat karty Nemezis i Magów w wersji "chińskiej" bardziej mi się podobają (takie same są chyba zawsze w wersji angielskiej?). Z perspektywy łączenia zestawów to owszem jest fail, z perspektywy portfeli graczy - ciekawe rozwiązanie.
A to co wcześniej drukowali w Polsce było droższe czy tańsze od wersji ang? Jakaś z czapy ta Twoja estymacja.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
sasquach
Posty: 1828
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Trzewiczek wspominał, że w Polsce było by drożej, albo wręcz niemożliwe. Problem w tym, że nie mają technologi, żeby to wszystko (naklejki, koperty, itp.) wydrukować i złożyć do kupy.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Patrząc na jakość planszetek w polskiej edycji to nasze drukarnie technologicznie oprócz koperty i naklejki nie są w stanie wydrukować nawet "pocztówki" tak żeby farba z niej nie odpadała. Także nie dziwię się że zamówienie poszło do Chin.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Polska wersja ma moim zdaniem lepszy materiał do kart i gorszy do planszetek, więc żadna nie jest idealna.
sasquach
Posty: 1828
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Angielska ma całkiem spoko jakość. Gram bez koszulek (bo nie ma tasowania) i trzymają się bardzo dobrze.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pompa85 »

Łączycie karty z podstawki z Wieczną Wojną? Mam wieczną wojnę z dwoma najnowszymi dodatkami. Chciałbym dokupić podstawkę i dwa kolejne dodatki.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

Ja nie łącze. Gram w nie niezależnie. Nie jestem pewien czy mieszanie nie groziło pogorszeniem balansu. Choć ja osobiście nie tym się przejmuje, balans przecież na też się waha w zależności od wylosowanych kart. Nie czuję potrzeby łączenia. Regrywalnośc jest fajna nawet w obrębie jednego pudła.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Co do magów, kart magów (spelle, artefakty, klejnoty) to wręcz jest wskazane mieszanie :D. Balans teoretycznie jest zachwiany w momencie gdy zmieszasz ze sobą karty nemesis, aczkolwiek ja osobiście mieszam wszystko i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu grania.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pompa85 »

Freshus pisze: 19 lut 2021, 21:16 Co do magów, kart magów (spelle, artefakty, klejnoty) to wręcz jest wskazane mieszanie :D. Balans teoretycznie jest zachwiany w momencie gdy zmieszasz ze sobą karty nemesis, aczkolwiek ja osobiście mieszam wszystko i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu grania.
Właśnie tak myślałem, żeby ewentualnie złączyć karty magów, a oddzielnie zostawić talie nemezis.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Nie mozna laczyc kart nemesis zeby nie zrobil Ci sie deck z duza iloscia stworow np. Natomiast rynek i magow jak njabardziej trzeba mieszac po to kupujesz dodatki :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

Wosho pisze: 20 lut 2021, 12:20 Nie mozna laczyc kart nemesis zeby nie zrobil Ci sie deck z duza iloscia stworow np. Natomiast rynek i magow jak njabardziej trzeba mieszac po to kupujesz dodatki :)
Ja kupuję dla urozmaicenia gier. Nie trzeba do tego mieszać. Wystarczy wyłożyć z nowego dodatku inne karty, magów, nemesis. Nie muszą być wymieszane z innymi pudełkami. Ale oczywiście nie zabraniam. Przy czym najchętniej połączył bym magów jeśli byś mnie zmusił by coś łączyć :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bludgeon »

Wosho pisze: 20 lut 2021, 12:20 Nie mozna laczyc kart nemesis zeby nie zrobil Ci sie deck z duza iloscia stworow np. Natomiast rynek i magow jak njabardziej trzeba mieszac po to kupujesz dodatki :)
Oczywiście że można, po prostu trzeba zaakceptować wtedy fakt, że deck może być trudniejszy niż normalnie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Jest to coop, więc nic nie przeszkadza w mieszaniu talii Nemesis jak kto chce, ale nie polecam, ponieważ może to stworzyć rozgrywki, których nie da się wygrać. (Np same karty ataku, które bezpośrednio dają obrażenia gravehold)

Polecam mieszać zestawy, ale nadal trzymać się jednego zestawu w obrębie danego rzędu (np. Rząd I podstawka, rząd II wieczna wojna, rząd III podstawka).

Albo podzielić karty na typy atak, poplecznik, moc i jakąś tam trzymać równowagę przy tworzeniu talii.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

No ok zle to napisalem, mozna ale nie poleca sie, aczkolwiek mozna by sprawdzic czy ratio rodzaju kart jest takie same w kazdym secie, wymieszac je i losowac tyle ile powinno byc w danej katgorii w danym tierze.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Osobiście gram mieszając karty nemesis od premiery wiecznej wojny (+ wszystkie promo wydane w Polsce). Trochę tych rozgrywek nastukałem i może raz poczułem, że rzeczywiście dostałem same karty skupiające się np. na gravehold. Poza tym zazwyczaj jest jakaś zróżnicowanie i nie ma z tym problemu.

Oczywiście z każdym kolejnym dodatkiem i każdą kolejną pulą kart nemesis ta sytuacja pewnie będzie występować coraz częściej, więc wtedy będę rozważał. Przy dwóch podstawkach nie ma tego problemu moim zdaniem.

Abstrahując od tego, że powiedzmy z samej podstawki + promosy do pierwszego aeon's, na tier 1 tak czy inaczej można dobrać np. same miniony, ataki, moce, które skupiają się na jednym. Na tier 3 i tak wchodzą prawie wszystkie karty (wszystkie? Nie pamiętam, które promosy do której części były), więc tutaj różnica wynika tylko z tego, że możemy mieć 2 mocniejsze ataki w miasto zamiast np. mocy i ataku. Hmmm... Największe znaczenie może ma to dla tier 2...
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: elpormyko »

Czy gdzieś się Portal odnosił do tego, że karta maga z zielonym tłem (Aeon's End Legacy) ma ten sam obrazek (żeńska wersja) po obu stronach? :)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ernin »

elpormyko pisze: 21 lut 2021, 17:14 Czy gdzieś się Portal odnosił do tego, że karta maga z zielonym tłem (Aeon's End Legacy) ma ten sam obrazek (żeńska wersja) po obu stronach? :)
Jest w sklepiku u nich do kupienia poprawny arkusz. Ale ja osobiście nie zamawiałem bo po co jeśli obecny też jest w pełni grywalny?
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: elpormyko »

Grywalny jest...ale zaburza pełną immersję :mrgreen:
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

elpormyko pisze: 21 lut 2021, 18:03 ...zaburza pełną immersję :mrgreen:
Dokładnie! Dla fanów Legolasa wymiana obowiązkowa :lol:
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzech »

I mamy już nowy dodatek do na Kickstarterze :D
https://www.kickstarter.com/projects/ib ... escription
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

A Portal jest 2 cykle w tył... Są jakieś informacje o planach wydawniczych?

Pewnie kupię tego kickstartera, ponieważ w Legacy całkiem przyjemnie się grało i nie chcę czekać +2 lat na wydanie po polsku.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Od zapowiedzi Legacy wszystko stoi już bardzo długo, plus obsuwa. Kiedy Wieczna Wojna wyszła bo już nie pamiętam? 2019? Też liczyłem, że Portal nadgoni a tu nawet zapowiedzi nie ma kolejnego tytułu.
Grzegorz123
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 14:30

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzegorz123 »

Gdy brama jest zamknięta do "góry" i ją wzmacniamy to staje się otwarta?
ODPOWIEDZ