Root (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: AnimusAleonis »

tapczanik420 pisze: 23 lut 2021, 21:13 Wystartował KS kolejnego i ponoć ostatniego dodatku ...
A właśnie zapomniałem dopytać, mógłbyś podać gdzie padła ta informacja że to ma być ostatny dodatek?
Pytam z ciekawości bo pamiętam że po Underworld Cole w jakimś wywiadzie mówił że widzi jeszcze z trzy czy cztery rzeczy w serii... ale może mu chodziło o te pojedyńcze rzeczy... jakby nie było byłbym wdzięczny za linka :)
... możemy się w przyszłości spodziewać Big Boxa (inb4 na bgg pisali, że nie będzie big boxa - wtedy chodziło o big box jako storage solution a nie komplemtne wydanie gry). BTW widać już jak się cenią, poprzednie automy startowały z ceną $15 na KSie, tutaj mamy już $40 na dzień dobry (choć niby autom więcej, but still).
Kurcze Big Box by się przydał... ale jako storage solution :lol:
Taka edycja All-In, biorąc pod uwagę jak ceny idą do góry, to słono by musiała kosztować... ale niech robią, to pewnie będzie można same pudło też zamówić jako add-on :mrgreen:

No i mogli by się pokusić o figurki zamiast meeples... ale znów cena byłaby z kosmosu pewnie... i chyba pamiętam że gdzieś Cole czy Leder mówił że jest przeciwny plastikowym figurkom.... z drugiej strony pecunia non olet :dollar: :dollar: :dollar:
Yuri pisze: 23 lut 2021, 21:59 ... więc moje pytanie czy warto wchodzić w tego KSa? ...
Myślę że nie warto.
Cena jest dość zaporowa jak na zawartość moim zdaniem, nie ma tu jakichkolwiek exclusives, a Poral to na pewno, i to po niższej cenie, wyda w całości... eventually :P
michaldz1 pisze: 23 lut 2021, 23:07 - Powód zawartościowy (przesytowy)
Nie wiem co nowego ten dodatek wprowadza. Najemnicy brzmią teraz trochę jak "bałagan na planszy". Zastanawiam się w czym jest ciekawsze 9 i 10 frakcja od poprzednich ośmiu w grze . O miejscach na mapie trudno cokolwiek powiedzieć. Mogą to być nowe tryby rozgrywki - to może być fajne. Ale czy potrzebne?
Ten dodatek jest ewidentnie "skrojony" na czasy pandemii, czyli skierowany do osób które grają solo i tych które grają z domownikami, co w przytłaczającej większości oznacza 2-osobowe gry. Ale tak jak piszesz, nowe frakcje, czy jakakolwiek inna zawartość tak naprawdę, nie jest "potrzebna"... ani pewnie nie zmieni nic diematralnie w rozgrywce... jest raczej dla osób które 1. uwielbiają Root i 2. tyle grają że każdemu frakcje zaczynają się "nudzić" i więcej rozmaitości będzie mile widziane.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

Yuri pisze: 23 lut 2021, 21:59 Planuje w tym roku kupić duży zestaw PL, który w tym roku wyda Portal. Oczywiście wolałbym mieć już kompletna wersję PL skoro w to celuje, więc moje pytanie czy warto wchodzić w tego KSa? Raczej nie ma tam żadnych exclusivow z tego co widzę.
Olej KS, ROOT to jest chyba najbardziej anty-KSowa gra jaką znam, zamiast płacić sporą kasę za angielskie wydanie lepiej poczekać aż to wyda Portal, nie dość że taniej to jeszcze Leder ma tendencję do błędów/balansu w pierwszym druku, więc czekając ten rok czy półtora dostaniesz taniej polska wersję po ewentualnych poprawkach/balansie.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

wrojka pisze: 23 lut 2021, 22:39 by finalnie odkryć community online gdzie idzie zagrać z wszystkimi dodatkami i doświadczonymi graczami.
Grywasz na TTS? Ja kupiłem na którejś z kolejnych promocji ale nie odpaliłem jeszcze Roota. Byłem nawet na discordzie Ledera i oglądałem jak ludzie grają, ale sam nie grałem. Może byłbys chętny na grę (i przy okazji wprowadzenie 😃) i ewentualnie ktoś z tego wątku również?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 07:43 przez tapczanik420, łącznie zmieniany 1 raz.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yuri »

tapczanik420 pisze: 24 lut 2021, 06:50 .... Może byłbys chętny na grę (i przy okazji wprowadzenie 😃) i ewentualnie ktoś z tego wątku również?
A wiesz ze może i chętnie? Tylko nigdy nie grałem na TTS ale może czas to zmienić. Warto nawet dlatego, że choć raz to nie ja musiałbym tłumaczyć, tylko mnie by tłumaczono. Gdzie znajdę najtańszy TTS.?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 451
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: wrojka »

tapczanik420 pisze: 24 lut 2021, 06:50 Grywasz na TTS? Ja kupiłem na którejś z kolejnych promocji ale nie odpaliłem jeszcze Roota. Byłem nawet na discordzie Ledera i oglądałem jak ludzie grają, ale sam nie grałem. Może byłbys chętny na grę (i przy okazji wprowadzenie 😃) i ewentualnie ktoś z tego wątku również?
https://discord.gg/D7bzD6pF7s
Mogę zrobić dziś/jutro grę wprowadzającą jak zbierze się grupa 4 ludzi, a jeśli będzie mniej to mogę potłumaczyć co jak działa na TTS.
Yuri pisze: 24 lut 2021, 06:55 A wiesz ze może i chętnie? Tylko nigdy nie grałem na TTS ale może czas to zmienić. Warto nawet dlatego, że choć raz to nie ja musiałbym tłumaczyć, tylko mnie by tłumaczono. Gdzie znajdę najtańszy TTS.?
Ogólnie chodzi o TTS z Steama https://store.steampowered.com/app/2861 ... Simulator/
Co jakiś czas jest w promocji. Wiem, że ludzie też kupują klucze do gier przez jakieś trzecie strony, ale sam nigdy tego nie robiłem i nie znam się.
Samego TTS polecam mocno [ 530h w 1.5 roku :D ], bo idzie znaleźć też inne gry (tylko sam LFG na TTS'ie średnio istnieje, najlepiej szukać ludzi przez discordy)
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: piwko »

wrojka pisze: 24 lut 2021, 08:33
tapczanik420 pisze: 24 lut 2021, 06:50 Grywasz na TTS? Ja kupiłem na którejś z kolejnych promocji ale nie odpaliłem jeszcze Roota. Byłem nawet na discordzie Ledera i oglądałem jak ludzie grają, ale sam nie grałem. Może byłbys chętny na grę (i przy okazji wprowadzenie 😃) i ewentualnie ktoś z tego wątku również?
https://discord.gg/D7bzD6pF7s
Mogę zrobić dziś/jutro grę wprowadzającą jak zbierze się grupa 4 ludzi, a jeśli będzie mniej to mogę potłumaczyć co jak działa na TTS.
Yuri pisze: 24 lut 2021, 06:55 A wiesz ze może i chętnie? Tylko nigdy nie grałem na TTS ale może czas to zmienić. Warto nawet dlatego, że choć raz to nie ja musiałbym tłumaczyć, tylko mnie by tłumaczono. Gdzie znajdę najtańszy TTS.?
Ogólnie chodzi o TTS z Steama https://store.steampowered.com/app/2861 ... Simulator/
Co jakiś czas jest w promocji. Wiem, że ludzie też kupują klucze do gier przez jakieś trzecie strony, ale sam nigdy tego nie robiłem i nie znam się.
Samego TTS polecam mocno [ 530h w 1.5 roku :D ], bo idzie znaleźć też inne gry (tylko sam LFG na TTS'ie średnio istnieje, najlepiej szukać ludzi przez discordy)
O, ja bardzo chętnie piszę się na granie w Root przez TTSa! :)
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Piskal »

a w wersję Steam, ale nie przez TTS ktoś gra?
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: leszczorek »

Ja ;)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

wrojka pisze: 24 lut 2021, 08:33 Ogólnie chodzi o TTS z Steama https://store.steampowered.com/app/2861 ... Simulator/
Co jakiś czas jest w promocji. Wiem, że ludzie też kupują klucze do gier przez jakieś trzecie strony, ale sam nigdy tego nie robiłem i nie znam się.
Samego TTS polecam mocno [ 530h w 1.5 roku :D ], bo idzie znaleźć też inne gry (tylko sam LFG na TTS'ie średnio istnieje, najlepiej szukać ludzi przez discordy)
Też tak miałem, widziałem te klucze z ruskich steamów i stwierdziłem, że nie warte ryzyka. TTS jest cyklicznie na wyprzedaży za 35 zł albo jeszcze taniej w wielopaku (BTW Yuri może ktoś tutaj na forum kupił wielopak i może odsprzedać klucz?).

Co do grania ja bardzo chętnie, tylko niestety w tym tygodniu odpadam łącznie z weekendem, najchętniej więc coś next week. W TTS już coś tam klikałem, natomiast byłbym chętny również na wprowadzenie i obsługę tego ROOTowego moda. W sumie zawiązała się już jakaś grupa, to japanczyk nam może wydzielić wątek do umawiania się i tutaj zostawić tylko wzmiankę o nim dla przyszłych chętnych :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: narandil »

cześć,
jako świeży nabywca Roota chciałem się was zapytać czy jest coś o czym powinienem wiedzieć zanim siądę do nauki i grania a czego nie dowiem się z zawartości pudełka? Np. jakieś błędy na kartach/ instrukcji albo aktualizacje zasad - z tego rozumiem to kolejne edycje angielskie mają lekko zmieniane reguły? Wiadomo na której edycji opiera się polskie wydanie? I czy w ogóle zawracać sobie głowy tymi zmianami czy po prostu grać wg tego co jest w instrukcji PL ? :D

z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: michaldz1 »

narandil pisze: 25 lut 2021, 14:02 cześć,
jako świeży nabywca Roota chciałem się was zapytać czy jest coś o czym powinienem wiedzieć zanim siądę do nauki i grania a czego nie dowiem się z zawartości pudełka? Np. jakieś błędy na kartach/ instrukcji albo aktualizacje zasad - z tego rozumiem to kolejne edycje angielskie mają lekko zmieniane reguły? Wiadomo na której edycji opiera się polskie wydanie? I czy w ogóle zawracać sobie głowy tymi zmianami czy po prostu grać wg tego co jest w instrukcji PL ? :D

z góry dzięki za pomoc.
Roota jest tylko jedna edycja. Były skargi na brak balansu do pierwszego druku i to zostało poprawione w następnych. Jakieś pomniejsze błędy były też na planszetkach. Ja mam pierwszy druk i gra była całkowicie grywalna już w takiej wersji.
Polskie wydanie opiera się na trzecim druku już "poprawionym".
Jak zacząć grać(według mnie):
- Obejrzyj jakiś filmik, żeby złapać podstawowe zasady.
- Przejrzyj tą prostrzą instrukcje żeby złapać zasady ogólne ze dwa razy.(w pudełku też jest przykład zdaje się dwóch pierwszych tur)
- Jak grasz z kimś to rozdaj planszetki graczy i przed rozpoczęciem każ każdemu przeczytac całą planszetke na głos.
- Pierwszych kilka tur niech każdy omawia swoje akcje na głos.
- Jak będzie jakaś interakcja np. walka, wchodzenie w "przyjaźnie" z włóczęgą doczytuj z zasad rozszerzonych. Zdarza się że w tej książeczce jest więcej kroków dotyczącej jakiejś akcji niż w zasadach podstawowych.
Heavenly Touch
Posty: 51
Rejestracja: 01 paź 2020, 09:04

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Heavenly Touch »

Mam zarówno Root w wersji na Steam jak i na tabletop simulator. Obie wersje bardzo polecam i jestem chętny na rozgrywkę ^^ Zasady też w razie czego wytłumaczę
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Vezyr »

narandil pisze: 25 lut 2021, 14:02 cześć,
jako świeży nabywca Roota chciałem się was zapytać czy jest coś o czym powinienem wiedzieć zanim siądę do nauki i grania a czego nie dowiem się z zawartości pudełka? Np. jakieś błędy na kartach/ instrukcji albo aktualizacje zasad - z tego rozumiem to kolejne edycje angielskie mają lekko zmieniane reguły? Wiadomo na której edycji opiera się polskie wydanie? I czy w ogóle zawracać sobie głowy tymi zmianami czy po prostu grać wg tego co jest w instrukcji PL ? :D

z góry dzięki za pomoc.
Tak jak wyżej zostało wspomniane, polskie wydanie bazuje na 3 edycji. Z błędów które mi przychodzą do głowy to zamiana z markizy na markiza na niektórych kartach (chyba opisu frakcji) i chyba też są błędy w przykładowej rozgrywce (nie jestem pewien czy to nie wynika ze zmian balansu w kolejnych edycjach). Jedyny znaczący błąd jest w dodatku "Plemiona rzeczne". Jeżeli angielski nie jest dla ciebie problemem to polecam jednak sugerować się zasadami z 4 edycji, bo prostują/wyjaśniają część rzeczy (np. trochę niefortunne sformułowanie dotyczące stanów przedmiotów u włóczęgi, które są w polskiej wersji).
Ostatnio zmieniony 25 lut 2021, 20:22 przez Vezyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: AntBehindLeaf »

Vezyr pisze: 25 lut 2021, 19:42
narandil pisze: 25 lut 2021, 14:02 cześć,
jako świeży nabywca Roota chciałem się was zapytać czy jest coś o czym powinienem wiedzieć zanim siądę do nauki i grania a czego nie dowiem się z zawartości pudełka? Np. jakieś błędy na kartach/ instrukcji albo aktualizacje zasad - z tego rozumiem to kolejne edycje angielskie mają lekko zmieniane reguły? Wiadomo na której edycji opiera się polskie wydanie? I czy w ogóle zawracać sobie głowy tymi zmianami czy po prostu grać wg tego co jest w instrukcji PL ? :D

z góry dzięki za pomoc.
Tak jak wyżej zostało wspomniane, polskie wydanie bazuje na 3 edycji. Z błędów które mi przychodzą do głowy to zamiana z markizy na markiza na niektórych kartach (chyba opisu frakcji) i chyba też są błędy na przykładowej rozgrywce (nie jestem pewien czy to nie wynika ze zmian balansu w kolejnych edycjach). Jedyny znaczący błąd jest w dodatku "Plemiona rzeczne". Jeżeli angielski nie jest dla ciebie problemem to polecam jednak sugerować się zasadami z 4 edycji, bo prostują/wyjaśniają część rzeczy (np. trochę niefortunne sformułowanie dotyczące stanów przedmiotów u włóczęgi, które są w polskiej wersji).
Hej, a gdzie mogę znaleźć instrukcję po angielsku do 4 edycji?

Drugie pytanie to czy aktualny dodruk portalu będzie zawierał poprawione tłumaczenie? czy kopiuj wklej ostatniego wydania zrobili? były o tym jakieś informacje?
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Vezyr »

Ja w swoich partiach stosuję się do tej wersji zasad https://root.seiyria.com. Z tego co mi wiadomo to powinny bazować na ostatniej edycji angielskiej. Z takich znaczących różnic to od wersji 4 doprecyzowano co się dzieje z włóczęgą na polanie na której doszło do rebelii. Musi uszkodzić 3 przedmioty. Poprzednie edycje tego nie zawierały.
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Atamán »

narandil pisze: 25 lut 2021, 14:02 cześć,
jako świeży nabywca Roota chciałem się was zapytać czy jest coś o czym powinienem wiedzieć zanim siądę do nauki i grania a czego nie dowiem się z zawartości pudełka? Np. jakieś błędy na kartach/ instrukcji albo aktualizacje zasad - z tego rozumiem to kolejne edycje angielskie mają lekko zmieniane reguły? Wiadomo na której edycji opiera się polskie wydanie? I czy w ogóle zawracać sobie głowy tymi zmianami czy po prostu grać wg tego co jest w instrukcji PL ? :D

z góry dzięki za pomoc.
Wersja PL bazuje na 3 edycji, ma 1 błąd merytoryczny, ale dotyczy dodatku "Plemiona rzeczne", u Jaszczurzych Kultystów w akcji Punktacji zamiast tekstu "odrzuć nieujawnioną kartę" powinno być: "odrzuć ujawnioną kartę".

W 4 edycji zmieniono/dodano dwie zasady:
- Gdy jest efekt, który niszczy wszystkie wrogie komponenty z danej polany (rewolta, niektóre karty) i na tej polanie jest Włóczęga, to musi on sobie zniszczyć 3 przedmioty.
- Koty mogą w dowolnym momencie odrzucić kartę ptaka, by wykonać darmową akcję (wcześniej było tak, że najpierw musiały zrobić 3 normalne akcje i dopiero wtedy mogły iść darmowe).

W 5 edycji zmieniono jedną zasadę:
- Gdy Włóczęga przemieszcza wojowników innego gracza, z którym ma sojusz, to nie musi stosować się do zasad przemieszczania się danej frakcji oraz może to robić zawsze gdy przemieszcza się z polany do polany (wcześniej mógł z tego korzystać tylko w ciągu dnia, ale musiał respektować zasady legalnego poruszania się danej frakcji - czyli np. zasady dominacji polany startowej lub docelowej, teraz już nie musi).
Wiszu89
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2020, 13:34

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Wiszu89 »

Jakie macie zdanie na temat gry Sojuszem na mapie zimowej? Ogrywam aktualnie Roota na Steamie i ile na mapie jesiennej idzie mi dobrze, nie odstaje od reszty z punktami, a czasem nawet jestem w stanie wygrać (o ile nie zostanę zgnojony na początku :) ), to na zimowej często nie jestem w stanie sensownie pierwszego powstania zrobić. Podobny problem zauważam u innych grających Sojuszem na zimowej mapie.
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Ogólnie na mapie zimowej jest mniej połączeń, a co za tym idzie trudniej jest się rozprzestrzenić.
Czy na wersji cyfrowej często zdarzają się losowe układy polan, gdzie te same kolory występują obok siebie?
Tu jest taka stronka z zasadami Root: https://root.seiyria.com/ - oprócz zasad są tam też narzędzia do rozstawienia (w górnym prawym rogu). Jedno z nich pozwala na ustawienie zbalansowanej mapy zimowej (Map Generator). Może da się ustawić to na cyfrowej wersji?
Wiszu89
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2020, 13:34

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Wiszu89 »

Tak, kilkakrotnie trafiało mi się, że np. w jednym rogu obok siebie były 3 lisie polany. Najwięcej tam zyskują koty, włóczęga da sobie radę, ptaki w zależności od szczęścia w kartach, ale sojuszem to jest trauma, bardzo łatwo przeciwnicy cię blokują do tego stopnia, że nawet poparcia nie możesz zdobyć. I nie ma opcji ustawień mapy, jedynie wybór pomiędzy jesienną a zimową.
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Słabiutko :| Jedyne co mogę poradzić to wystawić się w optymalnym miejscu z wieloma kolorami w zasięgu i ustawienie pierwszej bazy jak najszybciej. Sojusz traci trochę na wersji cyfrowej przez ograniczone możliwości prowadzenia polityki ("Ja nic nie mam, powstrzymaj lepiej koty!") ale może coś uda się ugrać na tym polu.
Pamiętaj że Orle Gniazda są bardziej podatne na Twoją propagandę - obserwuj ich dekret i ustaw się Sympatykami tam gdzie nie wydadzą Ci bitwy, albo zrobią to niechętnie.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Chudej »

Miałem w końcu okazję zagrać Corvidami przeciwko Marquisom i Eyrie Dynasty.

W sumie to zajęło mi z 3 rundy zanim załapałem jak nimi grać, przez to że gra nam się przesunęła w czasie i zapomniałem wszystkiego co się nauczyłem przygotowując się wcześniej :) Wydaje mi się, że grając nimi trzeba po prostu olać te całe plot tokeny i najważniejsze to najpierw się zrespić po całej mapie i umacniać swoją pozycję. Dopiero kontrolując trochę obszary dookoła warto zacząć się bawić w knucie. Przez te pierwsze rundy dosyć mocno byłem w tyle (miałem 1 punkt, gdzie reszta miała 10-15), ale dzięki odwróceniu uwagi Eyrie żeby zajęły się kotami, miałem szansę się odbudować i sporo nadrobiłem. Niestety za bardzo daliśmy się rozhulać niebieskim ptaszkom po mapie i przez większość gry cisnęły one na 1 przywódcy bez problemów. Ostatecznie wygrały koty, a ja byłem ostatni, ale gra była bardzo wyrównana i były jakieś 2 punkty między każdym z nas. Kolega właściciel gry stwierdził jednak, że niezbyt fajnie się gra ani tymi Corvidami ani przeciwko nim, więc pewnie w najbliższym czasie nie zawitają na stół.

Następnym razem myślę nad zagraniem jako Jaszczury, co o nich myślicie?
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kmd2000 »

Jaszczurów nie lubię do tego stopnia, że nie trzymam ich nawet w pudełku z grą - szkoda miejsca. Frakcja robiona na siłę i na ostatnią chwilę. Jest niepotrzebnie zawiła, a gameplay porywa niczym sprawdzanie paragonu po zakupach w spożywczaku.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 451
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: wrojka »

Uważam, że i Kruki, i Jaszczury są po prostu słabe. Zdanie to wydaje się podzielać sam Leder Games, bo pracują nad 'Advanced Setup Rules', czyli balansem setupu. Największe zmiany to takie, że Jaszczury zaczynają z 2 akolitami i mogą wybrać swój punkt startowy, Kruki dostają czwartego wojownika i 1 plot na start. Dodatkowo koty zaczynają nie z 12 -1 = 11, a 12 + 3 =15 wojownikami. Na to wszystko nakłada się draw 5 kart na start i możliwość wybrania 3 z nich jako startowej ręki.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Atamán »

Ile graczy tyle opinii, bo ja bardzo Jaszczurki lubię. Jest to frakcja mocna, ale mało mobilna, frakcja której nie opłaca się atakować po trochu, tylko trzeba zrobić mocny wjazd i zaorać ogrody. Można też je kontrolować typem kart, które zagrywamy i odrzucamy. Lubię grać nimi oraz uważam ich za ciekawych przeciwników, gdy gram przeciwko nim. Dużo ciekawsza frakcja od nudnych Kotów czy przegiętego Włóczęgi z podstawki.

Nowe zasady setupu dla Kotów są ok wg mnie, one potrzebują wzmocnienia, zwłaszcza gdy ktoś gra przed nimi i może im rozwalić twierdzę przed ich pierwszym ruchem. Więcej kotów na planszy i możliwość wyboru 3 startowych kart z 5 powinien dać im lepsze szanse.

Wzmocnienie Jaszczurek trochę nie rozumiem.
alodoko
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2018, 14:57
Has thanked: 5 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: alodoko »

Cześć, co sądzicie o dodatku Plemiona rzeczne? Mast have? Zastanawiam sie nad jego kupnem. W roota będę grać przeważnie w 2 osoby a i pewnie solo jak będzie dostępne po polsku.
ODPOWIEDZ