Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: MichalCh132 »

Yakano pisze: 21 lut 2021, 12:24
Obrazek
Trochę dziwne że jest na planszetce gracza wytłumaczona sama szybkość, trochę zmarnowane miejsce bo to raczej rzecz która tłumaczy się raz na początku i wie się już zawsze
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Ja rozumiem, że każda szkoła będzie miała inna zdolność.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

MichalCh132 pisze: 21 lut 2021, 21:19
Trochę dziwne że jest na planszetce gracza wytłumaczona sama szybkość, trochę zmarnowane miejsce bo to raczej rzecz która tłumaczy się raz na początku i wie się już zawsze
To zdolnosc szkoly kota

Wookie odpowiada na pytamia pod postem:
https://m.facebook.com/groups/kickstart ... 786126843/

Kobiet nie bedzie, potwory beda tylko durnostojkami na planszy, kart questow bedzie jakies 120
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

MichalCh132 pisze: 21 lut 2021, 21:19 Trochę dziwne że jest na planszetce gracza wytłumaczona sama szybkość, trochę zmarnowane miejsce bo to raczej rzecz która tłumaczy się raz na początku i wie się już zawsze
Ta "Szybkość" to właśnie cecha specjalna tej szkoły. Każda szkoła ma inną cechę specjalną i te cechy mają inną nazwę.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pioter123 »

Scamander pisze: 12 lut 2021, 20:29 Jak widać działa, ruszyły spekulacje, wątki na forum pęcznieją od postów. Póki nie wiadomo dla kogo ta gra jest to gra jest dla wszystkich (bijących się o strzępki informacji). Można Wookiemu zarzucać, że gier najlepszych nie robi, ale na marketingu to się chłopak zna.
Zeby tylko nie zrobilo sie z tego drugie Stworze...
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: steemm »

niby nie wsiadłem do hypetrainu, ale jednak będe obserwował ruchy w temacie tej gry bo bardzo chętnie bym zagrał w porządną planszówkę ze świata wiedźmina.
Patrol1q
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Patrol1q »

Co do gry to niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na jakikolwiek film przedstawiający mechaniki gry, a najlepiej zobaczyć gameplay lub przeczytać planszówkę. Jak na razie wszystkie wypowiedzi osób które nie grały w prototyp to "wróżenie z fusów" i nakręcanie swoich oczekiwań. Mnie osobiście trochę zawiodła ujawniona planszetka gracza, a dokładniej grafika. Zdecydowanie preferował bym ręcznie namalowane grafiki a nie komputerowe rendery. Ale na grę na zerkam z zaciekawieniem. Zobaczymy co z niej będzie.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

I już pierwszy wygląd figurek. Jedyne co bym zmienił to żeby miał medalion żeby odróżniać przedstawicieli szkół, bo brak tych medalionów psuje klimat. Ale poza tym wygląda obiecująco prototyp :3
Obrazek
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Sorry, ale... slaba ta figurka
Niepotrzebnie "efekciarska", w zamierzeniu pewnie dynamiczna, a wyszła niesamowicie statycznie

Poza dziwna do walki, stanie na dziwnych wystających kamieniach niewiadomo po co... ani to ladne, ani klimatyczne, ani praktyczne
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: garg »

W pierwszej chwili myślałem, że stoi na szczudłach :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: allagainstyou »

Styl i poziom detali super, choć poza dziwna, nienaturalna. Gdyby składał się do ataku, to ułożenie miecza, rąk i wyraz twarzy powinny być inne. Gdyby nie składał się do ataku to po skacze odbijając się od tej wystającej skały, trzymając miecz za sobą? Dlaczego odbija się od tej skały tak jakby w bok? W ogóle dlaczego trzyma miecz dokładnie tak jak bejsbolista trzyma kij? No dziwna ta poza.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Poza taka sama jak na grafice z planszy gracza:

Obrazek
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mr_Fisq »

allagainstyou pisze: 23 lut 2021, 16:44 Styl i poziom detali super, choć poza dziwna, nienaturalna. Gdyby składał się do ataku, to ułożenie miecza, rąk i wyraz twarzy powinny być inne. Gdyby nie składał się do ataku to po skacze odbijając się od tej wystającej skały, trzymając miecz za sobą? Dlaczego odbija się od tej skały tak jakby w bok? W ogóle dlaczego trzyma miecz dokładnie tak jak bejsbolista trzyma kij? No dziwna ta poza.
Kolega trenował HEMA, że mu się ułożenie miecza nie podoba? ;)
https://youtu.be/4GoQlvc_H3s?t=130 (i do końca można obejrzeć, nie jest to szczyt techniki, ale obrazuje trochę ataków z góry z ramienia)
Za to dłonie ma za blisko siebie, jakby lewą trzymał na głowicy, to miałby lepszą dźwignię/szybkość.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: wisniax »

Poza trochę przekombinowana ale nie jest tragicznie, bardziej ala ninja niż wiedźmin ;) Zmieniłbym też te obeliski na coś ciut mniejszego i bardziej zbitego, na kształt pojedynczej bryły. No i chciałbym zobaczyć taki model w rzeczywistości a nie jako render, bo te zawsze mają fajne detale i robią smaczek. Medaliony szkoły to również trafna uwaga ale jak figurki będą kiepskiej jakości to pewnie i tak będzie ciężko rozpoznać ich kształt.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: allagainstyou »

Mr_Fisq pisze: 23 lut 2021, 17:47 Kolega trenował HEMA, że mu się ułożenie miecza nie podoba? ;)
https://youtu.be/4GoQlvc_H3s?t=130 (i do końca można obejrzeć, nie jest to szczyt techniki, ale obrazuje trochę ataków z góry z ramienia)
Za to dłonie ma za blisko siebie, jakby lewą trzymał na głowicy, to miałby lepszą dźwignię/szybkość.
Po prostu zastanawiam się dlaczego ten wiedźmin znalazł się w takiej dziwnej pozycji. Fajny filmik. W 2:10 dłonie są znacznie niżej niż tutaj, atakujący ma solidne podparcie a ostrze opiera się o ramię - każda z tych rzeczy jest kluczowa do wyprowadzenia takiego ataku. Obejrzałem filmik do końca ale nic nie przypominało tej pozycji. Tak jak mówiłem, gdyby nie brak podparcia to byłaby typowa pozycja bejsbolisty szykującego się do odbicia piłki. Pozycja wyglądałaby lepiej gdyby postać składała się do ataku jak z 2:40, z mieczem w dół za plecami i grymasem wysiłku na twarzy, a nie stoickim spokojem. W tym momencie ani nie wygląda jakby składał się do ataku, ani nie wygląda jakby wyczekiwał / zbliżał się do celu. Odbija się od wysokiego kamienia pod dziwnym kątem, niepewnie trzymając miecz, z wyrazem wyczekiwania na twarzy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

wisniax pisze: 23 lut 2021, 23:10 Poza trochę przekombinowana ale nie jest tragicznie, bardziej ala ninja niż wiedźmin ;) Zmieniłbym też te obeliski na coś ciut mniejszego i bardziej zbitego, na kształt pojedynczej bryły. No i chciałbym zobaczyć taki model w rzeczywistości a nie jako render, bo te zawsze mają fajne detale i robią smaczek. Medaliony szkoły to również trafna uwaga ale jak figurki będą kiepskiej jakości to pewnie i tak będzie ciężko rozpoznać ich kształt.
O detal bym się nie martwił. Ich producent bardzo ładnej jakości robi figurki.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mr_Fisq »

allagainstyou pisze: 24 lut 2021, 08:19
Spoiler:
Po prostu zastanawiam się dlaczego ten wiedźmin znalazł się w takiej dziwnej pozycji. Fajny filmik. W 2:10 dłonie są znacznie niżej niż tutaj, atakujący ma solidne podparcie a ostrze opiera się o ramię - każda z tych rzeczy jest kluczowa do wyprowadzenia takiego ataku. Obejrzałem filmik do końca ale nic nie przypominało tej pozycji. Tak jak mówiłem, gdyby nie brak podparcia to byłaby typowa pozycja bejsbolisty szykującego się do odbicia piłki. Pozycja wyglądałaby lepiej gdyby postać składała się do ataku jak z 2:40, z mieczem w dół za plecami i grymasem wysiłku na twarzy, a nie stoickim spokojem. W tym momencie ani nie wygląda jakby składał się do ataku, ani nie wygląda jakby wyczekiwał / zbliżał się do celu. Odbija się od wysokiego kamienia pod dziwnym kątem, niepewnie trzymając miecz, z wyrazem wyczekiwania na twarzy.
Tu masz wyżej dłonie:
https://www.youtube.com/watch?v=MtiINgaAqIs
w traktach nie ma raczej skakania po nierównościach, odtwarzanie szermierki mieczem długim skupia się raczej na walce na płaskim, więc ciężko o "identyczne" pozycje, natomiast jak poszukasz "Vom Tag Longsword" to znajdziesz zbliżone ustawienia tułowia.

Chociaż w sumie rozpatrując to nie jako postawę, ale jako atak będący już w trakcie wyprowadzania można by się doszukiwać podobieństw do Zornhau:
https://youtu.be/C2sVz_3v7dw?t=51
ew. można rzucić okiem na Oberhau:
https://www.youtube.com/watch?v=GC66PGX900I

Trzeba tu pamiętać też o dychotomii - wygląd postawy (przekładająca się na prezencję figurki), a jej użyteczność. Taki np. "głupiec" (Alber) zupełnie "nie wygląda", a jest pełnoprawną postawą szermierczą.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mixthoor »

A że mu z oczu źle patrzy, to nikt nie zauważył... I cyk, dyskusja na kilka stron!
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: allagainstyou »

Gdzie bym nie patrzył to jednak ręce szermierza są z przodu, co pozwala na oparcie ostrza o ramię, a nie o potylicę, i w żadnym momencie wyprowadzenia ataku nie widziałem takiego ustawienia. Mi to się kojarzy jednoznacznie, pierwsze lepsze zdjęcie bejsbolisty i mamy pełną zgodność:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Bruno »

allagainstyou pisze: 24 lut 2021, 10:45 Gdzie bym nie patrzył to jednak ręce szermierza są z przodu, co pozwala na oparcie ostrza o ramię, a nie o potylicę, i w żadnym momencie wyprowadzenia ataku nie widziałem takiego ustawienia. Mi to się kojarzy jednoznacznie, pierwsze lepsze zdjęcie bejsbolisty i mamy pełną zgodność:
Jak by tu przyszli bejsboliści, to by się tak samo zaczęli wymądrzać, że nie tak ma ręce złożone, że nie siak kolana ugięte... :roll:
Wy naprawdę będziecie tą figurką fechtunek uprawiać?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomp »

Miałem trochę inne skojarzenia niż wy. Bardziej coś na zasadzie tego:
Spoiler:
Podejrzewam, że szkoła kota ma specjalizację w ubijaniu drzewców/treantów/itp.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mmag »

Mam dziwne wrażenie, że narzekanie jest tu już uprawiane hobbystycznie na niespotykaną skalę - dla zasady/bo polskie jest "be"/bo wookie jest "be"/bo wiedźmin jest 'be". Rozumiem, że temat Wiedźmina może wywoływać emocje i dla wielu osób jest on niemal świętością i dziedzictwem narodowym - jednak mam wrażenie, że jest to już etap, na którym co by nie zostało tu pokazane i tak będzie "be".

W żadnym innym wątku poświęconemu grze, o której prawie nic nie wiadomo, nie widziałem takiego ciągnięcia żalów - że strzelec wyborowy w Zombicide źle trzyma karabin, że sprzedajni recenzenci pozytywnie ocenili prototyp kolejnego Tiny Epic, że w pięć minut po pokazaniu loga kolejnej gry FFG nie udostępniło finalnej instrukcji i kompletnych filmów z rozgrywki, a Batman w Gotham City Chronicles nie miał na renderze figurki półmilimetrowych plastikowych sutków na kostiumie... A może miał? :roll:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

mmag pisze: 24 lut 2021, 12:31 W żadnym innym wątku poświęconemu grze, o której prawie nic nie wiadomo, nie widziałem takiego ciągnięcia żalów - że strzelec wyborowy w Zombicide źle trzyma karabin, że sprzedajni recenzenci pozytywnie ocenili prototyp kolejnego Tiny Epic, że w pięć minut po pokazaniu loga kolejnej gry FFG nie udostępniło finalnej instrukcji i kompletnych filmów z rozgrywki, a Batman w Gotham City Chronicles nie miał na renderze figurki półmilimetrowych plastikowych sutków na kostiumie... A może miał? :roll:
Sposob promocji tamtych tytułów jest odmienny - nie masz powolnego ujawniania tylko jebs - nie wiadomo nic, a później wiadomo wszystko
Tutaj postanowili ujawniac strzepki informacji co sklania do dyskusji, a ze pokazane rzeczy nie wzbudzaja zachytu (mojego) to cóż...

W Zombicide zreszta tez np. uwazam, ze taki Mariachi zombie ma kiepska poze, a abominacja, ktora ostatnio ujawnili jest beznadziejna, ale wiem, ze mam tone innych figurek do wyboru i bede mogl w ogole nie grac z tym co mi sie nie podoba
Tutaj bedzie 5. wiedzminów, z których jeden jest skaczacym z kamienia bejsbolista... juz pomine fakt, ze trzeba by było byc idiota zeby w walce próbowac sie wybic na potencjalnie śliskiej powierzchni kamienia :P No średni koncept, dziwie sie ze CDP to klepnelo
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mixthoor »

Aha... łoooo panie, to patrz pan na to. Przecie to oni go tak od tylca... Zaraza, to zaiste zła pozycja przecie...
Obrazek

A tak na serio: #jprdl
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: toblakai »

Bruno pisze: 24 lut 2021, 11:27
allagainstyou pisze: 24 lut 2021, 10:45 Gdzie bym nie patrzył to jednak ręce szermierza są z przodu, co pozwala na oparcie ostrza o ramię, a nie o potylicę, i w żadnym momencie wyprowadzenia ataku nie widziałem takiego ustawienia. Mi to się kojarzy jednoznacznie, pierwsze lepsze zdjęcie bejsbolisty i mamy pełną zgodność:
Jak by tu przyszli bejsboliści, to by się tak samo zaczęli wymądrzać, że nie tak ma ręce złożone, że nie siak kolana ugięte... :roll:
Wy naprawdę będziecie tą figurką fechtunek uprawiać?
Zupełnie nie czuje klimatu jak patrze na tę figurkę. Za mało wulgarnie macha tym mieczem.
Zablokowany