Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Ja miałem zrobiony z płyty piankowo-kartonowej do podstawki, Norwegowie już się w nim nie mieszczą, teraz czekam na Duńczyków. Trzeba będzie wówczas wywalić te tacki dołączane do gry i zaprojektować coś nowego :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Grellenort »

brazylianwisnia pisze: 19 sie 2020, 22:21
Ciężko wskazac konkretne miejsce. Na BGG jest kilkadziesiat stron z wypowiedziami autora, dziennikami deweloperskimi itd. Nie wiem co dokladnie Ciebie interesuje ale beda nowe kafelki, nowa plansza akcji, nowa łódź, "kaupangi"(?) zamiast wysp, nowy rodzaj akcji ktora odpalimy po otoczeniu, nowe karty profesji. Tyle pamietam.
Dodatkowo jeszcze piąty gracz, zdaje się.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Forcemaster »

Czyli generalnie raczej odpuścić sobie?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Forcemaster pisze: 02 wrz 2020, 15:08 Czyli generalnie raczej odpuścić sobie?
No jak czekasz na dodatek, to na razie sobie odpuść. Kupisz teraz, a potem Duńczyków do niego nie zapakujesz :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

https://3trolle.pl/20158-ein-fest-fuer- ... _search=fs

Tego jeszcze nie było. W tej cenie kto nie kupi ten pała :-D
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Forcemaster »

brazylianwisnia pisze: 10 wrz 2020, 23:58 https://3trolle.pl/20158-ein-fest-fuer- ... _search=fs

Tego jeszcze nie było. W tej cenie kto nie kupi ten pała :-D
Nie no jak widzę chociaż jedno słowo po niemiecku to mi od razu oko lata. Czekam na angielskie
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: cezner »

O stary, to Ty się nie możesz pokazywać na Opolszczyźnie. Zawału dostaniesz :mrgreen:
Oprócz pudełka i instrukcji jest tam może kilka słów na planszetkach ale to przecież w niczym nie przeszkadza...
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Pynio »

Dodatek WYMAGANY. Gra robi się genialna. Masa różnych dopracowanych szczegółów. Graz bez modularnej planszy akcji teraz nie do pomyślenia :)

Oczywiście kupiłem po niemiecku. Gra się bez problemu.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Siersciu »

Forcemaster pisze: 11 wrz 2020, 00:02
brazylianwisnia pisze: 10 wrz 2020, 23:58 https://3trolle.pl/20158-ein-fest-fuer- ... _search=fs

Tego jeszcze nie było. W tej cenie kto nie kupi ten pała :-D
Nie no jak widzę chociaż jedno słowo po niemiecku to mi od razu oko lata. Czekam na angielskie
Też czekam na angielski dodruk. Masz może jakieś informacje kiedy będzie. Obserwuję cały czas preorder w czeskim sklepie. Jeszcze niedawno była data, że koniec września. W tej chwili zmienione na początek grudnia... Prawda to??
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: poxi »

Trudno powiedzieć. W USA pojawiła się ponownie wersja angielska. Spodziewam się, że dostępność w Europie jest tylko kwestią czasu.
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Muadib »

A duzo tego tekstu jest w grze...?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Muadib pisze: 26 paź 2020, 11:25 A duzo tego tekstu jest w grze...?
Nazwy akcji na nowej planszy wyboru akcji + instrukcja - tylko tyle.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: szutek »

Coen pisze: 26 paź 2020, 13:43
Muadib pisze: 26 paź 2020, 11:25 A duzo tego tekstu jest w grze...?
Nazwy akcji na nowej planszy wyboru akcji + instrukcja - tylko tyle.
Jeszcze nazwy wysp i budynków losowanych po jednym dla każdego z graczy. W zasadzie nie zwraca się uwagi na to.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Barolek »

Grałem wczoraj z dodatkiem po niemiecku i w ogóle to nie przeszkadza. Wyspy i akcje oprócz niemieckiej nazwy mają ikonki do których odnoszą się karty. A sam dodatek jest wart kupienia, jeśli podstawka wam podpasowała to mocno polecam dodatek:)
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Siersciu »

Czy ktoś wie kiedy będzie dodruk dodatku Norwegians? Wiem, że jeszcze, w niektórych sklepach można kupić wersję DE, ale zamówiłem w przedsprzedaży wersję ENG w czeskim sklepie i widzę, że data premiery jest ciągle przekładana. Na BGG też próbowałem znaleźć jakieś info i nic z tego.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Czekałem parę lat na dodatek po polsku i wstrzymywałem się z kupnem podstawki, grałbym prawdopodobnie jedynie 2-osobowo i z tego co rozumiem, Norwegowie sporo ulepszają rozgrywkę dwuosobową. No, ale wygląda na to, że się nie doczekam, a na domiar złego, już nawet samej podstawki nie kupię po polsku w normalnej cenie, bo chyba Lacerta nie planuje dodruku. Stąd moje pytanie, czy orientujecie się jak wygląda temat dodruku wersji angielskiej podstawki i dodatku? Bo tutaj też, przynajmniej na Amazonie, widzę brak gry.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Forcemaster »

arturmarek pisze: 31 gru 2020, 15:07 Czekałem parę lat na dodatek po polsku i wstrzymywałem się z kupnem podstawki, grałbym prawdopodobnie jedynie 2-osobowo i z tego co rozumiem, Norwegowie sporo ulepszają rozgrywkę dwuosobową. No, ale wygląda na to, że się nie doczekam, a na domiar złego, już nawet samej podstawki nie kupię po polsku w normalnej cenie, bo chyba Lacerta nie planuje dodruku. Stąd moje pytanie, czy orientujecie się jak wygląda temat dodruku wersji angielskiej podstawki i dodatku? Bo tutaj też, przynajmniej na Amazonie, widzę brak gry.
Hej

No generalnie kłopot jest.
Angielska podstawka i dodatek właśnie była dodrukowana. Dodatek niestety od razu się rozszedł i znowu trzeba czekać. Ja tez nie zdążyłem, bo akurat był brak gotówki. Tydzień później już nigdzie nie było.
Podstawkę jeszcze angielską kupisz, ale cena jest nieco szokująca. Do kupienia np. na https://www.planszomania.pl. Jak masz zniżkę 10% to wyjdzie z 400 pln;)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Forcemaster pisze: 31 gru 2020, 15:12
Spoiler:
Hej

No generalnie kłopot jest.
Angielska podstawka i dodatek właśnie była dodrukowana. Dodatek niestety od razu się rozszedł i znowu trzeba czekać. Ja tez nie zdążyłem, bo akurat był brak gotówki. Tydzień później już nigdzie nie było.
Podstawkę jeszcze angielską kupisz, ale cena jest nieco szokująca. Do kupienia np. na https://www.planszomania.pl. Jak masz zniżkę 10% to wyjdzie z 400 pln;)
Dzięki za info! W ogóle mi się nie spieszy, jak napisałem w powyższym poście, czekam dwa lata na polskich Norwegów, żeby kupić podstawkę. Pewnie w ogóle nie powinienem kupować tej gry, ale wiesz jak jest... Bardzo lubimy Patchworka i większość "rolniczych Rosenbergów" (Agricola, Loyang, Szklany Szlak, Le Havre), ale zupełnie nam nie podeszła Kawerna, a po opiniach recenzentów, zaobserwowałem, że Uczta podoba się raczej zwolennikom Kawerny. Także, jeśli kiedyś będzie dostępna podstawka z dodatkiem w normalnej cenie po polsku lub angielsku, to pewnie kupię. Będę monitorował ten wątek, może życzliwi ludzie podzielą się informacją.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: autopaga »

Uwe po angielsku jest bardzo drogi w sklepach zagranicznych.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

arturmarek pisze: 31 gru 2020, 15:32
Forcemaster pisze: 31 gru 2020, 15:12
Spoiler:
Hej

No generalnie kłopot jest.
Angielska podstawka i dodatek właśnie była dodrukowana. Dodatek niestety od razu się rozszedł i znowu trzeba czekać. Ja tez nie zdążyłem, bo akurat był brak gotówki. Tydzień później już nigdzie nie było.
Podstawkę jeszcze angielską kupisz, ale cena jest nieco szokująca. Do kupienia np. na https://www.planszomania.pl. Jak masz zniżkę 10% to wyjdzie z 400 pln;)
Dzięki za info! W ogóle mi się nie spieszy, jak napisałem w powyższym poście, czekam dwa lata na polskich Norwegów, żeby kupić podstawkę. Pewnie w ogóle nie powinienem kupować tej gry, ale wiesz jak jest... Bardzo lubimy Patchworka i większość "rolniczych Rosenbergów" (Agricola, Loyang, Szklany Szlak, Le Havre), ale zupełnie nam nie podeszła Kawerna, a po opiniach recenzentów, zaobserwowałem, że Uczta podoba się raczej zwolennikom Kawerny. Także, jeśli kiedyś będzie dostępna podstawka z dodatkiem w normalnej cenie po polsku lub angielsku, to pewnie kupię. Będę monitorował ten wątek, może życzliwi ludzie podzielą się informacją.
Uczta nie ma nic wspolengo z Kawerna. Nie lubie tej drugiej a Uczta to moj top rosenberg i top 5 wogole. Powiedzialbym ze Uczta to mix pol arle i Agricoli. Duzo drog do zwycięstwa, duza regrywalnosc, sporo optymalizacji przestrzennej, karty modifukujace oplacalnosc pewnych strategii i mimo tych wielu dróg jest walka o najlepsze pola, wyspy i skarby. Nie rozumiem tylko dlaczego czekales skoro Lacerta od poczatku zapowiedziala ze nie maja w planach druku dodatku ze wzgledu na sprzedaz podstawki. Teraz najlepsza opcja to kupic polska podstawke z drugiej reki i dokupic Norwegow. Chyba ze jezyk to sprawa drugorzędna bo w podstawce sa karty z tekstem. Wtedy bankow bedzie dodruk na pazdziernik 21 przy okazji druku Dunczykow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

brazylianwisnia pisze: 31 gru 2020, 15:51
Spoiler:
Uczta nie ma nic wspolengo z Kawerna. Nie lubie tej drugiej a Uczta to moj top rosenberg i top 5 wogole. Powiedzialbym ze Uczta to mix pol arle i Agricoli. Duzo drog do zwycięstwa, duza regrywalnosc, sporo optymalizacji przestrzennej, karty modifukujace oplacalnosc pewnych strategii i mimo tych wielu dróg jest walka o najlepsze pola, wyspy i skarby. Nie rozumiem tylko dlaczego czekales skoro Lacerta od poczatku zapowiedziala ze nie maja w planach druku dodatku ze wzgledu na sprzedaz podstawki. Teraz najlepsza opcja to kupic polska podstawke z drugiej reki i dokupic Norwegow. Chyba ze jezyk to sprawa drugorzędna bo w podstawce sa karty z tekstem. Wtedy bankow bedzie dodruk na pazdziernik 21 przy okazji druku Dunczykow.
Nie śledziłem tematu, tak jak pisałem wyżej nie byłem nigdy jakoś niesamowicie najarany na Ucztę, gdzieś tam zawsze krążyła na radarze. Co do języka, to nie ma znaczenia czy po polsku czy angielsku. Także będę śledził rozwój wydarzeń, liczyłem też, że może kiedyś wpadnie Uczta na MatHandlu, ale jakoś niechętnie się ludzie wymieniają akurat tym tytułem.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Forcemaster »

Hej

Dam znać tylko, że na https://planszostrefa.pl pojawił się dodatek The Norwegians w wersji angielskiej.
Uff warto było przeczekać te szwabskie wiktuały i pobrać angielską.
Jak ktoś nie ma to warto brać. Cały czas schodzi ilość.

NORWEGOWIE
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Michito »

Czy posiadacze dodatku mogą powiedzieć czy warto? Swoje kosztuje, a komponentów chyba nie dodaje jakoś dużo. Czy jest to must have?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Michito pisze: 24 lut 2021, 21:52 Czy posiadacze dodatku mogą powiedzieć czy warto? Swoje kosztuje, a komponentów chyba nie dodaje jakoś dużo. Czy jest to must have?
Tak. Genialny dodatek.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Yavi »

Must have? Nie, przynajmniej nie dla mnie. Ostatnio po dłuższym czasie mieliśmy okazję zagrać w Ucztę i graliśmy w samą podstawkę, bo nie chciałem tłumaczyć dodatku nowym graczom - grało się bardzo dobrze. Czy warto? Jeśli lubisz grę, grywasz w nią co jakiś czas, to warto, dodaje trochę nowych elementów, ale to raczej dodatek z kategorii więcej tego samego (tak mniej więcej, ale jakichś rewolucji w nim nie dostrzegam). Dla mnie takie dodatki są najlepsze ;)
ODPOWIEDZ