Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: lunatykuku »

zorro555 pisze: 22 sty 2021, 20:41 Del Meeko i mandalorianin
Obrazek Obrazek
BOLLO pisze: 23 sty 2021, 08:02 Wyszlo bardzo dobrze.....ale znowu te glowy...albo cos mam zoczami albo zle fokusujesz albo......one naprawde maja wielkie glowy :mrgreen:
Świetnie pomalowane te figsy z Legionu. Sam aktualnie zabieram się już za 3 armię z tego systemu, bardzo przyjemne w malowaniu i odświeżające w porównaniu do, często przeładowanych zbędnymi detalami, figurek GW.

Co do głów- fakt, Inferno Squad wydaje się mieć te hełmy nieco karykaturalne, ale jest to wierne przeniesienie ich wizerunku z gry Battlefront II:

Obrazek
Obrazek

Nie jest to więc niedoróbka FFG, a raczej design EA ;)
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

raczej design tworców Gwiezdnych Wojen

Obrazek

Obrazek
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

Z racji startującej dzisiaj nowej kampanii Kingdom Rush sprężyłem się z malowaniem pierwszej części:
Spoiler:
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

Co myslicie? Wiem ze to zaden szal dla malarza ale jak na amatora ktory maluje pierwsza gre to chyba spoko ;-) jestem bardzo zadowolony z efektu.
Spoiler:
Swoja droga ma ktoś jakis tutorial jak latwo zrobić zarysowania pomalowanego metalu? Chodzi o rysy na tarczy czy mechu. Widzialem jak latwo zrobic "chipping" ale chodzi mi o taka swieza ryse podluzna ktora odslania metal pod farba.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

brazylianwisnia pisze: 10 lut 2021, 12:20 Co myslicie? Wiem ze to zaden szal dla malarza ale jak na amatora ktory maluje pierwsza gre to chyba spoko ;-) jestem bardzo zadowolony z efektu.
Spoiler:
Swoja droga ma ktoś jakis tutorial jak latwo zrobić zarysowania pomalowanego metalu? Chodzi o rysy na tarczy czy mechu. Widzialem jak latwo zrobic "chipping" ale chodzi mi o taka swieza ryse podluzna ktora odslania metal pod farba.
Jak łączyłeś ten żółty z zielonym? Na mokro czy warstwa na warstwę?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

BOLLO pisze: 10 lut 2021, 12:50
brazylianwisnia pisze: 10 lut 2021, 12:20 Co myslicie? Wiem ze to zaden szal dla malarza ale jak na amatora ktory maluje pierwsza gre to chyba spoko ;-) jestem bardzo zadowolony z efektu.
Spoiler:
Swoja droga ma ktoś jakis tutorial jak latwo zrobić zarysowania pomalowanego metalu? Chodzi o rysy na tarczy czy mechu. Widzialem jak latwo zrobic "chipping" ale chodzi mi o taka swieza ryse podluzna ktora odslania metal pod farba.
Jak łączyłeś ten żółty z zielonym? Na mokro czy warstwa na warstwę?
Drybrush żółtym.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

Drużyna bohaterów z Magii i Myszy i dodatku Serce Glorma.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lut 2021, 23:15 przez Gromb, łącznie zmieniany 1 raz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

Kilka figurek z Imperium Atakuje. Vadera malowałem już wcześniej, ale później trochę poprawiałem. W ogóle to jest pierwsza gra, którą mam ochotę pomalować jeszcze raz. Przynajmniej figurki niektórych bohaterów, bo nie jestem zadowolony z tego, co zrobiłem. Z drugiej strony ciągle waham się, czy nie "przybrudzić" rebeliantów i łotrów. W zasadzie rebelianci nie powinni być wyprani i wyprasowani, ale znów - każde zniszczenia i brud, które staram się namalować, sprawiają, że całe malowanie robi się "brudne".

Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Wojna o Pierścień+dodatki:
Spoiler:
Starałem się zachować strategiczny charakter gry i by figurki jednostek nie zrobiły efekty pstrokacizny na mapie Śródziemia. Bohaterowie są następni w kolejce i by nadać im indywidualnego charaktery, dostaną full-kolor.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

Yuri pisze: 14 lut 2021, 15:01 Wojna o Pierścień+dodatki:

Starałem się zachować strategiczny charakter gry i by figurki jednostek nie zrobiły efekty pstrokacizny na mapie Śródziemia. Bohaterowie są następni w kolejce i by nadać im indywidualnego charaktery, dostaną full-kolor.
Podziwiam i doceniam cierpliwości i samozaparcie.
Co innego malować 1 figurkę, a co innego całe armie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Baaardzo miło wspominam to zlecenie i zleceniodawca również zadowolony z tego co wiem. Nie mogę się doczekać zdjęć "z gry" z figsami na planszy. Wydaje mi się że będzie to się bombowo prezentować i w dodatku będzie mocno funkcjonalne. Szczerze powiem że myślałem że będzie to nudna robota, a super się malowało.
P. S. Do malowania trzeba puścić soundtrack z "Władcy Pierścionków" oczywiście 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Yuri pisze: 14 lut 2021, 17:08 Baaardzo miło wspominam to zlecenie i zleceniodawca również zadowolony z tego co wiem. Nie mogę się doczekać zdjęć "z gry" z figsami na planszy. Wydaje mi się że będzie to się bombowo prezentować i w dodatku będzie mocno funkcjonalne. Szczerze powiem że myślałem że będzie to nudna robota, a super się malowało.
P. S. Do malowania trzeba puścić soundtrack z "Władcy Pierścionków" oczywiście 😉
Pedzel czy aerograf?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Pędzel. Do aerografu się dopiero przymierzam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Silmaril »

Czołem. Pierwsza figurka pomalowana przez żonę. Wrzucam bo dopiero zaczyna i prosiła o info co sądzicie, co dodać/zmienić itp.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

Silmaril pisze: 16 lut 2021, 19:16 Czołem. Pierwsza figurka pomalowana przez żonę. Wrzucam bo dopiero zaczyna i prosiła o info co sądzicie, co dodać/zmienić itp.
Metalic i czarny contrast ?

Dla mnie super. Jakbym kiedyś miał malować Nemesis to też bym poszedł w tą stronę, bo tych obcych jest za dużo żeby nie wiadomo jak się nad nimi zastanawiać.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2021, 09:53 przez 13thSON, łącznie zmieniany 1 raz.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Silmaril pisze: 16 lut 2021, 19:16 Czołem. Pierwsza figurka pomalowana przez żonę. Wrzucam bo dopiero zaczyna i prosiła o info co sądzicie, co dodać/zmienić itp.

jak dla mnie to nie pasuje krew na skrzydłach i dodałbym kolor seledynowego kwasu lub jakieś "nurgle"
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

barykady do Star Wars Legion

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Silmaril »

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi ;)

Metalic i czarny contrast ?

Dla mnie super. Jakbym kiedyś miał malować Nemesis to też bym poszedł w tą stronę, bo tych obcych jest za dużo żeby nie wiadomo jak się nad nimi zastanawiać.
Malowanie mniej więcej zgodnie z tym poradnikiem:

https://m.youtube.com/watch?v=NtXVarIW7AQ

Ale to co mówisz się zgadza, najpierw czarny i biały podkład sprayem (biały pod kątem 45 stopni), było też sporo wahshów w tym zielonkawy i agrax. Metalic drybrushem itd. (nie jestem ekspertem w opisywaniu :D ). Ogólnie żona korzystała z farb że startera Army Painter z 12 farbkami plus dokupiła agraxa i god for the blood god z cidatela i muszę przyznać że efekt krwi genialny, wygląda jak świeżo rozlana.

@Bollo

Też uważam że krwi za dużo bo wystarczyłoby na jednej ręce i szczęce lub na ogonie. Kolejne żona planuje już z mniejszą ilością krwi. A możesz wyjaśnić czy ten seledynowy to miałby być jako kwas lecący np. z pyska czy chodzi Ci o dodanie przy malowaniu całej figurki by nadać skórze obcego takiego odblasku?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Czyjaś chyba nawet z tego forum...przyznać się kogo to?
Obrazek
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Silmaril »

To raczej śluz niż kwas, ale wygląda super. Za to ten kolor samego Obcego zupełnie nie w moim stylu. ;) Mimo to klimat jest.
YONESHPO
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2019, 19:29
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: YONESHPO »

Cześć,

Oglądając wasze dzieła sam też się zmotywowałem i po pierwszych krokach na Posiadłości Szaleństwa dzisiaj w wolnych chwilach ćwiczę na figurkach z DMD.
Spoiler:
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zorro555 »

Spoiler:
Takie gluty można klejem na gorąco robić.

A ja pomalowałem takiego stworka
Obrazek
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Cyel pisze: 02 lut 2021, 10:58
Spoiler:
I ostatnia już część drużyny orków potrzebna by w końcu zacząć grać - Czarni Orkowie.

Obrazek

W pudełku został jeszcze Troll i Star Players, ale bez nich można już zaczynać :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Fyei »

Z początkiem tego roku postanowiłam zacząć przygodę z malowaniem figurek :D. W prezencie dostałam podstawowy zestaw farb Vallejo i wszystko inne co było potrzebne na start. Na pierwszy ogień poszedł Szeryf z Nottingham (dodatkowa figurka). Liczę na Wasze uwagi i konstruktywna krytykę :wink:.
Spoiler:
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: sitfun »

Fyei pisze: 01 mar 2021, 11:40 Z początkiem tego roku postanowiłam zacząć przygodę z malowaniem figurek :D. W prezencie dostałam podstawowy zestaw farb Vallejo i wszystko inne co było potrzebne na start. Na pierwszy ogień poszedł Szeryf z Nottingham (dodatkowa figurka). Liczę na Wasze uwagi i konstruktywna krytykę :wink:.
Spoiler:
Co tu krytykować? Trzeba podziwiać! :o :)
ODPOWIEDZ