Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: tomp »

Myślicie, że marketingowcy od Lumerii wpadną na pomysł wydania wszystkiego razem w większym pudle ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: karp »

tomp pisze: 15 lip 2020, 11:51 Myślicie, że marketingowcy od Lumerii wpadną na pomysł wydania wszystkiego razem w większym pudle ?
Moim zdaniem należy się raczej spodziewać jakiegoś big boxa, ale jako produktu typu storage niż zestawu typu duże pudełko wraz z gra i dodatkami.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: pan_satyros »

Nasza audiorecenzja: https://www.youtube.com/watch?v=WUMBfjXkr9I
PS. Jeśli kogoś męczy długie referowanie zasad, to pod filmem komentarz z time-tagami, do bardziej treściwych segmentów materiału ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Mr_Fisq »

Nowy przeciwnik do solo/kooperacji został odblokowany. Teraz na horyzoncie cała kampania solo. Do zebrania 20k PLN, sporo i to nawet biorąc pod uwagę zaplanowaną na dzisiaj premierę maty do gry.
Nie zdziwiłbym się, jakby miał to być ostatni/przedostatni osiągnięty cel.

Ja na razie mam zestaw early bird, i chyba dopiero na koniec kampanii podejmę decyzję czy ładować się w jakieś dodatki frakcyjne/dodatkowe plansze maty. 4 frakcje + mata to 220PLN => w tej cenie to już można całkiem niezłą grę kupić.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: KurikDeVolay »

Też tak sobie myślałem, ale patrząc na ilość pracy jaką autor włożył w balans rozgrywki jestem coraz bardziej zdecydowany. 8 różnych talii, dających różne możliwości? Kurczę, czasem się zdarzy, że przy 4 frakcjach balansu brak, a tu 8 i perspektywa na kolejne w przyszłości...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Mr_Fisq »

Jakość balansu pokażą pierwsze miesiące od dostarczenia podstawki. Wtedy okaże się, czy rzeczywiście frakcje we wszystkich konfiguracjach są zbalansowane, czy gra którąś frakcją nie jest strasznie schematyczna, etc.. Nie neguję tego, że autor stara się wyczerpująco dopracować balans między frakcjami, ale czy mu się udało pokażą dopiero gracze.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Michałku »

Mr_Fisq pisze: 27 lip 2020, 08:24 4 frakcje + mata to 220PLN => w tej cenie to już można całkiem niezłą grę kupić.
Skąd założenie, że Lumeria nie jest całkiem niezłą grą? Może właśnie na nią warto wydać te 220 PLN :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: KurikDeVolay »

Gdyby to było jakieś inne wydawnictwo, pewnie też byłbym bardziej niepewny. Ale jakoś tak... Skirmishe i pojedynki to specjalność Cube. Myślę, że mając doświadczenie zdobyte przy Summonersach, nie wpakowaliby się w jakiś wątpliwy temat. Ot, takie moje przeczucie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: pan_satyros »

Michałku pisze: 27 lip 2020, 14:05
Mr_Fisq pisze: 27 lip 2020, 08:24 4 frakcje + mata to 220PLN => w tej cenie to już można całkiem niezłą grę kupić.
Skąd założenie, że Lumeria nie jest całkiem niezłą grą? Może właśnie na nią warto wydać te 220 PLN :)
Jeśli szuka się gry pojedynkowej, która w ciekawy sposób ogranicza losowość - zdecydowanie tak :D
A co do wydawcy, również cieszę się że zabrał się za to właśnie Cube. Po latach wspierania SW o Lumerię jestem bardziej niż spokojny, szczególnie po partiach na egzemplarzu promocyjnym.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Cyel »

KurikDeVolay pisze: 27 lip 2020, 09:01 Też tak sobie myślałem, ale patrząc na ilość pracy jaką autor włożył w balans rozgrywki jestem coraz bardziej zdecydowany. 8 różnych talii, dających różne możliwości? Kurczę, czasem się zdarzy, że przy 4 frakcjach balansu brak, a tu 8 i perspektywa na kolejne w przyszłości...
Jakość balansu pokażą dopiero gracze, którzy rozłożą grę na czynniki pierwsze. Szczególnie jeśli będą turnieje.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Mr_Fisq »

Michałku pisze: 27 lip 2020, 14:05
Spoiler:
Skąd założenie, że Lumeria nie jest całkiem niezłą grą? Może właśnie na nią warto wydać te 220 PLN :)
Ależ ja nie zakładam, że Lumeria nie jest całkiem dobrą grą, wręcz przeciwnie - nieprzypadkowo wsparłem świadomie Early Birda i jestem z tego faktu w 100% zadowolony. Pytanie natomiast czy 220PLN wydane na dodatkowe frakcje i matę zwrócą się w postaci radości z gry, czy może lepiej spożytkować je na co innego.

Edit:
Dla ustalenia uwagi - daleki jestem od siania defetyzmu, staram się po prostu na chłodno ocenić wartość tych 4 frakcji i maty.

Edit2:
Maty nie spowodowały dużego ruchu na wspieraczce: 17 chętnych vs 100 na kartonową planszę. Chyba też dam sobie spokój => kartonowa plansza wystarczy.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Mr_Fisq »

Pozwolę sobie na post pod postem.

Koniec kampanii zbliża się wielkimi krokami. Bieżący cel wydaje się być dalej w zasięgu - niby 6 tysięcy to sporo, ale na finiszu często pojawia się skok wsparć.
Jest na youtube jakiś gameplay wart uwagi oprócz:
https://www.youtube.com/watch?v=X_3yzXwoTNQ
?
Obejrzałbym sobie coś wieczorem przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie dodatków.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Krwawisz »

ostatni dzień kampanii - kończymy dzisiaj minutę przed północą :)
Oczywiście zapraszam do wsparcia bo kampania solo pękła w nocy i tym samym dostajecie grę w najbogatszej z założonych przez nas wersji :)
https://zagramw.to/lumeria

ps. jeśli chodzi o frakcje to bardzo zależy nam, żeby każda była odmienna, miała inny feeling z gry i znacząco podnosiła regrywalność - wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze ku temu :) Teraz już tylko testy, testy, testy, balans, balans, balans :)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2020, 09:15 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: KurikDeVolay »

Zastanawiam się nad metodą dystrybucji nowych bóstw do dodatkowych frakcji. To troszkę szarpie balans i wachlarz możliwości. Szkoda, że nie zostało to uwzględnione na początku.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Mr_Fisq »

Krwawisz pisze: 04 sie 2020, 08:46 ostatni dzień kampanii - kończymy dzisiaj minutę przed dwunastą :)
Chyba przed północą? Dwunasta jest za 3h, a nie za 15h.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Krwawisz »

Oczywiście :) minutę przed 12 w nocy :)

Co do kolejnych bóstw - bóstwa nie znalazły się w kampanii bo zwyczajnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć na kiedy wyrobimy się z ich testami, a nie chcieliśmy wrzucać w kampanie czegoś, czego nie możemy sensownie umieścić w czasie. Bogowie z racji na swoje mocne umiejętności wymagają kompleksowych testów a to - biorąc pod uwagę co już jest w grze - kolejne setki godzin pracy. Co więcej, na ten moment i nakład dwa bóstwa nie mieszą się też finansowo w cenie małego dodatku więc wiedzieliśmy, że trzeba to będzie rozdzielić. W jakiej formie pojawią się na rynku to jeszcze będziemy decydować jak kurz kampanijny opadnie. Docelowo żadna frakcja nie będzie w tym względzie poszkodowana :) Tak jak od początku zaznaczamy - tak naprawdę rozwój tej gry zacznie się dopiero po kampanii - plany mamy epickie :)

Balansu w żaden sposób to nie burzy bo boga i tak można mieć w grze jednego - po prostu dodatkowe frakcje nie mają początkowo w tym aspekcie wyboru.

Raz jeszcze dzięki za wsparcie wszystkim, którzy wsparli ! Jesteście breathtaking! :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Emil_1 »

Szkoda, że nie ma late ledge;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: vinnichi »

Ale jest... zaraz na bazarku będzie late pledge w dobrej cenie
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
dlaagniechy
Posty: 14
Rejestracja: 01 cze 2020, 10:46
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: dlaagniechy »

vinnichi pisze: 02 mar 2021, 11:59 Ale jest... zaraz na bazarku będzie late pledge w dobrej cenie
Najpierw wypada ograć :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Gambit »

dlaagniechy pisze: 02 mar 2021, 12:03
vinnichi pisze: 02 mar 2021, 11:59 Ale jest... zaraz na bazarku będzie late pledge w dobrej cenie
Najpierw wypada ograć :)
Znajdą się tacy, co wystawią w folii :D
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Xardas123 »

Ja już dostałem swój egzeplarz. Jak wasze jakościowe wrażenia??

U mnie podstawka ze słowianami już z rozerwaną folią przyszła + jedno pudełko z małym dodatkiem jest pogięte... Pakowanie?? Z zewnatrz wydawało się super, wewnątrz luźno pustka+ wrzucone jakieś skrawki folii i innych śmieci.

I teraz jakość... Największy minus...
1. Kto kupił planszę niech się cieszy, ta standardowa to masakra... jest tak cienka... no nie widziałem tak cienkiego materiału... 2-3 rozłożenia i po planszy... żeby chociaż była grubości tego papieru z instrukcji... Były obawy po pokazaniu jej zdjęć, to wyglądają gorzej jak na zdjęciu.

2. Karty są cienkie i napewno trzeba koszulkować, pytanie czy można tylko kupić taki rozmiar czy był dostępny tylko na wspieraczce.

Plusy:

1. Grafiki są naprawdę ładne, przynajmniej w tej podstawce ze słowianami i wikingami.
2. Tekturki czyli żetony i planszetki bogów fajnej jakości.
3. Kości te ładniejsze, ok.

Tyle z szybkich doznać organoleptycznych. Nie jest źle, ale ta plansza psuje wszystko i tu myślę że wiele osób będzie grzmieć i będą musieli coś kombinować bo raz nie wiadomo jak to rozprostować żeby grać i nie uszkodzić i dwa złożyć i nie uszkodzić. Chyba muszą zorganizować jakąś akcję sprzedaży dla tych co kupili tych lepszych plansz bo ta no nie nadaje się, chyba że od święta.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: polwac »

Xardas123 pisze: 02 mar 2021, 16:46 I teraz jakość... Największy minus...
1. Kto kupił planszę niech się cieszy, ta standardowa to masakra... jest tak cienka... no nie widziałem tak cienkiego materiału... 2-3 rozłożenia i po planszy... żeby chociaż była grubości tego papieru z instrukcji... Były obawy po pokazaniu jej zdjęć, to wyglądają gorzej jak na zdjęciu.
Tego się najbardziej bałem rezygnując z dodatkowo płatnej planszy, ale stwierdziłem, że w Summoner Wars nie było źle, to w grze z 2021r. tym bardziej będzie dobra jakościowo ta najzwyklejsza papierowa plansza.

Widzę, że jednak byłem zbytnim optymistą... :roll:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Mr_Fisq »

Xardas123 pisze: 02 mar 2021, 16:46 Ja już dostałem swój egzeplarz. Jak wasze jakościowe wrażenia??

U mnie podstawka ze słowianami już z rozerwaną folią przyszła + jedno pudełko z małym dodatkiem jest pogięte... Pakowanie?? Z zewnatrz wydawało się super, wewnątrz luźno pustka+ wrzucone jakieś skrawki folii i innych śmieci.
A chciałeś z autografem czy bez? Do mnie dzwonili z zapytaniem czy chcę autograf, i że w takiej sytuacji będą musieli rozfoliować pudełko.

Dalej czekam, ale dobrze wiedzieć, że dochodzą już pierwsze egzemplarze.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Xardas123 »

Nie nie wiedziałem nawet o jakichś autografach, ale i tak bym nie chciał. Folia była rozerwana od jakiegoś uszkodzenia a pudełka też nie grzeszą jakością. A tak na marginesie żeby to był autor pokroju Langa, Felda albo naszego rodzimego prezesa, to bym rozumiał chęć podpisu.
Mr_Fisq pisze: 02 mar 2021, 17:36
Xardas123 pisze: 02 mar 2021, 16:46 Ja już dostałem swój egzeplarz. Jak wasze jakościowe wrażenia??

U mnie podstawka ze słowianami już z rozerwaną folią przyszła + jedno pudełko z małym dodatkiem jest pogięte... Pakowanie?? Z zewnatrz wydawało się super, wewnątrz luźno pustka+ wrzucone jakieś skrawki folii i innych śmieci.
A chciałeś z autografem czy bez? Do mnie dzwonili z zapytaniem czy chcę autograf, i że w takiej sytuacji będą musieli rozfoliować pudełko.

Dalej czekam, ale dobrze wiedzieć, że dochodzą już pierwsze egzemplarze.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lumeria: War of the Gods / Wojny Bogów (Jakub Siedlecki)

Post autor: Kin@a »

Xardas123 pisze: 02 mar 2021, 16:46
I teraz jakość... Największy minus...
1. Kto kupił planszę niech się cieszy, ta standardowa to masakra... jest tak cienka... no nie widziałem tak cienkiego materiału... 2-3 rozłożenia i po planszy... żeby chociaż była grubości tego papieru z instrukcji... Były obawy po pokazaniu jej zdjęć, to wyglądają gorzej jak na zdjęciu.

Nie jest źle, ale ta plansza psuje wszystko i tu myślę że wiele osób będzie grzmieć i będą musieli coś kombinować bo raz nie wiadomo jak to rozprostować żeby grać i nie uszkodzić i dwa złożyć i nie uszkodzić. Chyba muszą zorganizować jakąś akcję sprzedaży dla tych co kupili tych lepszych plansz bo ta no nie nadaje się, chyba że od święta.
A nie można reklamować tych plansz? Tak jak się reklamuje inne produkty, kiedy się zniszczą. Swoją drogą to czysty absurd: sprzedawanie "lepszych" plansz, które de facto powinny być w tzw "standardzie". Jak tak dalej pójdzie to będzie się gry kupowało "w częściach". :wink:
ODPOWIEDZ