Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 394
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Fyei »

barbados pisze: 27 lut 2021, 06:54 Witam. Ogólnie jestem tu nowa, więc się najpierw przywitam🙂
Od jakiegoś czasu wciagłam się w gry planszowe i karciane.
Ale fakt jestem dopiero nowicjuszem. Ogarnęłam dopiero Osadnicy: NI oraz od niedawna grę Hadara. Super polecam. Ale ja nie o tym.
Wcześniej to takie gry jak Domek, 10 dni po Europie, Było sobie życie . Gram przeważnie z córką, 12lat.
Nie zawsze chce, także rozglądam się też za grami solo. Stąd te Osadnicy: NI. Hadara niestety już od 2 graczy. Ale sama też spróbowałam, wiadomo drugą planszetke trzeba i jako wirtualnego sobie poprostu grałam.
Zastanawiam się nad tą Everdell. Jako solo da się w nią wygodnie grać? Wystarczy ta podstawka czy żeby solo grać trzeba jakiś dodatek?
Pozdrawiam 🙂
Solo w Everdell jest naprawdę przyjemne, ale też i losowe dzięki rzutom kością Krostawca, a więc trudno zaplanować jakąkolwiek strategię. Gra zmuszać Cię będzie do ciągłej zmiany, ciekawych wyborów i kombinowania by jak najszybciej przewijać talię. Masz tutaj do wyboru trzy stopnie trudności.

Podstawka sama w sobie wystarczy do gry solo.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

JimmyPL pisze: 26 lut 2021, 12:19 Z opisu na BGG
Mistwood:
Contents:
- 4 New Sets of Worker meeples (Butterflies, Pigs, Stoats, Spiders) with their Rabbit Travelers and Frog Ambassadors
- the Through Every Season Pack including 8 new Farm Cards
- the More Legends pack including 10 new Legendary Cards
- the new Nightweave Module (including Activity Cards, Plan & Plot Cards, and more!)
- 1 Comprehensive Score Pad

Newleaf:
Contents:
- 4 New Sets of Worker meeples (Bats, Cats, Honeybees, Snails) with their Rabbit Travel and Frog Ambassadors
- 1 Newleaf Station Board
- 50+ New Critter and Construction Cards
- 32 Visitor Cards
- 9 Special Event Cards
- 3 Forest Cards
- 6 Ticket Tiles
- 18 Train Car Tiles
- 2 Basic Event Tiles
- 18 Golden Leaf Occupied Tokens
- New 6-point metal coins
- 6 Metal Reservation Tokens
Mnie się wydaje ,że to i tak póki co wersje ,,basic''. Jak dobrze pójdzie to będą obie edycje kolekcjonerskie + może jeszcze więcej np legend. Ile trwał poprzedni KS? Wiecie? Bo rozumiem ,że to w 2021 roku będzie wydane? ( oczywiście nie koniecznie w wersji Pl)? Pzdr;)
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

KS Everdell był wcześniej po polsku?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: sin »

Gildiril Blackcairn pisze: 28 lut 2021, 12:24 KS Everdell był wcześniej po polsku?
Nie było, ale polskojęzyczne dodatki wydane w retailu miały zawartość z KSa.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

sin pisze: 28 lut 2021, 12:28
Gildiril Blackcairn pisze: 28 lut 2021, 12:24 KS Everdell był wcześniej po polsku?
Nie było, ale polskojęzyczne dodatki wydane w retailu miały zawartość z KSa.
Ok. Liczę, że będzie to kontynuowane i zamiast kupować dodatki, dam komuś w rodzinie podstawkę i kupię bigbox ze wszystkim. Pewnie nie ja jedyny.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 636 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bogas »

Gildiril Blackcairn pisze: 28 lut 2021, 12:37
sin pisze: 28 lut 2021, 12:28
Gildiril Blackcairn pisze: 28 lut 2021, 12:24 KS Everdell był wcześniej po polsku?
Nie było, ale polskojęzyczne dodatki wydane w retailu miały zawartość z KSa.
Ok. Liczę, że będzie to kontynuowane i zamiast kupować dodatki, dam komuś w rodzinie podstawkę i kupię bigbox ze wszystkim. Pewnie nie ja jedyny.
Pytanie czy będzie BigBox PL? No a jeśli będzie to cena może zwalić z nóg to raz, a dwa jak ktoś ma wszystkie dodatki to jaki jest sens przechodzenia na BigBox?
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Kilka nowych kart. Tylko patrzcie na nie z lekkim przymrużeniem Oka bo James ( autor gry) pisał ,że niektóre z tych pokazanych były w fazach testu i już są zmienione. Jednak koncept kart bardzo ciekawy i powiewa świeżością .

https://www.boardgamegeek.com/thread/26 ... d-previews
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Kin@a »

Gildiril Blackcairn pisze: 28 lut 2021, 12:37 Ok. Liczę, że będzie to kontynuowane i zamiast kupować dodatki, dam komuś w rodzinie podstawkę i kupię bigbox ze wszystkim. Pewnie nie ja jedyny.
Big box powinien być trochę tańszy niż kwota liczona za wszystkie dodatki osobno bo to niemal zakup "hurtowy" :wink: poza tym wydawca nie ponosi kosztu oddzielnych opakowań i wyprasek poszczególnych dodatków, jak również kosztów logistycznych z nimi związanych.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Hardkor »

Zależnie od ceny to może to być dobry pomysł. Mi się nowe karty podobają i czekam na info od rebela :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Kin@a »

Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
Big box ma też jedną zaletę: wszystko w nim jest produkowane jednocześnie, z tego samego materiału, więc nie ma problemów z różnymi odcieniami, grubościami, rewersami poszczególnych dodatków produkowanych zazwyczaj w różnym czasie itd. :wink:
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 11:59 przez Kin@a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

Kin@a pisze: 03 mar 2021, 11:57
Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
Big box ma też jedną zaletę: jest wszystko w nim jest produkowane jednocześnie, z tego samego materiału, więc nie ma problemów z różnymi odcieniami, grubościami, rewersami itd. :wink:
Zgadzam się w stu procentach, to jest świetna sprawa, a w zasadzie z moich doświadczeń ostatnio wynika, że raczej często przy drukach są jakieś różnice. Co może nie przeszkadza zupełnie w grze, ale irytuje.

Także kibicuję Rebelowi :D
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: REBEL.pl »

Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
8)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

REBEL.pl pisze: 03 mar 2021, 12:06
Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
8)
No i teraz nie zasnę, cóż za suspens! :D Odbieram to jako "raczej tak" i zaczynam odkładać^^
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 636 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bogas »

Kin@a pisze: 03 mar 2021, 11:57
Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
Big box ma też jedną zaletę: wszystko w nim jest produkowane jednocześnie, z tego samego materiału, więc nie ma problemów z różnymi odcieniami, grubościami, rewersami poszczególnych dodatków produkowanych zazwyczaj w różnym czasie itd. :wink:
Ma też wady. Płacisz za coś czego nie chcesz i niepotrzebujesz. Jeśli kogoś nie interesuje taki Perłowy Potok, Więcej! Więcej! i Krostawiec to kupując osobno będzie miał taniej. No chyba, że faktycznie poszaleją z ceną i z tych 700 zł (tyle wg najtańszych ofert kosztuje komplet - źródło: planszove.pl) zrobią 450 zł, to wtedy jak najbardziej warto. No i takie wielkie pudła źle się przechowuje, bo na standardowych półkach i regałach się nie mieści i zawsze wystaje.
Hardkor pisze: 03 mar 2021, 11:53 Zależnie od ceny to może to być dobry pomysł. Mi się nowe karty podobają i czekam na info od rebela :)

Jeśli nowe karty byłyby tylko z BigBoxem, to wydawca może spodziewać się rozjuszonego tłumu z pochodniami i widłami, jak nie pod swoją siedzibą, to na pewno wirtualnie w Internetach :twisted: Także osobno pewno też będą do dostania.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

bogas pisze: 03 mar 2021, 12:13
Kin@a pisze: 03 mar 2021, 11:57
Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
Big box ma też jedną zaletę: wszystko w nim jest produkowane jednocześnie, z tego samego materiału, więc nie ma problemów z różnymi odcieniami, grubościami, rewersami poszczególnych dodatków produkowanych zazwyczaj w różnym czasie itd. :wink:
Ma też wady. Płacisz za coś czego nie chcesz i niepotrzebujesz. Jeśli kogoś nie interesuje taki Perłowy Potok, Więcej! Więcej! i Krostawiec to kupując osobno będzie miał taniej. No chyba, że faktycznie poszaleją z ceną i z tych 700 zł (tyle wg najtańszych ofert kosztuje komplet - źródło: planszove.pl) zrobią 450 zł, to wtedy jak najbardziej warto. No i takie wielkie pudła źle się przechowuje, bo na standardowych półkach i regałach się nie mieści i zawsze wystaje.
Hardkor pisze: 03 mar 2021, 11:53 Zależnie od ceny to może to być dobry pomysł. Mi się nowe karty podobają i czekam na info od rebela :)

Jeśli nowe karty byłyby tylko z BigBoxem, to wydawca może spodziewać się rozjuszonego tłumu z pochodniami i widłami, jak nie pod swoją siedzibą, to na pewno wirtualnie w Internetach :twisted: Także osobno pewno też będą do dostania.
Ja mam nadzieje ,ze zrobia tak jak z Osadnicy Narodziny Imperium- ze wydadza pudelko do bix boksa. Jak chca wydac tez calosc to nei ma problemu ,ale ludzie maja juz po 2-3 duze dodatki i nie sadze ,zeby je sprzedawali albo kupowali 2 raz calosc ,zeby miec big boxa. Fajnie jakby bylo po prostu pudelko + np alternatywne karty lub znaczniki/ wydarzenia z inna grafika :)
_leigam_
Posty: 946
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: _leigam_ »

bogas pisze: 03 mar 2021, 12:13
Kin@a pisze: 03 mar 2021, 11:57
Seykan pisze: 03 mar 2021, 11:49 Tak jak nie do końca chce mi się latać za dodatkami przez co Everdell póki co odpuściłem, to Big Box w wersji PL na pewno bym zakupił. Więc liczę na Rebel!
Big box ma też jedną zaletę: wszystko w nim jest produkowane jednocześnie, z tego samego materiału, więc nie ma problemów z różnymi odcieniami, grubościami, rewersami poszczególnych dodatków produkowanych zazwyczaj w różnym czasie itd. :wink:
Ma też wady. Płacisz za coś czego nie chcesz i niepotrzebujesz. Jeśli kogoś nie interesuje taki Perłowy Potok, Więcej! Więcej! i Krostawiec to kupując osobno będzie miał taniej. No chyba, że faktycznie poszaleją z ceną i z tych 700 zł (tyle wg najtańszych ofert kosztuje komplet - źródło: planszove.pl) zrobią 450 zł, to wtedy jak najbardziej warto. No i takie wielkie pudła źle się przechowuje, bo na standardowych półkach i regałach się nie mieści i zawsze wystaje.
Hardkor pisze: 03 mar 2021, 11:53 Zależnie od ceny to może to być dobry pomysł. Mi się nowe karty podobają i czekam na info od rebela :)

Jeśli nowe karty byłyby tylko z BigBoxem, to wydawca może spodziewać się rozjuszonego tłumu z pochodniami i widłami, jak nie pod swoją siedzibą, to na pewno wirtualnie w Internetach :twisted: Także osobno pewno też będą do dostania.
Najprościej dla wydawcy dać pudło, i w środku 20 ekskluzywnych kart i jakaś inna pierdoła. Na pełnego bigboxa przyjdzie jeszcze kiedyś czas.

Jakiekolwiek inne wydanie spowoduje negatywne komentarze od części klientów.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: sin »

_leigam_ pisze: 03 mar 2021, 12:42
bogas pisze: 03 mar 2021, 12:13 ...
Kin@a pisze: 03 mar 2021, 11:57
...
Najprościej dla wydawcy dać pudło, i w środku 20 ekskluzywnych kart i jakaś inna pierdoła. Na pełnego bigboxa przyjdzie jeszcze kiedyś czas.

Jakiekolwiek inne wydanie spowoduje negatywne komentarze od części klientów.
Przecież mamy już informacje jak to będzie wyglądać i nawet znalazły się w tym wątku, możliwości są dwie:
- BixBox z pełną zawartością dla osób, które jeszcze nic nie mają, a chciałyby od razu komplet,
- Dodatek Mistwood będzie zawierał pudełko BigBoxa dla osób, które już coś mają i chciałyby dokompletować resztę.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Kin@a »

_leigam_ pisze: 03 mar 2021, 12:42
Najprościej dla wydawcy dać pudło, i w środku 20 ekskluzywnych kart i jakaś inna pierdoła. Na pełnego bigboxa przyjdzie jeszcze kiedyś czas.

Jakiekolwiek inne wydanie spowoduje negatywne komentarze od części klientów.
Nie przesadzaj. System Bigboxowy świetnie sprawdza się od lat w Carcassonne, ludzie często wolą zakupić od razu big boxa bo też wychodzi o wiele taniej. Ja swego czasu kupiłam taki, w którym oprócz podstawki, były jeszcze cztery duże dodatki, jedno mini (rzeka) i dodatkowe pionki dla 7i8 gracza. Dałam 150zł a gdybym chciała kupować osobno to bym musiała wydać co najmniej drugie tyle bo wtedy sama podstawka kosztowała 75zł.

Ostatnio Galakta wydała Catan w wersji big box (z żeglarzami i dodatkową dwustronną planszą oraz scenariuszami), który wyprzedał się w ciągu czterech miesięcy w Empiku.
Znaczy: ludzie potrafią kalkulować :wink:
_leigam_
Posty: 946
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: _leigam_ »

sin pisze: - Dodatek Mistwood będzie zawierał pudełko BigBoxa dla osób, które już coś mają i chciałyby dokompletować resztę.
a przegapiłem jakoś.
Mistwood:
Contents:
- 4 New Sets of Worker meeples (Butterflies, Pigs, Stoats, Spiders) with their Rabbit Travelers and Frog Ambassadors
- the Through Every Season Pack including 8 new Farm Cards
- the More Legends pack including 10 new Legendary Cards
- the new Nightweave Module (including Activity Cards, Plan & Plot Cards, and more!)
- 1 Comprehensive Score Pad
No to w sumie nie odbiega to bardzo od moich założeń (taki malutki dodateczek + niepotrzebne rzeczy jak nowe meple, których i tak jest już od groma)
Mam chyba inną definicję zawartości, bo to ten mini dodatek będzie w środku pudła bigboxa a nie odwrotnie.
sin pisze: BixBox z pełną zawartością dla osób, które jeszcze nic nie mają, a chciałyby od razu komplet,
to już bardzo odbiega od moich założeń :lol: :lol:, bo jaką mogą dać cenę żeby jednocześnie była atrakcyjna w stosunku do reszty (jednocześnie sama w sobie), a z drugiej nie spowodowała wściekłości u tych co kupili. Big box nie pojawia się po wypuszczeniu wszystkich dodatków tylko w trakcie a to trochę komplikuje imho.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

_leigam_ pisze: 03 mar 2021, 13:47
to już bardzo odbiega od moich założeń :lol: :lol:, bo jaką mogą dać cenę żeby jednocześnie była atrakcyjna w stosunku do reszty (jednocześnie sama w sobie), a z drugiej nie spowodowała wściekłości u tych co kupili. Big box nie pojawia się po wypuszczeniu wszystkich dodatków tylko w trakcie a to trochę komplikuje imho.
Tego podejścia trochę nie rozumiem. Ci co kupili mogli grać i korzystać długi czas, więc raczej to co wydali im się "zwróciło". A Big Box pozwoli na łatwiejsze wejście i zakup wszystkiego potencjalnym nowym klientom. Jeśli miałbym być wściekły za każdym razem kiedy wychodzi do czegoś Big Box to chyba bym ciągle zestresowany chodził xd Coś w stylu "po co kupować teraz grę skoro za dwa lata wyjdzie big box albo druga edycja", no ale to tak nie do końca bo kupuję teraz żeby grać i korzystać. Jak wychodzą edycje kolekcjonerskie/big boxy/edycje kompletne itp. itd. to mi wystarczy, że wydawca sprzeda jakiś upgrade pack i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 636 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bogas »

Seykan pisze: 03 mar 2021, 13:53
_leigam_ pisze: 03 mar 2021, 13:47
to już bardzo odbiega od moich założeń :lol: :lol:, bo jaką mogą dać cenę żeby jednocześnie była atrakcyjna w stosunku do reszty (jednocześnie sama w sobie), a z drugiej nie spowodowała wściekłości u tych co kupili. Big box nie pojawia się po wypuszczeniu wszystkich dodatków tylko w trakcie a to trochę komplikuje imho.
Tego podejścia trochę nie rozumiem. Ci co kupili mogli grać i korzystać długi czas, więc raczej to co wydali im się "zwróciło". A Big Box pozwoli na łatwiejsze wejście i zakup wszystkiego potencjalnym nowym klientom. Jeśli miałbym być wściekły za każdym razem kiedy wychodzi do czegoś Big Box to chyba bym ciągle zestresowany chodził xd Coś w stylu "po co kupować teraz grę skoro za dwa lata wyjdzie big box albo druga edycja", no ale to tak nie do końca bo kupuję teraz żeby grać i korzystać. Jak wychodzą edycje kolekcjonerskie/big boxy/edycje kompletne itp. itd. to mi wystarczy, że wydawca sprzeda jakiś upgrade pack i jestem zadowolony.
Niby tak, ale problemem jest tu czas. Takie BigBox do Carcassonne czy Osadników to dwie dekady odstępu od pierwszych edycji, a tu? Będzie rok?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

bogas pisze: 03 mar 2021, 13:59
Spoiler:


Okej, z tym się mogę zgodzić. Mogę sobie wyobrazić, że jeśli byłbym posiadaczem Everdell to lekko bym się zdziwił na Big Box w tak krótkim czasie. Choć z drugiej strony takie rzeczy się zdarzają, na szybko z głowy (bo te tytuły mnie interesują) Nemo's War Ultimate, Lorenzo Il Magnifico Big Box, Anachrony itp., może nie rok/dwa, ale też nie dekady. Więc to trochę indywidualna kwesta wg mnie.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

bogas pisze: 03 mar 2021, 13:59
Seykan pisze: 03 mar 2021, 13:53
_leigam_ pisze: 03 mar 2021, 13:47
to już bardzo odbiega od moich założeń :lol: :lol:, bo jaką mogą dać cenę żeby jednocześnie była atrakcyjna w stosunku do reszty (jednocześnie sama w sobie), a z drugiej nie spowodowała wściekłości u tych co kupili. Big box nie pojawia się po wypuszczeniu wszystkich dodatków tylko w trakcie a to trochę komplikuje imho.
Tego podejścia trochę nie rozumiem. Ci co kupili mogli grać i korzystać długi czas, więc raczej to co wydali im się "zwróciło". A Big Box pozwoli na łatwiejsze wejście i zakup wszystkiego potencjalnym nowym klientom. Jeśli miałbym być wściekły za każdym razem kiedy wychodzi do czegoś Big Box to chyba bym ciągle zestresowany chodził xd Coś w stylu "po co kupować teraz grę skoro za dwa lata wyjdzie big box albo druga edycja", no ale to tak nie do końca bo kupuję teraz żeby grać i korzystać. Jak wychodzą edycje kolekcjonerskie/big boxy/edycje kompletne itp. itd. to mi wystarczy, że wydawca sprzeda jakiś upgrade pack i jestem zadowolony.
Niby tak, ale problemem jest tu czas. Takie BigBox do Carcassonne czy Osadników to dwie dekady odstępu od pierwszych edycji, a tu? Będzie rok?
Pytanie czy to beda jednak ostatnie dodatki czy pozniej cos wypusci. Np konkurs i najlepszych 20-50 kart faunow itp. Ile to razy juz gry nie mialy miec niczego ,a pozniej fani doczekali sie za rok dwa jeszcze jednego dodatku . Ja licze dalej ,ze beda turnieje w to ,albo moze rebel sam zaproponuje. Pamietam jak bylismy prekursorami w Warhammera Inwazje (sam budowalem scene w Krk) i to my zrobilismy najwieksze Mistrzoswa Europy we Wroclawiu. Kto wie moze to my bedziemy prekursorami w Mistrzostrwa Europy np w Everdell. pzdr;)
_leigam_
Posty: 946
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: _leigam_ »

Seykan pisze: 03 mar 2021, 13:53
_leigam_ pisze: 03 mar 2021, 13:47
to już bardzo odbiega od moich założeń :lol: :lol:, bo jaką mogą dać cenę żeby jednocześnie była atrakcyjna w stosunku do reszty (jednocześnie sama w sobie), a z drugiej nie spowodowała wściekłości u tych co kupili. Big box nie pojawia się po wypuszczeniu wszystkich dodatków tylko w trakcie a to trochę komplikuje imho.
Tego podejścia trochę nie rozumiem. Ci co kupili mogli grać i korzystać długi czas, więc raczej to co wydali im się "zwróciło". A Big Box pozwoli na łatwiejsze wejście i zakup wszystkiego potencjalnym nowym klientom. Jeśli miałbym być wściekły za każdym razem kiedy wychodzi do czegoś Big Box to chyba bym ciągle zestresowany chodził xd Coś w stylu "po co kupować teraz grę skoro za dwa lata wyjdzie big box albo druga edycja", no ale to tak nie do końca bo kupuję teraz żeby grać i korzystać. Jak wychodzą edycje kolekcjonerskie/big boxy/edycje kompletne itp. itd. to mi wystarczy, że wydawca sprzeda jakiś upgrade pack i jestem zadowolony.
No ale popatrz sobie, na system wydawniczy TM. Tam wszystko było zaprojektowane od razu a dzielili to na kawałki żeby wydrenować portfel klienta powoli bo jakby wydali wszystko na raz, mimo że było by to tańsze to i tak nie ten zasięg, bo cena by odstraszała. Teraz wydają bigboxa po zakończeniu cyklu wydawniczego i ten bix box zawiera chyba tylko te elementy 3d i 20 kart). Everdell ma niższy próg wejścia, a graficznie to w ogóle sugerują bardzo rodzinną zabawę. Całość to pod 700 zł chyba, z pozostałymi dodatkami załóżmy że 900+. Ile jest w stanie dość początkujący gracz zapłacić w ciemno za grę? 450zł to bardzo dużo wydaje mi się dla takiego gracza, a dla tych co kupowali na bieżąco to jakaś masakra, jak oni do tej pory zapołacili już 700 a jeszcze muszą dużo wydać żeby mieć to samo. I co teraz, sprzedawać to co masz i iść w bigboxa? Może już trzeba wrzucać na sprzedaż wszystko bo zaraz rynek zaleje się używkami.

Edit: Lorenzo czy Anachrony to dużo bardziej zaawansowani gracze.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 14:23 przez _leigam_, łącznie zmieniany 1 raz.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
ODPOWIEDZ