Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Niven pisze: 21 sty 2021, 01:30 W mojej byłej kolekcji po prostu poszedłem w figurki, glownie z Cthulhu Wars. A statystyki Potworów miałem wydrukowane na kartach. PS. Jakieś figsy potworów zostały jeszcze na sprzedaż.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gdzie kupiłeś te figurki?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Postacie wziął z "Posiadłości Szaleństwa", a potworzaki z "Cthulhu Wars".
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ootbak22 »

A sa gdzies dostepne potwory na kartach a nie na tekturkach ? w zasadzie talia kart potworow by sie niezle sprawdzila. Zestaw figurkowy super. Czy w Cthulhu Wars brakuje duzo do kompletu potworow z Eldritcha?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Kiedyś wyszły takie generyczne zestawy figurek i potworów do serii Arkham Files, ale nie są ani dostępne, ani zbyt ładne, ani zbyt tanie. Więc pozostaje - IMHO - połączenie "Posiadłości Szaleństwa" (postacie) - " Cthulhu Death May Die" (potwory). Jest najbardziej epicke jeżeli chcesz iść w figsy do "Eldritcha...".
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 21 sty 2021, 20:56 Kiedyś wyszły takie generyczne zestawy figurek i potworów do serii Arkham Files, ale nie są ani dostępne, ani zbyt ładne, ani zbyt tanie. Więc pozostaje - IMHO - połączenie "Posiadłości Szaleństwa" (postacie) - " Cthulhu Death May Die" (potwory). Jest najbardziej epicke jeżeli chcesz iść w figsy do "Eldritcha...".
Potwory z DMD? To już w ogóle miejsca na planszy nie będzie :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 21 sty 2021, 21:34
Yuri pisze: 21 sty 2021, 20:56 Kiedyś wyszły takie generyczne zestawy figurek i potworów do serii Arkham Files, ale nie są ani dostępne, ani zbyt ładne, ani zbyt tanie. Więc pozostaje - IMHO - połączenie "Posiadłości Szaleństwa" (postacie) - " Cthulhu Death May Die" (potwory). Jest najbardziej epicke jeżeli chcesz iść w figsy do "Eldritcha...".
Potwory z DMD? To już w ogóle miejsca na planszy nie będzie :D
Trzeba je szybko eliminować ;p Wtedy dopiero jest zagrożenie ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Niven »

ootbak22 pisze: 21 sty 2021, 20:49 A sa gdzies dostepne potwory na kartach a nie na tekturkach ? w zasadzie talia kart potworow by sie niezle sprawdzila. Zestaw figurkowy super. Czy w Cthulhu Wars brakuje duzo do kompletu potworow z Eldritcha?
Karty sam tworzyłem i drukowałem z dostępnych artów z mitów Lovecrafta, mam je wszystkie jakby ktoś był zainteresowany ( tak samo jak cześć modeli z Mitow - Figurki Lovecraft na OLX). Cthulhu Wars to około połowy potworów, nie wszystkie modele się nadają. DMD wniósł dużo świeżości jeżeli chodzi o figurki a jest jeszcze ciężko dostępny set modeli zwany The Ancient Evil. Dużo figurek pochodzi po prostu z neta- zombie, ghoule, pająki duchy i inne stworzenia z świata grozy. Tanie to niestety nie jest a mamy jak się nie mylę ponad 70 istot.
O modelach z FFG się nie wypowiadam bo czy 5 lat temu czy dziś po prostu nie umieją ich robić. Set chyba 16 Badaczy można kupić za 250 zł, ale to FFG. Już chyba lepiej zainwestować i stworzyć je na stronie Hero Forge( przyklady ponizej).
Obrazek

Obrazek
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Znalazłem do wydrukowania takie "oprawki" na potwory :) Ciekawe, ale czy użyteczne przy podstawkach drukowanych do nich to inna sprawa.

https://www.thingiverse.com/thing:4667987
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Moonday »

Galakta właśnie zapowiedziała dodruk dodatków "Pod Piramidami" i "Kraina snów" :D
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 615
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 157 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Tak jak pisałem 3 strony temu, pogłoski o śmierci Eldritch Horror uważam za mocno przesadzone :wink: .
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Ah, ale mnie to zabolało! Ja kupiłem Krainy Snów w tamtym roku za prawie podwójna cenę :D Ale przynajmniej nie ryzykowalem że nigdy tego dodatku już nie dostane. W każdym razie fajnie ze taka świetna gra będzie jeszcze żyć w Polsce :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Evokenx pisze: 10 lut 2021, 18:24 Ah, ale mnie to zabolało! Ja kupiłem Krainy Snów w tamtym roku za prawie podwójna cenę :D Ale przynajmniej nie ryzykowalem że nigdy tego dodatku już nie dostane. W każdym razie fajnie ze taka świetna gra będzie jeszcze żyć w Polsce :)
Ja trochę podobnie jak Ty bo też kupiłem - w normalnej cenie ale po angielsku, bo pomyślałem że to pewnie jedyna okazja to dostać. A tu taka niespodzianka :)
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Evokenx pisze: 10 lut 2021, 18:24 Ah, ale mnie to zabolało! Ja kupiłem Krainy Snów w tamtym roku za prawie podwójna cenę :D Ale przynajmniej nie ryzykowalem że nigdy tego dodatku już nie dostane. W każdym razie fajnie ze taka świetna gra będzie jeszcze żyć w Polsce :)
Ja zrobiłem tak samo, ale też nie żałuję. Przynajmniej jestem spokojny, że uzbierałem komplet. Szkoda tylko, że nie zapowiadają tych dodruków trochę szybciej. Niemniej fajnie, że EH jeszcze żyje.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: norolim »

A ja poczekałem i też nie żałuję 8). Jakby jeszcze dodruk Tajemniczych Ruin się zdarzył, to byłoby super.
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: slain78 »

mam pytanko:posiadam podstawke oraz Zaginioną i mam możliwość zakupu Gór Szalenstwa oraz Pod piramidami ale słyszałem ,że te 2 dodatki drastycznie zawyzają poziom trudności (i tak bardzo trudnej gry)więc opłaca sie jej brać?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: sliff »

Trochę zwiększają, bo jest więcej terenu do przemierzenia (jeśli akurat się gra z dodatkowymi planszami), co przy małej liczbie graczy ma znaczenie, ale nie powiedziałbym żeby to było dyrastycznie. Z tego co pamiętam dodają też mechanikę skupienia, która nawet trochę ułatwia.

Polecam też dodać bilety z fanowskiego dodatku Podróż w nieznane ( jest na BGG), naprawdę jeden z lepszych konceptów jaki mógł się tej grze zdarzyć.
Bohyn
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2018, 13:27
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bohyn »

Dzień doberek,

huh, dawno tu nie byłem i od razu z problemem. Ponad rok nie mogę zakoszulkować mojego Eldritcha i teraz ruszyłem z postanowiem, że zrobię to.
Wszystkie dodatki i załadować to do skrzyni od GeekMod.
Teraz pytanie do Was. Jak to pakować? Mieszać wszystkie karty z dodatków ze sobą? W ogóle nie mieszać? Mieszać tylko niektóre karty? Jak tak to które?
Tak aby łatwo to było rozłożyć a nie trafiły się paradoksalne sytuacje, że ciągnę wskazówkę a tam Antarktyda, której nie rozłożyłem w rozgrywce. Zwłaszcza, że tyle ile nie koszulkowałem to i tyle nie grałem, więc zasady trochę wyleciały z głowy.
Może ktoś ma w skrzyni i podzieli się tipami?
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Nie mam skrzyni, tylko innego rodzaju insert, ale również posiadam wszystkie dodatki i przechowuję je razem. Karty według zasad można pomieszać wszystkie (oczywiście pasujące do siebie talie) i nie będzie żadnego problemu, bo zdarzenia na kartach są niezależne od rozłożonych plansz, przedwiecznych i innych elementów gry. Dlatego najwygodniej będzie je po prostu zmieszać i położyć. Jeśli koniecznie chcesz mieć rozdzielone karty, bo np. na kartach z dodatku Góry Szaleństwa jest większa szansa otrzymania stanu Odmrożenie i chcesz maksymalnie wczuć się w klimat danej przygody, to możesz, ale bardzo trudno to będzie ogarnąć i rozdzielać przed każdą rozgrywką.

Co do wyciągania lokacji np. na Antarktydzie, to zapewne chodzi o żetony wskazówek. Na początku je oddzielałem, ale po jakimś czasie stało się to nieco zbyt uciążliwe, więc po prostu trzymam wszystkie razem i w momencie kiedy wyciągnę lokację, której nie powinno być w grze, to odkładam ją na bieżąco na bok w trakcie gry. Oddzielać można za to bramy, bo tych jest dosłownie kilkanaście, więc można to zrobić sprawnie.
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: wst121121 »

Ja mam pytanie z innej beczki, kojarzy ktoś jakiś insert który pomieści podstawkę + dodatki? I nie skrzynia :)
Wiem że to ogrom kart i wątpię że jest taki ale spytać nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: playerator »

Matek173 pisze: 10 mar 2021, 15:13 Nie mam skrzyni, tylko innego rodzaju insert, ale również posiadam wszystkie dodatki i przechowuję je razem (...)
wst121121 pisze: 10 mar 2021, 15:24 Ja mam pytanie z innej beczki, kojarzy ktoś jakiś insert który pomieści podstawkę + dodatki? I nie skrzynia (...)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiem jak ja trzymam swojego EH. Natomiast dodam, że parę rzeczy zrobiłem własnoręcznie, więc nie każdemu może odpowiadać.

Wszystkie talie kart używane na bieżąco w grze trzymam w insercie do standardowej gry karcianej typu LCG 29x29 od eraptor
(https://www.sklep-onyks.pl/pl/p/e-Rapto ... 9x29/13294). W dwóch bocznych przegródkach mam duże karty a w środkowej małe (na pionowo, więc muszą stać pod lekkim ukosem). Dodam też, że insert jest nieco wyższy niż pudełko, więc pokrywka wystaje trochę wyżej.
Spoiler:
Niestety nie mieszczą się tam karty tajemnic, związanych z konkretnymi przedwiecznymi, więc te trzymam w osobnym pudle we własnoręcznie zrobionym kartonowym pudełku (po słuchawkach, więc karton jest dość solidny i zamknięcie fajne na magnes). Przedwiecznego wybiera się jeden raz na całą grę, więc nie jest to jakiś duży problem.
Spoiler:
Musiałem dociąć własnoręcznie kilka przegródek z kartonu, bo fabrycznie insert nie ma ich aż tyle. Nie wspominam już o tym drugim pudełku, gdzie wszystkie elementy wyciąłem i przykleiłem. Alternatywnie można kupić 2 takie inserty LCG + dodatkowe przegródki i wszystkie karty spokojnie się zmieszczą, a być może będzie bardziej estetycznie. Nie chciałem wydawać więcej kasy więc stanęło na tym.

Prawie wszystkie żetony trzymam w dwóch pudełeczkach na śrubki z Leroy Merlin (https://www.leroymerlin.pl/warsztat/org ... l2236.html), do tego mam osobny koszyczek na wskazówki (https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/akce ... l2705.html), z którego mogę wygodnie losować + żetony potworów leżą luzem w pudle, z którego również można bezpośrednio losować.
Spoiler:
Bohyn
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2018, 13:27
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bohyn »

Matek173 pisze: 10 mar 2021, 18:37
Dzięki za odpowiedź, dla mnie bardzo pomocne zwłaszcza że Eldritch już dawno nie był ruszony.

Podziwiam za wyczerpujące odpowiedzi. No i ładnie zorganizowałeś sobie grę. Pudełko po słuchawkach wg mnie sztos.
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: steemm »

Szukam jakiś ładniejszych kości do gry, ktoś coś poleci? Były kiedyś ładne z horroru w arkham ale nigdzie w PL ich nie widzę.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Mam te arkhamowe niestety od dawna niedostępne. Poszukaj w ofercie qworkshop, mają sporo ciekawych wzorów, sporo w detalu można kupić na allegro.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: raphaell7 »

steemm pisze: 08 kwie 2021, 17:05 Szukam jakiś ładniejszych kości do gry, ktoś coś poleci? Były kiedyś ładne z horroru w arkham ale nigdzie w PL ich nie widzę.
Mogę polecić kości Chessex 12x D6 16mm gemini black-purple/gold :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ