Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Grzegorz123 pisze: 25 lut 2021, 13:19 Gdy brama jest zamknięta do "góry" i ją wzmacniamy to staje się otwarta?
Tak, wzmocnienie bramy skierowanej żółtą (zazwyczaj) stroną w górę otwiera ją.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzech »

Grzegorz123 pisze: 25 lut 2021, 13:19 Gdy brama jest zamknięta do "góry" i ją wzmacniamy to staje się otwarta?
Nie przynajmniej instrukcja o tym nie mówi i są oddzielne definicje Focus i open :) zakładam ze po polsku Wzmocnienie i otwarcie
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Jak to nie mówi? Ostatni punkt w sekcji "4. Wzmocnienie Bramy"

"• Brama, której żółta sekcja po obróceniu znajduje się u góry, może
zostać otwarta w wyniku efektu, który by tę Bramę wzmocnił."
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Grzech pisze: 25 lut 2021, 14:16
Grzegorz123 pisze: 25 lut 2021, 13:19 Gdy brama jest zamknięta do "góry" i ją wzmacniamy to staje się otwarta?
Nie przynajmniej instrukcja o tym nie mówi i są oddzielne definicje Focus i open :) zakładam ze po polsku Wzmocnienie i otwarcie
Definicje są oddzielne, ale można otworzyć bramę przez wzmocnienie jej, jeśli jej pozycja wskazuje w górę.

Z instrukcji angielskiej:

A breach that has been rotated so that the yellow quadrant is at
the top has a focus cost equal to its stated open cost and can be
opened by an effect that would otherwise focus this breach.

Z instrukcji polskiej:
Brama, której żółta sekcja po obróceniu znajduje się u góry, może
zostać otwarta w wyniku efektu, który by tę Bramę wzmocnił.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzech »

Grzech pisze: 25 lut 2021, 14:16
Grzegorz123 pisze: 25 lut 2021, 13:19 Gdy brama jest zamknięta do "góry" i ją wzmacniamy to staje się otwarta?
Nie przynajmniej instrukcja o tym nie mówi i są oddzielne definicje Focus i open :) zakładam ze po polsku Wzmocnienie i otwarcie
Mój bład mozna - opisane dokładnie w instrukcji ;)
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: longmen76 »

Planujemy insert do AE Legacy, tak żeby zebrać to co wyszło do tej pory. Sama legacy prawie skończona. Pytanie do ogranych mocniej niż ja graczy ile w rzeczywistości kart z AE Legacy (Klejnoty / Artefakty / Zaklęcia) są użyteczne w normalnych rozgrywkach? Czy coś wylatuje waszym zdaniem? Np. zbyt mocne / słabe karty, czy też są użyteczne wszystkie do normalnego grania i połączenia z pozostałymi podstawkami?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Chętnie wywalę całą zawartość legacy, na poczet kart z kolejnych dodatków. Właśnie w formie megamagazynu na podstawki i dodatki widzę to pudełko. Legacy jest świetne, ale... Nie chciałbym mieszać go z normalną wersją gry.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Na koniec jest wytłumaczone, które karty są za słabsze a które mocniejsze. IMO można postępować dwojako: mieszać wszystko jak leci albo grać kartami w obrębie jednego cyklu. Pierwsze rozwiązanie daje ogromne zróżnicowanie kart, drugie trochę mniejsze zróżnicowanie, ale lepiej zazębiające się karty oraz grę z 1-2 dodatkowymi mechanikami. Podobnie jak dominion. Można wszystko mieszać, albo grać w podstawkę plus jeden dodatek; kto co lubi.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Ja wrzuciłem wszystko, te słabsze karty traktuję jako zaostrzenie poziomu trudności, ale czasami też wolę wymienić przy losowaniu rynku na coś ciekawszego. Teraz jednak poważnie się zastanawiam, czy będę inwestował w kolejne dodatki do AE, nagle już jest tego troszkę za dużo i rozkładanie robi się strasznie problematyczne, a granie w ramach jednej podstawki jak dla mnie nie wchodzi w grę, w Legacy miało to tylko sens ze względu na kampanię.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

New age i Outcasts wprowadza ekspedycje, czyli szereg 4 walk, między którymi wzmacniamy się. Starają się więc jakoś namieszać w formule gry, żeby zachęcić do kupowania dodatków.

Gdyby dodawali tylko nowe karty rynku (które IMO mało różnią się między sobą) to również podziękowałbym serii. Ale ze względu na tryb ekspedycji i nowe Nemesis będę inwestował dalej w aeons end.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

13 Nemesis i 21 magów w Legacy of Gravehold, fiu fiu... 900 kart też nie w kij dmuchał. Portal pewne odpuści tę pozycję, bo nawet wersja w $ już nieco kosztuje (VAT jak mniemam jest doliczany w kosztach wysyłki), więc delikatnie rozważam późne wsparcie.
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Wątpię, żeby Portal nie wydał. Jak na razie marka chyba świetnie się sprzedaje. Jak zainteresowanie nie spadnie w okolicach New Age czy Outcast to czemu mieli by nie wydać? A różnica w cenie nie jest tak duża - 14$, podczas gdy zawartość prawie dwukrotnie większa.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 12 mar 2021, 22:54 A różnica w cenie nie jest tak duża - 14$, podczas gdy zawartość prawie dwukrotnie większa.
I dlatego moze nie wydac ;-)

Póki co to New Age i Outcasts nie zostało zapowiedziane... Buried Secrets równiez...
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

japanczyk pisze: 12 mar 2021, 23:11 Póki co to New Age i Outcasts nie zostało zapowiedziane... Buried Secrets równiez...
Zawsze zapowiadają na bieżąco. Zdziwię się jeśli nie wydadzą Buried Secrets. Co do reszty to ciekawa sprawa w sumie, bo obie podstawki korzystają z kopert. Ciekawe czy nie będzie znów konieczne drukowanie w Chinach z innymi kartami niż te w dwóch pierwszych podstawkach.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

To całkiem możliwe, że Portal teraz stoi w rozkroku i nie wie czy drukować resztę serii w Chinach czy w Polsce. Jeszcze jest opcja, że wstrzymują rozwój serii ze względu na ilość tytułów w kolejce do tłumaczenia które zostały już zapowiedziane, nie wiem jakie są moce przerobowe wydawnictwa pod tym względem.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: longmen76 »

Popełniłem insert pasujący do pudełka Aeons End Legacy. Efekty można zobaczyć tutaj AELegacy
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: parasite »

Cześć,
które Aeon's End ( podstawka, czy wieczna wojna? ) wybrać do gry solo i jaki ewentualnie dodatek jako pierwszy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

parasite pisze: 21 mar 2021, 13:10 Cześć,
które Aeon's End ( podstawka, czy wieczna wojna? ) wybrać do gry solo i jaki ewentualnie dodatek jako pierwszy?
Było wiele razy więc krótko puenta. Kup obojętnie którą podstawkę a jako pierwszy dodatek kup tę, której nie kupiłeś jako pierwszej. Małe dodatki w dalszej kolejności.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: parasite »

Ok, dzięki. Wpisałem w wyszukiwarce tematu "solo" i w sumie na tej podstawie niewiele dało się wywnioskować, stąd pytanie.
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

parasite pisze: 21 mar 2021, 15:50 Ok, dzięki. Wpisałem w wyszukiwarce tematu "solo" i w sumie na tej podstawie niewiele dało się wywnioskować, stąd pytanie.
Bo nie ma w tej grze większej różnicy czy grasz solo czy nie. Każda podstawka i dodatek będą równie dobre dla solo jak i multi.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Death4ever »

Cześć.
Mam prośbę do posiadaczy angielskiego wydania Aeon's End: Legacy.
Czy mogę prosić o listę imion wszystkich nemesisów. Chcę zrobić sobie separartory po angielsku, ale z względu na spoilery nie dałem rady odnaleźć imiona nemesisów po angielsku. :(
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mistrz_yon »

Czy angielski Reset Pack zadziała sensownie z polskim Legacy? Nie ma dużych różnic w druku?

Umówiłem się ze znajomym na podmiankę na czas jakiś - nasze Legacy za jego komplet dodatków. Ale jak patrzę na te powyklejane karty i zmiany, to raczej bez tego resetu to nie mam sensu chyba. A dzieciory się jaraja na maksa tym aspektem legacy właśnie i nie ma opcji, żeby jakoś to obejść.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Death4ever pisze: 21 mar 2021, 16:58 Cześć.
Mam prośbę do posiadaczy angielskiego wydania Aeon's End: Legacy.
Czy mogę prosić o listę imion wszystkich nemesisów. Chcę zrobić sobie separartory po angielsku, ale z względu na spoilery nie dałem rady odnaleźć imiona nemesisów po angielsku. :(
Spoiler:
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

mistrz_yon pisze: 21 mar 2021, 16:59 Czy angielski Reset Pack zadziała sensownie z polskim Legacy? Nie ma dużych różnic w druku?

Umówiłem się ze znajomym na podmiankę na czas jakiś - nasze Legacy za jego komplet dodatków. Ale jak patrzę na te powyklejane karty i zmiany, to raczej bez tego resetu to nie mam sensu chyba. A dzieciory się jaraja na maksa tym aspektem legacy właśnie i nie ma opcji, żeby jakoś to obejść.
Ja rozgrywam teraz drugi raz kampanię na dwóch graczy i nie potrzebuję reset packu.

Na więcej graczy przydałby się, ale głównie dla naklejek. Kart nie niszczy się tylko pisze na niektórych, więc na upartego można przekreślić tekst i napisać obok.
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Death4ever pisze: 21 mar 2021, 16:58 Cześć.
Mam prośbę do posiadaczy angielskiego wydania Aeon's End: Legacy.
Czy mogę prosić o listę imion wszystkich nemesisów. Chcę zrobić sobie separartory po angielsku, ale z względu na spoilery nie dałem rady odnaleźć imiona nemesisów po angielsku. :(
Ale przecież separatory masz w samej grze :) W każdej kopercie masz jeden dla danego nemesis. Chyba, że chcesz inne niż standardowe.
ODPOWIEDZ