Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: Gambit »

qreqorek pisze: 17 mar 2021, 15:21 Do tego moim zdaniem w Polsce u graczy jak jest ze 20-30 kopii Dungean Alliance (chciałbym się mylić w tej materii), więc trzeba by było zbudować rynek na tą grę. Zwyczajnie łatwiej jest wydawać gry, które są już w top lub są rozpoznawalne na naszym rynku. O DA nie da się powiedzieć ani jednego, ani drugiego. Moim zdaniem, przynajmniej.
To chyba jedna z tych gier, które kto miał kupić i zagrać, to kupił i zagrał. Nie ma takiej siły przebicia jak Gloomhaven, które mimo podobnego "podejścia" się sprzedało (chyba), zatem szanse są niewielkie. Ale patrząc na to co wyprawiają obecnie wydawcy może jednak nie sa zerowe :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: sasquach »

Jiloo pisze: 17 mar 2021, 15:09
sasquach pisze: 17 mar 2021, 14:04 Z drugiej strony Galakta wydaje w tym roku Nemo's War, a portal Food Chain Magnate, więc wszystko jest możliwe :) Ale na razie brak przesłanek, że ktoś się tym interesuje.
Food Chain z tego co pamiętam nie był na KS, więc nie wiem na ile jest popularny.
Porównując jednak samo Nemo's War do Dungeon Alliance – NW na ostatnich dwóch zbiórkach wsparło prawie 10 tyś. osób, a dwa ostatnie KS DA to łącznie 3 tyś. wspierających więc skala zainteresowania jest jednak różna.
Jasne, ale nadal to dość niszowe gry których nikt się nie spodziewał po polsku. A tu niespodzianka.

I np. takie Sierra West które wg. BGG ma nie wiele więcej graczy niż DA po polsku wyszła. Z drugiej strony jest popularna seria Legendary (Marvel, Alien i inne) które po polsku nie wyszły. Sam ranking popularności to nie wszystko.

@qreqorek: A co do ranking BGG to znów Sierra West jest niżej, a wyszła. Plus pozycja w ranking jest też zależna od popularności, a nie tylko ocen. Bardzo dobre, ale niszowe tytuły będę w ranking z automatu niżej.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: piogar »

qreqorek pisze: 17 mar 2021, 14:24 Dla mnie ta gra w wersji z Adventure Packs jest na równi z Mage Knight czy Sword & Sorcery, ale nie jest tak popularna jak one. Być może to kwestia marketingu, być może zbyt mały wydawca i zwyczajnie jest przez to mało znana. Tym samym uważam że na dzień dzisiejszy szanse są zerowe.
Moim zdaniem problemem jest nijaki warunek zwyciestwa w podstawce. Nie gralem jeszcze w AP, ale "zdobadz jak najwiecej punktow zwyciestwa" bylo mega slabe w podstawce.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: qreqorek »

piogar pisze: 17 mar 2021, 16:09 Moim zdaniem problemem jest nijaki warunek zwyciestwa w podstawce. Nie gralem jeszcze w AP, ale "zdobadz jak najwiecej punktow zwyciestwa" bylo mega slabe w podstawce.
Zgadzam się, ale tylko przy podejściu że grasz solo lub coop. Ta gra była projektowana na rywalizację, ale podobnie jak MK stała się synonimem przygody jednoosobowej. Adventure Packi na szczęście rozwiązują ten problem - jest konkretny cel, są itemy przenoszone do kolejnych rozgrywek, jest wzrost trudności i epickie zakończenie. Do tego support aplikacji mobilnej, który naprawdę ułatwia śledzenie postępu kampanii. No i nieliniowość przygody, a jednak odczucie klimatu mocno powiązane z zadaniem. Jak w pierwszej przygodzie przegrałem z [samo-spoilero-cenzura], to potem chęć zemsty podnosiła miodność z grania drugi raz tego samego Adventure Packa. Nieliniowa mechanika spowodowała, że przygoda była mocno odmienna z innymi wyzwaniami, innymi postaciami. Dlatego pisałem wcześniej, że gra jest dla mnie super, ale tylko z Adventure Packami.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: qreqorek »

sasquach pisze: 17 mar 2021, 15:59 @qreqorek: A co do ranking BGG to znów Sierra West jest niżej, a wyszła. Plus pozycja w ranking jest też zależna od popularności, a nie tylko ocen. Bardzo dobre, ale niszowe tytuły będę w ranking z automatu niżej.
Moim zdaniem powód wydania Sierra West jest mocno związany z następującym:
Artist: Jakub Fajtanowski, Michał Długaj
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: sasquach »

qreqorek pisze: 17 mar 2021, 16:37 Moim zdaniem powód wydania Sierra West jest mocno związany z następującym:
Artist: Jakub Fajtanowski, Michał Długaj
To kiedy wydadzą Magic: The Gathering po polsku? Wielu polskich artystów dla nich ilustruje lub ilustrowało ;)

No i czemu poniższe gry ilustrowane przez Jakuba nie wyszły po polsku?
Blight Chronicles: Agent Decker
Traintopia
Yedo: Deluxe Master Set
World Shapers

A co z Tawantinsuyu ilustrowanym przez ich obu i jeszcze paru innych artystów?

Chyba coś się sypie twoja teoria ;) Zresztą co by miała mieć wspólnego narodowość grafików z wydaniem gry w danym kraju?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: hamish »

Trafiłem dziś zupełnie przypadkiem na taką informację:

KLIK

Nie ukrywam, że jak dla mnie, to wiadomość dnia :wink: Nowy dodatek, nowy AP... Sama radość! :D
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: RUNner »

Poczytałem, poklikałem i zamierzam w to wejść. Wychowywałem sie na Labiryncie Śmierci i po prostu lubię łazić po lochach. Lubię też Mage Knighta oraz deckbuilding więc jest spora szansa, że gra mi podejdzie. Będę trzepał głównie solówki, a jak córka dorośnie do grania po angielsku, to zapewne odpalimy pvp.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: hamish »

RUNner pisze: 19 sie 2021, 21:41 Poczytałem, poklikałem i zamierzam w to wejść. Wychowywałem sie na Labiryncie Śmierci i po prostu lubię łazić po lochach. Lubię też Mage Knighta oraz deckbuilding więc jest spora szansa, że gra mi podejdzie. Będę trzepał głównie solówki, a jak córka dorośnie do grania po angielsku, to zapewne odpalimy pvp.
Będziesz zadowolony z gry. Bierz najlepiej cały pakiet, z AP bo tam w kampaniach dużo się dzieje. Jak już pisałem wcześniej, autor ma w planie duży dodatek i kolejny Adventure Pack, także będzie jeszcze więcej dobra. Jeden kolega na forum ma akurat cały KS na sprzedaż, więc pewnie się dogadacie :)
Spoiler:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: Yuri »

hamish pisze: 19 sie 2021, 21:47
RUNner pisze: 19 sie 2021, 21:41 Poczytałem, poklikałem i zamierzam w to wejść. Wychowywałem sie na Labiryncie Śmierci i po prostu lubię łazić po lochach. Lubię też Mage Knighta oraz deckbuilding więc jest spora szansa, że gra mi podejdzie. Będę trzepał głównie solówki, a jak córka dorośnie do grania po angielsku, to zapewne odpalimy pvp.
Będziesz zadowolony z gry. Bierz najlepiej cały pakiet, z AP bo tam w kampaniach dużo się dzieje. Jak już pisałem wcześniej, autor ma w planie duży dodatek i kolejny Adventure Pack, także będzie jeszcze więcej dobra. Jeden kolega na forum ma akurat cały KS na sprzedaż, więc pewnie się dogadacie :)
Spoiler:
Za 700zł ? O święty Janie! sam bym łyknął, naprawdę dobra okazja! Daniel z DungeonDive bardzo polecał, ja osobiście nie grałem, ale z tego co widziałem to jeżeli tylko ją "ograsz" to te parę złotych zwróci sie nawiązką, tyle tam contentu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: Gambit »

Potwierdzam to, co napisali poprzednicy :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: Quba40 »

Jako pierwszy propagator tej gry w Polsce po kilku latach posiadania DA w kolekcji nadal uważam go za najlepszy Dungeon Crawler pod solo.
Sam mam na koncie spokojnie ponad 70 rozgrywek solo i pomimo tego, że od dłuższego czasu w niego nie gram to nie wyobrażam sobie abym kiedykolwiek miał się go pozbyć.
Obecnie jestem w takim okresie życia, że nie mam siły na ogrywanie mózgożerów i częściej wybieram lżejsze gry ale wiem, że ten przejściowy okres się kiedyś skończy i wtedy chętnie wrócę do DA :)

Wielokrotnie o tym wspominałem na tym forum, ale przypomnę się - Adventure Packi z bardzo dobrej gry tworzą grę wybitną, są idealnie wyważone pod względem fabularnym, z gry mechanicznie skręcającej w stronę euro tworzą hybrydę skręcającą w stronę Ameri.

Dzięki wielu trybom, opcjonalnym zasadom oraz unikalnej kompozycji drużyny regrywalność jest kosmiczna. Mam poczuciu bardzo kompletnego produktu, dlatego będę mocno zastanawiał się czy kupować kolejne dodatki - zauważyłem, że gry które posiadają ich za wiele rzadziej są przeze mnie ogrywane. Ale pewnie i tak się skuszę w końcu to DA :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: pan_satyros »

Również gorąco grę polecamy. "Feeling" czarów jest świetny i chyba tylko w Black Rose i Mage Wars czuliśmy podobne przywiązanie przy tworzeniu sensownych efektów; do tego przyjemne kombinowanie w "eurostylu" zbliża ją do Mage Knight, co stanowi dla nas najwyższą pochwałę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: RUNner »

Wreszcie udało mi się ogarnąć tę grę od strony porządkowej. Organizacja elementów w pudełku to podstawa do tego, żeby nie tracić czasu przy setupie. Tak jak tutaj sugerowano, żetony potworów umieściłem w tacy, a ich karty w klaserze. Karty bohaterów też włożyłem do klaseru i zajęło mi to 7 stron. Każda strona ma 3 bohaterów wraz z jego kartami startowymi. To bardzo ułatwia wybór postaci do gry. Bym zapomniał... całość włożyłem do drewnianej skrzyni, bo posiadam jeszcze Championów i wszystkie AP :) Mam niestety za niską skrzynię i już nie zmieściłem figurek, ale to temat na przyszłość.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: stary gracz »

Mnie się dobrze grało bez figurek, na planszy kładłem żetony postaci. Po aktywowaniu obracałem je na czerwoną stronę. Na żetonie zaznaczyłem kropeczką gdzie jest przód postaci.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: qreqorek »

stary gracz pisze: 27 sie 2021, 15:52 Mnie się dobrze grało bez figurek
Ło madko, NIEgrałbym! :roll:
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: stary gracz »

Ja ostatnio gram w gry wojenne więc brak figurek mi nie przeszkadza. A gdy potwory w DA są na żetonach to postanowiłem bohaterów zamienić na żetony żeby się zgrywało.
Każdy ma jakiegoś bzika...
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: litk »

Czy ten tytuł wraz z Adventure Packami jest jeszcze dostępny w sprzedaży? Czy to tylko było via Kickstarter?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: khuba »

litk pisze: 21 kwie 2023, 22:17 Czy ten tytuł wraz z Adventure Packami jest jeszcze dostępny w sprzedaży? Czy to tylko było via Kickstarter?
Sam tytuł jest dostępny (jest teraz nawet promo na 3trollach) ale packów w retailu nie widziałem (przynajmniej w europejskich sklepach).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: Mr_Fisq »

litk pisze: 21 kwie 2023, 22:17 Czy ten tytuł wraz z Adventure Packami jest jeszcze dostępny w sprzedaży? Czy to tylko było via Kickstarter?
Też się w tym tygodniu rozglądałem za tym tytułem => podstawka jw. była w trzech trollach na promocji, a w planszomanii można spróbować zamówić dodatek: Champions. Niestety - AP mi się nigdzie nie przewinęły.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: litk »

Też się w tym tygodniu rozglądałem za tym tytułem => podstawka jw. była w trzech trollach na promocji, a w planszomanii można spróbować zamówić dodatek: Champions. Niestety - AP mi się nigdzie nie przewinęły.
Szkoda, bo z samą podstawką to nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Post autor: Jiloo »

Niedługo powinien się pojawić nowy dodatek z bohaterkami. Może jest też szansa na dodruk?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ