Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: lazarro »

Chciałbym podpytać się o aplikację Valkyrie. W sklepie google play tego nie ma. Skąd można pobrać na andoida i na PC? Ktoś jest w stanie powiedzieć jaka jest ilość scenariuszy PL?
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Babik »

Google - valkirie app - "klik" i proszę bardzo:
https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki
Tu znajdziesz odpowiedzi, a jak się postarasz, to nawet podręcznik użytkownika.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki

Na stronie jest tutek jak zainstalowac
Polskich? Mało i są kiepskie. Kilka scenariuszy eng to prawdziwe perełki, z dabingiem, muzyka itd... Prawdziwy miód.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SwistakCZC »

Magatek pisze: 29 sty 2021, 22:05 Cześć. Pytanie o dodatki - kupować po kolei, czy któryś jest lepszy/ciekawszy od innych?
Większe za 200 są lepsze od tych mniejszych za 100. Zacząłbym jak przedmówca od Ulic i Podróży. Te dwa rozszerzenia mają pewną zaletę, akcja dzieje się poza zamkniętymi posiadłościami i innymi dworkami. Na otwartych ulicach, uniwersytecie, w środkach lokomocji :D Miła odmiana. Taka Świątynia Świtu dość przeciętna na tle innych. Ścieżki Węża nie mam, ale jakoś mi jej klimat nie podchodzi.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Kupuj co jest obecnie. Ścieżki węża mają zajefajne zagadki. Świątynia świtu suaba IMHO, podróże i ulice ok
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
silvestras
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2015, 11:05
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: silvestras »

Cześć, nie znalazłem wcześniej informacji o tym, ale jeśli jest i nie umiem używać lupki, to proszę mnie zlinczować i już sobie idę :)

Posiadam 2 edycję Posiadłości Szaleństwa, mam też dwa duże dodatki (Ulice i Ścieżka), a od znajomych z pracy dostałem na urodziny dodatek Zakazana Alchemia. Wiem już, że jest do pierwszej edycji i wiem, że z pomocą zestawu konwertującego mogę sobie dołożyć kafelki terenu, badaczy i potwory. Przeglądając zawartość dodatku, zerknąłem na to, o czym były znajdujące się w nim scenariusze i przyznam, że chętnie bym w nie zagrał. Moje pytanie brzmi: czy nie posiadając podstawki do 1 edycji PS jestem w stanie jakoś rozegrać tamte scenariusze? Istnieje na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

silvestras pisze: 01 lut 2021, 22:22 Cześć, nie znalazłem wcześniej informacji o tym, ale jeśli jest i nie umiem używać lupki, to proszę mnie zlinczować i już sobie idę :)

Posiadam 2 edycję Posiadłości Szaleństwa, mam też dwa duże dodatki (Ulice i Ścieżka), a od znajomych z pracy dostałem na urodziny dodatek Zakazana Alchemia. Wiem już, że jest do pierwszej edycji i wiem, że z pomocą zestawu konwertującego mogę sobie dołożyć kafelki terenu, badaczy i potwory. Przeglądając zawartość dodatku, zerknąłem na to, o czym były znajdujące się w nim scenariusze i przyznam, że chętnie bym w nie zagrał. Moje pytanie brzmi: czy nie posiadając podstawki do 1 edycji PS jestem w stanie jakoś rozegrać tamte scenariusze? Istnieje na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Cześć, niestety Zakazana Alchemia nie odblokowuje żadnych scenariuszy w drugiej edycji.
Awatar użytkownika
Hu_bert
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2018, 13:49
Has thanked: 49 times
Been thanked: 28 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Hu_bert »

Ktoś pytał o skróty zasad/instrukcji. Link do bgg: Pozwoliłem sobie wykorzystać grafiki z projektu theres.

Skrót zasad podzielony jest na trzy części:
-akcje badacza i żetony mające na niego wpływ (x5),
-zasady które nie łapały sie do powyższego (x1),
-lista potworów oraz żetony mające na nie wpływ (x1)(gram na wydrukowanych okrągłych podstawach zamiast tych kwadratowych i nie korzystam z żetonów potworów).

Plik jest gotowy do wydruku na A4 dwustronnie. Następnie trzeba pociąć na mniejsze A5. Więc żeby czytać plik poprawnie (tak jak będzie wyglądał po wydruku) trzeba patrzeć na jedną ćwiartkę, a potem na ćwiartkę na następnej stronie.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2021, 19:21 przez Hu_bert, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Hu_bert pisze: 01 lut 2021, 22:53 Ktoś pytał o skróty zasad/instrukcji. Na swojej potrzeby stworzyłem takie zestawienie: Pozwoliłem sobie wykorzystać grafiki z projektu theres.

Skrót zasad podzielony jest na trzy części:
-akcje badacza i żetony mające na niego wpływ (x5),
-zasady które nie łapały sie do powyższego (x1),
-lista potworów oraz żetony mające na nie wpływ (x1)(gram na wydrukowanych okrągłych podstawach zamiast tych kwadratowych i nie korzystam z żetonów potworów).

Plik jest gotowy do wydruku na A4 dwustronnie. Następnie trzeba pociąć na mniejsze A5. Więc żeby czytać plik poprawnie (tak jak będzie wyglądał po wydruku) trzeba patrzeć na jedną ćwiartkę, a potem na ćwiartkę na następnej stronie.
Dużo lepsze niż to co ja znalazłem! Mam jednak kilka uwag/sugestii:
- Odepchnięcie fraza Jeśli odpychany jest inny badacz, trudność testu równa jest test (siła) badacza plus jeden - może lepiej równa jest wynikowi testu (siła) badacza plus jeden albo w ogóle (atrybut+x) od razu?
- W Odepchnięciu nie jest wyjaśnione co to jest tężyzna potwora a w innych opisach jest
- W Odepchnięciu warto uwzględnić, że może być dobrowolne
- W Kradzieży warto uwzględnić, że jest niedobrowolna

I to wszystko co znalazłem ale mogłem pominąć literówki :) Naprawdę świetnie napisane! Na pewno to dołączę do swojego pudła :)
Awatar użytkownika
Hu_bert
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2018, 13:49
Has thanked: 49 times
Been thanked: 28 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Hu_bert »

grzeslaw90 pisze: 01 lut 2021, 23:22
Hu_bert pisze: 01 lut 2021, 22:53 Ktoś pytał o skróty zasad/instrukcji. Na swojej potrzeby stworzyłem takie zestawienie: Pozwoliłem sobie wykorzystać grafiki z projektu theres.

Skrót zasad podzielony jest na trzy części:
-akcje badacza i żetony mające na niego wpływ (x5),
-zasady które nie łapały sie do powyższego (x1),
-lista potworów oraz żetony mające na nie wpływ (x1)(gram na wydrukowanych okrągłych podstawach zamiast tych kwadratowych i nie korzystam z żetonów potworów).

Plik jest gotowy do wydruku na A4 dwustronnie. Następnie trzeba pociąć na mniejsze A5. Więc żeby czytać plik poprawnie (tak jak będzie wyglądał po wydruku) trzeba patrzeć na jedną ćwiartkę, a potem na ćwiartkę na następnej stronie.
Dużo lepsze niż to co ja znalazłem! Mam jednak kilka uwag/sugestii:
- Odepchnięcie fraza Jeśli odpychany jest inny badacz, trudność testu równa jest test (siła) badacza plus jeden - może lepiej równa jest wynikowi testu (siła) badacza plus jeden albo w ogóle (atrybut+x) od razu?
- W Odepchnięciu nie jest wyjaśnione co to jest tężyzna potwora a w innych opisach jest
- W Odepchnięciu warto uwzględnić, że może być dobrowolne
- W Kradzieży warto uwzględnić, że jest niedobrowolna

I to wszystko co znalazłem ale mogłem pominąć literówki :) Naprawdę świetnie napisane! Na pewno to dołączę do swojego pudła :)
Dzięki za sugestie :) Plik na bgg:
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: chrislion73 »

Dla tych co mają Zestaw Konwertujący i zastanawiają się co z nim zrobić...

Znalazłem w sieci kafelki do Posiadłości Szaleństwa 1 ed wraz z jednym dodatkiem. Jakość pozwala na wydruk, a napisy po francusku nie przeszkadzają :-)

I można wykorzystać posiadany Zestaw Konwertujący :-)

Link: http://wiki.horreuraarkham.fr/index.php ... lateau_mom
Ostatnio zmieniony 07 mar 2021, 19:10 przez chrislion73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Tringa »

Hej,

Ja tak trochę nie w temacie. Czy miałby ktoś możliwość wrzucić skany plansz mapy z dodatków, które nie wyszły, a miały wyjść (czyli Recurring Nightmares i Suppressed Memories)? Z tego co się orientowałam to mogą być też plansze z 1 edycji z 2 dodatków i podstawki. :) Nie umiem znaleźć zdjęć w linku, który wrzucił chrislion73. :)

Edit: na telefonie poszły. Na komputerze coś się nie ładowały :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Tringa pisze: 12 lut 2021, 14:21 Hej,

Ja tak trochę nie w temacie. Czy miałby ktoś możliwość wrzucić skany plansz mapy z dodatków, które nie wyszły, a miały wyjść (czyli Recurring Nightmares i Suppressed Memories)? Z tego co się orientowałam to mogą być też plansze z 1 edycji z 2 dodatków i podstawki. :) Nie umiem znaleźć zdjęć w linku, który wrzucił chrislion73. :)

Edit: na telefonie poszły. Na komputerze coś się nie ładowały :)
Wysyłam na pw :)
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: lazarro »

grzeslaw90 pisze: 12 lut 2021, 15:52
Tringa pisze: 12 lut 2021, 14:21 Hej,

Czy miałby ktoś możliwość wrzucić skany plansz mapy z dodatków, które nie wyszły, a miały wyjść (czyli Recurring Nightmares i Suppressed Memories)? Z tego co się orientowałam to mogą być też plansze z 1 edycji z 2 dodatków i podstawki. :)
Wysyłam na pw :)
Czy mogę również prosić o skany do dodatków, które nie wyszły?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Coen »

Jestem świeżym nabywcą Posiadłości :)
Na razie rozegrany mam raz pierwszy scenariusz, przegrany, niedługo kolejne próby.
Wątek przeczytałem prawie cały, uff... Już wiem, że muszę kupić wszystkie dodatki, które są dostępne ;) i pewnie z czasem tak będę robił.
Ale mam pytanie: jak przechowujecie grę z dodatkami? Ja jestem fanem wyprasek z płyty piankowo-kartonowej. Może macie jakiś projekt, który będzie dobrze służył teraz i na przyszłość? :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

Insert Folded Space. Mieści wszystko prócz ostatniego dodatku. Ostatni dodatek wcisnąłem to już pokrywka odstaje na 5cm przez kafle terenu. Dla mnie do przeżycia.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Coen pisze: 07 mar 2021, 18:33 Jestem świeżym nabywcą Posiadłości :)
Na razie rozegrany mam raz pierwszy scenariusz, przegrany, niedługo kolejne próby.
Wątek przeczytałem prawie cały, uff... Już wiem, że muszę kupić wszystkie dodatki, które są dostępne ;) i pewnie z czasem tak będę robił.
Ale mam pytanie: jak przechowujecie grę z dodatkami? Ja jestem fanem wyprasek z płyty piankowo-kartonowej. Może macie jakiś projekt, który będzie dobrze służył teraz i na przyszłość? :)
Gdzieś w wątku insertowym jest mój post z insertem, który organizuje karty i żetony w tej grze, żeby po otwarciu pudła od razu były gotowe do gry. Insert pod pudło z dodatku.

Tak to wygląda:
Obrazek

I tutaj sklecony kiedyś na szybko tutorial, jak to zrobić z tektury:
https://boardgamegeek.com/image/5401799/arian-m

Tektura ma ok. 2,5 mm, ale myślę, że płyta kartonowo piankowa 3 mm może posłużyć za zamiennik i karty powinny się zmieścić. Musisz sobie to jednak sprawdzić.

Ja mam jeszcze z boku wydrukowane literki, jakie przedmioty są w jakiej przegródce w dwóch lewych rzędach (zwykłe i unikatowe), gdybym chciał ten insert jednak wyciągnąć z pudła. Wcześniej o tym nie pomyślałem, ale polecam przedmioty trzymać w dwóch prawych rzędach (a nie dwóch lewych jak u mnie), bo wtedy alfabet będzie od lewej do prawej.
Spoiler:
Instrukcji do górnej tacki na żetony nie mam, ale wymiary trzeba dobrać tak, żeby pasowało do pudła. Jak będziesz chciał, to jutro pomierzę. :) Polecam takie rozwiązanie, bo zakładając, że chcesz wszystkie dodatki, to kart bedziesz miał tyle, że rozkładanie tego na stole będzie koszmarem. W ten sposób nic nie musisz rozkładać. Przygotowanie do gry zajmuje tyle ile otwarcie pudła i wyjęcie górnej tacki z żetonami. Figurki lądują w drugim pudle po dodatku (albo dwóch), a kafle w pudle od podstawki (pogrupowane wg dodatków i spięte np. gumkami, czy w kopertach). Gra używa zawsze kafli wyłącznie z jednego dodatku, więc jak np. pierwszy kafel będzie z Za progiem, to wiesz, że poza podstawką nie potrzebujesz nic więcej i możesz resztę kafli z dodatków schować.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Też mam folded space, polecam. Przy komplecie dodatków będę kombinował samoróbkę do pudła z dodatku bo wszystko się nie mieści szczególnie z podstawkami z pleksi.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: theres »

Coen pisze: 07 mar 2021, 18:33 Jestem świeżym nabywcą Posiadłości :)
Na razie rozegrany mam raz pierwszy scenariusz, przegrany, niedługo kolejne próby.
Wątek przeczytałem prawie cały, uff... Już wiem, że muszę kupić wszystkie dodatki, które są dostępne ;) i pewnie z czasem tak będę robił.
Ale mam pytanie: jak przechowujecie grę z dodatkami? Ja jestem fanem wyprasek z płyty piankowo-kartonowej. Może macie jakiś projekt, który będzie dobrze służył teraz i na przyszłość? :)
Ja ciągle pełnego insertu nie skończyłem, bo zrobię to dopiero jak skończę malować wszystkie figsy. Póki co mam:
- figurki mam w gąbce
Spoiler:
- karty mam w podajniku zrobionym na wzór tego od kolegi arian powyżej z kilkoma zmianami 'technologicznymi' - żetony NPCów, potworów czy elementów otoczenia w stronach od klasera (obecnie ciągle jeszcze luzem, docelowo jakoś sobie to oprawię)
Spoiler:
- pozostałe żetony chwilowo w woreczkach strunowych, docelowo też w podajniku

Planuję powiększyć pudło podstawki dodając taki wewnętrzny dystans podobny do tego z legendary box'a od Scythe, ale to jak już będę wiedział ile mi wszystko miejsca będzie zajmować.
Bloom50
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2017, 18:35
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bloom50 »

Jakby ktoś potrzebował, mam skowertowane kafelki z tej francuskiej stronki, którą wrzucił chrislion73 na prawie prawidłowe rozmiary rozmiar 17,6cm na 17,6cm duzych i 17,6 cm na 8.6 cm mniejszych, nie wszystkie idealnie się zgadzają ale to kwestia paru mm. Oraz gdzieś znalazłem kafelki z zewu dziczy, które już trochę gorzej wyglądają bo już lekko się pikselują nie są podpisane i nie ma na nich szarych kresek ruchu gdzie postacie mogą się ruszyć. Ale generalnie na darmowy dodatek i darmowe kafelki do gry są spoko :D Wszystko mam w wordzie gotowe do druku.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Bloom50 pisze: 13 mar 2021, 19:21 Jakby ktoś potrzebował, mam skowertowane kafelki z tej francuskiej stronki, którą wrzucił chrislion73 na prawie prawidłowe rozmiary rozmiar 17,6cm na 17,6cm duzych i 17,6 cm na 8.6 cm mniejszych, nie wszystkie idealnie się zgadzają ale to kwestia paru mm. Oraz gdzieś znalazłem kafelki z zewu dziczy, które już trochę gorzej wyglądają bo już lekko się pikselują nie są podpisane i nie ma na nich szarych kresek ruchu gdzie postacie mogą się ruszyć. Ale generalnie na darmowy dodatek i darmowe kafelki do gry są spoko :D Wszystko mam w wordzie gotowe do druku.
Odezwij się na priv - mam po angielsku bezpośrednio z RN i SM
Skubany
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2019, 12:31
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Skubany »

Chciałbym tylko to tu zostawić... #chwalesie
Obrazek


Dzisiejszy nabytek, kolekcja wreszcie pełna 8) Wszystko folia; fartowna i superszybka transakcja mimo wielu dubli.

Przez ostatnie tygodnie miałem obsesję na punkcie tej gry, mam nadzieję, że teraz przejdzie.

Idę jeść suchy chleb...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

Meh, mam kupione wszystko do 1ED, bo zbierałem jak wychodziła, to samo z 2ED.

Zakup zacny, ale nie pograsz w 1ED z tym, a moim zdaniem wciąż jest warta uwagi i niesie możliwości, których w 2ED nie doświadczymy(te dobre jak i złe).
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Kurde, należę do paru grup na fejsie dedykowanych dla Posiadłości (polsko i obcojęzyczne) czytam też tutaj dużo postów. I wszędzie widzę, że grze przybywa sporo nowych graczy. Dodruki szybko schodzą. Gra jest lubiana i chętnie ludzie wracają do niej. Totalnie nie rozumiem dlaczego FFG jakby odpuściło tę planszówkę. Widać, że gra ma mega potencjał.
Skubany
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2019, 12:31
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Skubany »

Całe szczęście mam też podstawkę 1 edycji oraz zakazaną alchemię. Może coś tam kiedyś pogram.

Polowałem na zew dziczy, ale niestety nie do dostania za mniej niż 1000zł.

Jakby ktoś miał pudełko ZD z pozostałą zawartością, bo wykorzystał tylko kafle i figurki to z chęcią przytulę.

Swoją drogą jakby ktoś szukał mam namiar na gościa, który sprzedaje angielską wersję zewu dziczy, z pomalowanymi figurkami za około 700PLN z wysyłką. Niestety po przeliczeniu z reali brazylijskich bo stamtad mógłby wysłać. Do opanowania jedynie kwestia wysyłki kurierskiej z cłem. Ja odpuściłem, ktoś może spróbować pociągnąć temat dalej.
ODPOWIEDZ