Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Szewa »

jediwolf pisze: 18 mar 2021, 13:20 Kurde, należę do paru grup na fejsie dedykowanych dla Posiadłości (polsko i obcojęzyczne) czytam też tutaj dużo postów. I wszędzie widzę, że grze przybywa sporo nowych graczy. Dodruki szybko schodzą. Gra jest lubiana i chętnie ludzie wracają do niej. Totalnie nie rozumiem dlaczego FFG jakby odpuściło tę planszówkę. Widać, że gra ma mega potencjał.
Właśnie, dodruki szybko schodzą, nowych graczy przybywa, maszynka do robienia pieniędzy się kręci. Zainwestowali w nowy produkt (WP:PpŚ), aby zwiększyć zyski.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wert74 »

Skubany pisze: 18 mar 2021, 13:32 Polowałem na zew dziczy, ale niestety nie do dostania za mniej niż 1000zł.
Jakby ktoś miał pudełko ZD z pozostałą zawartością, bo wykorzystał tylko kafle i figurki to z chęcią przytulę.
Zerknij tu:
viewtopic.php?f=65&t=69475
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: steemm »

Używał, ktoś jakiegoś klasera na karty np przedmiotów powszechnych tak by usprawnić szukanie ich podczas gry?
Awatar użytkownika
Hu_bert
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2018, 13:49
Has thanked: 49 times
Been thanked: 28 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Hu_bert »

Wymyśliłem sobie takie organizery na kafelki terenu, żeby szybciej odnajdywać daną płytkę. Może kogoś zainspiruje :D

Link do pliku z spisem płytek:
https://boardgamegeek.com/filepage/2203 ... ta-kafelek

Obrazek

Obrazek
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: steemm »

Pytanie z innej beczki FFG już zakończyło projekt pod tytułem Posiadłość szaleństwa 2 edycja?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Oficjalnie nie ale od dawna nic nie wyszło i nic nie zapowiedzieli.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Scamander »

Ja obstawiam, że po zakończeniu serii Podroży przez Śródziemie FFG wróci do tematu Posiadłości (tym bardziej, że ci sami ludzie przy tym pracują), ale póki co to wróżenie z fusów. Nie wiadomo w jakiej kondycji będzie FFG, jak przyjmie się nowy Descent itd.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: aduko »

steemm pisze: 07 kwie 2021, 08:49 Pytanie z innej beczki FFG już zakończyło projekt pod tytułem Posiadłość szaleństwa 2 edycja?
Jak FFG zamyka jakiś projekt, to nie robią dodruków. W tym roku podstawka dodrukowana i dodatki niedługo.
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: steemm »

No nic póki co zebrałem wszystkie dodatki i z żoną doceniamy scenariusze w których nie pojawiają się za mocno "potwory".
Awatar użytkownika
jamek
Posty: 133
Rejestracja: 08 sie 2019, 20:42
Has thanked: 43 times
Been thanked: 17 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jamek »

szybkie pytanie: zastanawia mnie czemu gra bardzo rzadko pojawia się w dziele sprzedaży. Czy to nie jest tak, że po przejściu scenariusza X razy, to do gry nie warto wracać?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

jamek pisze: 09 kwie 2021, 20:54 szybkie pytanie: zastanawia mnie czemu gra bardzo rzadko pojawia się w dziele sprzedaży. Czy to nie jest tak, że po przejściu scenariusza X razy, to do gry nie warto wracać?
Scenariuszy ze wszystkimi dodatkami jest sporo. Część oferuje losowe elementy, które wpływają na całość scenariusza, np. kto jest tym złym ulega zmianie. Dodatkowo mamy tworzone scenariusze przez zapaleńców, które potrafią przebić te oryginalne. Scenariusze posiadają także losowe układy, tak kafli terenu jak i przedmiotów i postaci. Nasze decyzje też mają wpływ na pewne wydarzenia. Dla mnie jest to wystarczająca liczba zmiennych, by chcieć wracać do danych scenariuszy. Pomaga w tym także ich liczba. Zanim przejdę wszystkie to mija sporo czasu i już tych pierwszych tak dobrze nie pamiętam(pomijając już te tworzone przez społeczność).

W sumie pytanie równie dobrze można zadać do każdej gry coop. Czym się będzie różnić kolejna partia w Ghost Stories, Pandemika, czy AH LCG jak już zagramy te X razy? Czemu coop po prostu nie wędrują między kolejnymi graczami jeśli w sumie wiemy czego się będziemy spodziewać(pytanie retoryczne).
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: thorus197 »

Posiadam wersję podstawową dosyć długo i nie mieliśmy problemu by grać te same misje. Tak samo jak w Cthulhu: DMD, dużo się dzieję - gra nam daje mnóstwo przyjemności i przede wszystkim nie nudzi ponowna próba mordowania przedwiecznego czy rozwiązania zagadki. :) Fakt faktem nie gramy codziennie - gra ląduję raz/dwa razy na miesiąc na stole więc..

Pytanie z innej beczki. Doszły do mnie dziś dwa dodatki - przerażające podróże oraz ścieżka węża, w drodze do mnie też są Ulice Arkham. I jest kilka pytań..
Czy warto mieszać wszystkie karty?
Wy drodzy badacze macie insert który mieści wszystko w jednym? Czy też macie pomieszczenia wraz z potworami w osobnych pudełkach? Czy porozdzielane wszystko per dodatek ?
Jak to ogarnąć by miało ręce i nogi.. Oryginalne pudełka z dodatków nie zachwycają..
Czy potwory/wydarzenia/zagadki z dodatków będą się pojawiać teraz w podstawowych misjach? Gramy czasami u znajomych, a wizją taszczenia 4 dużych pudeł jest słaba :)

Zastanawiam się też czy nie poprzyklejać figurek do tych tacek, ale (czy to tylko moje wrażenie?) wydaje mi się że to wszystko się rozleci w tych oryginalnych pudełkach.. Więc chyba lepiej jest je składać co grę.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

thorus197 pisze: 10 kwie 2021, 11:59 Posiadam wersję podstawową dosyć długo i nie mieliśmy problemu by grać te same misje. Tak samo jak w Cthulhu: DMD, dużo się dzieję - gra nam daje mnóstwo przyjemności i przede wszystkim nie nudzi ponowna próba mordowania przedwiecznego czy rozwiązania zagadki. :) Fakt faktem nie gramy codziennie - gra ląduję raz/dwa razy na miesiąc na stole więc..

Pytanie z innej beczki. Doszły do mnie dziś dwa dodatki - przerażające podróże oraz ścieżka węża, w drodze do mnie też są Ulice Arkham. I jest kilka pytań..
Czy warto mieszać wszystkie karty?
Wy drodzy badacze macie insert który mieści wszystko w jednym? Czy też macie pomieszczenia wraz z potworami w osobnych pudełkach? Czy porozdzielane wszystko per dodatek ?
Jak to ogarnąć by miało ręce i nogi.. Oryginalne pudełka z dodatków nie zachwycają..
Czy potwory/wydarzenia/zagadki z dodatków będą się pojawiać teraz w podstawowych misjach? Gramy czasami u znajomych, a wizją taszczenia 4 dużych pudeł jest słaba :)

Zastanawiam się też czy nie poprzyklejać figurek do tych tacek, ale (czy to tylko moje wrażenie?) wydaje mi się że to wszystko się rozleci w tych oryginalnych pudełkach.. Więc chyba lepiej jest je składać co grę.
Wywal te czarne badziewy utnij bolec figruce, kup i przyklej je na przeźroczyste podstawki i tyle.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Potwierdzam powyższe. Ja poprzyklejałem i podczas gry, gdy potworów się nazbiera to planszy nie widać. I ogólnie słabo to wygląda.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja gram na samych płaskich kafelkach potworów i też sobie chwalę. Gra w moim odczuciu wizualnie nie traci, za to staje się trochę łatwiejsza go ogarnięcia od strony logistycznej:
- potwory z nakładkami leżą sobie w jakichś pudłach i kurzą, jest więcej miejsca w pudełku, etc.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 10 kwie 2021, 13:15 Ja gram na samych płaskich kafelkach potworów i też sobie chwalę. Gra w moim odczuciu wizualnie nie traci, za to staje się trochę łatwiejsza go ogarnięcia od strony logistycznej:
- potwory z nakładkami leżą sobie w jakichś pudłach i kurzą, jest więcej miejsca w pudełku, etc.
Nie no jak już człowiek zapłacił za cały ten plastik, to wolałby zobaczyć go na stole :wink:
Badmint
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:06

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Badmint »

Witam mam otóż problem. Pożyczyłem od wujka posiadłość szaleństwa 2 edycje (podstawke) i niestety, ale po przeliczeniu kart okazało się, że brakuje jednej karty obrażeń. Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi napisać ile, jakich kart jest w talii kart obrażeń. Z góry serdecznie dziękuje! :D
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Badmint pisze: 22 kwie 2021, 22:54 Witam mam otóż problem. Pożyczyłem od wujka posiadłość szaleństwa 2 edycje (podstawke) i niestety, ale po przeliczeniu kart okazało się, że brakuje jednej karty obrażeń. Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi napisać ile, jakich kart jest w talii kart obrażeń. Z góry serdecznie dziękuje! :D
Lista kart z podstawki (skleiły mi się i już sam myślałem, że jakąś zgubiłem - jak masz zakoszulkowane, to sprawdź dokładnie, czy nie stało się tak samo albo czy nie ma jej wśród innych kart :wink: ):

Pomniejszy uraz (16 szt.)

Paskudna rana (2 szt.)
Poważny uraz (2 szt.)
Skurcz pleców (2 szt.)
Zawroty głowy (2 szt.)
Złamana noga (2 szt.)
Złamana ręka (2 szt.)

Cios w brzuch
Dawny uraz
Kłujący ból
Naderwany mięsień
Oszpecenie
Pęknięty bębenek
Ponura determinacja
Przewlekły uraz
Tylko zadrapanie
Uderzenie w głowę
Wstrząs mózgu
Zwichnięta kostka
=================
Razem 40 kart.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Mordeczka »

Mam takie małe pytanie. Planuję zagrać na 4 osoby, tylko nie wiem jaki scenariusz wybrać jako pierwszy (zamówiona podstawka wraz dodatkiem Przerażające Podróże.) Tak aby był efekt "wow" pod względem fabularnym, ale by nie zanudzić współgraczy nadmiarem szczegółów i 12 godzinnym posiedzeniem :). Pierwsza rozgrywka planowana w sobotę, więc czasu do dyspozycji całkiem sporo. Świat jest znany, graliśmy już w Pandemic: Czas Cthulhu i klimat się spodobał.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Mordeczka pisze: 03 maja 2021, 15:20 Mam takie małe pytanie. Planuję zagrać na 4 osoby, tylko nie wiem jaki scenariusz wybrać jako pierwszy (zamówiona podstawka wraz dodatkiem Przerażające Podróże.) Tak aby był efekt "wow" pod względem fabularnym, ale by nie zanudzić współgraczy nadmiarem szczegółów i 12 godzinnym posiedzeniem :). Pierwsza rozgrywka planowana w sobotę, więc czasu do dyspozycji całkiem sporo. Świat jest znany, graliśmy już w Pandemic: Czas Cthulhu i klimat się spodobał.
Leć po kolei wg apki po prostu :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Mordeczka pisze: 03 maja 2021, 15:20 Mam takie małe pytanie. Planuję zagrać na 4 osoby, tylko nie wiem jaki scenariusz wybrać jako pierwszy (zamówiona podstawka wraz dodatkiem Przerażające Podróże.) Tak aby był efekt "wow" pod względem fabularnym, ale by nie zanudzić współgraczy nadmiarem szczegółów i 12 godzinnym posiedzeniem :). Pierwsza rozgrywka planowana w sobotę, więc czasu do dyspozycji całkiem sporo. Świat jest znany, graliśmy już w Pandemic: Czas Cthulhu i klimat się spodobał.
Tak jak kolega wyżej napisał.
Albo pierwszy scenariusz, który jest wprowadzający i krótki.
Albo drugi(lub trzeci - nie pamiętam), który moim zdaniem jest bardzo dobry, czyli Ucieczka z Innsmouth.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

jakmis83 pisze: 04 maja 2021, 07:46
Mordeczka pisze: 03 maja 2021, 15:20 Mam takie małe pytanie. Planuję zagrać na 4 osoby, tylko nie wiem jaki scenariusz wybrać jako pierwszy (zamówiona podstawka wraz dodatkiem Przerażające Podróże.) Tak aby był efekt "wow" pod względem fabularnym, ale by nie zanudzić współgraczy nadmiarem szczegółów i 12 godzinnym posiedzeniem :). Pierwsza rozgrywka planowana w sobotę, więc czasu do dyspozycji całkiem sporo. Świat jest znany, graliśmy już w Pandemic: Czas Cthulhu i klimat się spodobał.
Tak jak kolega wyżej napisał.
Albo pierwszy scenariusz, który jest wprowadzający i krótki.
Albo drugi(lub trzeci - nie pamiętam), który moim zdaniem jest bardzo dobry, czyli Ucieczka z Innsmouth.
Ucieczka jest przegenialna i jest to jak na razie mój ulubiony scenariusz lecz jest zbyt trudny na sam początek. Zdecydowanie nie wybacza błędów :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Jak masz "Przerażające..." to ten na sterowcu byłby okej. Coś że Stargazer Majestic w nazwie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Brylantino »

Który dodatek byście polecali jako pierwszy do Posiadłości? (tak pytam z ciekawości póki co, bo podstawkę liznąłem) :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

grzeslaw90 pisze: 04 maja 2021, 09:34 Ucieczka jest przegenialna i jest to jak na razie mój ulubiony scenariusz lecz jest zbyt trudny na sam początek. Zdecydowanie nie wybacza błędów :)
Czy zbyt trudny? Nie będę się spierać, ponieważ wszystkie scenariusze potrafią dokopać :)
@Mordeczka: koniecznie zainstaluj fanowską aplikację Valkyria, znajdziesz tam trochę scenariuszy stworzonych przez fanów tej gry, wśród nich są perełki, są również w miarę proste scenariusze.
Linki tutaj:
https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki
https://github.com/NPBruce/valkyrie/rel ... 2.5/v2.5.6
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ