Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

Przymierzam się do osiągnięcia kolejnego stopnia wtajemniczenia w planszówkach i zapoznania się z twórczością Phila Eklunda. I tu prośba o radę - od czego zacząć?
Mój planszówkowy background:
- ogarniam gry typu Agricola/Caverna, Root, Spiril Island, Gloomhaven
- jestem w trakcie bliższego zapoznawania się z COIN'ami (na razie na przykładzie All Bridges Burning)

Na czym mi zależy:
- na początek chciałbym coś prostego (jak na Eklunda)
- ważne żeby gra dobrze chodziła solo/kooperacyjnie (mogę nie znaleźć chętnych współgraczy), i ew. na 2 graczy
- cena raczej niższa niż wyższa (wolę nie zaczynać przygody z Twórcą od gry za 300PLN która mi się nie spodoba)

Zastanawiam się, czy dobry na początek nie będzie Bios: Genesis:
+ jest tryb solo i kooperacyjny
+ najniższa cena z wszystkich Biosów
+ pierwsza (tematycznie) część Biosów
? nie wiem jak przedstawia się złożoność zasad na tle innych gier Eklunda

Potencjalne alternatywy:

1. Neanderthal
+? według BGG chodzi solo
+ cena podobna do Genesis
+? niby mniej złożona od Genesis'a
- tematycznie pasowałaby mi bardziej po Megafaunie i Mesofaunie

Edit:
2. Pax Transhumanity
+ mocno polecane na BGG pod kątem gry solo: BGG
+ podobno to dalej "Eklund" (źródło - ten sam wątek na BGG co wyżej)
+ cena podobna do Genesis


Myślałem też o Pax'ach, ale nie wygląda to optymistycznie, działający tryb solo (wg. BGG) jest w:
- Pax Emancipation (nie moja tematyka)
- Pax Renaissance 2nd Edition (dopiero w przedprzedaży + wyższa cena)
? Pax Transhumanity (nie ten Eklund, choć jeśli styl ma podobny do ojca ,to też ew, wchodziłby w grę) awansowało wyżej

Jakieś rady od wyjadaczy? :)

Edit:
PS. Docelowo chciałbym zaliczyć (jeśli mnie nie odrzuci): komplet Bios + Pax Transhumanity + High Frontier

Edit2:
Poczytałem BGG i Pax Transhumanity jest dość mocno polecany do gry solo.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: mamtonawinylu »

Nie jestem ekspertem, ale:

Pax Transhumanity ma wariant solo w prosty sposób symuluje rozgrywkę z innymi graczami. Grałem 3 razy, niewątpliwym plusem jest szybkość rozgrywki, bo udało mi się zagrać partie poniżej 30 minut (co też było rekordem rozgrywki w grze dwuosobowej). Polecam Living Rules i nowy wariant setupu (ten, który balansuje rozgrywkę na dwie osoby). Jest trochę losowy, ale po tym co jest dalej na tej liście, to nic.

Pax Emancipation - gra trzyosobowa, dobrze grało się solo na dwie ręce (czyli . Ma prostszy wariant, od którego można zacząć (bez niektórych akcji). Gra może być kooperacyjna do połowy, albo można nawet skończyć na pełnej kooperacji.

Neandarthal - grałem tylko w wariant na 3 ręce - żeby nauczyć się gry, jak zagram w alien intervention to dam znać.

Greenland - nie zagrałem solo, ale myślę, że będzie podobnie jak w Neandarthalu. Jest tu też wariant koop, który może się sprawdzić.

W Biosy nie zagrałem jeszcze. Genesis wygląda na spoko solo.

Gdybym miał brać jedną grę Eklunda (no dobra, jednego z Eklundów), to, w momencie pisania tych kilku zdań, byłoby to Pax transhumanity.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: michaldz1 »

Mr_Fisq pisze: 22 mar 2021, 08:27 Zastanawiam się, czy dobry na początek nie będzie Bios: Genesis:
Nie znam się więc się wypowiem ;P
Nie odpowiem ci bezpośrednio co wybrać. Mam większość ostatnio wydanych rzeczy Eklunda ale nie grałem bo chwilowo nie mam z kim.
Odnośnie nowości to chyba w przyszłym miesiącu będzie Kickstarter Stationfall Matta Eklunda. 2-9 graczy więc raczej nie solo. Z tego co mi się wydaje to wyrzynanie współgraczy na stacji kosmicznej. Tu zasady: https://boardgamegeek.com/video/312522/ ... att-eklund
Za wyborem Bios:Genesis przemawia to, że są gameplaye po polsku:
- kilka dni temu pojawił się na Wojennik TV https://www.youtube.com/watch?v=LX9OkoGml2I
- Na kanale Let's Grajmy jest sporo rozgrywek: https://www.youtube.com/channel/UCf-Bli ... cVA/videos
Taka moja uwaga. Jak chcesz kupić pierwszą gre to zastanawiaj się nad czymś co ma już drugą edycje. Bo z reguły w drugiej edycji są jakieś poprawki. Wiadomo, też że instrukcje w grach Phila Eklunda nie mają statusu finalnego.
Więc jeśli zastanawiał się nad Greenland i Neanderthal to sugeruje Greenland bo ma 2 edycje.
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: mamtonawinylu »

michaldz1 pisze: 22 mar 2021, 14:56 Więc jeśli zastanawiał się nad Greenland i Neanderthal to sugeruje Greenland bo ma 2 edycje.
Greenland ma trzy edycje, Neandarthal dwie.
Obie wymagają fixpacka (do zamówienia na stronie sprzedawcy). W Neandarthal błędów było więcej. Na kartach córek były wskazane źle fazy, co strasznie na początku utrudnia grę.

Jak już jesteśmy przy fixpackach - transhumanity ma poprawiony kolor na kartach, bo parę kart również odstawało.

Skoro pojawił sie na yt u Leviathana BIOS, to już nikt nie ma wątpliwości, że musi podróżować w czasie, skoro wrzuca filmy jak karabin maszynowy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

michaldz1 pisze: 22 mar 2021, 14:56 Za wyborem Bios:Genesis przemawia to, że są gameplaye po polsku:
- kilka dni temu pojawił się na Wojennik TV https://www.youtube.com/watch?v=LX9OkoGml2I
Nie ukrywam, że to dzięki Wojennikowi stwierdziłem, że nie taki Eklund straszny
michaldz1 pisze: 22 mar 2021, 14:56 Taka moja uwaga. Jak chcesz kupić pierwszą gre to zastanawiaj się nad czymś co ma już drugą edycje. Bo z reguły w drugiej edycji są jakieś poprawki. Wiadomo, też że instrukcje w grach Phila Eklunda nie mają statusu finalnego.
Więc jeśli zastanawiał się nad Greenland i Neanderthal to sugeruje Greenland bo ma 2 edycje.
:+1: Mój "diler" (polski sklep) ma akurat Neanderthal 2ed, więc powinno być nieźle, Bios: Genesis to samo (2ed), tylko Pax Trans 1ed, i tu rzeczywiście średnio mi się uśmiecha zamawiać fixpack bezpośrednio u wydawcy.
mamtonawinylu pisze: 22 mar 2021, 15:16
Spoiler:
Greenland ma trzy edycje, Neandarthal dwie.
Obie wymagają fixpacka (do zamówienia na stronie sprzedawcy). W Neandarthal błędów było więcej. Na kartach córek były wskazane źle fazy, co strasznie na początku utrudnia grę.
Te najnowsze edycje wymagają fixpack'ów czy wcześniejsze?
mamtonawinylu pisze: 22 mar 2021, 15:16 Jak już jesteśmy przy fixpackach - transhumanity ma poprawiony kolor na kartach, bo parę kart również odstawało.
Ale odstawało na tyle, żeby nie można było komfortowo grać?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: mamtonawinylu »

Mr_Fisq pisze: 22 mar 2021, 15:44 Te najnowsze edycje wymagają fixpack'ów czy wcześniejsze
Żeby zobrazować skalę poprawek podzieliłem to na tytuły.

Transhumanity - jest tylko jedna edycja.
Niektóre karty wymagają czasem przyjrzenia się z bliska jakiego są koloru.
Poprawka obejmuje 6 kart rynku i kartę splay.
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0251/ ... 1592901631

Greenland/Neandarthal - wydano kilka miesięcy temu Dominate Errata Cards - do N. ed.2 i G ed.3. - czyli najnowszych edycji.
W zestawie naprawczym jest 9 kart do Neandarthala i 2 do Greenland.
https://cdn.webshopapp.com/shops/251354 ... et-2p1.pdf


Dodatkowo
Erraty do biosów -nie mam pojęcia ile się tam dzieje, bo nie rozpakowałem jeszcze Biosów.
https://www.dropbox.com/sh/dqinqtwkg70d ... qmH-a?dl=0
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

Dla przyszłych pokoleń, do Bios: Genesis 2ed jest dodawany pakiet kart (na wymianę w woreczku strunowym):
- zdarzenia (wszystkie ery)
- złożone organizmy (wszystkie)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2021, 21:20 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: mamtonawinylu »

Mr_Fisq pisze: 22 mar 2021, 19:26 Dla przyszłych pokoleń, do Bios: Genesis 2ed jest dodawany pakiet kart:
- zdarzenia (wszystkie ery)
- złożone organizmy (wszystkie)
A to nie jest upgrade pack do edycji 1?
Czy mówisz o czymś co jest w pudle?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

mamtonawinylu do pudła Bios: Genesis Second Edition był dołączony zewnętrzny (woreczek strunowy z kartami) Errrata Card Pack; o ten:
https://www.dropbox.com/sh/dqinqtwkg70d ... tracking=1

Doprecyzuję poprzedni post, żeby było wiadome, że chodzi o karty do podmiany z erraty.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: mamtonawinylu »

Mr_Fisq dzięki, już skumałem, mam.

Co do eklundowatosci transhumanity - widać, że stary był developerem. I dopiero przy solo serio wczułem się w "klimat". Na spokojnie można było przeczytać jakie karty leżą na rynku, a nie tylko zobaczyć jakie mają ikony i co robią.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Rafal_Kruczek »

Mr_Fisq pisze: 22 mar 2021, 08:27

Na czym mi zależy:
- na początek chciałbym coś prostego (jak na Eklunda)
- ważne żeby gra dobrze chodziła solo/kooperacyjnie (mogę nie znaleźć chętnych współgraczy), i ew. na 2 graczy
- cena raczej niższa niż wyższa (wolę nie zaczynać przygody z Twórcą od gry za 300PLN która mi się nie spodoba)
Seria BIOS wpierw składała sie tylko z Mefafauna i Origins. I Genesis zostało dodane w nowych edycjach jako "prequel" i działa na troszkę innych zasadach. Kolory graczy z Genesis są tymi kolorami/genami które sa później użyte w Megafauna tylko jako kolory gry/neutralne. I samo Genesis pomimo małego rozmiaru nie ma małych zasad , pbejmuje trzy etapy w których obowiązuja troche inne zasady. Bardzo ciekawa symulacja , jako gra competive dochodzi jeszcze trochę komplikacji, bo to pytania "jak przeżyć" dochodzi problem optymalnego zapunktowania. Bo punktuje nie cały kolor gracza, ale te organizmy gdzie ma sie te małe pchełki w swoim kolorze. W kazdym razie jako solo sie sprawdza.
Megafauna i Origins to juz te prawie 300 kosztują. Ale za kilka miesięcy wychodzi Mesofauna -wersja Megafauny o owadach. Obcięte jest sporo komponentów ( w tym cały askpekt klimatu) przez co też gra jest mniejsza, tańsza (cena i wielkość w okolicach Genesis) i łatwiejsza , zachowując to co było mięchem Megafauny creeple w 5 gatunkach dla każdego z graczy i mnóstwo kart mutacji z których można ułożyć wygląd zwierzaka i kafelki z których układa się mapę (łącznie z tektoniką na najtrudniejszym poziomie). Do tego mowy zespół z ION games zajał sie instrukcją i są 3 poziomy zasad. larwa/poczwarka/motyl. I poziom larwa rzeczywiście jest bardzo bazowy.

Neanderthal i Greenland , podobne cenowo, podobne mechanizmie do siebie. Planowanie, rozwój, alokacja ludzi do zadań ,ale i tak niestety wszystko rozbija się o rzut koścmi. Wieć częścią gry jest akceptacja losu z kości i kart wydarzeń. Nowe edycje są arcydzieł pod wglądem tego jak dużą i pełną grę mozna schowac do ćwiartki pudełka.

A na pytanie "który Eklund na początek?" odpowiedz jest prosta: Matt.
Czyli Pax Ren(No ale pierwsza edyscja już nie do zdobycia , a druga bedzie drozsza bo zawiera dodatek i wyszla "na wypasie"), Pax H+(Transhumanity). Pax Ren nie jest łatwy ,ale chyba najciekawszy tematycznie, a podręcznik w drugiej edycji jest napisany o wiele bardziej przejrzyście z przykładami i obrazkami.
A co do prostych gier z serii Pax to nowy Pax Viking ma dość proste zasady do których w zależności od stopnia zaawansowania można wylosować warunki zwycięstwa w jednym z 4 poziomów. I Pax Pamir druga edycja jest dużo bardzie "wygładzony" pod względem zasad niż pierwsza,
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

Rafal_Kruczek pisze: 25 mar 2021, 08:26 Megafauna i Origins to juz te prawie 300 kosztują. Ale za kilka miesięcy wychodzi Mesofauna -wersja Megafauny o owadach. Obcięte jest sporo komponentów ( w tym cały askpekt klimatu) przez co też gra jest mniejsza, tańsza (cena i wielkość w okolicach Genesis) i łatwiejsza , zachowując to co było mięchem Megafauny creeple w 5 gatunkach dla każdego z graczy i mnóstwo kart mutacji z których można ułożyć wygląd zwierzaka i kafelki z których układa się mapę (łącznie z tektoniką na najtrudniejszym poziomie). Do tego mowy zespół z ION games zajał sie instrukcją i są 3 poziomy zasad. larwa/poczwarka/motyl. I poziom larwa rzeczywiście jest bardzo bazowy.
Mesofauna byłaby ciekawą alternatywą dla Genesis, gdyby była na rynku. Spotkałem się też z opiniami, że cięcia nie wyszły grze do końca na dobre.
Rafal_Kruczek pisze: 25 mar 2021, 08:26 Neanderthal i Greenland , podobne cenowo, podobne mechanizmie do siebie. Planowanie, rozwój, alokacja ludzi do zadań ,ale i tak niestety wszystko rozbija się o rzut koścmi. Wieć częścią gry jest akceptacja losu z kości i kart wydarzeń. Nowe edycje są arcydzieł pod wglądem tego jak dużą i pełną grę mozna schowac do ćwiartki pudełka.
Genesis, jak go zobaczyłem na żywo, też bardzo mnie zaskoczył swoimi rozmiarami i poziomem wypakowania pudełka.
Rafal_Kruczek pisze: 25 mar 2021, 08:26 A na pytanie "który Eklund na początek?" odpowiedz jest prosta: Matt.
Czyli Pax Ren(No ale pierwsza edyscja już nie do zdobycia , a druga bedzie drozsza bo zawiera dodatek i wyszla "na wypasie"), Pax H+(Transhumanity). Pax Ren nie jest łatwy ,ale chyba najciekawszy tematycznie, a podręcznik w drugiej edycji jest napisany o wiele bardziej przejrzyście z przykładami i obrazkami.
A co do prostych gier z serii Pax to nowy Pax Viking ma dość proste zasady do których w zależności od stopnia zaawansowania można wylosować warunki zwycięstwa w jednym z 4 poziomów. I Pax Pamir druga edycja jest dużo bardzie "wygładzony" pod względem zasad niż pierwsza,
Pax Ren 1ed chyba nie ma solo ani trybu kooperacyjnego (Na BGG jest mocno odradzana solo)? A drugiej edycji nie ma jeszcze na rynku.
Pax Viking nie jest grą Eklunda (żadnego), podobnie Pamir (Pamir pewnie kupię ze względu na Wehrle'a) więc w kontekście tego tematu są poza obszarem moich zainteresowań.

Edit: Za to Pax H+ pewnie będzie druga na liście do zakupu, choć tu pojawia się wątpliwość:
- na stronie ION Game gra się wyprzedała => często są realizowane dodruki, czy raczej może być to wyprzedaż przed drugą edycją? Bo albo trzeba kupować, póki jest w sklepach, albo grzecznie czekać na nową edycję :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: michaldz1 »

Mr_Fisq pisze: 25 mar 2021, 08:49 - na stronie ION Game gra się wyprzedała => często są realizowane dodruki, czy raczej może być to wyprzedaż przed drugą edycją? Bo albo trzeba kupować, póki jest w sklepach, albo grzecznie czekać na nową edycję :)
Ion games design jak przyszedł do nich Eklund zapowiedziało, że celem ich działalności jest między innymi zwiększenie dostępności gier Eklunda.
Przedtem jak miałeś jakąś gre jego i nakład się kończył to stawałeś się majętną osobą.
Zakładam, że nowe edycje to też nie jest to czym chcą się zajmować. Bo co prawda pierwsze ich wydania to były ponowne edycje gier. Ale cały czas dodają nowe gry do portfolio.

Ja tak od siebie poleciłbym Ci poczekać i się zastanowić do 7 kwietnia (chyba) bo będzie nowy KS odpalony. Tym razem Stationfall Matta i Pax Shamiram. tu wszystko co wiem na ten temat: viewtopic.php?f=1&t=71050&p=1346170&hil ... l#p1346170
Również jeśli chodzi o pierwszy zakup zastanowic się może też po prostu nad High frontier 4 All. Mam, nie grałem. Ale 4 all nie jest w nazwie przypadkowe. Gra miała zasady edytowane przez inne osoby niż Phil. Ma 5 książeczek zasad - od scenariusza dla dzieci po gre dla zaawansowanych. Tu możesz sprawdzić: https://ionsmg.com/pages/downloads
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

michaldz1 dzięki, zwłaszcza poniższe jest dla mnie nowością:
michaldz1 pisze: 25 mar 2021, 10:45 Również jeśli chodzi o pierwszy zakup zastanowic się może też po prostu nad High frontier 4 All. Mam, nie grałem. Ale 4 all nie jest w nazwie przypadkowe. Gra miała zasady edytowane przez inne osoby niż Phil. Ma 5 książeczek zasad - od scenariusza dla dzieci po gre dla zaawansowanych. Tu możesz sprawdzić: https://ionsmg.com/pages/downloads
nie miałem świadomości, że ta gra może mieć potencjał zapoznawczy.

A KS'a postaram się śledzić.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: michaldz1 »

Mr_Fisq pisze: 25 mar 2021, 10:58 nie miałem świadomości, że ta gra może mieć potencjał zapoznawczy.
Tak jeszcze dla potwierdzenia potencjału zapoznawczego za https://www.kickstarter.com/projects/68 ... escription:
Spoiler:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Który Eklund na początek (solo/co-op)?

Post autor: Mr_Fisq »

KS'owe obietnice to jedno, a rzeczywistość może być brutalna, ale przyjrzę się dokładniej tematom na BGG; może ktoś się dzielił wrażeniami z tej perspektywy (cena 250PLN też nie jest jeszcze zaporowa).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ