Eminent Domain (Seth Jaffee)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Druk był międzynarodowy. Nasi partnerzy na tę chwilę nie będą drukować dodatku.
My sami nie będziemy drukować, choćby ze względu na koszty. Drukarni też nie zmienimy z wiadomych względów.
Prawda jest taka, że chcieliśmy drukować podstawkę wraz z jednym dodatkiem, ale nie wszystko było od nas zależne.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: menelobej »

baldar pisze: 26 mar 2021, 10:43 Druk był międzynarodowy. Nasi partnerzy na tę chwilę nie będą drukować dodatku.
My sami nie będziemy drukować, choćby ze względu na koszty. Drukarni też nie zmienimy z wiadomych względów.
Prawda jest taka, że chcieliśmy drukować podstawkę wraz z jednym dodatkiem, ale nie wszystko było od nas zależne.
A z ciekawości - z którym dodatkiem chcieliście drukować?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1840 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

menelobej pisze: 26 mar 2021, 09:43W wersji angielskiej karty technologii stałych są dwustronne, w polskiej odrzucasz wskazaną technologię (bo u nas karty są jednostronne).
No i w polskiej jest błąd wypaczający rozgrywkę na jednej z tych drogich kart technologii. Nie wiem, czy Baldar w końcu coś z tym zrobił (chociażby poinformował o tym graczy).
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Tomzaq »

Gambit pisze: 26 mar 2021, 12:09
menelobej pisze: 26 mar 2021, 09:43W wersji angielskiej karty technologii stałych są dwustronne, w polskiej odrzucasz wskazaną technologię (bo u nas karty są jednostronne).
No i w polskiej jest błąd wypaczający rozgrywkę na jednej z tych drogich kart technologii. Nie wiem, czy Baldar w końcu coś z tym zrobił (chociażby poinformował o tym graczy).
Możesz napisać jaki błąd i na której karcie?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Błąd jest na karcie Produktywność. Stronę, dwie wcześniej jest to opisane też chyba przez Gambita.
Chcieliśmy wydrukować podstawkę wraz z dodatkiem Escalation.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1840 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

Tomzaq pisze: 26 mar 2021, 16:37
Gambit pisze: 26 mar 2021, 12:09
menelobej pisze: 26 mar 2021, 09:43W wersji angielskiej karty technologii stałych są dwustronne, w polskiej odrzucasz wskazaną technologię (bo u nas karty są jednostronne).
No i w polskiej jest błąd wypaczający rozgrywkę na jednej z tych drogich kart technologii. Nie wiem, czy Baldar w końcu coś z tym zrobił (chociażby poinformował o tym graczy).
Możesz napisać jaki błąd i na której karcie?
Jest błąd na karcie Produktywność (czy jak jej tam po polsku - chodzi o Productivity). W oryginale technologia ta pozwala zagrać dwie akcje w swojej turze (przez zagranie kart, czy z kart leżących już na stole). W polskiej wersji jest mowa o wzmacnianiu akcji drugą kartą.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: SetkiofRaptors »

Grę można dostać obecnie za mniej niż 40 zł na aleplanszówki.pl, brzmi bardzo dobrze, ale z drugiej strony domyślam się ze nie ma co liczyć na jakiekolwiek dodatki w języku polskim. Nie chciałbym kupować czegoś tylko z powodu ceny, gra lata na obniżkach juz dłuższy czas, ale tak tanio jeszcze nie było.

Więc jak to jest, warto samą podstawkę? Gracie, wraca na stół?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jak jesteś mowy w świecie planszowym to myślę, że warto.
Jak dla mnie tytuł trąci już myszką.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1840 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

SetkiofRaptors pisze: 23 maja 2022, 14:40 Grę można dostać obecnie za mniej niż 40 zł na aleplanszówki.pl, brzmi bardzo dobrze, ale z drugiej strony domyślam się ze nie ma co liczyć na jakiekolwiek dodatki w języku polskim. Nie chciałbym kupować czegoś tylko z powodu ceny, gra lata na obniżkach juz dłuższy czas, ale tak tanio jeszcze nie było.

Więc jak to jest, warto samą podstawkę? Gracie, wraca na stół?
U mnie podstawka nie wraca na stół, ale to dlatego, że mam wszystkie dodatki. Co do gry, to za 40 złotych warto zerknąć co i jak. Tylko pamiętaj o błędzie, o którym napisałem powyżej. Jak już grać, to na dobrych zasadach.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: menelobej »

SetkiofRaptors pisze: 23 maja 2022, 14:40 Grę można dostać obecnie za mniej niż 40 zł na aleplanszówki.pl, brzmi bardzo dobrze, ale z drugiej strony domyślam się ze nie ma co liczyć na jakiekolwiek dodatki w języku polskim. Nie chciałbym kupować czegoś tylko z powodu ceny, gra lata na obniżkach juz dłuższy czas, ale tak tanio jeszcze nie było.

Więc jak to jest, warto samą podstawkę? Gracie, wraca na stół?
Moim zdaniem warto spróbować, bo dobrych gier w tematyce kosmicznej jest zdecydowanie mniej niż w tematyce fantasy. Tylko jak się spodoba to warto rozważyć zakup wersji angielskiej - widzę, że jest jedna sztuka w sklepie Mepel za bardzo przyzwoitą cenę 85 PLN. Można dodać do niej dodatki, chociaż z dodatkami jest ciężko, jeśli są to są dostępne głównie na amerykańskim Amazonie, a w obecnych czasach to już cena amerykańska może być trochę nieakceptowalna. Można o nie podpytać w kilku sklepach, które mają w swojej ofercie dużą ilość gier zagranicznych jak Planszomania, Planszostrefa, Mepel, czy są w stanie sprowadzić dodatki w miarę przyzwoitej cenie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Jiloo »

Jestem wielkim fanem gry i mam to szczęście, że kilka osób z ekipy też lubi i możemy pograć. NIestety już nie pamiętam jak to jest grać samą podstawką, bo odkąd dorzuciłem dodatki, to bez nich nie chcę grać. Na pewno grałbym z zasadami zakończenia gry wprowadzonymi w pierwszym dodatku, ale może w nowej edycji już to poprawili.

W dwóch pierwszych dodatkach dochodzi bardzo dużo kart technologii, niesymetryczne talie startowe, więcej planet i asteroidy.

Moim zdaniem na pewno warto sprawdzić w tej cenie. Choć szkoda, że gra się nie przyjęła (sugeruje się wyprzedażami) i dodatków nie będzie. To jest mój top gier DBC i zawsze namawiam innych na partyjkę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: menelobej »

Podstawka ED to jest naprawdę dobry deck-building. Ale ED to gra, która jak już odpalisz dodatek to stwierdzasz, że granie w samą podstawkę lekko jednak ogranicza możliwości gry i już do samej podstawki raczej nie wrócisz, chyba tylko, żeby kogoś nauczyć grać. A jak dasz dwa dodatki na raz to ilość dostępnych możliwości może momentami przytłoczyć lekko.
Tak więc za 4 dychy to szkoda się nie przekonać czy gra pasuje. A potem jest duża szansa, że będziesz szukać wersji angielskiej z dodatkami.
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: piwko »

Ja mam zupełnie odmienne zdanie - dla mnie to jedna z niewielu gier z kategorii „nigdy więcej”. Zagrałem raz i wystarczy. Co prawda była to gra w podstawkę, może dodatki zmieniają grę w coś przyzwoitego, ale tak jak grałem nie mam ochoty więcej jej wyciągać.
ODPOWIEDZ