Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

Damon22 pisze: 22 mar 2021, 13:42 ...uruchomiłem akcję "Łączę wszystko i wrzucam do pudła po Legacy BEZ kupowania/tworzenia specjalnych piankowych insertów". O dziwo akcja udana, idealnie pasuje niecałe 1,5 wypraski z podstawek, separatory z Legacy + zamówione w ReDrewno, wszystkie elementy z 2 podstawek, 4 dodatków + bonusy i kampanii się mieszczą 8)
Tak to wygląda, chyba najtańszym sposobem:
Spoiler:
Chyba jedyny problem po połączeniu wszystkich części jest z żetonami. Moc, ładunki i życie mają różne wielkości i to chyba (zmieszałem wszystko i mi się przypomniało) te z Legacy są inne (głównie mniejsze). Ale po oddzieleniu są "na zapas" :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Hardkor »

Co się stało z legacy? W przedsprzedaży gra kosztowała 220-250 zł, teraz 180 zł nówka. Czemu tak tanio nagle.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

Hardkor pisze: 25 mar 2021, 21:12 Co się stało z legacy? W przedsprzedaży gra kosztowała 220-250 zł, teraz 180 zł nówka. Czemu tak tanio nagle.
Taka cena to w Portalu była? U wydawcy zawsze drożej.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Hardkor »

Nie, w sklepach. Pamietam, ze 220-250 zł w przedsprzedazy mozna bylo kupic w sklepach z planszowkami. No chyba, ze pamiec nie ta i sie myle :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tomekmani3k »

Może pamiętasz ceny wersji z promkami? One były w podobnej kwocie co podajesz a zwykla wersja była tańsza.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: doczek »

Hardkor pisze: 25 mar 2021, 21:12 Co się stało z legacy? W przedsprzedaży gra kosztowała 220-250 zł, teraz 180 zł nówka. Czemu tak tanio nagle.
Możesz sobie wybrać za ile chcesz kupić. https://grybezpradu.eu/q/?keywords=end%20legacy
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Hardkor »

tak, pamietam zestaw z promkami. Nie sadzilem, ze 20 kart promo podbije CENOWA sklepe o 30-100 zł xD Dzieki za wyjasnienie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 25 mar 2021, 21:21 Nie, w sklepach. Pamietam, ze 220-250 zł w przedsprzedazy mozna bylo kupic w sklepach z planszowkami. No chyba, ze pamiec nie ta i sie myle :)
W sklepach od poczatku byla za 180 (3trolle, grybezpradu)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Moonday »

Jak wygląda element "legacy" w Aeons End Legacy? Można całość (po przejęciu kampanii) połączyć np. z podstawką i tym samym rozbudować sobie grę standardową?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Tak 90% pudełka można używać po po zakończeniu kampanii. Wszystkie karty rynku i prawie wszystkie Nemesis; jedyne czego nie masz to magów (ale dla frajdy można ich używać, jest to coop)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2021, 08:19 przez kozz84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Po kampanii możemy wykorzystać:
- prawie wszystkie planszetki Nemesis
- 8 kart rynku, wrzucam w spoiler (pozostałe karty nie są zbalansowane względem normalnych edycji AE, są zbyt słabe lub zbyt silne)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bludgeon »

Scamander pisze: 26 mar 2021, 08:18 - 8 kart rynku, wrzucam w spoiler (pozostałe karty nie są zbalansowane względem normalnych edycji AE, są zbyt słabe lub zbyt silne)
Potwierdzam, instrukcja wyraźnie mówi że tylko karty rynku z III i IV (czyli te 8 ) są zbalansowane.
Ale można też wykorzystać
- gorsze karty niż III i IV żeby grać tylko nimi i podnieść sobie poziom trudności
- lepsze karty niż III i IV żeby grać na trudnym trybie łatwiej (zawsze jakieś urozmaicenie bo i neme jest silniejszy i my)
- wszystkie żetony jak ktoś chce mieć więcej
- iskry i kryształy z nową grafiką
niektóre karty z talii nemesis (nie pamiętam ile ich jest ale na pewno minimum kilkanaście)
- ładniejsze niż normalnie żetony bram
- większe pudło do przechowywania gry
- separatory na karty
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SwistakCZC »

Ja z kolei myślałem żeby karty z poziomu III i IV dodać do moich pozostałych kart a pozostałe za słabe i za mocne używać razem jako osobny zbiór i losować tylko spośród nich, może wylosowany w ten sposób rynek zawierający karty za mocne i za słabe okaże się w miarę zbalansowany? Muszę to przetestować.

Na pewno dodawanie za mocnych kart do pozostałych wydaje mi się średnim pomysłem, bo sporo z nich bazuje na jednej z w nowych mechanik
Spoiler:
która fajnie działa jak kilka kart ją posiada, jak się trafi pojedyncza karta z tą mechaniką to nic nie wniesie do rozgrywki bo albo nie będzie się jej dało użyć, albo nie będzie działała zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: wildatheart »

Nie wiem czy śledzicie, ale na WWG właśnie pojawiła się recenzja - https://youtu.be/PpsbDVTyBbQ
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bludgeon »

wildatheart pisze: 26 mar 2021, 17:24 Nie wiem czy śledzicie, ale na WWG właśnie pojawiła się recenzja - https://youtu.be/PpsbDVTyBbQ
Ja nie, bo w sumie jak już grałem to po co mi recenzja.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Moonday »

Recenzja gry która była już wielokrotnie opisywana w wykonaniu kanału będącego zżynką z SU&SD... ekscytujące
Ja obejrzałem. Oglądałem chyba wszystkie recenzje tej gry, bo ciągle zastanawia mnie jej fenomen. Lubię deckbuildingi ale wizja rynku z kilkoma kartami na krzyż przez całą grę jakoś mnie nie przekonuje. Tymczasem każdy się tą grą zachwyca i chyba będę musiał w końcu kupić, żeby się ostatecznie przekonać, że gra jest do kitu... albo że trzeba dokupić kolejne dodatki. A co do zrzynania, rozumiem, że wg. ciebie każdy nowy kanał na jutubie musi być wyjątkowy i niepowtarzalny? Merytorycznie ta recenzja jest dobra, bo pokazuje wady i zalety gry, a strona wizualna też przyjemna.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ko2a »

Hej. Pytanko o legacy. Gdzieś zasłyszałem że można przejść dwa razy jeśli gra się we dwie osoby. Czy jest możliwość aby zagrały w to dwie grupy osób po dwie osoby jak np. w moje miasto?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

ko2a pisze: 26 mar 2021, 21:58 Hej. Pytanko o legacy. Gdzieś zasłyszałem że można przejść dwa razy jeśli gra się we dwie osoby. Czy jest możliwość aby zagrały w to dwie grupy osób po dwie osoby jak np. w moje miasto?
Nie za bardzo, w grze występują karty nemesis, które przechodzą z gry na grę i zyskują dodatkowe efekty w pewnych warunkach. Teoretycznie można by jednak pozrywać wszystkie naklejki i uporządkować spowrotem talię legacy, jednak pewne wybory związane z rozwojem postaci można podjąć tylko raz i 2 razy nie weźmiesz tego samego efektu jakbyś chciał.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Moim zdaniem bez problemu. Druga grupa straci okazaję do otwierania paczek i wąchania świeżej farby drukarskiej, ale 99% nie straci z rozgrywki.

Jedynym problem będą naklejki, które gracze w pewnym momencie wybierają. Ciężko pisać bez spoilerów, ale druga grupa bedzie miala do wyboru 6 z 8. Chyba, że przekleją używane wcześniej naklejki.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tomp »

Wydaję mi się, że rozwiązanie tak proste i oczywiste.
Czy jest możliwe wycięcie naklejek, a następnie włożenie karty oraz wybranej naklejki do koszulki na kartę ?
Czy też coś stoi na przeszkodzie takiemu zabiegowi ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Jak ktoś koszulkuje to nie ma problemu. Tylko oprócz naklejek parę na paru kartach trzeba coś napisać. Druga grupa może przekreślić i napisać nowy tekst albo nie pisać w ogólę tylko włożyć kartkę do koszulki.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: qreqorek »

kozz84 pisze: 26 mar 2021, 22:58 Jak ktoś koszulkuje to nie ma problemu. Tylko oprócz naklejek parę na paru kartach trzeba coś napisać. Druga grupa może przekreślić i napisać nowy tekst albo nie pisać w ogólę tylko włożyć kartkę do koszulki.
Albo ... piszesz flamastrem po koszulce i potem zmieniasz koszulkę.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: wildatheart »

sasquach pisze: 26 mar 2021, 19:44
wildatheart pisze: 26 mar 2021, 17:24 Nie wiem czy śledzicie, ale na WWG właśnie pojawiła się recenzja - https://youtu.be/PpsbDVTyBbQ
Recenzja gry która była już wielokrotnie opisywana w wykonaniu kanału będącego zżynką z SU&SD... ekscytujące :D
Nie no, jasne, tak samo jak nieciekawa jest każda literatura i kino gatunkowe, będące serią zerżnięć filmy Disneya, Marvela, Tolkien, Gwiezdne Wojny, a już o muzyce to w ogóle nie ma co gadać, bo cały pop i rock to zżynki z Beatlesów (którzy sami zrzynali) i Elvisa. Z tego co wiem nigdzie się tej inspiracji nie wypierali, a na moje oko mają jednak swój styl (to znaczy nie są bardziej podobni do SUSD niż takie No Pun Included). Masz prawo oczywiście nie lubić, ale jeśli zamierzałeś kogoś przekonać do swoich racji to jak dla mnie argument na poziomie przedszkola <3 Nie mówiąc już o tym, że chciałabym obejrzeć materiał SUSD o Aeon's End gdyby kiedyś zrobili.
Bludgeon pisze: 26 mar 2021, 18:52 Ja nie, bo w sumie jak już grałem to po co mi recenzja.
Osobiście obczajam ich recenzje nawet przy grach, które znam z tego samego powodu co przytoczonego SUSD czy czasem NPI - ponieważ to zwykle jednocześnie są recenzje, ale też ciekawe filmiki pokazujące te gry z nieoczywistej strony albo dające jakiś ciekawy rodzaj fanservice ;) Ale wiem, że niektórzy oglądają recenzje by poznać grę - dziwne :lol:
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kurczu »

Moonday pisze: 26 mar 2021, 21:05
Recenzja gry która była już wielokrotnie opisywana w wykonaniu kanału będącego zżynką z SU&SD... ekscytujące
Ja obejrzałem. Oglądałem chyba wszystkie recenzje tej gry, bo ciągle zastanawia mnie jej fenomen. Lubię deckbuildingi ale wizja rynku z kilkoma kartami na krzyż przez całą grę jakoś mnie nie przekonuje. Tymczasem każdy się tą grą zachwyca i chyba będę musiał w końcu kupić, żeby się ostatecznie przekonać, że gra jest do kitu... albo że trzeba dokupić kolejne dodatki. A co do zrzynania, rozumiem, że wg. ciebie każdy nowy kanał na jutubie musi być wyjątkowy i niepowtarzalny? Merytorycznie ta recenzja jest dobra, bo pokazuje wady i zalety gry, a strona wizualna też przyjemna.
Dla mnie siłą Aeons End nie jest deckbuilding, tylko Nemesis. Są bardzo oryginalne i zaskakujące. Do tego jesteś ciągle pod presją, a moje rozgrywki były zazwyczaj bardzo emocjonujące 🙂 Też długo wzbraniałem się przed AE ze względu na słabe grafiki, zwłaszcza w podstawce, a już szczególnie okładkę powinni zmienić 😀 ale nie żałuję, że spróbowałem, po prostu zamykam oczy jak gram xD
sasquach
Posty: 1827
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

wildatheart pisze: 27 mar 2021, 00:38 Nie no, jasne, tak samo jak nieciekawa jest każda literatura i kino gatunkowe, będące serią zerżnięć filmy Disneya, Marvela, Tolkien, Gwiezdne Wojny, a już o muzyce to w ogóle nie ma co gadać, bo cały pop i rock to zżynki z Beatlesów (którzy sami zrzynali) i Elvisa. Z tego co wiem nigdzie się tej inspiracji nie wypierali, a na moje oko mają jednak swój styl (to znaczy nie są bardziej podobni do SUSD niż takie No Pun Included). Masz prawo oczywiście nie lubić, ale jeśli zamierzałeś kogoś przekonać do swoich racji to jak dla mnie argument na poziomie przedszkola <3 Nie mówiąc już o tym, że chciałabym obejrzeć materiał SUSD o Aeon's End gdyby kiedyś zrobili.
Jest różnica między inspiracją, a zżynką 1:1. Ale co kto lubi. Jak Ci się podoba to widać robią dobrą robotę. Choć jak dla mnie uczciwej by było jakby się postarali o oficjalną licencję SU&SD :lol:
ODPOWIEDZ