Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: zbajszek »

A ja postanowiłem wykorzystać fakt że w końcu dorwałem swoją podstawkę z Europą i dokupiłem Oceanię, także nakręciłem mały gameplay jakby ktoś chciał zobaczyć. Choć ostrzegam mogą być jakieś błędy :D.

Na Skrzydłach #1 - Setup
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: mistrz_yon »

Kolejny raz było grane. I mam wrażenie, że inflacja punktowa postępuje: 101/92/82 (nektar 7/10/7).
Chyba pierwszy raz przekroczyliśmy setkę.
Wrażenia nadal pozytywne i to bardzo. Jestem pod wrażeniem jak podkręcili ten tytuł.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: czikenpredator »

Po zagraniu w tą grę narzuca się mi (i chyba nie tylko mi) porównanie z... Terraformacją Marsa :shock: A szczególnie to jak (uwaga: opinia) zgrabniej radzi sobie z problemami, które dręczą Terraformację - np. z czasem i tempem rozgrywki, czy przejrzystością prezentacji.

[Bardziej szczegółowo miałem też okazję rozmawiać o tej grze (i nie tylko) z Madzią i Wojtkiem w ostatnim odcinku podcastu WWG: Miejskie roboty, wiejskie ptaki, gatki szmatki i robaki (oraz Q&A)]

Podzielacie to skojarzenie? Czy bardziej jednak Na Skrzydłach kojarzy Wam się z czymś zupełnie innym?
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Atk »

Grając na skrzydłach w życiu mi się z Terka nie skojarzyła ta gra. To chyba przypadłość po premierze Terki, że jak ludzie w grach zbierają karty, z ktorych później budują silnik to od razu lecą porównania do Terki.

Szczerze to żadnej gry, nie skojarzyłem z ptakami
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: arturmarek »

czikenpredator pisze: 19 mar 2021, 09:18 Po zagraniu w tą grę narzuca się mi (i chyba nie tylko mi) porównanie z... Terraformacją Marsa :shock: A szczególnie to jak (uwaga: opinia) zgrabniej radzi sobie z problemami, które dręczą Terraformację - np. z czasem i tempem rozgrywki, czy przejrzystością prezentacji.

[Bardziej szczegółowo miałem też okazję rozmawiać o tej grze (i nie tylko) z Madzią i Wojtkiem w ostatnim odcinku podcastu WWG: Miejskie roboty, wiejskie ptaki, gatki szmatki i robaki (oraz Q&A)]

Podzielacie to skojarzenie? Czy bardziej jednak Na Skrzydłach kojarzy Wam się z czymś zupełnie innym?
Nie wiem z czego to może wynikać poza dużą liczba kart w obu grach, ale miałem podobne skojarzenia. Grając po raz pierwszy raz w Na Skrzydłach byłem po kilkudziesięciu rogrywkach w Terraformację.
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: maniekmal »

arturmarek pisze: 19 mar 2021, 13:43 Nie wiem z czego to może wynikać poza dużą liczba kart w obu grach, ale miałem podobne skojarzenia. Grając po raz pierwszy raz w Na Skrzydłach byłem po kilkudziesięciu rogrywkach w Terraformację.
Też mi się kojarzy z TM. Każdy ma swoją plansze coś sobie tam ustawia, przestawia praktycznie zero interakcji :p ale oba tytuły są przyjemne :) co do czasu rozgrywki faktycznie Wingspan na plus, w TM jak nikt nie chce popchnąć terraformacji to można grać wieki :D
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kieszen »

Warto też zauważyć, że Na Skrzydłach jest dużo lepszą grą pod prawie każdym względem :D
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: czikenpredator »

kieszen pisze: 19 mar 2021, 17:57 Warto też zauważyć, że Na Skrzydłach jest dużo lepszą grą pod prawie każdym względem :D
Obrazek

bo
Spoiler:
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kozz84 »

kieszen pisze: 19 mar 2021, 17:57 Warto też zauważyć, że Na Skrzydłach jest dużo lepszą grą pod prawie każdym względem :D
Od Terraformacji? herezja :twisted:

Pewnie sprowadza się to do tematu, ale Na skrzydłach gra odrzuciła mnie po pierwszej partii. Świetny patent z tymi 3 rzędami, które ulepszają się w miarę jak wykładamy karty. Szkoda tylko, że ptactwo, gniazda i jajka...
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: maniekmal »

kozz84 pisze: 20 mar 2021, 10:29 Pewnie sprowadza się to do tematu, ale Na skrzydłach gra odrzuciła mnie po pierwszej partii. Świetny patent z tymi 3 rzędami, które ulepszają się w miarę jak wykładamy karty. Szkoda tylko, że ptactwo, gniazda i jajka...
jeszcze parę lat temu bym marudził, że ptaki :D bo jak gra planszowa to musi być sci-fi albo fantasy - albo nadupiamy mechy i smoki albo wcale :D już mi się przejadło i cieszy mnie to niezmiernie, że gry o takiej tematyce się pojawiają :)
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Atk »

kozz84 pisze: 20 mar 2021, 10:29
kieszen pisze: 19 mar 2021, 17:57 Warto też zauważyć, że Na Skrzydłach jest dużo lepszą grą pod prawie każdym względem :D
Od Terraformacji? herezja :twisted:

Pewnie sprowadza się to do tematu, ale Na skrzydłach gra odrzuciła mnie po pierwszej partii. Świetny patent z tymi 3 rzędami, które ulepszają się w miarę jak wykładamy karty. Szkoda tylko, że ptactwo, gniazda i jajka...
Mam to samo ta tematyka... Mimo, że poznałem tą grę niedawno, nawet trochę więcej pograłem, przypadła do gustu mojej drugiej połowie (tu mega + bo ja ciężka namówić na grę), mogę powiedzieć, że nawet mi podeszła mechanika to i tak je obie (jestem mega fanem TM) zamiatają Podwodne Miasta 😉
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

kozz84 pisze: 20 mar 2021, 10:29
kieszen pisze: 19 mar 2021, 17:57 Warto też zauważyć, że Na Skrzydłach jest dużo lepszą grą pod prawie każdym względem :D
Od Terraformacji? herezja :twisted:

Pewnie sprowadza się to do tematu, ale Na skrzydłach gra odrzuciła mnie po pierwszej partii. Świetny patent z tymi 3 rzędami, które ulepszają się w miarę jak wykładamy karty. Szkoda tylko, że ptactwo, gniazda i jajka...
Dla mnie temat jest mega. Największy plus tej gry. Uwielbiam popatrzec i przeczytac ciekawostki o ptakach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kozz84 »

Jak kogoś choć trochę jest zainteresowany przyrodą to tematyka rzeczywiście jest na plus. Ja przeżywałem zawsze katusze na biologii i programów przyrodniczych do dziś nie oglądam, stąd zbieranie ptaszysk mnie w ogóle nie kręci.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

kozz84 pisze: 20 mar 2021, 14:54 Jak kogoś choć trochę jest zainteresowany przyrodą to tematyka rzeczywiście jest na plus. Ja przeżywałem zawsze katusze na biologii i programów przyrodniczych do dziś nie oglądam, stąd zbieranie ptaszysk mnie w ogóle nie kręci.
Biologia zbyt fajna nie byla ale jednak zwierzęta maja swoj urok a ich zycie potrafi byc fascynujace. Jeden lubi samochody, inny lubi obejrzec Marsz Pingwinów. Jeden woli corke a inny tesciowa jak to mowia ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kozz84 »

Na całe szczęście żonie również nie podeszła gra, więc z czystym sumieniem pozbędę się jej :D Zbyt abstrakcyjna i zbyt sucha jak dla nas. Ptaki mają się nijak do tego co robimy. Wolimy gry, w których temat lepiej współgra z mechaniką.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dwaduzepe »

Gra jest ok dla poczatkujacych graczy, ale jak ktos juz zagral w kilka planszowek to slabizna.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Ryu »

dwaduzepe pisze: 20 mar 2021, 19:16 Gra jest ok dla poczatkujacych graczy, ale jak ktos juz zagral w kilka planszowek to slabizna.
:lol: :lol: :lol:
Argument nie do podważenia :mrgreen:

No ja już grałem w setki gier a mi się podoba i nie uważam że słabizna. Ba, nawet sam czasem proponuję partię. Ale możliwe że coś ze mną nie tak albo nie widzę "prawdy objawionej" ;)
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: mecenas »

Ryu pisze: 20 mar 2021, 20:12 No ja już grałem w setki gier a mi się podoba i nie uważam że słabizna. Ba, nawet sam czasem proponuję partię. Ale możliwe że coś ze mną nie tak albo nie widzę "prawdy objawionej" ;)
Nie, dobrze prawisz. Nie każdego wieczoru człowiek ma ochotę na super ciężką grę, a Na Skrzydłach jest bardzo dobry w kategorii rodzinnego euro. W porównywaną terraformację żonę namówiłem do gry 2 razy, Na Skrzydłach okazało się największym hitem zeszłego roku z gier, które kupiłem, by sprawdzić, a okazało się istnym strzałem w dziesiątkę.
W swojej kategorii (gra rodzinna plus), jest to jedna z najlepszych jeżeli w sumie nie najlepsza gra.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: arturmarek »

kozz84 pisze: 20 mar 2021, 18:18 Na całe szczęście żonie również nie podeszła gra, więc z czystym sumieniem pozbędę się jej :D Zbyt abstrakcyjna i zbyt sucha jak dla nas. Ptaki mają się nijak do tego co robimy. Wolimy gry, w których temat lepiej współgra z mechaniką.
Nie pozbywaj się żony z byle powodu.

Dla mnie do luźnego spędzenia 45min ta gra jest idealna. W tej kategorii zdecydowanie wygrywa.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Darkstorm »

arturmarek pisze: 20 mar 2021, 21:29 Dla mnie do luźnego spędzenia 45min ta gra jest idealna. W tej kategorii zdecydowanie wygrywa.
U nas dokładnie tak samo. Nie nastawiamy się na jakieś epickie rozgrywki. Najczęściej wyciągamy tę grę w tygodniu, gdy nie ma siły na nic dłuższego.

A MageKnighty i inne Cywilizacje w weekendy :D
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Atk »

mecenas pisze: 20 mar 2021, 21:17
Ryu pisze: 20 mar 2021, 20:12 No ja już grałem w setki gier a mi się podoba i nie uważam że słabizna. Ba, nawet sam czasem proponuję partię. Ale możliwe że coś ze mną nie tak albo nie widzę "prawdy objawionej" ;)
Nie, dobrze prawisz. Nie każdego wieczoru człowiek ma ochotę na super ciężką grę, a Na Skrzydłach jest bardzo dobry w kategorii rodzinnego euro. W porównywaną terraformację żonę namówiłem do gry 2 razy, Na Skrzydłach okazało się największym hitem zeszłego roku z gier, które kupiłem, by sprawdzić, a okazało się istnym strzałem w dziesiątkę.
W swojej kategorii (gra rodzinna plus), jest to jedna z najlepszych jeżeli w sumie nie najlepsza gra.
Nie mamy przypadkiem wspólnej żony? 😂
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 118
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Archaniol101 »

Ostatnio spróbowałem Automy w Na Skrzydłach i odniosłem pasmo niebywałych klęsk. Grałem na poziomie średnim (zakryte karty warte 4 pkt), początkowo z dołączoną super kartą z czterema kostkami, potem bez. Czułem się jakbym grał w jakiegoś Robinsona. Gdy grałem z kimś to zazwyczaj wygrywałem, a tutaj się okazuje jakbym wogóle nie znał tej gry. Czy też mieliście podobne odczucia przy grze w trybie solo?
Lehto1
Posty: 58
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Lehto1 »

No ja nie miałem takiego wrażenia. Przegrałem z automą raz czy dwa na początku. Po prostu gra się trochę inaczej...
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Grellenort »

Mam pytanie dotyczące dodatku fanowskiego "Ptaki Europy". Czy da się sensownie zagrać używając jego ORAZ oficjalnego dodatku o tym samym tytule? Czy może gra się zawiesi i sama spakuje do pudła? :wink:

Dublowanie gatunków mi nie przeszkadza, zastanawia mnie tylko spójność mechaniki i balans.
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: maniekmal »

nie wczytywałem się jakoś bardzo w zasady fanowskiego dodatku, ale na pewno będzie rozjazd w udziale procentowym udziale kart do kart celu.
ODPOWIEDZ