(Oficjalny) Ogry Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

kurdzio pisze: 02 mar 2021, 07:29 Ogry jak tam sytuacja z dodatkiem do Rolla + big box? Zakładam ze Q1 jest już niemożliwy?
Q1 niemożliwy. W połowie miesiąca będziemy ogłaszać przedsprzedaż. Produkujemy w PL więc powinno pójść sprawnie.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Ogry Games

Post autor: Bart Henry »

Dla mnie, jako konsumenta, fajna byłaby informacja na pudełku o produkcji w Polsce. Inaczej by się patrzyło wtedy na nieco wyższą cenę gry w stosunku do gier produkowanych w Chinach. Mam tylko nadzieję, że nie będzie znaczących różnic w rewersach kart, chociaż nie zrobi to w tej grze dużej różnicy (chyba, że w nowym dodatku już tak). Podstawka i pierwszy dodatek gdzie były drukowane?

Na pewno biorę big boxa z dodatkiem. Przypomnijcie proszę - taka opcja będzie dostępna w sklepach, czy tylko u Was?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Ogry Games

Post autor: Largo »

Też chciałbym dopytać, czy będzie opcja zakupu all-in Roll Playera i jeżeli tak to, czy tylko u was, czy może takie zestawy trafią również do sklepów :) ?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Bart Henry pisze: 03 mar 2021, 01:48 Dla mnie, jako konsumenta, fajna byłaby informacja na pudełku o produkcji w Polsce. Inaczej by się patrzyło wtedy na nieco wyższą cenę gry w stosunku do gier produkowanych w Chinach. Mam tylko nadzieję, że nie będzie znaczących różnic w rewersach kart, chociaż nie zrobi to w tej grze dużej różnicy (chyba, że w nowym dodatku już tak). Podstawka i pierwszy dodatek gdzie były drukowane?

Na pewno biorę big boxa z dodatkiem. Przypomnijcie proszę - taka opcja będzie dostępna w sklepach, czy tylko u Was?
Wszystko do tej pory było drukowane w tej samej drukarni, z której będziemy teraz korzystać. Między innymi, aby zachować zgodność kolorów.

Co do dostępności big box, to nie możemy zagwarantować, że będzie w sklepach. Nakład z racji, że to drugi dodatek, nie będzie olbrzymi, więc jest ryzyko, że wszystkie big boxy zejdą już w naszej przedsprzedaży.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Largo pisze: 03 mar 2021, 07:46 Też chciałbym dopytać, czy będzie opcja zakupu all-in Roll Playera i jeżeli tak to, czy tylko u was, czy może takie zestawy trafią również do sklepów :) ?
All-in będzie, ale w bardzo ograniczonym nakładzie.
Zamroziliśmy niewielką liczbę gier na pakiety. Dlatego RP od jakiegoś czasu nie jest dostępny w szerszej sprzedaży.

Przy tej akcji nakład na pewno zostanie wyczerpany.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Ogry Games

Post autor: Largo »

Dzięki za info i w takim razie czekam na przedsprzedaż i może uda się kupić
OgryGames pisze: 03 mar 2021, 14:30
Largo pisze: 03 mar 2021, 07:46 Też chciałbym dopytać, czy będzie opcja zakupu all-in Roll Playera i jeżeli tak to, czy tylko u was, czy może takie zestawy trafią również do sklepów :) ?
All-in będzie, ale w bardzo ograniczonym nakładzie.
Zamroziliśmy niewielką liczbę gier na pakiety. Dlatego RP od jakiegoś czasu nie jest dostępny w szerszej sprzedaży.

Przy tej akcji nakład na pewno zostanie wyczerpany.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Ogry Games

Post autor: barbados »

Witam. Wiadomo czy będzie jeszcze gra Roll Player w sprzedaży? Bo póki dziś patrzyłam to chyba tylko w jednym miejscu dostępna była, za 200zł. Dziś rzuciła mi się w oczy. Czy ta gra rzeczywiście w takiej cenie jest?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

barbados pisze: 03 mar 2021, 19:03 Witam. Wiadomo czy będzie jeszcze gra Roll Player w sprzedaży? Bo póki dziś patrzyłam to chyba tylko w jednym miejscu dostępna była, za 200zł. Dziś rzuciła mi się w oczy. Czy ta gra rzeczywiście w takiej cenie jest?
W tej chwili jest już dostępna tylko w naszym sklepie w wysokości SCD. To już końcówka nakładu, dodruku na ten moment nie przewidujemy.
Dodatkowa niewielka pula pojawi się wraz z przedsprzedażą drugiego dodatku, ale raczej tylko w pakietach z kompletem rozszerzeń.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Mamy bardzo ważną informację i zarazem prośbę do wszystkich, którzy kupili Kartografów w pierwszym druku z jaśniejszymi kartami.

Dla wszystkich osób, które kupią w naszym sklepie Herosów chcemy dodrukować talię z podstawki z takim samym odcieniem rewersów.
Chcemy oszacować ile takich talii będziemy potrzebować więc wielka prośba, weźcie udział w ankiecie i pomóżcie nam sprawnie przeprowadzić tę akcję.

https://www.facebook.com/ogrygames/post ... 3700598832
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Ogry Games

Post autor: playerator »

OgryGames pisze: 04 mar 2021, 21:10 (...) weźcie udział w ankiecie i pomóżcie nam sprawnie przeprowadzić tę akcję.

https://www.facebook.com/ogrygames/post ... 3700598832
Weźcie pod uwagę osoby nie mające konta na fb, na ten przykład mnie :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

playerator pisze: 04 mar 2021, 21:29
OgryGames pisze: 04 mar 2021, 21:10 (...) weźcie udział w ankiecie i pomóżcie nam sprawnie przeprowadzić tę akcję.

https://www.facebook.com/ogrygames/post ... 3700598832
Weźcie pod uwagę osoby nie mające konta na fb, na ten przykład mnie :wink:
Wydrukujemy coś na górkę :) Za pomocą ankiety chcemy oszacować skalę, czy drukować 50 czy 500 ;)
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Ogry Games

Post autor: karp »

Zaraz zaraz. A to nie wiecie jaki nakład sprzedaliście?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

karp pisze: 04 mar 2021, 22:43 Zaraz zaraz. A to nie wiecie jaki nakład sprzedaliście?
Trochę dziwne i zaczepne lekko pytanie :)
Nie każdy będzie chciał kupić Herosów, nie każdemu przeszkadzają odcienie rewersów, a my nie jesteśmy też molochem, dla którego ta akcja to będzie jak splunięcie.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Ogry Games

Post autor: noowy »

Pytanie o serię Unmatched:
Jeśli chwyci to planujecie wydawać raczej wybrane zestawy czy absolutnie wszystko łącznie z Brucem Lee i Buffy?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Ogry Games

Post autor: ShapooBah »

na Facebooku Ogry mi odpowiedziały, że jeżeli gra chwyci to BL i serie na licencji są jak najbardziej realne.
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Ogry Games

Post autor: copychef »

Czy była w przeszłości jakaś informacja na temat Undaunted: North Africa? Będzie/nie będzie?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Ogry Games

Post autor: karmazynowy »

copychef pisze: 14 mar 2021, 16:34 Czy była w przeszłości jakaś informacja na temat Undaunted: North Africa? Będzie/nie będzie?
Miało to być zależne od sprzedaży Normandii. A pisaly Ogry, że są zadowolone więc chyba będzie...
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Ogry Games

Post autor: Dziami »

ShapooBah pisze: 14 mar 2021, 08:34 na Facebooku Ogry mi odpowiedziały, że jeżeli gra chwyci to BL i serie na licencji są jak najbardziej realne.
Fajnie by było. Jeszcze nie grałem, sle zapowiada się to ciekawie. Ja "dołożyłem cegiełkę" do wydania dodatków ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ogry Games

Post autor: Mr_Fisq »

Dziami pisze: 15 mar 2021, 10:23
Spoiler:
Fajnie by było. Jeszcze nie grałem, sle zapowiada się to ciekawie. Ja "dołożyłem cegiełkę" do wydania dodatków ;)
Też dołożyłem cegiełkę (największą dostępną ;) ), tylko zastanawiam się jaką politykę wydawniczą zastosują Ogry w sytuacji gdy gra chwyci.
Podążanie za chronologia angielską budzi moją obawę - trafi się jakiś bardzo mało chodliwy zestaw, niech to będzie np. Buffy, będzie zalegał Ogrom na magazynie, i cykl wydawniczy zostanie wstrzymany mimo, że np. kolejne dodatki z wolnej domeny, albo Marvelove miałyby wzięcie.
Z drugiej strony arbitralne omijanie/odkładanie na później konkretnych pudełek też może rodzić obawy, i negatywnie wpłynąć na osoby które chcą mieć wszystko.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Ogry Games

Post autor: Scamander »

Tyle, że ta seria to praktycznie sam popkulturowy sztos. Buffy może jest już trochę zapomnianym serialem, ale nie zapominajmy, że w tym roku dostaje reboot. O resztę bym się nie martwił.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ogry Games

Post autor: czarny kapelusz »

Ja nie wiem co wy z tą Buffy. Żonie wytłumaczę, że wchodzę w to bo to fajna, szybka naparzanka a takie gry są w topce syna. A tak naprawdę to wchodzę w to czekając na to bym mógł pobiegać po planszy moją Buffy :D Ogry - proszę, nie każcie mi kupować wersji obcojęzycznej ;)
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Ogry Games

Post autor: elpormyko »

Ogrygames Do kiedy przedsprzedaż Unmatched?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Ogry Games

Post autor: ShapooBah »

do dzisiaj.
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Ogry Games

Post autor: redber »

Ceny na Roll Player to jak rozumiem primaaprilisowa żart?

Podstawka i dwa dodatki za 470 zł w promocji?

Z drugiej strony rozumiem. Jak macie tego mało i nie planujecie dodruku podstawki to po co sprzedawać w normalnej cenie poprzez sklepy i potem patrzeć jak na olx chodzi dwa razy drożej. Lepiej od razu samemu puścić po 500.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ogry Games

Post autor: japanczyk »

redber pisze: 01 kwie 2021, 13:29 Ceny na Roll Player to jak rozumiem primaaprilisowa żart?

Podstawka i dwa dodatki za 470 zł w promocji?

Z drugiej strony rozumiem. Jak macie tego mało i nie planujecie dodruku podstawki to po co sprzedawać w normalnej cenie poprzez sklepy i potem patrzeć jak na olx chodzi dwa razy drożej. Lepiej od razu samemu puścić po 500.
Ale wiesz, ze SCD Roll Playera to 200 zł?
ODPOWIEDZ