Roll Player (Keith Matejka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 812
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: kurdzio »

Evokenx pisze: 08 lis 2020, 00:28 Czy padła gdzieś może przewidywana data wypuszczenia big boxa do Roll Playera ze wszystkimi dodatkami? :)
Wg FB - powinno udać się na Q1.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: OgryGames »

Evokenx pisze: 08 lis 2020, 00:28 Czy padła gdzieś może przewidywana data wypuszczenia big boxa do Roll Playera ze wszystkimi dodatkami? :)
Cześć, Q1 2021.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Evokenx »

A coś o dodruku Roll Playera podstawki wiadomo? :) Teraz nie wiem czy uda mi się kupić wszystko w big boxie skoro jak już wspominaliście będzie to zestaw mocno limitowany i mogę po prostu nie zdążyć z zakupem. A z drugiej strony nie wiem czy już kupować potworów i potem jak najszybciej dodatek z chowańcami, bo chyba będzie w przyszłości dodruki podstawki, racja? :D
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Evokenx »

Hej, coś ostatnio wielka cisza na temat nowego dodatku do Roll Playera. Coś wiadomo na ten temat?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 812
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: kurdzio »

Evokenx pisze: 03 mar 2021, 00:15 Hej, coś ostatnio wielka cisza na temat nowego dodatku do Roll Playera. Coś wiadomo na ten temat?
Zerknij tutaj ;)
viewtopic.php?f=60&t=49965&start=150
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:56 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:55 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: barbados »

Który dodatek polecacie do tej gry? ☺️
Podstawka spodobała mi się...
Także czy warto brać jakiś dodatek ? Większość raczej solo w nią będę grać.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Fiacik »

Narazie jest tylko jeden (Potwory i Sługusy). Jutro rusza przedsprzedaż drugiego. Dla mnie sama podstawka bez dodatku nie ma racji bytu.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Dziami »

barbados pisze: 31 mar 2021, 11:33 Który dodatek polecacie do tej gry? ☺️
Podstawka spodobała mi się...
Także czy warto brać jakiś dodatek ? Większość raczej solo w nią będę grać.
Fiacik pisze: 31 mar 2021, 11:35 Narazie jest tylko jeden (Potwory i Sługusy). Jutro rusza przedsprzedaż drugiego. Dla mnie sama podstawka bez dodatku nie ma racji bytu.
Solo dodatek Potwory i Sługusy moze być spoko. Nie próbowałem, fanem grania solo też nie jestem.

Jestem w mniejszości, ale dla mnie wyżej wspomniany dodatek z fajnej gry abstrakcyjnej z doklejonym tematem robi sredniej jakość euro. Dużo upraszcza grę jednocześnie robi ja bardziej losową. Przed dodatkiem setup to było pstryknięcie palcem. Po dodaniu dodatku znacznie się wydłuża.
Ja wole w tym wypadku czystą podstawkę.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: MiXB »

barbados pisze: 31 mar 2021, 11:33 Który dodatek polecacie do tej gry? ☺️
Podstawka spodobała mi się...
Także czy warto brać jakiś dodatek ? Większość raczej solo w nią będę grać.
Potwory i Sługusy jest lepszy w opinii większości "Internetów", ale szczerze mówiąc oba są super. Roll Player ma jeden z lepszych zestawów dodatków jaki widziałem w jakiejkolwiek grze planszowej - wszystko pasuje i rozwija grę bez dodawania za dużo nowego by zatracić ducha oryginału. No i nie wydłużają w sumie gry. Ale zacząłbym od Potworów i Sługusów, bo parę elementów z Chowańców wymaga tego dodatku (oczywiście opcjonalnie). Więc powiem Ci tak - jeśli lubisz grę, kupisz dodatek to w przyszłości pewnie dokupisz i drugi więc z praktycznego punktu widzenia lepiej iść w kolejności chronologicznej wydania.

Odnośnie set-upu to nie jestem pewny czemu miałby on być wyraźnie dłuższy z Potworami. Wszystko co robisz to wybierasz potwora, losujesz trzy karty do niego oraz tasujesz talię sługusów. To zajmuje jakieś 10 sekund jak masz wszystko poukładane. To powiedziawszy w zależności jak bardzo "bałaganisz" sprzątanie tego może być ciut dłuższe. Jakieś 30 sekund dłuższe :D Co do losowości to też nie jestem pewny jak to rozumieć - ilość skaluje się do liczby graczy, a tylko one się zmieniają. To, że jest większa pula wyboru to chyba pozytyw, prawda? Ale tu może mi coś umknęło więc nie wiem co więcej powiedzieć.

Koszmar zaczyna się jak chcesz zagrać bez dodatku. Jeśli planujesz kiedyś zagrać potem bez dodatku lub dodatków to przygotuj się na mozolne sprawdzanie całej talii sklepu i klas, ale to jest typowe dla wszystkich gier.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: feniks_ciapek »

MiXB pisze: 31 mar 2021, 13:21 Koszmar zaczyna się jak chcesz zagrać bez dodatku. Jeśli planujesz kiedyś zagrać potem bez dodatku lub dodatków to przygotuj się na mozolne sprawdzanie całej talii sklepu i klas, ale to jest typowe dla wszystkich gier.
Jest natomiast spora szansa, że ta sytuacja nigdy nie zaistnieje, bo raczej jak dołożysz Potwory, to już raczej do podstawowej wersji nie wrócisz. Jak z Chowańcami jest, to jeszcze nie wiem.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Dziami »

MiXB pisze: 31 mar 2021, 13:21
Odnośnie set-upu to nie jestem pewny czemu miałby on być wyraźnie dłuższy z Potworami. Wszystko co robisz to wybierasz potwora, losujesz trzy karty do niego oraz tasujesz talię sługusów. To zajmuje jakieś 10 sekund jak masz wszystko poukładane. To powiedziawszy w zależności jak bardzo "bałaganisz" sprzątanie tego może być ciut dłuższe. Jakieś 30 sekund dłuższe :D Co do losowości to też nie jestem pewny jak to rozumieć - ilość skaluje się do liczby graczy, a tylko one się zmieniają. To, że jest większa pula wyboru to chyba pozytyw, prawda? Ale tu może mi coś umknęło więc nie wiem co więcej powiedzieć.
Grałem/posiadałem prawie dwa lata temu, ale jakoś tak.mi się kojarzy, że dłużej rozkładało sie grę, segregowalo karty etc. W dodatku trochę sie burdel na stole robił 😉
Co do losowości to był trochę skrót myślowy. Chodziło mi o zakończenie rozgrywki w stylu "rzuć i zobacz ile masz punktów". Fakt losowość była trochę mitygowana przez te dodatkowe kosteczki, ale imho ta gra robiła się przez to mniej emocjonująca (nie mam co wziac, biore kosteczki, zaraz wykonam akcję z planszy gracza) i poniekąd łatwiejsza. Ot taki miałem odczucie po dwóch partiach. Dodatek poszedł w świat, ale żeby nie było. Roll Playera lubię k traktuję jako Sagradę ++.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: MiXB »

Dziami pisze: 31 mar 2021, 19:25
MiXB pisze: 31 mar 2021, 13:21
Odnośnie set-upu to nie jestem pewny czemu miałby on być wyraźnie dłuższy z Potworami. Wszystko co robisz to wybierasz potwora, losujesz trzy karty do niego oraz tasujesz talię sługusów. To zajmuje jakieś 10 sekund jak masz wszystko poukładane. To powiedziawszy w zależności jak bardzo "bałaganisz" sprzątanie tego może być ciut dłuższe. Jakieś 30 sekund dłuższe :D Co do losowości to też nie jestem pewny jak to rozumieć - ilość skaluje się do liczby graczy, a tylko one się zmieniają. To, że jest większa pula wyboru to chyba pozytyw, prawda? Ale tu może mi coś umknęło więc nie wiem co więcej powiedzieć.
Grałem/posiadałem prawie dwa lata temu, ale jakoś tak.mi się kojarzy, że dłużej rozkładało sie grę, segregowalo karty etc. W dodatku trochę sie burdel na stole robił 😉
Co do losowości to był trochę skrót myślowy. Chodziło mi o zakończenie rozgrywki w stylu "rzuć i zobacz ile masz punktów". Fakt losowość była trochę mitygowana przez te dodatkowe kosteczki, ale imho ta gra robiła się przez to mniej emocjonująca (nie mam co wziac, biore kosteczki, zaraz wykonam akcję z planszy gracza) i poniekąd łatwiejsza. Ot taki miałem odczucie po dwóch partiach. Dodatek poszedł w świat, ale żeby nie było. Roll Playera lubię k traktuję jako Sagradę ++.
To teraz wszystko jasne. :D

Osobiście nigdy mi nie przeszkadzało zabijanie potwora, bo szczerze mówiąc można go było olać. To był tylko kolejny sposób by zdobyć te ~6 punktów na koniec gry jak dobrze się przygotowałeś tak jak z całą resztą gry, a nie coś co o niej zazwyczaj decydowało, ale szanuję twoją opinię. Nie da się ukryć to kolejne kości na końcu gry.

A co do "burdelu na stole" to wiadomo: więcej kart na stole, więcej bałaganu. Tutaj nie ma żadnego tłumaczenia. :lol:
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 67 times
Been thanked: 60 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: bartekb8 »

Dziami pisze: 31 mar 2021, 12:13 Jestem w mniejszości, ale dla mnie wyżej wspomniany dodatek z fajnej gry abstrakcyjnej z doklejonym tematem robi sredniej jakość euro. Dużo upraszcza grę jednocześnie robi ja bardziej losową. Przed dodatkiem setup to było pstryknięcie palcem. Po dodaniu dodatku znacznie się wydłuża.
Ja wole w tym wypadku czystą podstawkę.
Hejka. Pozwolę sobie zająć głos choć Roll Playera mam od niedawna. Do tej pory zagrałem dwa razy na 2 osoby, 2 razy solo w samą podstawkę i tyle samo (na razie tylko solo) z Potworami i zostałem pozytywnie zaskoczony nagłym skokiem miodności po odpaleniu tego dodatku, serio :-) Ja wiem że podczas budowania postaci walki z potworami nie powinny mieć miejsca bo to nielogiczne (wszak w rpgach najpierw budujesz postać, a dopiero potem walczysz z potworami i wypełniasz questy). Być może tak jak mówisz gra jest ciut łatwiejsza, ale więcej jest też ciekawych wyborów do podjęcia. Podoba mi się to że już nie jestem przymuszony do kupowania kart z rynku lub zdobywania za nie złota jeśli żadna karta mi w danej rundzie nie podchodzi a złota akurat mam dużo. Często też staję przed trudną decyzją sługus czy karta, gdy akurat każda z opcji jest godna uwagi. Są też kości wzmocnienia, które powodują że gra staje się bardziej elastyczna - może i łatwiej wypełnić dzięki nim cele atrybutów ale nie wliczają się do punktowania za kolory, więc można sobie też nimi niekiedy zaszkodzić. Podoba mi się bardzo to, że do walki z aktywnym sługusem można się przygotować - z kolei walka z nimi pozwala się przygotować na finalne starcie z potworem. Co do setupu to nie da się ukryć, jest dłuższy. Sporo przebierania w kartach, odrzucania ich, tasowania, wreszcie szykowania postaci i potwora wraz ze sługusami. Ale nie jest jakoś specjalnie upierdliwy. Dla przykładu większą mordęgą jest dla mnie szykowanie rozgrywki w Aeon's End, gdzie setup trwa przynajmniej dwa razy dłużej.
Ogólnie Roll Player dopiero z Potworami nabrał dla mnie kolorów, rozwinął bazową rozgrywkę o kilka fajnych opcji nie czyniąc przy tym gry bardziej skomplikowaną. Miałem tylko nadzieję że przy tak sporej zawartości nie będę miał ochoty na kolejny dodatek... :roll:
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: feniks_ciapek »

bartekb8 pisze: 23 maja 2021, 02:31 Jestem w mniejszości, ale dla mnie wyżej wspomniany dodatek z fajnej gry abstrakcyjnej z doklejonym tematem robi sredniej jakość euro. Dużo upraszcza grę jednocześnie robi ja bardziej losową.
Pozwolę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem o losowości. Powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie - przez to, że powiększa się przestrzeń wyborów, łatwiej jest zmitygować losowość wynikającą z kolejności graczy w rundzie i tego, jakie kości pojawią się na rynku. Czy czyni to grę łatwiejszą? Być może tak, właśnie z tego powodu, że wzięcie z konieczności jakiejś słabej lub niepasującej kości już nie niesie za sobą aż takich konsekwencji jak w podstawce. Ale dla mnie właśnie dodatek sprawia, że kości niektórych cech - np. charyzmy - w końcu są jakoś bardziej użyteczne. Bo w podstawce to była taka super nudna bida-akcja, którą się brało jak nic innego ciekawszego nie można było wykombinować i rzadko dawało się to powiązać z zakupem jakiejś dobrej karty.

Natomiast zgodzę się co do tego, że dodatek zmienia charakter gry i niektórym może to pasować, a innym nie.
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 251 times
Been thanked: 266 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: venomik »

Jak wygląda teraz kwestia dostępności tej gry i dodatków? Szperam po sieci i mam tak wykluczające się odpowiedzi, że szkoda gadać.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: feniks_ciapek »

Drugi dodatek w wersji polskiej jest w produkcji. Najlepiej zerknąć na stronę wydawcy, może jeszcze mają zestawy w sprzedaży.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11017
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: japanczyk »

venomik pisze: 24 maja 2021, 02:01 Jak wygląda teraz kwestia dostępności tej gry i dodatków? Szperam po sieci i mam tak wykluczające się odpowiedzi, że szkoda gadać.
Podstawka niedostępna w retailu, jest szansa na dodruk jeśli dodatek sie bedzie sprzedawał
Mozna kupic (przynajmniej mozna bylo) na sklep.ogrygames.com zestaw z oboma dodatkami za 470 zl lub big boxem za 520 zł
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 251 times
Been thanked: 266 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: venomik »

japanczyk pisze: 24 maja 2021, 02:41 Mozna kupic (przynajmniej mozna bylo) na sklep.ogrygames.pl zestaw z oboma dodatkami za 520 zl
Ok, to trochę tłumaczy, że na FB jedna osoba w tym samym poście napisała, że kupiła grę w sklepie jednocześnie narzekając, że nie da się jej dostać.
Dzięki!
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Rykas »

venomik pisze: 24 maja 2021, 13:26
japanczyk pisze: 24 maja 2021, 02:41 Mozna kupic (przynajmniej mozna bylo) na sklep.ogrygames.pl zestaw z oboma dodatkami za 520 zl
Ok, to trochę tłumaczy, że na FB jedna osoba w tym samym poście napisała, że kupiła grę w sklepie jednocześnie narzekając, że nie da się jej dostać.
Dzięki!
Można dostać, wystarczyło dopłacić za wysyłkę i odrazu wysyłali podstawkę i pierwszy dodatek.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: feniks_ciapek »

A jak nie chcesz big boxa, to dostaniesz komplet za 470 zł.
McNab
Posty: 222
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 144 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: McNab »

Trochę się pogubiłem - widzę, że w sprzedaży są "Chowańce i chochliki", "Potwory si sługusy" "Lock up"i jakiś Full zestaw za grubą kasę.
Był dodruk samej podstawki, będzie, nie będzie i tylko mega big box trzeba zakupić?
Pogubiłem się w tym trochę, już nie wiem co jest do czego i kiedy był/będzie dodruk, proszę o jakieś proste objaśnienie.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 812
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: kurdzio »

McNab pisze: 21 sie 2021, 17:34 Trochę się pogubiłem
1. Lockup to osobna gra w uniwersum rolla, premiera we wrześniu.
2. Dodruk samej podstawki Roll Player jest możliwy, Ogry wspominali o tym ale na ten moment żadnych konkretów.
3. Tylko w ich sklepie można zakupić cały zestaw gdzie występuje podstawka, w innym wypadku trzeba szukać używki.
4. Dodatek Potwory i Sługusy jest do dostania w każdym sklepie, na drugi dodatek (Chochliki i Chowańce) jest przedsprzedaż, premiera jesienią.
5. Big box to po prostu duże pudło które pomieści wszystkie komponenty.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Kal-El83
Posty: 1146
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 241 times
Been thanked: 131 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: Kal-El83 »

Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem RP =)
Raaaaaany jaka ta gra jest ekegancka (w zasadach) i zarazem wymagająca (w szeroko pojętym kminieniu) to głowa mała. Autor to geniusz na miarę V. Chvatila =)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ