Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

Ja się poddaję :-) Z mojej strony eot. Swoje rzekłem. Nie lubię po prostu bylejakości niezależnie od wydawnictwa. A jeszcze bardziej mierzi mnie jej akceptacja wśród niektórych graczy.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 11:30 Ja się poddaję :-) Z mojej strony eot. Swoje rzekłem. Nie lubię po prostu bylejakości niezależnie od wydawnictwa. A jeszcze bardziej mierzi mnie jej akceptacja wśród niektórych graczy.
Przecież najbardziej akceptują Ci, którzy zamawiają grę, dostają (w ich mniemaniu) wadliwy towar i... nic nie robią albo jeszcze lepiej, inwestują w kolejny preorder.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: sin »

Nie interesowałem się jakoś szczególnie Mystic Vale, poprawcie mnie więc jeśli się mylę, ale wydaję mi się, że Portal wydał to podobnie jak Smartphone inc. Na myśli mam to, że w polskojęzycznym pudle znajdziemy od razu trzy dodatki i dotyczy to wyłącznie polskiego wydania, zatem albo wypraska była przygotowana specjalnie pod to wydanie, albo zastosowano standardową wypraskę, która nie była projektowana pod taką zawartość. W obu przypadkach odpowiedzialność jak najbardziej spoczywa na Portalu, a nie na oryginalnym wydawcy.

EDIT: Pogoogłalem jeszcze trochę i wygląda na to, że oryginalnie gra otrzymała big box, który był większy od tego polskiego i nadawał się do pomieszczenia wszystkiego, a z kolei oryginalna podstawka była mniejsza i nie zawierała żadnych dodatków. Wracając do poniższego pytania:
pcyzm pisze: 31 mar 2021, 07:26
mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 01:18 To jest zwyczajnie niechlujstwo że strony Portalu. Strasznie mnie irytują błędy w spisie komponentów. Mam nadzieję, że to jedyne błędy. Wypraska ponoć też jest niedopasowana do zawartości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki nową grę Portalu, gdzieś z tyłu głowy kołacze się "co tym razem spitolili" :-) To silniejsze ode mnie.

https://m.facebook.com/groups/fani.port ... oser=false
Ale co ma Portal do wypraski, serio pytam. Czy to jest jakieś wydanie zaprojektowane specjalnie pod polskie wydanie?
Odpowiedź brzmi tak.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

sin pisze: 31 mar 2021, 11:42
pcyzm pisze: 31 mar 2021, 07:26 Ale co ma Portal do wypraski, serio pytam. Czy to jest jakieś wydanie zaprojektowane specjalnie pod polskie wydanie?
Odpowiedź brzmi tak.
No to w zgodzie z hasłem 'Portal Ogarnij się!' powinna być masowa reklamacja i następnym razem dwa razy się zastanawią nad takim konceptem. Ilu 'oburzonych' tak zrobi?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: detrytusek »

pcyzm pisze: 31 mar 2021, 11:22 Natomiast jeżeli sama jakość wypraski czy rozmiar pudła budzi jakąś wątpliwość no to tutaj nie wiązałbym tego z 'winą Portalu', który po prostu tego nie projektował.
Rozmiar pudła nie jest wadą jako taką. Niepasująca wypraska już tak. Jeśli w Twoim samochodzie pewna część będzie nie taka jak być powinna to rozumiem, że łykasz jak pelikan tłumaczenia sprzedawcy "ale my tę część wzięliśmy od innego wytwórcy i tylko przebiliśmy na niej swoje logo, proszę się udać do nich" ?
I tu nie ma za bardzo nawet miejsca do dyskusji. Obowiązujące prawo ją zakończyło co nie przeszkadza nikomu nie zgłaszania nawet braku planszy w środku nowej gry.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

detrytusek pisze: 31 mar 2021, 12:22 (...) to rozumiem, że łykasz jak pelikan tłumaczenia sprzedawcy "ale my tę część wzięliśmy od innego wytwórcy i tylko przebiliśmy na niej swoje logo, proszę się udać do nich" ?
W d. mam takie tłumaczenia i jak jest coś niezgodnego to po prostu reklamuję. To jest częsty problem preorderów, które kupuje się w ciemno. Cenowo ten big box wygląda fajnie, ale jeżeli ktoś uważa, że nie tego się spodziewał (obojętnie już z jakiego powodu) to po prostu powinien skorzystać z praw konsumenta.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: detrytusek »

pcyzm pisze: 31 mar 2021, 12:36
detrytusek pisze: 31 mar 2021, 12:22 (...) to rozumiem, że łykasz jak pelikan tłumaczenia sprzedawcy "ale my tę część wzięliśmy od innego wytwórcy i tylko przebiliśmy na niej swoje logo, proszę się udać do nich" ?
W d. mam takie tłumaczenia i jak jest coś niezgodnego to po prostu reklamuję. To jest częsty problem preorderów, które kupuje się w ciemno. Cenowo ten big box wygląda fajnie, ale jeżeli ktoś uważa, że nie tego się spodziewał (obojętnie już z jakiego powodu) to po prostu powinien skorzystać z praw konsumenta.
Ale to jest dokładnie to samo. Wypraska to tylko gotowy element z "przebitym" logo.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Irr3versible »

To teraz proszę o analizę czy wypraska w MV to element służący do bezpiecznego transportu gry z fabryki do klienta czy dedykowane rozwiązanie podlegające reklamacji jako produkt z wadą fabryczną :)
Tak, znajdę drzwi! ;)

PS. Po raz kolejny wygrywa ffg z kartonowymi oczekiwaniami!
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

detrytusek pisze: 31 mar 2021, 12:54 Ale to jest dokładnie to samo. Wypraska to tylko gotowy element z "przebitym" logo.
Mieszamy dwa tematy. Nie tyle chodzi o to do kogo zgłaszać problem bo w przypadku polskiego wydania jest to od strony formalnej dosyć jasne. Wątpliwość dotyczyła tego komu 'przypisywać' błąd (jeżeli to jest rzeczywiście jakaś wada projektu tej wypraski). Tak czy siak dla klienta, który nie jest zadowolony droga rozwiązania jest jasna. Po prawdzie jakoś wątpie mocno w te zwroty...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3398
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

Ten wątek jest juz tak toksyczny jak podcasty Trzewik+Merry 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

psia.kostka pisze: 31 mar 2021, 13:16 Ten wątek jest juz tak toksyczny jak podcasty Trzewik+Merry 8)
A co tam konkretnie jest toksycznego? ;)

Wiesz, ja tu widzę dużo narzekania, przypisywania z marszu wszelkich błędów a za rok... Portal Wydawcą 2021 roku. No gdzie tu logika Klientów?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: TTR_1983 »

Na Portal narzeka kilka osób na krzyż, głównie na tym forum a cała reszta kupuje ich gry i się cieszy fajnymi tytułami. Tak samo kilka osób na krzyż narzekało na cenę Dice Throne na wspieram, a kampania osiągnęła mega wynik. Nie szkoda Wam czasu?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: AntBehindLeaf »

Drogi Portalu, to tylko heheszki, kupuje Wasze gry i Was lubie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

TTR_1983 pisze: 31 mar 2021, 13:26 Na Portal narzeka kilka osób na krzyż, głównie na tym forum a cała reszta kupuje ich gry i się cieszy fajnymi tytułami. Tak samo kilka osób na krzyż narzekało na cenę Dice Throne na wspieram, a kampania osiągnęła mega wynik. Nie szkoda Wam czasu?
Pewnie nic się nie stało. Wszystko jest cacy. Najlepiej wsadzić mordę w kubeł i nie bulgotać ;-) Możesz zakrzywiać rzeczywistość, ale ja narzekających widziałem nie tylko tutaj. Powiem więcej, więcej ich było na FB.

A porównywanie baboli do zbyt wysokiej ceny gry na wspieraczce? Jaki to ma sens? To kompletnie dwie różne kategorie, które mogą, ale nie muszą się kiedyś przeciąć. Wszakże nie każda gra ma błędy ;-)
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: karp »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 14:06
TTR_1983 pisze: 31 mar 2021, 13:26 Na Portal narzeka kilka osób na krzyż, głównie na tym forum a cała reszta kupuje ich gry i się cieszy fajnymi tytułami. Tak samo kilka osób na krzyż narzekało na cenę Dice Throne na wspieram, a kampania osiągnęła mega wynik. Nie szkoda Wam czasu?
Pewnie nic się nie stało. Wszystko jest cacy. Najlepiej wsadzić mordę w kubeł i nie bulgotać ;-) Możesz zakrzywiać rzeczywistość, ale ja narzekających widziałem nie tylko tutaj. Powiem więcej, więcej ich było na FB.

A porównywanie baboli do zbyt wysokiej ceny gry na wspieraczce? Jaki to ma sens? To kompletnie dwie różne kategorie, które mogą, ale nie muszą się kiedyś przeciąć. Wszakże nie każda gra ma błędy ;-)
Wniosek powinien by inny wg mnie. Do czasu aż prawie każdą premierę Portal sprzedaje, będzie inwestował środki w taki sposób w jaki inwestuje teraz.
Dużo w marketing, mniej w kolejne etapy kontroli produkcji.
To naprawdę jest tak proste- poprostu musi się znaleźć odpowiednio duża grupa zirytowanych tym faktem do tego stopnia, że nie będzie kupować gier portalu w ogóle.
Kropka. Żadna inna metoda nie zadziała.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bruno »

karp pisze: 31 mar 2021, 14:28 To naprawdę jest tak proste- poprostu musi się znaleźć odpowiednio duża grupa zirytowanych tym faktem do tego stopnia, że nie będzie kupować gier portalu w ogóle.
Kropka. Żadna inna metoda nie zadziała.
Zirytowanych, którzy 'robią dym' na forum/FB, kilkoro już jest, ale jak widać nic to nie zmienia, więc wnioski należy wyciągnąć zupełnie inne:
- ok, można zasygnalizować jakieś problemy z jakością produktu na forum czy fejsie, to służy poinformowaniu innych, zwróceniu uwagi na jakiś błąd etc.,
- ale bicie piany, nakręcanie się, tworzenie tak bezsensownych i jadowitych wątków jak ten, guzik tym "krzykaczom" da,
- to co naprawdę może sprawić, że jakość produktów Portalu się widocznie poprawi, to bezpośrednia, uprzejma, ale poważna, komunikacja z wydawcą, w tym zgłaszanie reklamacji produktów, z których jakości nie jesteś zadowolony.

Wszystko inne to typowo internetowe i środowiskowe nakręcanie emocji. Dziecinada.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

Uważasz, że dyskusja z Portalem coś da? Przypomnę tylko, że zdaniem prezesa oni w zasadzie błędów nie robią. Nie piszą też złych instrukcji, tylko gracze są półgłówkami i nie umieją ich czytać. Próbować można, ale to chyba nie na tym polega, żebyśmy my jako gracze wypraszali na wydawcy lepszą nawet nie jakość, a zwyczajnie zwiększenie uwagi na istotne detale, które potrafią później podnieść ciśnienie. Marketing Portal ma całkiem całkiem, ma oddana grupę fanów. Żeby tak jeszcze poświęcili trochę więcej czasu (i kasy niestety) na korektę to wszystkim by oszczędzili niepotrzebnych nerwów. Ale Portal błędów nie robi... ;-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bruno »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 15:47 Uważasz, że dyskusja z Portalem coś da?
Nope, missed my point. Ja nie zachęcam do żadnej dyskusji z wydawnictwem, tylko do normalnej, konsumenckiej komunikacji, w tym zgłoszenia reklamacji.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
cymbro
Posty: 25
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:50
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: cymbro »

Wiadomo już gdzie się podziało 1-4 graczy z wicehrabiów...
Spoiler:
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: sliff »

- Kampania robinsona na 9 dni przed końcem 1,1mln euro i prawie 10k wspierających.
- C:DMD - 'kampania'? 2 wyprzedana ze sklepiku w kilka godzin.
- Barage, Bloodborne, 51 stan, palladyni, root - wyprzedane.
- Dobre kontakty z 2 najważniejszymi fimami jeśli chodzi planszówki z toną plastiku ( AW i CMON).
- 4 Oryginalne międzynarodowe hity ( top 300 bgg)
- 15 licencji na polskę z top 100 bgg.

Nic raczej się prędko nie zmieni skoro to co robią teraz zdecydowanie dla nich działa, i to lepiej niż kiedykolwiek w historii firmy.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: teschen »

Ten wyprzedany dodatek do CDMD to jest jakiś żart... Czy to jest taki problem żeby przed drukiem zebrać deklaracje od sklepów ile chcą sztuk i zamówić z naddatkiem? Nie uwierzę, że zamówili choćby 50% wielkości nakładu podstawki. To jest dramat, że taka firma jak Portal, po sukcesie podstawki i sukcesie dodatkowych przedwiecznych nie była w stanie oszacować zamówienia.
Żeby nie było, ten problem dotyczy wszystkich wydawców. Granie bezpiecznych zamówień jest teraz normą, ale na Cthulhu, nie przy takim hicie!
Żeby nie było2, poczekam bez problemu, mam w co grać i kupować na premierę nie zamierzałem, ale z czysto klientowskiego punktu widzenia, wkurza mnie to. Pracuję w handlu i nie ma nic gorszego niż niedoszacowanie popytu. Zalegający towar to koszty, które widać w tabelkach, towar którego nie masz, a klienci chcą kupić to strata której nie widzisz, ale często jest dużo większa. Dodatkowo w obecnej sytuacji gdzie mamy nadpodaż tytułów, kolejny druk będzie walczył z większą ilością konkurentów o portfele klientów. Wiele osób chciało kupić teraz, za pół roku inny tytuł może wygrać wyścig po naszą kasę.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

teschen pisze: 03 kwie 2021, 21:32 Ten wyprzedany dodatek do CDMD to jest jakiś żart... Czy to jest taki problem żeby przed drukiem zebrać deklaracje od sklepów ile chcą sztuk i zamówić z naddatkiem? Nie uwierzę, że zamówili choćby 50% wielkości nakładu podstawki.
Wyprzedany że sklepu Portalu czy generalnie? Zresztą nie pamiętam już szczegółów, ale był kiedyś materiał jaka część graczy ogólnie interesuje się dodatkami i tam konkluzja była taka, że średnio znacznie poniżej tych 50% odbiorców podstawek.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: sliff »

pcyzm pisze: 03 kwie 2021, 23:37
teschen pisze: 03 kwie 2021, 21:32 Ten wyprzedany dodatek do CDMD to jest jakiś żart... Czy to jest taki problem żeby przed drukiem zebrać deklaracje od sklepów ile chcą sztuk i zamówić z naddatkiem? Nie uwierzę, że zamówili choćby 50% wielkości nakładu podstawki.
Wyprzedany że sklepu Portalu czy generalnie? Zresztą nie pamiętam już szczegółów, ale był kiedyś materiał jaka część graczy ogólnie interesuje się dodatkami i tam konkluzja była taka, że średnio znacznie poniżej tych 50% odbiorców podstawek.
Tylko ze sklepu portalu, o ile wiem.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: longmen76 »

teschen pisze: 03 kwie 2021, 21:32 Ten wyprzedany dodatek do CDMD to jest jakiś żart... Czy to jest taki problem żeby przed drukiem zebrać deklaracje od sklepów ile chcą sztuk i zamówić z naddatkiem?
A uwierzysz, że to taki HIT, że do CMON ze wszystkich krajów na zapytanie o dodruk dostał np. 2x lub 3x taką ilość zamówień niż są w stanie wyprodukować? Wtedy każdy wydawca lokalny ma obcięcie ilości. To możliwe, więc nie ma co takich rzeczy wypisywać. Przecież fabryki nie stoją i czekają na zamówienia tylko produkują w trybie ciągłym z określonym wyprzedzeniem. Jak się okazuje, że zamówienia przerastają możliwości produkcyjne to jest obcięcie ilości. Dla mnie to normalne. Ale klient w PL jest inny, on czeka miesiącami z decyzją i może w końcu upoluje dodatek na wyprzedaży za 50% ceny. A jak się okazuje, że się nie udało bo się wszystko wyprzedało to krzyczy na całe internety SKANDAL!!! jak można nie wyprodukować tyle, żeby wystarczyło na wyprzedaż....
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Mr_Fisq »

teschen pisze: 03 kwie 2021, 21:32 Ten wyprzedany dodatek do CDMD to jest jakiś żart... Czy to jest taki problem żeby przed drukiem zebrać deklaracje od sklepów ile chcą sztuk i zamówić z naddatkiem?
Ale na czym polega Twój problem? Gra jest w dalszym ciągu dostępna w kilku sklepach:
https://planszove.pl/product/search?typ ... kampania+2

Rozumiem, że można nie lubić portalu (sam mam z nim na pieńku), ale zachowajmy zdrowy rozsądek. Gra ze sklepu wydawcy zniknęła wprawdzie dość szybko, ale dalej można ją swobodnie zamówić na rynku.
longmen76 pisze: 04 kwie 2021, 01:09 (...)
Ale klient w PL jest inny, on czeka miesiącami z decyzją i może w końcu upoluje dodatek na wyprzedaży za 50% ceny. A jak się okazuje, że się nie udało bo się wszystko wyprzedało to krzyczy na całe internety SKANDAL!!! jak można nie wyprodukować tyle, żeby wystarczyło na wyprzedaż....
Zabrakło mi w tej tyradzie (część wyciąłęm) tylko określenia "Polaczki" :roll: Brzmi to bardziej jak wylewanie żali, niż głos w dyskusji o dostępności CDMD: Kampania 2 (która nie leży miesiącami na wyprzedażach, bo jeszcze nawet nie trafiła na rynek :roll: ).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Zablokowany