Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: TTR_1983 »

Nidhogg pisze: 02 kwie 2021, 19:08 Szkoda że tu nie ma też zapowiedzi od samego wydawnictwa
Na pewno będzie, spokojnie :)
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: under »

Sleeping Gods ... no i wreszcie pykło:)
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Uncle_Grga »

No tak. Potwierdzam przyszły zakup. Zerkalem w stronę oryginalnego wydawcy, na szczęście nie ma już takiej potrzeby. Fajnie. Będzie pewnie hit sprzedażowy 👍👍👍
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: pantera »

pantera pisze: 01 kwie 2021, 18:40
Lucky Duck Games pisze: 01 kwie 2021, 17:47
rogal pisze: 01 kwie 2021, 16:28 Cascadia super!
Wersja będzie Kickstarterowa czy raczej retailowa ?
Retail, ale żetony legitnie drewniane :) KS pack pewnie też będzie dostępny, ale osobno.
Czym się będzie różnić wersja retail od KS?
Lucky Duck, mogę liczyć na odpowiedż?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomuch »

pantera pisze: 03 kwie 2021, 18:28 Lucky Duck, mogę liczyć na odpowiedż?
Na pewno Ci odpowiedzą w lany poniedziałek, bo kaczki lubią się moczyć. Może jednak trzeba poczekać na poświęcie, a nie tak tupać nóżką? :roll:

A żeby nie było totalnego oftopu, to powiem, że moje wsparcie na Śpiących Bogów będzie na pewno. Kiedy wspieraczka? Czy tam są możliwe jakieś SG wpływające na samą grę czy raczej tylko upiększacze (o ile w ogóle coś będzie w stylu SG)? No i nazwa - czy bezpośrednie tłumaczenie (Śpiący bogowie, Śpiące bogi, tu też kwestia dużego/małego B) czy coś wymyślnego?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ScoutMindset
Posty: 22
Rejestracja: 02 lis 2018, 23:07
Has thanked: 38 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: ScoutMindset »

Lucky Duck Games pisze: 01 kwie 2021, 17:47 Retail, ale żetony legitnie drewniane :) KS pack pewnie też będzie dostępny, ale osobno.

To ja jeszcze wrócę do tematu Kaskadii. Czy jedyną różnicą wersji sklepowej względem KS jest brak kart promocyjnych? Bo w celach KSa były też komponenty (i pudełko) wyższej jakości, więc się zastanawiam, czy w sklepowej można liczyć na to samo ;)
MacModrov
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: MacModrov »

Odnośnie wersji sklepowej [Edit:Kaskadii]:

https://boardgamegeek.com/thread/252206 ... 6#37197666
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2021, 09:41 przez MacModrov, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

Bardzo cieszy mnie zapowiedź kolejnych gier z Wallet Games,
Skulls of Sadlec :+1:
Agropolis :+1:
(jakby jeszcze pojawiła się poprawiona wersja Urbanisty...)
[to chyba w swojej ofercie mielibyście komplet dobrych gier z tej serii]

Jeśli Kieszonkowy Detektyw to będą sprawy kryminalne, a nie kolejne reinkarnacje abstrakcyjnych escape roomów, to też możecie liczyć na mój portfel.
Crime Zoom podobnie...

MikroMakro zapowiada się wyśmienicie (nie mam niczego podobnego w kolekcji).

No i Sleeping Gods...

Muszę przyznać, że zupełnie nie interesowałem się waszymi zapowiedziami i zostałem pozytywnie zaskoczony. Myślę, że od tej pory będę baczniej spoglądał na wasze wydawnictwo.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Kin@a »

Sleeping Gods to najprawdopodobniej pierwsza gra z tego wydawnictwa jaką zakupię. Patrząc na daty: będzie dopiero w 2022, czyli w drugim retailowym druku? Nie lepiej było załapać się na 2021, raczej z innymi wersjami językowymi?
Jakie będą różnice między zawartością KS a retail?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: addekk »

Kin@a pisze: 05 kwie 2021, 02:45 Sleeping Gods to najprawdopodobniej pierwsza gra z tego wydawnictwa jaką zakupię. Patrząc na daty: będzie dopiero w 2022, czyli w drugim retailowym druku? Nie lepiej było załapać się na 2021, raczej z innymi wersjami językowymi?
Jakie będą różnice między zawartością KS a retail?
MacModrov pisze: 04 kwie 2021, 09:20 Odnośnie wersji sklepowej:

https://boardgamegeek.com/thread/252206 ... 6#37197666
2 posty wyżej
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Nidhogg »

addekk pisze: 05 kwie 2021, 10:06
Kin@a pisze: 05 kwie 2021, 02:45 Sleeping Gods to najprawdopodobniej pierwsza gra z tego wydawnictwa jaką zakupię. Patrząc na daty: będzie dopiero w 2022, czyli w drugim retailowym druku? Nie lepiej było załapać się na 2021, raczej z innymi wersjami językowymi?
Jakie będą różnice między zawartością KS a retail?
MacModrov pisze: 04 kwie 2021, 09:20 Odnośnie wersji sklepowej:

https://boardgamegeek.com/thread/252206 ... 6#37197666
2 posty wyżej
Ale tu jest pytanie o Sleeping Gods, a ty podajesz link do różnic w grze cascadia
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: addekk »

Nidhogg pisze: 05 kwie 2021, 10:27
addekk pisze: 05 kwie 2021, 10:06
Kin@a pisze: 05 kwie 2021, 02:45 Sleeping Gods to najprawdopodobniej pierwsza gra z tego wydawnictwa jaką zakupię. Patrząc na daty: będzie dopiero w 2022, czyli w drugim retailowym druku? Nie lepiej było załapać się na 2021, raczej z innymi wersjami językowymi?
Jakie będą różnice między zawartością KS a retail?
MacModrov pisze: 04 kwie 2021, 09:20 Odnośnie wersji sklepowej:

https://boardgamegeek.com/thread/252206 ... 6#37197666
2 posty wyżej
Ale tu jest pytanie o Sleeping Gods, a ty podajesz link do różnic w grze cascadia
O faktycznie jak to wczoraj czytałem byłem pewny że to o Sleeping Gods. Za dużo serniczka chyba przepraszam bardzo i w takim razie sam chciałbym wiedzieć jakie będą różnice. Chociaż jak będzie wspieraczka to mam nadzieję że różnić będzie jak najmniej
Weźże chodźże grać BGG
LukaszLozz
Posty: 191
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: LukaszLozz »

Hej,
czy mógłbym poprosić kogoś o wskazanie gdzie Kaczki potwierdziły Sleeping Gods? Czytam dwie strony wstecz i widzę jedynie zgadywanki, a ani jednego oficjalnego potwierdzenia.

Z góry dzieki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

LukaszLozz pisze: 05 kwie 2021, 16:25 Hej,
czy mógłbym poprosić kogoś o wskazanie gdzie Kaczki potwierdziły Sleeping Gods? Czytam dwie strony wstecz i widzę jedynie zgadywanki, a ani jednego oficjalnego potwierdzenia.

Z góry dzieki
Np. na facebooku:
https://www.facebook.com/LuckyDuckGames ... 3216721711
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
LukaszLozz
Posty: 191
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: LukaszLozz »

Mr_Fisq pisze: 05 kwie 2021, 16:37
LukaszLozz pisze: 05 kwie 2021, 16:25 Hej,
czy mógłbym poprosić kogoś o wskazanie gdzie Kaczki potwierdziły Sleeping Gods? Czytam dwie strony wstecz i widzę jedynie zgadywanki, a ani jednego oficjalnego potwierdzenia.

Z góry dzieki
Np. na facebooku:
https://www.facebook.com/LuckyDuckGames ... 3216721711
Dzieki, ja nie facebookowy. Nawet na ich stronie grzebałem, i nic :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: sin »

W temacie Sleeping Gods retail vs kickstarter - podczas trwania kampanii Red Raven Games ogłaszali, że wszystkie komponenty gameplay'owe będą dostępne w normalnej dystrybucji. W ograniczonej liczbie, dostępne na konwentach czy bezpośrednio od wydawnictwa miały być akcesoria - metalowe monety, mata, soundtrack oraz lore book. Dopóki LDG nie ogłoszą co udało im się wynegocjować to ciężko wskazywać jaka dokładnie będzie oferta, jednak najważniejsze jest to, że zawartość rozgrywki powinna być pełna.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: polwac »

Obstawiam, że to idzie między innymi dlatego przez wspieraczke, żeby mogli wynegocjować max co się da dla wspierających :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomp »

Ja się cieszę, że Sleeping Gods będzie wydane po polsku i to jest już super.
Na tle innych wydawców LDG podjęło się tytanicznego wysiłku, mam na myśli ilość tekstu do przetłumaczenia. (Inni wydawcy nie potrafią ogarnąć +/- 16 stron instrukcji)
Trzymam kciuki za sprawne przetłumaczenie.

Jeśli gra miałaby iść poprzez wspieram.to (analogicznie do Dice Throne), to nie widzę problemu.
Może będą dostępne te modelinowe żetony jedzenia albo monety ? Bardzo ucieszyłbym się.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lewy »

Kaczki, wieczysty szacunek za tych Śpiących Bogów. Moją kasę już macie, teraz tylko zróbcie najlepszą kampanię CF w historii :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Uzupełniamy piątkowe zaległości - trzeba było podjechać zaakceptować poprwione karty do Diuny i nie starczyło czasy na popołudniowego posta.

SLEEPING GODS to kooperacyjna gra kampanijna, jakiej jeszcze nie widzieliście. Gracze wcielają się w załogę statku Mantikora, który eksploruje nieznane krainy w poszukiwaniu totemów uśpionych bogów. Wędrówkę utrudniać będą mityczne stwory i liczne przeciwności. Czy dacie radę odnaleźć drogę przez groźne morza i powrócić do domu?

Planszę gry stanowi ogromna mapa, złożona dla wygody w postać atlasu. Każda lokacja ma odpowiadający akapit w księdze, a gracze mogą odwiedzać je w dowolnej kolejności - poznajecie świat, jakbyście naprawdę byli zagubionymi marynarzami.

Przetłumaczenie tej gry to ogromny projekt, dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić kampanię crowdfundingową. Sama premiera gry może mieć miejsce dopiero w przyszłym roku - więcej informacji podamy w ciągu kilku miesięcy. Czekamy teraz na finalną odpowiedź co będziemy Wam mogli zaproponować, ale będzie to zdecydowana większość rzeczy z KSa.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Tringa »

LDG, oficjalnie ogłaszam, że po Waszych ostatnim zapowiedziach mój portfel szczerze Was nienawidzi. ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

tomp pisze: 05 kwie 2021, 20:33 Ja się cieszę, że Sleeping Gods będzie wydane po polsku i to jest już super.
Na tle innych wydawców LDG podjęło się tytanicznego wysiłku, mam na myśli ilość tekstu do przetłumaczenia. (Inni wydawcy nie potrafią ogarnąć +/- 16 stron instrukcji)
Trzymam kciuki za sprawne przetłumaczenie.

Jeśli gra miałaby iść poprzez wspieram.to (analogicznie do Dice Throne), to nie widzę problemu.
Może będą dostępne te modelinowe żetony jedzenia albo monety ? Bardzo ucieszyłbym się.
Tak, sama podstawka to ponad 120 000 słów, czyli jak dość obszerna książka. Mamy na szczeście już doświadczenie przy takich "potworach", bo robiliśmy chociażby w Foxie (piszę tu jako Michał Herman :) ) Kroniki zbrodni, które były jedynie trochę mniejszym projektem (ok 100 000 słów).
Co do żetonów i innych deluxów - czekamy na odpowiedź wydawcy jak i wyceny z fabryki.
ScoutMindset pisze: 03 kwie 2021, 21:45
Lucky Duck Games pisze: 01 kwie 2021, 17:47 Retail, ale żetony legitnie drewniane :) KS pack pewnie też będzie dostępny, ale osobno.

To ja jeszcze wrócę do tematu Kaskadii. Czy jedyną różnicą wersji sklepowej względem KS jest brak kart promocyjnych? Bo w celach KSa były też komponenty (i pudełko) wyższej jakości, więc się zastanawiam, czy w sklepowej można liczyć na to samo ;)
Jakość jest identyczna, osobno będzie jedynie mini dodatek z 5 kartami zwierząt. Bedzie on dostępny prawdopodobnie przy pierwszym dodruku.
Oprócz tego dodatku nie ma żadnej różnicy w KS vs retail.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Bart Henry »

Lucky Duck Games pisze: 06 kwie 2021, 16:02 Jakość jest identyczna, osobno będzie jedynie mini dodatek z 5 kartami zwierząt. Bedzie on dostępny prawdopodobnie przy pierwszym dodruku.
Oprócz tego dodatku nie ma żadnej różnicy w KS vs retail.
Wiadomo jaka będzie orientacyjna cena tego dodatku? Jak rozumiem - nie ma błędu (druk/dodruk) i faktycznie nie będzie go od razu, tylko przy pierwszym dodruku? Pytam z ciekawości, bo sam będę miał wersję KS-ową i jestem ciekaw, czy warto było szaleć tak. ;)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Irr3versible »

Kaczuchy, a będzie można kupić samą księgę skryptów (liczę, że różnież do podziemi - to był główny ekskluzywny bonus) po polsku do Sleeping Gods?
Może być poza kampanią - choć i tu mogę dorzucić grosza, jeśli trzeba ;)
Ja jestem człowiekiem małej wiary, wsparłem Red Raven bezpośrednio.
PS. Gratuluję decyzji!
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Bart Henry pisze: 06 kwie 2021, 16:21
Lucky Duck Games pisze: 06 kwie 2021, 16:02 Jakość jest identyczna, osobno będzie jedynie mini dodatek z 5 kartami zwierząt. Bedzie on dostępny prawdopodobnie przy pierwszym dodruku.
Oprócz tego dodatku nie ma żadnej różnicy w KS vs retail.
Wiadomo jaka będzie orientacyjna cena tego dodatku? Jak rozumiem - nie ma błędu (druk/dodruk) i faktycznie nie będzie go od razu, tylko przy pierwszym dodruku? Pytam z ciekawości, bo sam będę miał wersję KS-ową i jestem ciekaw, czy warto było szaleć tak. ;)
Tak, ten druk już się procesuje, a robić go osobno wychodzi piekielnie drogo.
Nawet w połączeniu z drukiem wchodzi drogo za te 5 kart - SCD (minimum!) to 19,99 PLN.
Irr3versible pisze: 06 kwie 2021, 16:29 Kaczuchy, a będzie można kupić samą księgę skryptów (liczę, że różnież do podziemi - to był główny ekskluzywny bonus) po polsku do Sleeping Gods?
Może być poza kampanią - choć i tu mogę dorzucić grosza, jeśli trzeba ;)
Ja jestem człowiekiem małej wiary, wsparłem Red Raven bezpośrednio.
PS. Gratuluję decyzji!
Jeszcze nie wiemy czy będzie można dorobić zestawy lokalizacyjne (nie każdy wydawca coś takiego oferuje/akceptuje). Postaramy się, ale nic nie obiecujemy.
Zablokowany