Warhammer Quest: Cursed City (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Turnavine

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Turnavine »

Gizmoo pisze: 30 mar 2021, 12:47
Turnavine pisze: 29 mar 2021, 19:05 Pod koniec znajduje się film z przedstawieniem przykładowej rozgrywki.
Filmiku nie udało mi się niestety uruchomić, natomiast to chyba filmik instruktażowy "how to play", a nie gameplay z rozgrywki? Bo tylko taki znalazłem na YT.
Nie wiem jak to fachowo / dokładnie nazwać, z jednej strony jest to przedstawienie zasad z drugiej wraz z przykładami, scenariusz plus opisy tego co może się wydarzyć w czasie kampanii przy takich, a nie innych wyborach, ale faktycznie nie ma tam kilku osób grających tylko jedna osoba przedstawiająca zasady i co może się zdarzyć w czasie gry. Brak przy tym wszystkich zasad np. na co wpływa noc, więc nie jest to pełne "how to play". W sumie to reklama z, zapewne, większością zasad. ;)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pavel »

To jest ich schemat pokazywania produktu. Później pokaz gry z Duncunem, Louise, albo ktoś inny z GW, nie do końca są tam osoby, które dobrze prezentują rozgrywkę. Natomiast jest trochę zabawnie, zobaczyć osoby, którym w ramach pracy w GamesWorkshop, proszą (każą) zrobić gameplay produktu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pan_satyros »

Ruszyła sprzedaż https://www.planszoweczka.pl/product-po ... -City.html
Cytuję za facebookiem:
- do tego kod rabatowy 13% na preordery z Games Workshop (który nie jest w promo, a rabaty nie kumulują się i zastosowanie ma najwyższy możliwy) to: PrzygodaWPodziemiach a wpisuje się go na www.planszoweczka.pl/code
wychodzi 476,76 zł

[do admina - post by zwrócić uwagę chętnych na dostępność (która pewnie nie potrwa długo) i nawet spoko cenę, można go z czasem wywalić]
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pavel »

pan_satyros pisze: 03 kwie 2021, 12:02 Ruszyła sprzedaż https://www.planszoweczka.pl/product-po ... -City.html
Cytuję za facebookiem:
- do tego kod rabatowy 13% na preordery z Games Workshop (który nie jest w promo, a rabaty nie kumulują się i zastosowanie ma najwyższy możliwy) to: PrzygodaWPodziemiach a wpisuje się go na www.planszoweczka.pl/code
wychodzi 476,76 zł

[do admina - post by zwrócić uwagę chętnych na dostępność (która pewnie nie potrwa długo) i nawet spoko cenę, można go z czasem wywalić]
Dobra cena, fajna promka, potwierdzam. Ogólnie ujmując, kupić coś z GW shop w dniu premiery... Nie wiem, tu też boty wykupują ? :)
Co do prezentacji rozgrywki to pojawiło się : https://www.youtube.com/watch?v=JOLWBUt ... atureGames
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: choczkins »

Zamówione.
To będzie moja pierwsza gra ze stajni GW. W sumie najbardziej interesują mnie figurki pod kątem malowania, chociaż sam świat Warhammera jest jednym z moich ulubionych.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Goldberg »

Kurde no......fajne to takie, i figurki klasa...tylko czy nie za mało mieska w grze? Ciekawe czy beda dodatki....hmmmm
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: hamish »

Goldberg pisze: 05 kwie 2021, 11:46 ... Ciekawe czy beda dodatki....hmmmm
Dodatki będą na pewno i rozejdą się tak samo szybko jak te do Blackstone Fortress. W dodatkach zapewne nowi bohaterowie, wrogowie, przedmioty... I, o ile się nie mylę, nowa fabuła. Już teraz jest taki mały "dodatek" w postaci karty bohatera i zasad gry dla jednej z figurek z zestawu magów do Age of Sigmar. Optymalny zakup to to nie jest. Ale z handlowego punktu widzenia majstersztyk. Bo nie dość, że trzeba wydać stówkę na książkę z tą kartą, to jeszcze trzeba wydać (jeśli ktoś wcześniej magów nie kupił) 125 na zestaw figurek (mówimy o złotówkach).
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pan_satyros »

Jestem ciekaw co myślicie o tym, co pokazano na prezentacji. Pozwolę sobie zacytować swój post z FB.
Jest gameplay i - a to niespodzianka - gra jednak z grubsza polega na rzucaniu kostkami, by sprawdzać efekty z kart/planszetek i instrukcji ;)

Wydaj kostkę by się ruszyć, wydaj kolejną by zaatakować, sprawdź jaką kostką atakujesz, sprawdź ile HP ma wróg, rzuć kostką - pudło? trudno, krytyk? zabijasz wroga. itd.

W turach wroga podobnie - rzuć kostką, by określić co zrobi, a potem postępuj zgodnie z zasadą na karcie. Nic czego już nie było.

Nawet kliknęliśmy preorder, ale biję się z myślami czy to opłacić 🤔 Wygląda baaardzo podobnie do poprzedniczki, w którą pograliśmy ze sporą przyjemnością, ale na dłuższą metę zmęczyło nas ciągłe sprawdzanie, którą kostką mam rzucić tym razem, ile musi wypaść, by zabić wroga X, oraz co najważniejsze - rozgrywanie tur wrogów, wertowanie ich spisanych maczkiem zdolności oraz ciągłe rzuty na ich "AI" potrafiły mocno rozwodnić tempo zabawy.

A, i ceny dodatków do Blackstone były kosmiczne w stosunków do zawartości :/

+ fabuły w grach GW tyle co kot napłakał. Jasne jest ruzbudowane lore, ale w czasie samej gry to z grubsza coopowe skirmishe o narracji nie większej niż w Zombicide.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Cyel »

choczkins pisze: 05 kwie 2021, 11:32 sam świat Warhammera jest jednym z moich ulubionych.
Uprzedzam, że to Age of Sigmar, a więc nie "tru" świat Warhammera ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: MiXB »

pan_satyros pisze: 05 kwie 2021, 11:55 Jestem ciekaw co myślicie o tym, co pokazano na prezentacji. Pozwolę sobie zacytować swój post z FB.
Jest gameplay i - a to niespodzianka - gra jednak z grubsza polega na rzucaniu kostkami, by sprawdzać efekty z kart/planszetek i instrukcji ;)

Wydaj kostkę by się ruszyć, wydaj kolejną by zaatakować, sprawdź jaką kostką atakujesz, sprawdź ile HP ma wróg, rzuć kostką - pudło? trudno, krytyk? zabijasz wroga. itd.

W turach wroga podobnie - rzuć kostką, by określić co zrobi, a potem postępuj zgodnie z zasadą na karcie. Nic czego już nie było.

Nawet kliknęliśmy preorder, ale biję się z myślami czy to opłacić 🤔 Wygląda baaardzo podobnie do poprzedniczki, w którą pograliśmy ze sporą przyjemnością, ale na dłuższą metę zmęczyło nas ciągłe sprawdzanie, którą kostką mam rzucić tym razem, ile musi wypaść, by zabić wroga X, oraz co najważniejsze - rozgrywanie tur wrogów, wertowanie ich spisanych maczkiem zdolności oraz ciągłe rzuty na ich "AI" potrafiły mocno rozwodnić tempo zabawy.

A, i ceny dodatków do Blackstone były kosmiczne w stosunków do zawartości :/

+ fabuły w grach GW tyle co kot napłakał. Jasne jest ruzbudowane lore, ale w czasie samej gry to z grubsza coopowe skirmishe o narracji nie większej niż w Zombicide.
To jest dokładnie powód, dla którego czekam na recenzje, opinie itd. Bo stylistycznie jest cudnie, ale o samej grze było dość mało pokazane. 500 złotych za Warhammer Quest 1ed z drobnymi zmianami w zasadach nigdy nie dam nawet jeśli oprawa graficzna jest 11/10, bo nie mam rąk do malowania tych figurek.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pan_satyros »

MiXB pisze: 05 kwie 2021, 12:30
To jest dokładnie powód, dla którego czekam na recenzje, opinie itd. Bo stylistycznie jest cudnie, ale o samej grze było dość mało pokazane. 500 złotych za Warhammer Quest 1ed z drobnymi zmianami w zasadach nigdy nie dam nawet jeśli oprawa graficzna jest 11/10, bo nie mam rąk do malowania tych figurek.
Dla jasności sprostuję, że wszystkie nawiązania do "poprzedniczki" jakie zawarłem w poście wyżej dotyczą Blackstone Fortress. To ten tytuł gra mi baaaardzo przypomina.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Gizmoo »

pan_satyros pisze: 05 kwie 2021, 13:20 wszystkie nawiązania do "poprzedniczki" jakie zawarłem w poście wyżej dotyczą Blackstone Fortress. To ten tytuł gra mi baaaardzo przypomina.
O nie! Jesteśmy zgubieni! :(
pan_satyros pisze: 05 kwie 2021, 11:55 + fabuły w grach GW tyle co kot napłakał. Jasne jest ruzbudowane lore, ale w czasie samej gry to z grubsza coopowe skirmishe o narracji nie większej niż w Zombicide.
I tym o to zdaniem skutecznie zniechęciłeś mnie do zakupu. Jeżeli Cursed City to tylko "turlanie kostkami" i nie ma tam ani fabuły, ani taktyki, to moja kolekcja jest już w tym segmencie absolutnie pełna i nie potrzebuję nic więcej. Nawet jeżeli kocham uniwersum Młotka i podoba mi się mroczny klimat Mordheim, to nie potrzebuję "kolejnej gry z figurkami". Blackstone Fortress było dla mnie porażająco nudne. Miałem jednak nadzieję, że trochę się wzięli do roboty i zamierzają wypuścić produkt, który powalczy z jakże silną konkurencją. Ostatnio zagrałem w Bloodborne i byłem mile zaskoczony, że CMON się postarał i zrobił coś więcej, niż kolejną wersję tej samej gry. Różne wcielenia Zombicide przewinęły się przez moją kolekcję i miałem wrażenie, absolutnej stagnacji serii. Zero rozwoju, tylko odgrzewany kotlet w nowej panierce, od którego robiło się z czasem niedobrze. Jeżeli w CC jest jeszcze mniej fabuły, niż w Bloodborne, to chyba wybiorę Bloodborne. Miałem tam trochę frajdy czytając teksty na kartach, a gra zmuszała przynajmniej w minimalnym stopniu do uruchomienia szarych komórek. W Blacstone Fortress w ogóle nie czułem wyzwania. Było dokładnie tak - rzuć kostką -> sprawdź w tabelce. Sorry GW, ale lata '90, nawet patrząc przez różowe szkiełko sentymentu, mamy dawno za sobą. Dziś trzeba zaoferować GRACZOM coś więcej niż "O.K. mamy figurki, dołóżmy tam jakieś tabelki, żeby siary nie było". :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pan_satyros »

Taktyki pewnie jest nieco, bo i w BSF było, ale fabuła? Ot w ciągu X misji, zabij X dowódców wampirów nim minie X czasu, inaczej przegrasz.

Nas głównie męczy to, że te turlanie wymaga ciągłego porównywania wyników z tabelkami, symbolami itp. Jak na prostotę systemu, sporo tu takich bitewniakowych naleciałości.

Polecam Ci obejrzeć ten gameplay. Jasne, to sam początek, więc i postacie bez ulepszeń, i sprzętu brak, ale co do reguł i ogólnego przebiegu, tak ta gra będzie wyglądać zapewne.

Z innej beczki, czy tylko nas irytuje te dizajnerskie lenistwo oprawy graficznej? Przecież te karty postaci i wrogów pasują do reszty jak pięść do oka. Bardzo jasne kolory - jak z innej gry, zawalone tabelami, z fotką figurki zamiast grafiki. To samo z ogólnymi kartami - tytuł, działanie, zero oprawy, czy ilustracji (no może czasem). Jak na grę za 500 zł strasznie to leniwe.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2021, 18:45 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: rogal »

Ja poczekam aż będa do kupienia same figurki, bez elementów gry, kostek rulebooków itp.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pan_satyros »

https://www.youtube.com/watch?v=Yebp-obSqzk

Garść przemyśleń o tym co CC zmienia względem BSF. Widać, że jakiś progres jest - zarówno pod względem trudności gry, jak i rozwoju postaci.

tu też trochę informacji:
https://www.goonhammer.com/warhammer-qu ... er-review/
https://tabletopgamesuk.co.uk/2021/04/0 ... ty-review/
Cieszy na pewno więcej typów misji oraz drobne wstawki fabularne w stylu "choose your adventure".

Wygląda na to, że warto dać grze szansę. Koniec końców chętnych by odkupić pewnie nie braknie ;)
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: hamish »

Plusem zdecydowanie będzie level up dla bohaterów i wrogów. Cieszy mnie odrzucenie matrycy znanej z BSF. Teraz aktywuje się cały oddział, który wykonuje dana czynność. Manipulacja przy obsłudze wrogów została mocno ograniczona i najwyraźniej dużo więcej dzieje się na planszy, a nie obok niej. Uporządkowanie miejsca na stole także ułatwi obsługę. Rezygnacja z kart wydarzeń na rzecz księgi questów (powrót do pomysłu z Silver Tower) też z pewnością poprawi to, co doskwierało w poprzedniczce. I jak Ash opowiada, z tym wyborem to finalnie chyba nie jest tak do końca dobrowolnie, bo gra pomimo tego, że daje jakiś wybór, i tak zmusza do przejścia przez każdy zaplanowany przez twórców etap (jedyna obawa Asha jak na razie). Dla mnie ciekawy materiał, który fajnie pokazuje co się zmieniło.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pavel »

Co do tego co powiedział Ash. Różnica dla mnie największa, względem BF, to nie ma już dowolnego wybierania postaci w całej kampanii. W BF w kampanii można było zagrać, w każdej misji inną postacią. Fajny to był pomysł, ale ułatwiający grę. Tu zrezygnowali, więc dla mnie to jedna, pewnie z kilku zmian, wskazująca na trudność rozgrywki. Ogólnie mimo to na plus. W Cursed City nie widzę czegoś w rodzaju Precipice z BF, czy tego systemu kupowania, wymiany przedmiotów po partii. Ogólnie zmiany podobają mi się. Martwi trochę większa liniowość, a co do wyglądu, to karty przedmiotów wyglądają za surowo. Przydałoby się coś tam pomazać kolorowego. Pomysł z jednym przedmiotem, poprawia chaos jaki momentami był w BF, z dużą ilością kart/sprzętu. Czasem można było się pogubić co masz w ekwipunku. W CC dojdą decyzję w jaki rodzaj wyzwania zagramy, co będzie nam potrzebne. Mniejsze plansze ( mniej pól na kaflu) powodują częstszą walkę w zwarciu i chyba bardziej mobilni wrogowie. Lokacje powinny być i duże i małe, ale ta decyzją ma widocznie swoje uzasadnienie.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pavel »

Jest problem z dostępnością w preorderze. Gra schodzi w błyskawicznym tempie. Zostały egzemplarze w cenie 600+, a niektóre sklepy, nawet nie wiedzą jak będzie wyglądać dalsze zamawianie gry. Ciekawe czy to chwilowe, czy jednak większy problem.
Kolejny filmik prezentujący nowy rodzaj wyzwania.

https://m.youtube.com/watch?v=XpqlVWP8W0c&t=17s#menu

Gra na pewno nie jest zrobiona, na zasadzie, nowa oprawa graficzna, kilka zmian i robimy odgrzewanego kotleta.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2021, 10:15 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: hamish »

Już podczas informowania o przedsprzedaży GW dało do zrozumienia, że będzie "reglamentacja" - każdy klient detaliczny mógł zamówić tylko 1 egzemplarz gry. Podejrzewam, że sklepy także mogły wziąć ograniczoną pulę. Dobrze rozbujali hype, a i ludzie z pewnością byli głodni nowego WHQ. Sam obserwowałem temat od momentu, jak tylko pojawiła się pierwsza wzmianka. Jeśli to był cały nakład, to ceny na rynku wtórnym będą zabójcze.

EDIT: jak się okazuje, już pojawia się przedsprzedaż dodruku. Gra ma być ponownie dostępna w II kwartale tego roku (taką wiadomość znalazlem w sklepie Vanaheim, gdzie obecnie można grę zamówić za 540 złotych).
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: choczkins »

Dokładnie. Już się pochwaliłem że zamówione a tutaj telefon ze sklepu "przepraszamy ale GW wyslą ograniczoną liczbę egzemplarzy i dla pana niestety zabrakło". Niby kiedy pojawi się dodruk będę mógł kupić w pierwszej kolejności ale lekki niesmak jest.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pavel »

choczkins pisze: 07 kwie 2021, 10:42 Dokładnie. Już się pochwaliłem że zamówione a tutaj telefon ze sklepu "przepraszamy ale GW wyslą ograniczoną liczbę egzemplarzy i dla pana niestety zabrakło". Niby kiedy pojawi się dodruk będę mógł kupić w pierwszej kolejności ale lekki niesmak jest.
Z dodrukiem to tak nie do końca wiadomo jak jest. GW nie dało żadnego potwierdzenia o dodruku. Na tą chwilę mamy "sold out". Możemy zakładać, że dodruk będzie. Tylko nie raz było tak, że to co wydaję się klientom na 100% opłacalne żeby dodrukować, nie jest opłacalne, albo konieczne dla GW, dlatego nic bym nie zakładał z góry. Są dostępne po 10.04 w niektórych sklepach w PL, tak jak wspomniałem 600+, ale z alokacją na sklep, więc 99% z gwarancją dostawy, np. Pegaz. Jednak nie mam pojęcia jak to robią sklepy np. Wargamer, który na stronie ma chyba nie wyczerpalną ilość w przedsprzedaży i jeszcze dodatkowo 20 sztuk na allegro.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: choczkins »

pavel pisze: 07 kwie 2021, 13:31
choczkins pisze: 07 kwie 2021, 10:42 Dokładnie. Już się pochwaliłem że zamówione a tutaj telefon ze sklepu "przepraszamy ale GW wyslą ograniczoną liczbę egzemplarzy i dla pana niestety zabrakło". Niby kiedy pojawi się dodruk będę mógł kupić w pierwszej kolejności ale lekki niesmak jest.
Z dodrukiem to tak nie do końca wiadomo jak jest. GW nie dało żadnego potwierdzenia o dodruku. Na tą chwilę mamy "sold out". Możemy zakładać, że dodruk będzie. Tylko nie raz było tak, że to co wydaję się klientom na 100% opłacalne żeby dodrukować, nie jest opłacalne, albo konieczne dla GW, dlatego nic bym nie zakładał z góry. Są dostępne po 10.04 w niektórych sklepach w PL, tak jak wspomniałem 600+, ale z alokacją na sklep, więc 99% z gwarancją dostawy, np. Pegaz. Jednak nie mam pojęcia jak to robią sklepy np. Wargamer, który na stronie ma chyba nie wyczerpalną ilość w przedsprzedaży i jeszcze dodatkowo 20 sztuk na allegro.
Dostałem info jak pisałem z planszóweczki, tam zamawiałem bo wyszło najtaniej, że dodruk na pewno będzie bo taką informację dostali od GW.
romancef
Posty: 81
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: romancef »

Grę można już znowu zamawiać na stronie GW.

Ja już swój egzemplarz dostałem.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: pan_satyros »

Sporo negatywnych przemyśleń od Drive Thru Games (fana GW i poprzednich WHQ) :o
https://www.youtube.com/watch?v=mK7ES7_Lxqg

Jako że szanuję jego opinie o grach GW (i ogólnie ameri), punkty które wymienia, poparte doświadczeniem z rozgrywek, dość mocno studzą mój zapał i stoją wręcz w kontrze do wcześniejszych estymacji o poziomie trudności, ciekawszych wyzwaniach/skilach, czy różnorodności walki.

To co mnie mocno zmartwiło w jego wypowiedzi:
- jest zbyt łatwo (na co wpływa też brak przeciwników o atakach dystansowych)
- jest mało taktycznie/nudno (na co wpływa całkowity brak przeszkód i elementów terenu na planszach oraz znacznie mniej ciekawe zdolności wrogów (niż w BSF), którzy aktywują się do tego jako grupy (a nie pojedynczo jak w BSF).
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2021, 17:26 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: BasiekD »

Wygląda jak gra...
...którą mało osób kupi...
...jeszcze mniej w nią zagra...
...jeszcze mniej ją skończy...
...jeszcze mniej o niej będzie pamiętać.
ODPOWIEDZ