Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Koszulkowanie kart trzymanych w segregatorze to już nadgorliwość. Poza tym przy części kart segregatorów karty wkłada się z boku, więc nawet nie wejdą (chyba, że są idealnie dopasowane).

Karty scenariuszy mam wszystkie zakoszulkowane w najtańsze koszulki (ultra pro czy podobne), a karty badaczy koszulkuję gdy tworzę talię.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Herman666 pisze: 06 kwie 2021, 08:44 Zgadza się. Niestety tylko do horror w arkham lcg. I tylko dlatego, że raz złożony deck jest długo używany. Nie zmieścisz się w tym czasie przy władcy pierścieni lcg. Nie ma szans. Wyjdzie bardziej 15-25 min + setup. Czyli czas jaki potrzeba do dużych kobył. Dla scenariusza który trwa do max godziny, czasem pół to zabójstwo. Zniechęciło by to każdego.
Nie znam LOTRa ale przeciez tez trzeba budowac decki wiec jakim cudem chwilka koszulkowania zniecheci a sleczenie 1-2 godziny nad wymyslaniem decku dla jednego scenariusza nie zniecheca?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 45 times
Been thanked: 101 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Herman666 »

brazylianwisnia pisze: 06 kwie 2021, 16:59
Herman666 pisze: 06 kwie 2021, 08:44 Zgadza się. Niestety tylko do horror w arkham lcg. I tylko dlatego, że raz złożony deck jest długo używany. Nie zmieścisz się w tym czasie przy władcy pierścieni lcg. Nie ma szans. Wyjdzie bardziej 15-25 min + setup. Czyli czas jaki potrzeba do dużych kobył. Dla scenariusza który trwa do max godziny, czasem pół to zabójstwo. Zniechęciło by to każdego.
Nie znam LOTRa ale przeciez tez trzeba budowac decki wiec jakim cudem chwilka koszulkowania zniecheci a sleczenie 1-2 godziny nad wymyslaniem decku dla jednego scenariusza nie zniecheca?
Różnica jest przez mechnikę. Najczęściej gram solo na dwie ręce. Przy Arkham jest banalnie - wymyślam dwie talie po 30 kart. Biorę cykl i gram. Z boku gdzieś mam odłożone karty do rozwoju obu badaczy, które będę ulepszał tak jak sobie zaplanowałem jeszcze przed rozgrywką.
W LOTRZE to nie przejdzie. Wyobraź sobie cykl - tak samo to wygląda czyli duży dodatek plus 6 zestawów przygodowych. Tyle tylko, że potrafią się kosmicznie różnić i tak deck, który sprawdzi się przy scenariuszu nr 1 w 2 może sobie w ogóle nie radzić. I tutaj dochodzimy do sedna problemu - 2x deck = min. 100 kart - a teraz wyciągnij je z segregatora, włóż w koszulki, zagraj i szybko przegraj scenariusz, wyciągnij z nich 100 kart po to, by zakoszulkować inne na ten jeden jedyny scenariusz, bo oczywiście w trzecim scenariuszu może być potrzebna znowu inna talia. Oczywiście na internecie są "killer decki" gdzie ludzie chwalą się skutecznością, że idzie przejść 90% scenariuszy itp. tylko że granie jednym i tym samym wszystkich przygód przy takiej masie dobra i różnorodności jaką oferuje lotr było by marnatrastwem potencjału, który jest w tej grze. Innymi słowy idealnym byłoby mieć to połączone - karty w koszulkach z dostępem jak z segregatora, zwłaszcza pod kątem oglądania i wymyślania samemu talii.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Herman666 pisze: 06 kwie 2021, 19:19
No ale o tym mówie - w Arkham złożenie dwoch świetnych deckow to 3 godz, koszulkujesz 15min i grasz 12-15 godzin. W LOTR tak jak mowisz przy 8 scenariuszach bedziesz koszulkowal w takim razie lacznie 2 godz ale wiekszy problem to chyba pieczalowity deckbuilding co scenariusz ktory pewnie zajmie lekko kilkanascie godzin wiec koszulkowanie gdzies w tym czasie zniknie.

Swoja droga nie wyobrazam sobie grac w gre gdzie poswiecam mase czasu na analize kart, budowe decku, jego balansowanie tylko po to by po jednej partii, krotszej niz proces budowy decku ja demontowac i znow tworzyć nowy deck..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Dzięki za ten offtop chłopaki z LOTRem, bo w święta zacząłem się zaznajamiać z tą karcianką i wydawała się ciekawa. Z tego co piszecie różnica w stosunku do AH, prócz gameplaju rzecz jasna, jest kolosalna.
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 45 times
Been thanked: 101 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Herman666 »

Dlatego właśnie idealnie jest, gdy wszystko jest w koszulkach cały czas - wtedy można podmieniać i iść dalej ze scenariuszami bez zbędnej straty czasu. Swoją drogą mnie koszulkowanie męczy, wolę zrobić to od razu po dostaniu gry i mam święty spokój.

Co do samej gry to, aż takiej tragedii nie ma. Owszem to dwa różne tytuły.W końcu Lotr był wydawany dużo wcześniej i nastawiony na zupełnie co innego. Sedno gry to właśnie walka ze scenariuszem, pojedyńczym. Albo się go wygra, albo nie. Nie ma półśrodków jak w Arkham, gdzie przeczytamy o konsekwencjach, a historia wio, jedzie dalej. Co nie zmienia faktu, że oba tytuły są diabelnie dobre w tym co oferują ;) absolutny top.
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Ponoć z końcem roku/przyszłym roku mają robić odświeżoną edycję LOTRa, obadam wtedy, bo o ile lubię bawić się w układanie decku w AH, tak gdybym miał to robić co scenariusz, to nie wiem, jakbym się do tego palił.
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 45 times
Been thanked: 101 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Herman666 »

Marks pisze: 06 kwie 2021, 20:09 Ponoć z końcem roku/przyszłym roku mają robić odświeżoną edycję LOTRa, obadam wtedy, bo o ile lubię bawić się w układanie decku w AH, tak gdybym miał to robić co scenariusz, to nie wiem, jakbym się do tego palił.
To była rozmowa nie o lotrze, a o sposobie pakowania tych kolosów jakimi są gry LCG i radzenia sobie z tworzeniem talii ;)

Marne szanse, żeby to wyszło po polsku. Co do samego układania - to aż tak strasznie nie działa, żeby co scenariusz na nowo koło wynajdywać. Gdyby tak było to by nikt w to nie grał i nikt tego nie polecał - a jest zupełnie odwrotnie ;) Rozpocząłem dyskusję szukając złotego środka do przechowywania tych gier. Do Horror w Arkham otrzymałem fajną odpowiedź i prawdopodobnie się przestawię na taki sposób. Do Władcy dzięki tej dyskusji mam już pomysł, bo nie przekonało mnie kompletnie rozkoszulkowanie 3500 kart graczy, jak nie więcej, a potem zakładanie ich co i rusz :lol: . Jak wyjdzie pomysł to się nim podzielę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: RUNner »

Marks pisze: 06 kwie 2021, 20:09 Ponoć z końcem roku/przyszłym roku mają robić odświeżoną edycję LOTRa, obadam wtedy, bo o ile lubię bawić się w układanie decku w AH, tak gdybym miał to robić co scenariusz, to nie wiem, jakbym się do tego palił.
Zapewniam Cię, że nie ma takiej potrzeby. Talia gracza ulega korektom, ale rzadko kiedy potrzebna jest rewolucja. Kilka kart się wymienia lub dodaje, można zmienić jakiegoś bohatera. Ot co. Możesz się bawić do woli, ale jak nie chcesz, to idziesz po najmniejszej linii oporu, a i tak masz szansę na pokonanie przygody. Mam za sobą grubo ponad 3 tysiące rozgrywek i gdybym miał co przygodę budować nową talię, to nie miałbym czasu pisać o tym na forum :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Dzięki za sprecyzowanie.

@Herman666
Ja i tak gram w wersje anglojęzyczne, więc jak wydadzą, to chętnie sprawdzę. Póki co mam w co grać, więc śmiało do końca roku mogę zaczekać.

@RUNner
Teraz to wygląda znaczenie lepiej niż sądziłem po wcześniejszych postach. BTW, opór jest słaby, nie linia, stąd po linii najmniejszego oporu. :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Nie rozumiem jak wam się chce co chwila ściągać i zakładać koszulki na karty gracza. Przecież to niszczenie zarówno kart jak i koszulek.
Rozumiem jeszcze koszulkowanie małych paczek przy LCG, bo te się przejdzie i potem zbyt szybko do nich nie wraca.
Natomiast scenariusze z "Deluxe" (które są miksowane z małymi paczkami) czy karty gracza, to wg mnie powinny być cały czas w koszulkach.
Nie wyobrażam sobie takiej zabawy z koszulkami :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

alpha pisze: 07 kwie 2021, 13:09 Nie rozumiem jak wam się chce co chwila ściągać i zakładać koszulki na karty gracza. Przecież to niszczenie zarówno kart jak i koszulek.
Rozumiem jeszcze koszulkowanie małych paczek przy LCG, bo te się przejdzie i potem zbyt szybko do nich nie wraca.
Natomiast scenariusze z "Deluxe" (które są miksowane z małymi paczkami) czy karty gracza, to wg mnie powinny być cały czas w koszulkach.
Nie wyobrażam sobie takiej zabawy z koszulkami :)
Oczywiscie ze scenariusze powinny byc zakoszulkowane i tak wszystkie trzymam ale o jakim ciaglym koszulkowaniu tu mowimy? Skladasz deck na 8 gier, koszulkowanie zajmuje max 10min i niektore karty jeszcze nie trafily do zadnego decku a te najczęściej uzywane ledwie kilka razy. Szkoda czasu i kosztow na koszulkowanie wszystkiego a przede wszystkim użerania sie z wpychaniem zakoszulkowanych kart w segregator.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Naprawdę dochodzimy już do momentu, gdzie przy:
a) trzymaniu kart zabezpieczonych w klaserach cały czas
b) graniu całym zakoszulkowanym deckiem

Nazywamy to "niszczeniem kart", bo raz na ~6-10 gier przekładamy karty z jednego do drugiego ? :shock:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

Ale to wy gracie tymi kartami? Jak to tak? :shock: Wyciągacie je z dziewiczej folii i miętolicie swoimi łapskami? To tak można w ogóle? A co na to konwencja genewska?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Tu chodzi i element psychiczny - "karty są w koszulkach więc nic im się nie stanie". Po za tym owszem, zakoszulkowanie jednego decka to nie jest problem ale u nas forum gracze piszą, że mają kolekcje po 30+ gier (30 to minimum) i już bawienie się w przekoszulkowywanie wszystkiego przed rozgrywką nie jest miłą perspektywą.
W tym temacie każdy każdy ma swój pogląd. Ja mam wszystko w koszulkach. Kto inny ma 100 koszulek które używa na 30+ tytułów. Nie ma się co spierać kto jest lepszy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Ayaram pisze: 07 kwie 2021, 22:51 Naprawdę dochodzimy już do momentu, gdzie przy:
a) trzymaniu kart zabezpieczonych w klaserach cały czas
b) graniu całym zakoszulkowanym deckiem

Nazywamy to "niszczeniem kart", bo raz na ~6-10 gier przekładamy karty z jednego do drugiego ? :shock:
Paskuder pisze: 07 kwie 2021, 23:13 Ale to wy gracie tymi kartami? Jak to tak? :shock: Wyciągacie je z dziewiczej folii i miętolicie swoimi łapskami? To tak można w ogóle? A co na to konwencja genewska?
Nie wiem co na to konwencja genewska, ale wiem co na to konwencja alpha :lol:

Nooo.... przy setkach rozgrywek (albo i tysiącach, u niektórych graczy), które występują przy grach LCG, jakoś nie wydaje mi się, żeby setki lub tysiące operacji "zdejmij / załóż" były bez wpływu na koszulki. Na karty zapewne też, ale tu już mniej, i to sporo mniej.

Może większość graczy teraz się zdziwi tym co napiszę :)
Spoiler:
Dlatego u mnie wszystko leci w koszulki i tam już zostaje. Nie mam czasu na setki "zdejmij / załóż", wolę wyjąć karty od razu w koszulkach, wziąć te co są mi potrzebne i od razu zacząć grać.

Poza tym ja mam wszystkie LCG, które wydała Galakta w wersji PL (w max możliwych kopiach, i wszystkie w miarę możliwości nówki ze sklepu, a nie używane - oczywiście oprócz tego co się nie dało w ten sposób kupić). Dodatkowo wszystkie z tych LCG uzupełniam o to co wyszło w wersji ENG (tu też prawie dobijam do 100%). Nie wyobrażam sobie, że setki czy tysiące kart non-stop przekładam pomiędzy koszulkami. Po prostu nie ma szans na takie coś :roll:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

alpha pisze: 08 kwie 2021, 14:26 ...
Spoiler:
...
Jak postawiłeś wujkowi flaszkę to dam lajka za posta ;)

Ogólnie to czy koszulkować czy nie lub czy przekładać co grę w koszulki to jest indywidualne podejście. Jedyne co trzeba sobie uświadomić to, że w koszulki w 99% przypadków eliminują trzymanie kart w segregatorach i trzeba sobie znaleźć inny sposób na przechowywanie gry.

Mi się udało kupić przez forum pudełka po planszowym Arkhamie. Do tego zrobiłem przegródki i przekładki. I wszystko ładnie się mieści i można szybko znaleźć.
Spoiler:
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

c08mk pisze: 08 kwie 2021, 15:08
Ogólnie to czy koszulkować czy nie lub czy przekładać co grę w koszulki to jest indywidualne podejście. Jedyne co trzeba sobie uświadomić to, że w koszulki w 99% przypadków eliminują trzymanie kart w segregatorach i trzeba sobie znaleźć inny sposób na przechowywanie gry.
Ja karty badaczy trzymam w segregatorze (w koszulkach Premium) i mieszczą się idealnie (fakt, że tylko po 1 sztuce w przegródce, więc więcej miejsca zajmuje).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Dla tych co przespali pod kamieniem: Carcossa znów dostępna!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Coen »

Pewnie głupie pytanie zadam :wink:
Jak w tym momencie wejść w to LCG.
Co jest takim minimum, aby móc cieszyć się rozgrywką :?:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Coen pisze: 08 kwie 2021, 20:31 Pewnie głupie pytanie zadam :wink:
Jak w tym momencie wejść w to LCG.
Co jest takim minimum, aby móc cieszyć się rozgrywką :?:
Podstawka na początek starczy. Jak się spodoba to 1 cykl - najlepiej zacząć od Dunwich, akurat jest jeszcze dostępny.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Coen pisze: 08 kwie 2021, 20:31 Pewnie głupie pytanie zadam :wink:
Jak w tym momencie wejść w to LCG.
Co jest takim minimum, aby móc cieszyć się rozgrywką :?:
Narazie poczekaj az sie wyjasnia plotki z nowym core(slaba dostepnosc podstawki + brak dodruku dodatkowo zwiekszaja szanse ze bedzie taki produkt). Nastepnie kup core i jeden pełny cykl bo core to demo i tak naprawde z pełnym cyklem gra rozwija skrzydla. Jak sie spodoba to kupuj pełnymi cyklami sposrod tego co jest dostepne wg kolejności w jakiej sie ukazywały.
alpha pisze: 08 kwie 2021, 14:26
No ale nie porownujmy setek kart, ciagle do 30 kart raz na kilkanascie godzin. Nie chodzi tez o samo koszulkowanie a o komfortowe przechowywanie kart w segrehatorze. Tak samo koszulki/karty beda sie bardziej niszczyc trzymajac i przegladajac je w stosie niz wertujac karty segregatora. Wszystkie inne gry mam caly czas zakoszulkowane ale tutaj chce miec w segregatorze. I naprawdę to nie jest zaden problem zeby po 2 godzinach skladania decku wyjac karty z segregatora i je zakoszulkowac by pograc nimi kampanie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Pomelo »

Coen pisze: 08 kwie 2021, 20:31 Pewnie głupie pytanie zadam :wink:
Jak w tym momencie wejść w to LCG.
Co jest takim minimum, aby móc cieszyć się rozgrywką :?:
Sam całkiem niedawno wchodziłem w ten tytuł, raptem rok temu i podzielę się swoimi odczuciami. Na pierwszy ogień podstawka + cykl Dziedzictwo Dunwich da Ci bardzo dobre pojęcie o co chodzi i czy opłaca Ci pchać się w to dalej. Jeśli nie, dużo nie stracisz, zawsze znajdzie się jakiś chętny. Podstawka to w zasadzie demo/tutorial i kończy się niestety bardzo szybko, zanim na dobre się rozpocznie. Czuć że FFG daje nowym graczom posmakować klimatu tylko na tyle, by żeby poczuć coś więcej musisz kupić coś "extra".
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gafik »

Hahaha, ale historia… 😊

Jako karciarz-pojedynkowicz i eurosuchar zarazem, wychowany na MtG i Caylusie dojrzałem do jakiejś lekkiej przygodówki co bym mógł ‘se’ solo (ewentualnie z kolegą) bez spinki poopowiadać i zwróciłem uwagę na AH:LCG. No to od razu wśród znajomych poszukałem i akurat podstawkę PL miał ziomeczek, to ‘se’ wziąłem i pożyczyłem. Instrukcję łyknąłem jak pelikan śledzia – na papierze wszystko wyglądało ok. Pierwszy scenariusz i w miarę fajne to – przyciemniony pokój, muzyczka z jutuba, historyjka jako-tako znośna (setting Cthulu znam z jednej lektury ze 20 lat temu i tyle…). No oczywiście że dostałem oklep, ale nie dziwota. Za drugim razem już lepiej – wystrychnąłem ‘kapłona’ i do drugiego scenariusza hop – pogmerałem w talii i dawaj szukać tych ‘kulturystów’. O, i już bardziej skomplikowane… więc do Księgi zasad… okazało się że pierwszy scenariusz coś źle grałem… nie dziwota…

No dobra, ale tych pytań się namnożyło jak łaziłem po Arkham i już nie pomagała mi Księga, bo nie byłem pewien jak interpretować, więc śmigam na niniejsze zacne forum i zaczynam czytać wątek z zasadami… Nie przeraża mnie 30+ stron bo i dłuższe wątki się czytało (mój rekord to 120 str.) 8)

Tylko, że pierwsze strony postów i… :?

Str 1. Cyt.: …Akcja ataku nie powoduje automatycznego zwarcia się z wrogiem. Kolejny błąd polskiej wersji - w polskiej instrukcji: "WALKA: Badacz…
Str 2. Cyt.: …Błąd polskiego tłumaczenia. "Na koniec scenariusza, wszystkie lokalizacje z punktami zwycięstwa które…
Str. 4. Cyt.: … Błąd w tłumaczeniu. Jest: "Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punkty doświadczenia, jeśli zdobył informacje na temat ukrytych światów rodem z Mitów." / Powinno być: ""Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punkty doświadczenia, ponieważ…

Dalej już nie czytałem, bo aż mnie to zaciekawiło i zacząłem czytać niniejszy wątek… i jest jeszcze lepiej. Znaczy gorzej…

Przeczytawszy kilka pierwszych stron od momentu kiedy zaczęły się relacje o błędach, w te pędy oddałem koledze podstawkę PL i zamówiłem ANG. Nie mam czasu na szukanie errat. Takie rzeczy zabijają cały fun z gry. Wersja ang powinna być wolna od błędów. Od 20-paru lat gram MtG i tam już wzory kart liczy się w dziesiątkach tysięcy, a błędów nie ma. Dziwi mnie tak źle zlokalizowana gra, tym bardziej, że mam całego Netrunnera PL i tam błędów jest parę na wszystkie karty a w instrukcji nie pamiętam by jakieś były.

W oczekiwaniu na pudło z grą postanowiłem przeczytać cały ten wątek – 220+ stron. Taki czelendż w ramach hartowania poczytalności przed zanurzeniem się w świat macek 😉

No i tyle. Pozdro.

PS:
brazylianwisnia pisze: 08 kwie 2021, 20:44 Narazie poczekaj az sie wyjasnia plotki z nowym core(slaba dostepnosc podstawki + brak dodruku dodatkowo zwiekszaja szanse ze bedzie taki produkt).
To dotyczy ANG czy PL? Jak sądzisz, ile to wyjaśnianie plotek może potrwać? Jak miesiąc to można poczekać, ale pewnie kilka miesięcy, a wtedy już całość będzie ograna i sprzedana :P
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Przecież błędy o których piszesz są tylko w pierwszym druku coreseta PL, drugi druk jest już poprawiony. Tak samo jest z dodrukami cykli. Są one poprawione w odniesieniu do ich pierwszych druków.(dunwich, zapomiana era, zapewne carcossa która teraz wychodzi ponownie) Cykle nr 4 i w górę są już praktyczne pozbawione błędów, jeśli się nie mylę to nad ich jakością czuwała grupa fanów.
ODPOWIEDZ