Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Blacezard »

Propi pisze: 24 mar 2021, 13:06 I co, tak bez planszy grają? Smutno im nie jest? ;-)

https://imgur.com/gallery/mQlmDtc
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Propi »

Już skomentowałem na FB, że plansza graficznie zupełnie oderwana od kart, które były wcześniej prezentowane.
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Blacezard »

Propi pisze: 03 kwie 2021, 22:28
Już skomentowałem na FB, że plansza graficznie zupełnie oderwana od kart, które były wcześniej prezentowane.

Ja się na ten moment najbardziej obawiam tylko tej jednej wspólnej talii dla wszystkich stworów. Cała reszta ok. Plastik przełknę, karty i plansze również, ale ta walka... Wiedźmin vs Wiedźmin super. Fajna zabawa, dużo możliwości. Jednak sam Wookie mówił, że to tylko dodatek, a z potworami starcia są najważniejsze. Jak to się ma do tej biednej talii gdzie wilk, czy boss zaatakuje Cię tak samo mocnym/słabym atakiem + powtarzalność? Tylko tego naprawdę się obawiam.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

tak się składa, że wiem cosik o nuczaniu jezykow obcych i powiem tylko tyle, że wszystkie nowoczesne szkoly i kursy a już szczególnie te od najpopularniejszych języków odeszły od uczenia jakichś szczegolnych akcentów i specyficznych wymów. w materiałach pomocniczych zobaczymy raczej Hindusa rozmawiajacego z Chińczykiem niż absolwenta Oxfordu. Silenie sie na naśladowanie wrodzonego akcentu i tak częściej niż sukcesem konczy się śmiesznością. Podobnie zresztą robi się w przypadku jezyka włoskiego gdzie wymiwa czesto różni się w obrębie regionu w sposob zasadniczy. Szczególnie Polacy, ktorych slowianski akcent wymowa leci z kilometra, powinni być tu mniej krytyczni. Każdy kto zna angielski zrozumie Wookiegi...i o to chodzi, krytykiwanie wymowy czy akcentu to niskopienne czepialstwo :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Shodan »

Ostatnio jakoś tu ucichło ;-)
Co sądzicie o ujawnionym fragmencie mapy (planszy?). Nie uważacie, że to curiosum, że nawet plansza jest pokazywana fragmentarycznie i w taki sposób, że trudno coś o niej wyrokować?
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Varth Dader »

Shodan pisze: 07 kwie 2021, 16:35 Ostatnio jakoś tu ucichło ;-)
Co sądzicie o ujawnionym fragmencie mapy (planszy?). Nie uważacie, że to curiosum, że nawet plansza jest pokazywana fragmentarycznie i w taki sposób, że trudno coś o niej wyrokować?
Nie ważne jak mówią, ważne że...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mixthoor »

Shodan pisze: 07 kwie 2021, 16:35 Co sądzicie o ujawnionym fragmencie mapy (planszy?). Nie uważacie, że (...) w taki sposób, że trudno coś o niej wyrokować?
Sądzę, iż na chwilę obecną trudno o niej wyrokować. W punkt, prawda?
Patrol1q
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Patrol1q »

Kurde, pomimo iż jestem ciekaw tej gry. To strasznie irytuje mnie taki marketing. Mam wrażenie że zamiast zachęcać do oczekiwania na nowe wiadomości o mechanice i wyglądzie całej gry, to przynosi całkowicie odwrotny efekt. Bo po co mam wyglądać świeżych informacji, jak i tak okazują się one być tak szczątkowe, że nic z nich nie wynika.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Hardkor »

Patrol1q pisze: 07 kwie 2021, 20:47 Kurde, pomimo iż jestem ciekaw tej gry. To strasznie irytuje mnie taki marketing. Mam wrażenie że zamiast zachęcać do oczekiwania na nowe wiadomości o mechanice i wyglądzie całej gry, to przynosi całkowicie odwrotny efekt. Bo po co mam wyglądać świeżych informacji, jak i tak okazują się one być tak szczątkowe, że nic z nich nie wynika.
o to to, dlatego ja na początku się jarałem, a teraz czekam po prostu na KS, gdzie już będzie to ujawnione.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Consolamentum
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2012, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 84 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Consolamentum »

Sytuacja na dziś przedstawia się tak, że będzie jedna talia. Po przyjrzeniu się uważniej kartom potworów z ostatniego filmiku można zauważyć, że poziom potwora umieszczony na jego karcie służy do proporcjonalnego potegowania mocy jego ciosów. I tego rodzaju szturchnięć jest na (zaprezentowanych) kartach całkiem dużo. Czyli bestia poziomu pierwszego zadaje jedną ranę, ale jeżeli walczysz z bestią poziomu drugiego to możesz się spodziewać dwóch ran. Na kartach zamiast ciosów pojawiają się niekiedy tylko teksty. Nie sądzę by były to wstawki fabularne opisujące heroiczne sponiewieranie bohatera. Takie pięć ciosów nieuwzględniąjace poziomu stwora traktowałbym jako próbę ciosu pod żebra rozjuszonego albo widzącego w bliskiej przyszłości swój marny koniec bestii. Ciekawe, że gdzieś tam widać uderzenia z przedstawionymi wynikami tylko dla poziomu pierwszego i drugiego. Wobec tego, że talia uwzględnia różne poziomy nie widzę by czekała gdzieś tam na nas zaskoczka z różnymi taliami.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rav126 »

Wydaje mi się, że Wookie nie chce przesadzić z marketingiem jak w przypadku Valhalli, gdzie dosłownie z każdego miejsca internetu wyłaziła. Drugą kwestią mogą być też licencje, może jakieś zapisy nie pozwalają za dużo ujawnić przed kampanią?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Propi »

A czy w kwestii tego pokonywania potworów to nie można zastosować po prostu mechnizmu ataków/ruchów potwora np. z Gloomhaven? :) Chyba nie ma patentów na mechaniki, można zakosić i zrobić od razu 2x lepszą grę :)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Propi »

Obrazek

No i jest mapa w pełnej okazałości.
Jakoś... nie ma efektu WOW. I z kartami też średnio mi licuje. Co Wy sądzicie?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomekmani3k »

A ta mapa do czego służy? Bo tak nie wiadomo od razu co można tu robić, przesuwać figurki między miastami? Tylko one są podpisane, nie ma nic dookoła żeby ustawić gdzieś karty/żetony czy co tam będzie. Tak strasznie minimalistycznie i bardziej pasujące do gry komputerowej niż planszowej.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Kisun »

Widać, że rzeki i góry tworzą bariery, za przejście których może trzeba będzie płacić kartami. Troszkę jak w brzdęku :)
Widać trzy strefy główne, a w każdej po kilka mniejszych rejonów.

Mapa moim zdaniem, bardzo mdła, do poprawy. Może będzie druga strona, troszkę bardziej wyrazista (kolorowa) ;) jako sg?
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ThunderFantastic »

Mi tam ta mapa bardzie pasuje do kolejnej edycji Baldura czy też Icewind Dale. Może coś sie na niej jeszcze pojawi aby przynajmniej chciało się na nią patrzeć.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Wydaje mi sie, ze to mapa, a nie plansza - na plansze pewnie beda naniesione jakies pola
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: sqb1978 »

Jak dotąd wszystko mi się podoba w tych materiałach, które były zaprezentowane do tej pory. Cieszy zgodność wizualna z grą, której jestem fanem.

Ciekaw jestem bardzo mechaniki, bo tutaj liczę na coś nietuzinkowego. Szkoda byłoby zmarnować potencjał jak w przypadku wersji Trzewika. Obawiam się trochę, że i tak będzie rozczarowaniem, głównie przez rozbuchane oczekiwania - ciężko będzie sprostać jakości jakie nadały książki, gry i serial. Ale trzymam mocno kciuki.
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: LukaszLozz »

Trafne stwierdzenie z rozbuchanym oczekiwaniami. Kojarzy mi się nomen omen Cyberpunk. Nakręcanie ludzi dawkowanymi, szczątkowymi informacjami. Tyle, ze później trzeba tym ludziom sprostać po premierze.
Skutki znamy 🙂
Wiem taka moda. Pytanie czy słuszna.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rav126 »

Ale jaki Cyberpunk? Przecież tam największym zawodem to było ostateczne wykonanie - to jak gra działa. No i bardzo dużym problemem była komunikacja między marketingiem i developmentem - różne nieprawdziwe informacje o grze i stąd też właśnie brały się zawiedzione oczekiwania.

Tu póki co masz kilka zdawkowych informacji, ale póki co Twórcy nic konkretnego nie obiecują. Ja jestem fanem uniwersum, ale o dziwo nie mam na podstawie udostępnionych materiałów żadnych oczekiwań, czekam na więcej konkretów. Jeżeli ktoś się nakręca na podstawie tych kilku zdjęć i ogólnikowych stwierdzeń to sam jest sobie winien.

(nomen omen - sprawdź sobie co to znaczy i kiedy się używa)
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: LukaszLozz »

Nomen omen bo tez Redzi.
Zły dzień?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Bruno »

LukaszLozz pisze: 10 kwie 2021, 11:27 Nomen omen bo tez Redzi.
Zły dzień?
Nie zły dzień, tylko zły kontekst użycia tego powiedzenia :wink:
Tu wyjaśnienie.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: LukaszLozz »

Bruno pisze: 10 kwie 2021, 11:47
LukaszLozz pisze: 10 kwie 2021, 11:27 Nomen omen bo tez Redzi.
Zły dzień?
Nie zły dzień, tylko zły kontekst użycia tego powiedzenia :wink:
Tu wyjaśnienie.
Jak już się linkujemy, chociaż mam uczulenie na to wszędobylskie poprawianie się, to:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nomen_omen

I dokładnie w tym kontekście to napisałem.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rav126 »

LukaszLozz pisze: 10 kwie 2021, 12:04
Spoiler:
I to świetnie pokazuje, że tego wyrażenie totalnie nie rozumiesz. Napisałem w nawiasie, bo rzuciło mi się w oczy, a nie było głównym tematem mojej odpowiedzi. Nie dość, że bezsensownie porównujesz Wiedźmina od Wookiego do Cyberpunka, o pierwszym niewiele wiadomo, drugie miało rozbuchane wyobrażenia przez marketingowców w porównaniu z finalnym produktem, do tego wykonanie przekreśliło dla wiekszości osób zalety gry, to jeszcze wyrażasz się korzystając z wyrażeń, których nie rozumiesz i mi zarzucasz, że mam zły dzień :roll:

Gdybyś ktoś miał na nazwisko Ignorancki i powiedział coś głupiego co wynikało z jego niewiedzy to mógłbym o nim powiedzieć np takie coś: "Jeden z czytelników powiedział, że koszt produkcji w Chinach niewiele się różni od kosztu produkcji w Polsce. Pan, nomen omen, Ignorancki, nawet nie zadał sobie trudu, żeby to sprawdzić." Naprawdę, kilka minut szukania w necie by Ci potwierdziło znaczenie "nomen omen". Wkleiłeś zamiast tego trudniejszą definicję, która... oznacza to samo co ja napisałem. Tylko po prostu jej nie zrozumiałeś. Zły dzień, czy jak? ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Shodan »

rav126 pisze: 10 kwie 2021, 11:18 Ale jaki Cyberpunk? Przecież tam największym zawodem to było ostateczne wykonanie - to jak gra działa. No i bardzo dużym problemem była komunikacja między marketingiem i developmentem - różne nieprawdziwe informacje o grze i stąd też właśnie brały się zawiedzione oczekiwania.

Tu póki co masz kilka zdawkowych informacji, ale póki co Twórcy nic konkretnego nie obiecują. Ja jestem fanem uniwersum, ale o dziwo nie mam na podstawie udostępnionych materiałów żadnych oczekiwań, czekam na więcej konkretów. Jeżeli ktoś się nakręca na podstawie tych kilku zdjęć i ogólnikowych stwierdzeń to sam jest sobie winien.
Nie zapominajmy o kilku dość entuzjastycznych opiniach polskich uznanych recenzentów, które z pewnością podkręciły oczekiwania.
Zablokowany