Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kozz84 »

Czemu na siłę? Mam tonę rzeczy w pudle, których nigdy nie wykorzystam. Meeple z innymi zwierzętami może i są fajne, ale nie wnoszą nic nowego do rozgrywki. IMO Wkładanie elementów, które zwiększają liczbę graczy w dodatkach jest jednym z najgorszych praktyk w planszówkach. W takim Race for the Galaxy wprowadzili karty dla 5 gracza przy Gathering storm. Nikt nie wie po co, ale później dodawali je przy każdym dodatku i w efekcie mam małą talię kart, których nigdy nie wykorzystam. A wystarczyło od początku dać w pudełku podstawowym dlakomponenty dla 5, albo nie zmieniać.

Przy Everdell jest podobnie. Jak ktoś się zaopatrzy we wszystkie dodatki to ma całe garście meepli, których nie wykorzysta. Tematycznie słodziutkie, ale nabijają cenę pudeł.

PS. I powodzenia życzę osobom grającym w Everdell na +4 graczy.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Atk »

Trochę tak jakby gracz solo wypowiedział, że na siłę dali meeple dla 3 innych graczy.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

Tyle tylko, że na chwilę obecną mając wszystkie wydane dodatki można sobie grać w 15 graczy jednoczesnie. Tyle masz zestawów mepli. Jak wyjdą dwa kolejne, będzie można zaprosić sobie dodatkowych 8 osób :)

Choć ludzie i tak już narzekają, że nie będzie mepli
w wersji jakiegoś borsuka czy czegoś tam.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Shimrod »

Nowe meple to wabik na klientów. Ta gra wabi ludzi spoza branży własnie piękną szatą graficzną i superanckimi meplami zwierzątek. Myślicie, że sprzedawałaby się tak dobrze mając byle jakie grafiki i pionki od chińczyka w pudełku? Zobaczcie komentarze na KS, gdzie ludzie wrzucają sugestie następnych gatunków zwierząt...
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Mixthoor »

Strach pomyśleć, ile kosztowałby Everdell z plastikowymi figurkami...
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Kin@a »

MaciekK5454 pisze: 07 kwie 2021, 16:51 Tyle tylko, że na chwilę obecną mając wszystkie wydane dodatki można sobie grać w 15 graczy jednoczesnie. Tyle masz zestawów mepli. Jak wyjdą dwa kolejne, będzie można zaprosić sobie dodatkowych 8 osób :)
Choć ludzie i tak już narzekają, że nie będzie mepli
w wersji jakiegoś borsuka czy czegoś tam.
Chyba straciłam rachubę zwierząt, niech ktoś wymieni wszystkie gatunki :wink:
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

A co tak temat umarł?:) Ktoś zamawiał z KS dodatki, które niebawem wejdą? Coś wiadomo kiedy plus minus to nastąpi?:) pzdr
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gatherey »

szymuss pisze: 08 maja 2021, 13:54 A co tak temat umarł?:) Ktoś zamawiał z KS dodatki, które niebawem wejdą? Coś wiadomo kiedy plus minus to nastąpi?:) pzdr
Dla mnie to co jest teraz to jest dużo za dużo. Mam wszystko bez potoku i wg mnie jest idealnie. Z nowych rzeczy bym chciał tylko nowe legendy i nowe mocy graczy które pewnie w jakiś sposób zrobię sam.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Gatherey pisze: 08 maja 2021, 17:06
szymuss pisze: 08 maja 2021, 13:54 A co tak temat umarł?:) Ktoś zamawiał z KS dodatki, które niebawem wejdą? Coś wiadomo kiedy plus minus to nastąpi?:) pzdr
Dla mnie to co jest teraz to jest dużo za dużo. Mam wszystko bez potoku i wg mnie jest idealnie. Z nowych rzeczy bym chciał tylko nowe legendy i nowe mocy graczy które pewnie w jakiś sposób zrobię sam.
Ja gram w normalny wariant nie podany na BBG i ten dodatek, który będzie ,,poszerzał'' łąkę jest idealny dla 2 graczy moim zdaniem. Jego chciałbym spróbować. A grasz ze świętem lata i ZS jednoczesnie?:) pzdr
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gatherey »

szymuss pisze: 08 maja 2021, 17:32
Gatherey pisze: 08 maja 2021, 17:06
szymuss pisze: 08 maja 2021, 13:54 A co tak temat umarł?:) Ktoś zamawiał z KS dodatki, które niebawem wejdą? Coś wiadomo kiedy plus minus to nastąpi?:) pzdr
Dla mnie to co jest teraz to jest dużo za dużo. Mam wszystko bez potoku i wg mnie jest idealnie. Z nowych rzeczy bym chciał tylko nowe legendy i nowe mocy graczy które pewnie w jakiś sposób zrobię sam.
Ja gram w normalny wariant nie podany na BBG i ten dodatek, który będzie ,,poszerzał'' łąkę jest idealny dla 2 graczy moim zdaniem. Jego chciałbym spróbować. A grasz ze świętem lata i ZS jednoczesnie?:) pzdr
Święto lata + ZS + legendy + krostawiec + wariant z łąką. Na dwóch graczy jest super. Potok za bardzo rozwadniał talię i za dużo zmieniał jeśli chodzi o legendy i karty w talii więc poszedł pod młotek.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Apos »

Gatherey pisze: 08 maja 2021, 19:43
szymuss pisze: 08 maja 2021, 17:32
Gatherey pisze: 08 maja 2021, 17:06

Dla mnie to co jest teraz to jest dużo za dużo. Mam wszystko bez potoku i wg mnie jest idealnie. Z nowych rzeczy bym chciał tylko nowe legendy i nowe mocy graczy które pewnie w jakiś sposób zrobię sam.
Ja gram w normalny wariant nie podany na BBG i ten dodatek, który będzie ,,poszerzał'' łąkę jest idealny dla 2 graczy moim zdaniem. Jego chciałbym spróbować. A grasz ze świętem lata i ZS jednoczesnie?:) pzdr
Święto lata + ZS + legendy + krostawiec + wariant z łąką. Na dwóch graczy jest super. Potok za bardzo rozwadniał talię i za dużo zmieniał jeśli chodzi o legendy i karty w talii więc poszedł pod młotek.
Mamy podobnie. Zimowy Szczyt i Święto Lata fajnie się komponują i akurat mieszczą na stole. Małe dodatki: Legendy i Więcej więcej to po prostu więcej kart do zagrania. Muszę zerknąć tylko na tego Krostawca :)

Co to za wariant z łąką?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kurdzio »

Apos pisze: 09 maja 2021, 10:10 Co to za wariant z łąką?
https://boardgamegeek.com/thread/205105 ... ant-border

Zwiększa przemiał kart podczas dwuosobowej rozgrywki.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

kurdzio pisze: 09 maja 2021, 10:26
Apos pisze: 09 maja 2021, 10:10 Co to za wariant z łąką?
https://boardgamegeek.com/thread/205105 ... ant-border

Zwiększa przemiał kart podczas dwuosobowej rozgrywki.
Mi on strasznie nie lezy:) Dla mnie piekno tej gry wlasnie to też trudnosc w rozgrywce ,gdy nie ma ,,idealnej'' czy nawet dobrej łąki. Ale jak wyjdzie ten duży dodatek to nie bedzie marudzenia o łąkĘ:)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tomekmani3k »

Rebel ogłosił przedsprzedaż dodatków do everdella. Ceny bardzo przyjemne :D
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Seykan »

tomekmani3k pisze: 08 lip 2021, 09:36 Rebel ogłosił przedsprzedaż dodatków do everdella. Ceny bardzo przyjemne :D
Ale przeszacowałem :shock: Angielska wersja z wysyłką i VAT wychodzi lekko ponad 1000zł w Late Pledge, u REBEL ze zniżką stałego klienta prawie 1300zł, wow. No cóż, to jednak zacznę od podstawki xD

Tutaj link:

https://www.rebel.pl/site/search?phrase=everdell
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kurdzio »

Jeśli jakiś z dodatków odświeży/usprawni grę na dwie osoby to chętnie przetestuję, mimo że 200 zł za rozszerzenie to już u mnie próg bólu. Mistwood ma jakiś tryb specjalnie dla solo/2 osób, ale jeszcze za szybko na decyzje.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Szewa »

Ceny bardzo przyjemne? No nie powiedziałbym, moim zdaniem są one wysokie jak za trochę kart :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tomekmani3k »

Szewa pisze: 08 lip 2021, 10:34 Ceny bardzo przyjemne? No nie powiedziałbym, moim zdaniem są one wysokie jak za trochę kart :D
Everdell to u mnie gra za którą odpowiada żona, bo to ona chciał kupić bo taka śliczna itp i jak dziś zobaczyła ile musi wydać ze swojej puli na dodatki to zwątpiła czy chce żebym ją wciągał w planszówki :D
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: staniach21 »

Seykan pisze: 08 lip 2021, 09:42
Ale przeszacowałem :shock: Angielska wersja z wysyłką i VAT wychodzi lekko ponad 1000zł w Late Pledge, u REBEL ze zniżką stałego klienta prawie 1300zł, wow. No cóż, to jednak zacznę od podstawki xD
Właśnie coś tak patrzę, że za uzupełnienie kolekcji o wszystko co nowe 2 dod. i Big Box wyjdzie tyle co za kickstartera bez VAT trochę boli. Plus tam w cenie był ten pack, który Rebel sprzedaje za 150zl
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Xian »

Jest szansa ze edycja kompletna pojawi sie w sprzedazy poza sklepem firmowym Rebela w bardziej przystepnej cenie?
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kozz84 »

Za dodatki do Everdell zawsze się przepłacało. Trzeba czekać na inne sklepy z lepszą ceną.

Ja bardzo się cieszę, że będzie wydana książka w języku polskim. Idealny prezent dla dzieciaków, które uwielbiają Everdell.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gatherey »

No ta cena dość kosmiczna. Everdell chyba w zamyśle miało być grą familijną, ale cena 1300zł to jest kiepski żart :D zostanę przy podstawce + mini dodatkach, a to chyba i tak za dużo jak na ten tytuł, bo coraz częściej wolę zagrać w Wingspana niż w Everdell. Irytacja podczas grania robi się coraz większa, że przeciwnik ma lepiej niż ja.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kozz84 »

Gatherey pisze: 08 lip 2021, 15:19 No ta cena dość kosmiczna. Everdell chyba w zamyśle miało być grą familijną, ale cena 1300zł to jest kiepski żart :D
Familijna w znaczeniu, że cała rodzina musi się na nią składać :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: EsperanzaDMV »

tomekmani3k pisze: 08 lip 2021, 09:36 Rebel ogłosił przedsprzedaż dodatków do everdella. Ceny bardzo przyjemne :D
Ja to 'przyjemne' traktuję jako żart w tej wypowiedzi. Przecież te ceny to jakiś kosmos :shock: Nastawiałem się mocno na kupno pakietu all-in w wersji polskiej, ale po zobaczeniu cen zwątpiłem...
Wie ktoś do kiedy trwa Late Pledge'a na KS, by zamówić sobie taniej wszystko w wersji ENG?
Tam wychodziło koło 1000 PLN już z podatkiem i przesyłką (sam pledge $200), tutaj w zależności od pakietu all-in wychodzi drożej o jakieś +400-500zł... Nawet w sklepach nie będzie to nawet zbliżone do cen z KS.
ODPOWIEDZ