Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: longmen76 »

Mr_Fisq pisze: 04 kwie 2021, 12:36 Zabrakło mi w tej tyradzie (część wyciąłęm) tylko określenia "Polaczki" :roll: Brzmi to bardziej jak wylewanie żali, niż głos w dyskusji o dostępności CDMD: Kampania 2 (która nie leży miesiącami na wyprzedażach, bo jeszcze nawet nie trafiła na rynek :roll: ).
To nie tyrada. Masz błędne odczucia. Ponadto nie używam określeń typu "Polaczki", bo nie mam w naturze obrażać nikogo. To co napisałem, to nie są żadne żale, a moje podsumowanie setek postów i komentarzy jakie widziałem na temat końca nakładów lub wyprzedaży (nie tylko Portalu, ale też innych wydawnictw).
Mnie się zdarzyło czasem zagapić i nie kupić jakiejś gry czy dodatku np. dodatków do Brzdęka (pierwszy druk). W życiu by mi do głowy nie wpadło, żeby jechać po Wydawnictwie, że nakład za mały i że się skończył. Po prostu zaczekałem na kolejny i kupiłem. Każdy produkt jest drukowany w skończonej ilości i musi się skończyć wcześniej lub później.
Jeżeli ja bym prowadził wydawnictwo to moim marzeniem byłoby, że cały nakład jaki przyjechał do mnie (a tak naprawdę do dystrybutora) wyjeżdża w całości do sklepów i hurtowni, a ja dostaję pieniądze na konto za sprzedany towar i mogę zająć się kolejną produkcją oraz dodrukiem.
Dostępność gry w sklepach dłużej niż kilka miesięcy oznacza nic innego, że gra się słabo sprzedaje, a koszty związane z jej magazynowaniem rosną, a to oznacza straty dla wydawnictwa.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Mr_Fisq »

longmen76 pisze: 04 kwie 2021, 14:36 To nie tyrada. Masz błędne odczucia. Ponadto nie używam określeń typu "Polaczki", bo nie mam w naturze obrażać nikogo. To co napisałem, to nie są żadne żale, a moje podsumowanie setek postów i komentarzy jakie widziałem na temat końca nakładów lub wyprzedaży (nie tylko Portalu, ale też innych wydawnictw).
Mnie się zdarzyło czasem zagapić i nie kupić jakiejś gry czy dodatku np. dodatków do Brzdęka (pierwszy druk). W życiu by mi do głowy nie wpadło, żeby jechać po Wydawnictwie, że nakład za mały i że się skończył. Po prostu zaczekałem na kolejny i kupiłem. Każdy produkt jest drukowany w skończonej ilości i musi się skończyć wcześniej lub później.
Być może jest tak, że ludzie (nawiązując do Twojej pierwotnej wypowiedzi) narzekają na wydawcę po tym jak nie zdążą kupić gry ze swojej winy ("czeka miesiącami z decyzją i może w końcu upoluje dodatek na wyprzedaży za 50% ceny"). Nie ma to się jednak nijak do sytuacji z CDMD: K2 (bo tu nikt nie czekał, aż gra stanieje na wyprzedażach), stąd odniosłem wrażenie że się żalisz (na zjawiska które zaobserwowałeś w innych tematach).

Ja rozdzieliłbym i osobno rozpatrywał dwie sytuacje:
- planszówkowicz celowo zwlekał z nabyciem gry ("może będzie taniej"), ale przecwaniaczył, nie załapał się na nakład i narzeka na wydawnictwo - tu sam jest sobie winny, i niespecjalnie ubolewam nad jego losem
- planszówkowicz chciał kupić grę, ale (hiperbolizując) nie ustawił sobie budzika na dzień premiery na 7:00 rano, tylko zaczął gry szukać dopiero po południu i okazało się, że gra jest już nie do dostania, więc zaczyna narzekać na wydawnictwo. Tu sprawa nie jest już taka oczywista i chyba był nawet dedykowany temat o coraz bardziej powszechnej zachowawczej polityce wydawniczej.

 Żeby było śmieszniej tu wystąpił przypadek trzeci:
- planszówkowicz zaczął narzekać na za mały nakład jeszcze zanim gra się wyprzedała
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

Tak przy okazji, to we wtorek ma być uruchomiona druga pula CDMD, także przedsprzedaż nadal trwa :D

Obrazek
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

Już tak tego Portalu nie demonizujmy. Zbyt niskie nakłady w stosunku do popytu to ostatnimi czasy chleb powszedni wielu wydawnictw :-) Ja się nie dziwię, bo ciężko teraz o tzw. pewniaka. Lepiej się sparzyć mniejszym nakładem niż zostać z nakładem w magazynie i ratować się wyprzedażami. Więc coraz częściej słychać o wyprzedanym nakładzie i spodziewanym nakładem (lub jego brakiem).
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: teschen »

Mr_Fisq pisze: 04 kwie 2021, 12:36
teschen pisze: 03 kwie 2021, 21:32 Ten wyprzedany dodatek do CDMD to jest jakiś żart... Czy to jest taki problem żeby przed drukiem zebrać deklaracje od sklepów ile chcą sztuk i zamówić z naddatkiem?
Ale na czym polega Twój problem? Gra jest w dalszym ciągu dostępna w kilku sklepach:
https://planszove.pl/product/search?typ ... kampania+2

Rozumiem, że można nie lubić portalu (sam mam z nim na pieńku), ale zachowajmy zdrowy rozsądek. Gra ze sklepu wydawcy zniknęła wprawdzie dość szybko, ale dalej można ją swobodnie zamówić na rynku.
Mój błąd, że nie szukałem dalej. Sprawdziłem aleplanszówki i 3trolle plus sklep Portalu i w nich wyprzedane. Tak jak pisałem, nie planowałem rzucać się na ten tytuł, a Portal generalnie lubię najbardziej z wydawnictw, ale jak słyszę w jakim tempie znikają egzemplarze gier to czuję się jak postawiony pod ścianą. Albo kupujesz teraz w tym momencie albo niewiadomo kiedy. Tego nie lubię.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

longmen76 pisze: 04 kwie 2021, 01:09 Ale klient w PL jest inny, on czeka miesiącami z decyzją i może w końcu upoluje dodatek na wyprzedaży za 50% ceny. A jak się okazuje, że się nie udało bo się wszystko wyprzedało to krzyczy na całe internety SKANDAL!!! jak można nie wyprodukować tyle, żeby wystarczyło na wyprzedaż....
Jak ktoś jeszcze raz powie, że to krytyka Portalu jest poniżej pewnego poziomu, to pokażę mu ten fragment. Po co schodzić do takiego poziomu i po co uciekać w hiperbolę i generalizację? Nie dość, że posumowanie postu taschena trafione kulą w płot, to jeszcze nijak ma się to do obecnej sytuacji na rynku i tzw. "bezpiecznych nakładów".

Z pewnością darowałbym sobie tego typu podsumowania "klienta w PL" sprzedając temu samemu klientowi produkty, jak chociażby inserty w Twoim przypadku.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: longmen76 »

Bart Henry pisze: 04 kwie 2021, 22:13 Jak ktoś jeszcze raz powie, że to krytyka Portalu jest poniżej pewnego poziomu, to pokażę mu ten fragment. Po co schodzić do takiego poziomu i po co uciekać w hiperbolę i generalizację? Nie dość, że posumowanie postu taschena trafione kulą w płot, to jeszcze nijak ma się to do obecnej sytuacji na rynku i tzw. "bezpiecznych nakładów".
Z pewnością darowałbym sobie tego typu podsumowania "klienta w PL" sprzedając temu samemu klientowi produkty, jak chociażby inserty w Twoim przypadku.
Muszę Ci przyznać rację z jedną kwestią - generalizacji. Mój błąd i powinienem napisać "część (i to mniejszość) Klientów w PL". Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że moja wypowiedź jest poniżej poziomu. Stanowi ona podsumowanie (też o tym napisałem) setek postów jakie widziałem napisanych przez graczy i to jest moja opinia i możesz się z nią nie zgadzać. Ale czemu jest poniżej poziomu to nie wiem.
Jeżeli mowa o poziomie to niestety nie uda się już Ci poczytać, ale ostatnio pod postem na grupie FB Fani Portal Games o kampanii Robinsona Crusoe i cenach za księgę scenariuszy padały hasła typu "jak chcesz być ruchany w d..ę to kupuj". Wątek został usunięty. Szkoda bo być mógł mieć jako przykład poziomu wypowiedzi graczy (nomen omen należących do grupy FANI Portal Games).
To, że projektuję i produkuję inserty do gier nie chciałbym być pozbawiony prawa oceny zachowania się graczy i ich wypowiedzi. Ale może faktycznie powinienem zamilknąć i robić swoje, a ludzie niech sobie wypisują co chcą. Wszak mamy wolność słowa i można napisać wszystko o każdym...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

longmen76 pisze: 04 kwie 2021, 23:09 Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że moja wypowiedź jest poniżej poziomu. Stanowi ona podsumowanie (też o tym napisałem) setek postów jakie widziałem napisanych przez graczy i to jest moja opinia i możesz się z nią nie zgadzać. Ale czemu jest poniżej poziomu to nie wiem.
Setki wypowiedzi, które widziałeś, na kilkaset tysięcy transakcji rocznie, pozwala Ci określać polskiego klienta jako czekającego na wyprzedaże i krzyczącego, gdy do nich nie dochodzi? Widzę tu pewien problem poznawczy. Mam alergię na generalizację, więc cieszy mnie fakt, że dostrzegasz też ten problem w wypowiedzi.

Z moich obserwacji wynika, że polski klient obecnie dosyć ochoczo pakuje się w gry, o których niewiele wie i często sprzedaje niegrane tytuły, nawet w folii, bo nie jest w stanie wrzucać na stół tyle, ile kupił, a wciąż chce kupować nowe. Jednoznacznie ten klient jest dosyć wymagający i nie lubi bylejakości, ale potrafi docenić szczere postawienie sprawy przez wydawcę.

Mogę powtórzyć, że Twój wpis jest moim zdaniem poniżej poziomu z racji wyciągania wniosków o grupie liczącej przynajmniej 50 tysięcy osób na bazie rzekomych setek wypowiedzi. Wypowiedzi, czyli nawet nie setek osób. Ponadto przytaczasz taką opinię w sytuacji, gdy nie pasuje ona do postu, który okraszasz swoim komentarzem. Tam zupełnie nie ma mowy o kupowaniu za połowę ceny na wyprzedażach, tylko o samej lichej dostępności gry już na poziomie przedsprzedaży. Co prawda wniosek taschena był niesłuszny, ale przynajmniej bezproblemowo przyznał rację interlokutorom, co szanuję, bo jest to rzadkie zachowanie w dyskusjach internetowych. Z Twojej strony zaś poszło dosyć mocne podsumowanie "klienta w PL" i pewnie nie tylko ja miałem w głowie "WTF" czytając takie wnioskowanie, nieprzystające do sytuacji. Mam nadzieję, że wyjaśniłem. ;)
longmen76 pisze: 04 kwie 2021, 23:09 Jeżeli mowa o poziomie to niestety nie uda się już Ci poczytać, ale ostatnio pod postem na grupie FB Fani Portal Games o kampanii Robinsona Crusoe i cenach za księgę scenariuszy padały hasła typu "jak chcesz być ruchany w d..ę to kupuj". Wątek został usunięty. Szkoda bo być mógł mieć jako przykład poziomu wypowiedzi graczy (nomen omen należących do grupy FANI Portal Games).
Nie wiem co chcesz pokazać przykładem anegdotycznym. Jeżeli Ci na tym zależy, to mogę przyznać, że jesteśmy w stanie znaleźć wypowiedzi graczy o poziomie dużo niższym, niż Twój wpis. Wolałbym jednak równać poziomem w górę, a nie w dół. Chyba nie chcesz na bazie takiej randomowej wypowiedzi mówić o poziomie kultury polskich graczy, co nie? ;)
longmen76 pisze: 04 kwie 2021, 23:09 To, że projektuję i produkuję inserty do gier nie chciałbym być pozbawiony prawa oceny zachowania się graczy i ich wypowiedzi. Ale może faktycznie powinienem zamilknąć i robić swoje, a ludzie niech sobie wypisują co chcą. Wszak mamy wolność słowa i można napisać wszystko o każdym...
Byle z głową. Prowadzenie biznesu wymaga ostrożnego wypowiadania się w mediach społecznościowych. W Twoim przypadku to pewnie bez znaczenia, ale im większy biznes i rozpoznawalność, tym większa waga słów. Żeby wrócić wątek na właściwe tory, to mogę jako przykład podrzucić Ignacego, który te zależności doskonale rozumie, ale nie zawsze bierze je pod uwagę wygłaszając swoje teorie. ;)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Bart Henry pisze: 04 kwie 2021, 23:54 Widzę tu pewien problem poznawczy. Mam alergię na generalizację (...) Z moich obserwacji wynika, że...
(tu następuje opis 'przeciętnego polskiego klienta')

Mogę powtórzyć, że Twój wpis jest moim zdaniem poniżej poziomu z racji wyciągania wniosków o grupie liczącej przynajmniej 50 tysięcy osób na bazie rzekomych setek wypowiedzi. Wypowiedzi, czyli nawet nie setek osób.
Czekaj czekaj, a na podstawie jak licznej bazy osób powstał Twój obraz 'polskiego klienta'? Czym się różni jedna obserwacja od drugiej pod kątem spełnienia kryteriów 'poziomu' o którym piszesz?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

pcyzm pisze: 05 kwie 2021, 01:14
Bart Henry pisze: 04 kwie 2021, 23:54 Widzę tu pewien problem poznawczy. Mam alergię na generalizację (...) Z moich obserwacji wynika, że...
(tu następuje opis 'przeciętnego polskiego klienta')

Mogę powtórzyć, że Twój wpis jest moim zdaniem poniżej poziomu z racji wyciągania wniosków o grupie liczącej przynajmniej 50 tysięcy osób na bazie rzekomych setek wypowiedzi. Wypowiedzi, czyli nawet nie setek osób.
Czekaj czekaj, a na podstawie jak licznej bazy osób powstał Twój obraz 'polskiego klienta'? Czym się różni jedna obserwacja od drugiej pod kątem spełnienia kryteriów 'poziomu' o którym piszesz?
Brakuje w tym fragmencie mojej wypowiedzi emfazy negatywnej oceny polskiego klienta (czyli dziesiątek tysięcy osób) na bazie setek wypowiedzi. Odnoszę się do tego we fragmencie, który wyciąłeś, ale mogłem jaśniej to zaznaczyć, mea culpa. Jeżeli chcesz wiedzieć jaka jest podstawa mojej definicji, to są to, jak wspomniałem w cytowanym przez Ciebie fragmencie, moje obserwacje, podane jako kontrocena dla pokazania innego punktu widzenia. Nie obrażam polskiego klienta tylko dlatego, że widziałem setki niefajnych wypowiedzi. Po każdej grupie można jechać przypisując jej cechy wybranego promila jej reprezentantów.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

Nasz ulubiony lektor powraca!

https://youtu.be/7e9SmiLnW90?t=2900

Tym razem urocza reklama Smarphone INC :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: garg »

VivoBrezo pisze: 08 kwie 2021, 14:27 Nasz ulubiony lektor powraca!

https://youtu.be/7e9SmiLnW90?t=2900

Tym razem urocza reklama Smarphone INC :D
Ja pierdziu! Tego się nie da odusłyszeć....
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

A o co chodzi z tym filmikiem? Jeśli dobrze kojarzę głos to lektorem jest Marek zajmujący się marketingiem w Portalu.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: detrytusek »

To chyba było żelazkiem nagrywane....
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

pcyzm pisze: 08 kwie 2021, 21:50 A o co chodzi z tym filmikiem? Jeśli dobrze kojarzę głos to lektorem jest Marek zajmujący się marketingiem w Portalu.
Tak, lektorem jest Marek. Tak samo jak w reklamie Mezo. Cóż, dużo mniejsze firmy robią bardziej profesjonalne reklamy swoich produktów, co może dziwić, ponieważ Portal zatrudnia profesjonalnych lektorów np. do podkładania głosu w aplikacjach. Jak widać tutaj nie zależy im na jakości ;)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Propi »

VivoBrezo pisze: 08 kwie 2021, 23:56 Tak, lektorem jest Marek. Tak samo jak w reklamie Mezo. Cóż, dużo mniejsze firmy robią bardziej profesjonalne reklamy swoich produktów, co może dziwić, ponieważ Portal zatrudnia profesjonalnych lektorów np. do podkładania głosu w aplikacjach. Jak widać tutaj nie zależy im na jakości ;)
To Portal niby we wszystko tak umi, a w profesjonalne video i dźwięk jednak niebardzo? Wydawać by się mogło, że tak bogata firma, z tak ogarniętym prezesem... no dołoży te 400zł :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kin@a »

Zamiast tracić pieniądze na "profesjonalne" reklamy lepiej zainwestować w lepszej jakości komponenty gry.
mormakil
Posty: 129
Rejestracja: 05 cze 2017, 20:28
Lokalizacja: tarnów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mormakil »

Prawda jest taka że Portal ma w pupie co tu piszemy, jedyna szansa na poprawę jak coś ostro spier... w najnowszej kampanii Robinsona i będzie dym.

Ja nie kupuje gier portalu i zżyje polecam wszystkim, którzy nie są zadowoleni jakości.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: doczek »

mormakil pisze: 09 kwie 2021, 03:44 Ja nie kupuje gier portalu i żyje
Bez gier Portalu. Ech co to za życie.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

mormakil pisze: 09 kwie 2021, 03:44 Prawda jest taka że Portal ma w pupie co tu piszemy, jedyna szansa na poprawę jak coś ostro spier... w najnowszej kampanii Robinsona i będzie dym.

Ja nie kupuje gier portalu i zżyje polecam wszystkim, którzy nie są zadowoleni jakości.
Ja gry Portalu kupuję, bo cholera potrafią wyszukać perełki i to często w niezłej cenie. Ot Bonfire, czy Barrage to moje ostatnie top, do którego inne, polskie wydawnictwa nawet nie doskoczyły. Prezes umie liczyć pieniądze, co mnie cieszy, bo lubię ludzi którzy znają wartość kasy i wiedzą, że na jego barkach spoczywa też to, żeby pracownicy Portalu i ich rodziny, mieli co do garnka włożyć.
Stąd mój dysonans poznawczy, bo z jednej strony rozumiem co Prezesa motywuje do takich działań (mimo wszystko jest to firma, która powstała od 0 i nie ma za swoimi plecami potężnego inwestora i kilka złych decyzji, a będziemy mieć drugie Games Factory), z drugiej jest to jedna z największych firm wydających gry planszowe w Polsce i trochę nie przystoi jej działać już w tak garażowy sposób :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

VivoBrezo pisze: 09 kwie 2021, 08:02 i trochę nie przystoi jej działać już w tak garażowy sposób :D
Ale wiecie, że to nie jest reklama robiona po TV i w ogóle masowe odsłony? ;) Bo jakość może nie jest ultra HD, nie ma znanego autora jako lektora i nie ma niesamowitych efektów specjalnych, ale... to jest materiał skrojony bodajże pod przerywnik w niszowym (jeśli patrzeć na całego YouTube) programie PlanszówkiTV. Portal jak chce to potrafi co pokazali na Portalconie, ale zasadniczo lepiej już jakby szlifowali gry niż sztukę produkcji wideo.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kisun »

Mój dysonans poznawczy rozpoczął się gdy jako "wolontarusz" Portalu, po godzinie czekania przed wejściem, sam musiałem kupić sobie bilet na ten dzień imprezy (nie było z nikim kontaktu, a osoba odpowiedzialna po prostu zapomniała o mnie), a po 6 godzinach ciągłego stania i gadania przy stoliku, okazało się, że mogę zrobić sobie krótką przerwę i coś zjeść (znaczy sobie kupić). Jednak było super i nie żałuję ani godziny mimo tych 14h wyjętych z życia czy reprymendy od samego IT, że tłumaczę grę jednej osobie (akurat tylko wtedy, jak przechodził nie było nikogo innego). Dysonans się utrwalił gdy niedługo później, chyba w ramach podziękowania, dostałem pocztą promki. Super, tylko że kupiłem takie same już wcześniej, u nich w sklepie, więc moja radość była niewymowna :) Oczywiście, obiecanego zwrotu za wejściówkę czy paliwo nie uzyskałem ale i nie upominałem się więc nie ma problemu.
Od tego czasu jednak inaczej patrzę już na pewne sprawy.
Ps. Zapomniałem, że mogłem sobie zachować czerwoną koszulkę z napisem na plecach, czyli można uznać że jesteśmy rozliczeni ;)
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: toblakai »

pcyzm pisze: 09 kwie 2021, 09:26
VivoBrezo pisze: 09 kwie 2021, 08:02 i trochę nie przystoi jej działać już w tak garażowy sposób :D
Ale wiecie, że to nie jest reklama robiona po TV i w ogóle masowe odsłony? ;) Bo jakość może nie jest ultra HD, nie ma znanego autora jako lektora i nie ma niesamowitych efektów specjalnych, ale... to jest materiał skrojony bodajże pod przerywnik w niszowym (jeśli patrzeć na całego YouTube) programie PlanszówkiTV. Portal jak chce to potrafi co pokazali na Portalconie, ale zasadniczo lepiej już jakby szlifowali gry niż sztukę produkcji wideo.
Filmik bez lektora byłby tańszy i lepszy jakościowo w odbiorze.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: gregoff »

Sam jestem wolontariuszem Portalu. Byłem zresztą na Pyrkonie i jestem zadowolony. Tłumaczyłem Decrypto bodajże 10 czy 8 godzin. Dostałem wejściówki za darmo na dwa dni plus możliwość kupna gier z ich sklepu minus to co zarobiłem jako wolontariusz. Przed Koronawirusem wspierałem też lokalne spotkania (biblioteczne oraz lokalnego sklepu z grami). Zawsze byłem uczciwie rozliczony z wszelkich benefitów wcześniej ustalonych.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Kisun pisze: 09 kwie 2021, 10:25 Mój dysonans poznawczy rozpoczął się gdy jako "wolontarusz" Portalu, po godzinie czekania przed wejściem, sam musiałem kupić sobie bilet na ten dzień imprezy (nie było z nikim kontaktu, a osoba odpowiedzialna po prostu zapomniała o mnie), a po 6 godzinach ciągłego stania i gadania przy stoliku, okazało się, że mogę zrobić sobie krótką przerwę i coś zjeść (znaczy sobie kupić). Jednak było super i nie żałuję ani godziny mimo tych 14h wyjętych z życia czy reprymendy od samego IT, że tłumaczę grę jednej osobie (akurat tylko wtedy, jak przechodził nie było nikogo innego). Dysonans się utrwalił gdy niedługo później, chyba w ramach podziękowania, dostałem pocztą promki. Super, tylko że kupiłem takie same już wcześniej, u nich w sklepie, więc moja radość była niewymowna :) Oczywiście, obiecanego zwrotu za wejściówkę czy paliwo nie uzyskałem ale i nie upominałem się więc nie ma problemu.
Od tego czasu jednak inaczej patrzę już na pewne sprawy.
Ps. Zapomniałem, że mogłem sobie zachować czerwoną koszulkę z napisem na plecach, czyli można uznać że jesteśmy rozliczeni ;)
Ale to jest chyba troszkę wykorzystywanie idei wolontariatu. Według mnie taka praca powinna być po prostu uwarunkowana jakąś umową, jasnymi warunkami współpracy i wiązać się z konkretną stawką.

Update: widzę, że Gregoff opisuje te zasady zgoła inaczej, może więc to kwestia dobrego dogadania się.
Zablokowany