Alhambra - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
jamps
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 19:00
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Alhambra - ile akcji w turze?

Post autor: jamps »

Gra stara jak świat, ale dopiero teraz po nią sięgnąłem i jednego nie rozumiem (mimo przeglądnięcia kilku yuotubowych tłumaczeń). Może ktoś pomoże?

1. Z drugiego zdania "Omówienia rozgrywki" w instrukcji wynika, że musimy wykonać 1 z trzech akcji.
2. Z dalszych zapisów instrukcji wynika jednak, że możemy (jeśli jesteśmy sprytni ;) ) wykonać jednak więcej akcji: "W czasie jednej tury można wykonać maksymalnie 5 akcji (czterokrotne dokonanie odliczonej płatności, a następnie dobranie kart pieniędzy albo przebudowanie Alhambry)".
3. Czyli, jak rozumiem, kupno budynków można łączyć z inną (jedną) akcją. Ale już pobrania pieniędzy nie mogę łączyć z przebudową? Mogę kupić budynek, dołożyć go do Alhambry i potem dobrać kasę? Ale odwrotnie nie?
4. I jeszcze się upewnię: jak kupuję i przepłacam, bo nie mam drobnych, to mogę ten budynek dołożyć albo do Alhambry, albo do rezerwy?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Alhambra - ile akcji w turze?

Post autor: KonradT »

3 Dobrze rozumiesz
4 tak
assicka
Posty: 12
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:28
Has thanked: 4 times

Re: Alhambra - pytania i wątpliwości

Post autor: assicka »

Mam pytanie odnośnie końca gry. W instrukcji jest napisane, że "żetony pozostałe na giełdzie budynków należy rozdać graczom posiadającym najwięcej kart pieniędzy w danej walucie..." A ciut niżej w instrukcji: "w sytuacji gdy dwóch albo więcej graczy posiada tyle samo pieniędzy..."

Czy bierzemy pod uwagę ilość kart w danym kolorze, czy sumę wartości na tych kartach?
Przykład: Czy żeton zdobędzie osoba posiadająca 3 niebieskie karty o wartościach 1,2,4 czy osoba posiadająca 2 niebieskie karty o wartościach 6 i 7?
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Alhambra - pytania i wątpliwości

Post autor: helloween85 »

Bierzemy pod uwagę sumę wartości (w Twoim przykładzie kafelek dostanie osoba z kartami 6, 7).
Angielska instrukcja lepiej ma ten problem opisany😉
ODPOWIEDZ