Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Dziekuje, wiedzialem ze moge liczyc na wsparcie...

Ja teraz zamilkne i skupie sie na grupie 1 - poczytam recenzje, poogladam gameplaye i unboxingi. Dam znac co mi wyszlo.

grupa 2 / 3 raczej pozostaje bez zmian i chyba finalnie trafi do mnie ...kiedys.

Grupa 4 - przegladne po weekendzie.

Z tego co widze powoli tworzy sie wymog na grupe 5 -> Warhammer theme.
Tak naprawde szukam czegos to bedzie mialo namiastke Warhammera Fantasy czyli eRPGa spaczonego chaosem :). Cursed City ma plastic...ale wyglada slusznie :).... ale 600 zl mnie otrzezwilo....wiec pass :)
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Przegladnolem to wszystko..

Poogladalem materialy i to co mi wyszlo...zaznaczam ze jest to lista subiektywna a nie obiektywna. Jezeli odrzucilem jakas gre nie oznacza ze jest zla....poprostu nie pasuje mi do moich ram kolekcji

Zostawiam do dalszego zbadania:

Spire’s end - ciekawa grafika i klimat eRPGa, jest legenda, mozna sobie podrozowac i dokonywac wyborow

Pathfinder - karty plus kosci, fantasy, wyniki kosci mozna modyfikowac kartami

Dungeon Alliance - to chyba taki Mige Knight lite .... druzyna jest, lochy sa ...to sie sklada

Ruins Death Binder - dobre wykonanie, klimat lochow czy tez wedrowki po krypcie, potwory itd

LE Xfiles - dzieki za wskazanie specyfiki, nie przeszkadza mi to skanowanie kart

Warfighter - wojenniak

Urbanista - krotkie, szybkie

Terraformacja Marsa - ciekawe budowanie zycia na Marsie

Warhammer Quest Black Fortress...niestety drogie ale to Warhammer

Odrzucam:
Aeons End - karcianka ale tylko mamy magow ktorzy walcza przeciwko zagrozeniom, brak reszty oldskulowej druzyny moze mnie znudzic
Spirit Island - theme o duchach jakos mnie nie jara
Paladyni - kurde to wyglada jak mikroprocesor na stole...:)..ale to nie to jednak
Karciane podziemia.... za duzo kosci...
Too many bones - kosci i zetony pokerowe mi tak jakos nie pasuja
Under Falling skies - reinkarnacja gry z oldskullowego flipera :)
Bonfire - nie,bo nie :)
Zaginiona wyspa Arnak - nie,bo nie :)
Jagged Alliance - theme z gry video, ale chyba mnie to nie chwyta
SoloPlayer
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: trance-atlantic »

Terraformacja akurat do rozgrywek solo jest najsłabsza, tzn. lepiej chodzi na więcej osób, ale to wciąż zacna gra i bezwzględnie warto ją mieć. :)

Ogólnie odrzuciłeś sporo gier euro i w sumie mnie to nie dziwi, bo one z założenia tworzone są na większą liczbę osób (2 minimum) a ich warianty solo mają dwie "wady":
- albo wymagają żmudnej obsługi automy, co mnie automatycznie wytrąca z równowagi, zwłaszcza że nierzadko nasz wirtualny przeciwnik zbiera punkty "ot tak",
- albo z kolei są tak konstruowane, że grasz w nie tak samo, jak w większym gronie, z tym że wtedy mówi się o wieloosobowym pasjansie
tak źle i tak niedobrze :)

Ja się ostatecznie przekonałem do Aeon's End, ale gram w nią na zasadzie - losuję przeciwnika, losuję bohatera, losuję dostępne karty i heja. Co ugram to moje. Klimatu nie szukam, ma być łamigłówka i szczypta emocji - no i to właśnie w niej dostaję. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: MsbS »

Jeszcze parę kosmicznych opcji:

- Deep Space D6 - turlanka, gdzie rzucasz kośćmi, przypisujesz je do stanowisk na Twoim statku kosmicznym (jednym z czterech), w ten sposób pokonując atakujących Cię przeciwników. Nie wiem, jak z jej dostępnością, ale kontynuacja (D6 Armada) jest na finiszu Kickstartera (tzn autor powinien rozsyłać egzemplarze wkrótce).
- Warp's Edge - tym razem 'bag builder', koncept nieco podobny. Pilotujesz statek i pokonujesz kolejne fale przeciwników (tym razem kupując żetony i ciągnąc je z wora). To też gra z KS, Planszomania dostała dostawę parę dni temu (realizują mój preorder, stąd wiem :) ).

No i możesz rozważyć dwa bliźniacze tytuły:
- Warhammer Quest: Adventure Card Game (tytuł martwy, w pudełku niewiele przygód, ale były fanowskie)
- Heroes of Terrinoth - usprawniona mechanicznie, przeniesiona do świata gdzie FFG miało licencję, i chyba też uśmiercona. Scenariuszy w pudle więcej, ale nie wiem, czy fani stworzyli wiele.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

trance-atlantic pisze: 12 kwie 2021, 08:10 Terraformacja akurat do rozgrywek solo jest najsłabsza, tzn. lepiej chodzi na więcej osób, ale to wciąż zacna gra i bezwzględnie warto ją mieć. :)
Wlasnie tego sie obawiam, poczytam jeszcze i poogladam. Nie chce wszystkich gier z listy...pewnie 70% odpadnie...mam ograniczona przestrzen „magazynowa”.
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

MsbS pisze: 12 kwie 2021, 12:14 Jeszcze parę kosmicznych opcji:

- Deep Space D6 - turlanka, gdzie rzucasz kośćmi, przypisujesz je do stanowisk na Twoim statku kosmicznym (jednym z czterech), w ten sposób pokonując atakujących Cię przeciwników. Nie wiem, jak z jej dostępnością, ale kontynuacja (D6 Armada) jest na finiszu Kickstartera (tzn autor powinien rozsyłać egzemplarze wkrótce).
- Warp's Edge - tym razem 'bag builder', koncept nieco podobny. Pilotujesz statek i pokonujesz kolejne fale przeciwników (tym razem kupując żetony i ciągnąc je z wora). To też gra z KS, Planszomania dostała dostawę parę dni temu (realizują mój preorder, stąd wiem :) ).

No i możesz rozważyć dwa bliźniacze tytuły:
- Warhammer Quest: Adventure Card Game (tytuł martwy, w pudełku niewiele przygód, ale były fanowskie)
- Heroes of Terrinoth - usprawniona mechanicznie, przeniesiona do świata gdzie FFG miało licencję, i chyba też uśmiercona. Scenariuszy w pudle więcej, ale nie wiem, czy fani stworzyli wiele.
Deep Space D6....żałuje że nie „backnołem”, poczekam moze bedzie znowu.
Warp’s Edge...troche sceptycznie podchodze do workow :) wole karty
Warhammer QACG mam w kolekcji, nawet z dodatkowymi postaciami, zbieram sie do wydruku na domowej drukarce fanowski scenariuszy.
HoT..no wlasnie sledzilem to...mialem nadzieje na dodatki ....zostalem przy WQACG
SoloPlayer
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: c08mk »

trance-atlantic pisze: 12 kwie 2021, 08:10 Terraformacja akurat do rozgrywek solo jest najsłabsza, tzn. lepiej chodzi na więcej osób...
Tu się zgadzam. W Terraformacji gra się na punkty i do momentu sterraformowania Marsa. Solo czas jest ograniczony i nie można sobie pozwolić na żadne "ekscentryczne" ruchy. Także pomimo tego, że gra ma multum możliwości, mnóstwo kart z różnymi efektami, to solo gra się ogranicza do optymalnych ruchów w kierunku zwycięstwa. Chcesz miasto? Trochę więcej zieleni? Nie ma co na to liczyć bo nie starczy czasu na wygranie gry. Świetna gra ale do multi. Solo to raczej tryb dodatkowy.
Osobiście miałem już w solo kolekcji trochę euro i wszystko w dłużej perspektywie odpadło z wyjątkiem Suburbia. Podoba mi się temat, kafelki i mechanika jest gry prosta. Gram w trybie "na punkty" ale głównie dla przyjemności rozbudowy miasta niż dla podbijania wyniku.

W sumie z karcianek mogę jeszcze polecić Onirim. Mała gierka a cieszy. Na początku nie mogłem się przekonać do grafik ale ostatecznie pasują one doskonale do świata snów. Z serii oniverse jest jeszcze więcej gier ale Onirim jest zdecydowanie najlepszą.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Przekonaliscie mnie, TM spada z listy, Onirim ogralem na telefonie :).
SoloPlayer
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: Phate »

Jakieś nowości w temacie ? Co wybrałeś / kupiłeś i jak wrażenia ?
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Status stabilny bez przelomow.

Chce zamowic Spires End ale na stronie jest info o dodruku na maj 2021, plus wysylaja tylko do okreslonej listy krajow. Czekam na odpowiedz czy aby moga wyslac do Polski.

Szukam Pathfindera z drugiej reki. Bylo pare ofert na forum i olx ale juz sa nieaktualne. Jak nie znajde nic do konca kwietnia to wejde w nówke.

Ruins Death Binder nie ma na razie opcji zakupu na gamefound dla EU wiec musze poczekac...wyslalem maila. Tworca jest z Krakowa ...moze cos zalatwie :)

Na razie tyle...

Ogrywam Gloom of Kilforth....ale to dobre :)
SoloPlayer
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: foxikos »

Spoiler:
Dostałeś jakieś info odnośnie Spires End?
Jestem zainteresowany tą karcianka.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Moje pytanie zostalo zignorowane i nikt nie odpowiedzial.
Jest mozliwosc zamowienia przez strone ale nie ma opcji wysylki do PL.
Pare tygodni temu wisiala na ich stronie informacja ze bedzie Kick z nowa gra w 2021 ale nie moge tego znalezc.... moze wtedy bedzie mozliwosc dokupienia ale tego tez na 100 procent nie wiem.

Info poboczne: jezeli ktos szuka Ruins Death Binder to mozna probowac kontaktu przez strone, maja jedna kopie lekko uszkodzona, ja akurat dorwalem cos z olx i zrezygnowalem z tej opcji. Oni tez cos beda emitowac na Kicku w 2021.
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Wrzucilem pytanie o dostawy do PL na bgg, wyglada na to ze tworca sie tam bardzo idziela i odpowiada na pytania. Dam znac.
SoloPlayer
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: foxikos »

maqzaq pisze: 21 maja 2021, 07:58 Info poboczne: jezeli ktos szuka Ruins Death Binder to mozna probowac kontaktu przez strone, maja jedna kopie lekko uszkodzona, ja akurat dorwalem cos z olx i zrezygnowalem z tej opcji. Oni tez cos beda emitowac na Kicku w 2021.
I tutaj mnie zaintrygowałeś :evil:
Patrze na gre, skontaktuje się z Heavy Punch Games.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: Peter1975 »

maqzaq pisze: 11 kwie 2021, 14:45 Odrzucam:
Aeons End - karcianka ale tylko mamy magow ktorzy walcza przeciwko zagrozeniom, brak reszty oldskulowej druzyny moze mnie znudzic
ogromny błąd :) Dzięki modyfikowalnemu rynkowi jest tona możliwości, bywa że gram w Aeon's codziennie. Szybko się rozkłada, świetny deckbuilding - nie tasujesz kart także trzeba dobrze rozkminić jak odkładasz, przeciwnicy są wymagający. Wypożycz, telefon do przyjaciela, idź do kawiarenki z grami itp. ale spróbuj chociaż raz zanim ostatecznie wyrzucisz z listy.

głównie gram solo ponieważ rodzina nie podziela aż tak mojej pasji. Na moim radarze, może i Ciebie coś zainteresuje:
1. Machina Arcana - klimacik!
2. Sleeping Gods - karty są, przygoda i eksploracja.
3. ISS Vanguard - cytując klasyka człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać, pasuje mi poniewierka w kosmosie, pamiętam takie tytuły jak Odkrywcy Nowych Światów wydane przez Encore będzie już ze 100 lat temu.

Nie kupuję dużo, ogrywanie do bólu jest tym co lubią tygrysy. Patrzę jeszcze w kierunku Hexploreit, jednak boje się trochę zbyt dużej losowości. Cenię wysoko TWoM i tam również bardzo losowo tyle że emocje i opowiadana historia rekompensują porażkę. Nie widzę na razie podobnej rekompensaty w Hexplore ale nie skreślam definitywnie póki co.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2021, 11:19 przez Peter1975, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: kci83 »

Ile osób, tyle opinii.
TM to jedna z moich ulubionych gier solo i nawet przy mankamentach o których inni wspominali nadal gra mi się bardzo przyjemnie.

Aeons End jest świetny ale po przejściu wszystkimi postaciami wszystkich bossów z podstawki gra po prostu leż i kurzy się na półce... oczywiście wrócę do niej jak w końcu kupie dodatki ;).

Również czekam na Sleeping Goods, a ISS Vanguard zamówione, podobnie jak Gloomhaven: Szczęki Lwa i Diuna: Imperium.

Niedawno przyszła z KS Ausonia - bardzo fajny deckbuilder z kilkoma ciekawymi mechanikami i z możliwością tworzenia niezłych kombosów.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Napisz mi na priv maila to wciagne cie do konwersacji z nimi. Maja spozniony troche czas odpowiedzi 😀
foxikos pisze: 21 maja 2021, 08:34
maqzaq pisze: 21 maja 2021, 07:58 Info poboczne: jezeli ktos szuka Ruins Death Binder to mozna probowac kontaktu przez strone, maja jedna kopie lekko uszkodzona, ja akurat dorwalem cos z olx i zrezygnowalem z tej opcji. Oni tez cos beda emitowac na Kicku w 2021.
I tutaj mnie zaintrygowałeś :evil:
Patrze na gre, skontaktuje się z Heavy Punch Games.
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: maqzaq »

Machina Arcana zamowiona, Sleeping Gods odpuscilem. Chyba zamowie tego ISS, jest opcja na gamefound.
SoloPlayer
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: foxikos »

Spoiler:
Już zalatwilem z nimi temat. Gra przyjdzie w następnym tygodniu
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: waskopiotr88 »

ja gram dużo solo w marvel united i się dobrze bawię :)
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: Alextasha »

Moja kolekcja solo opiera się w większości na kościach, także trudno było mi znaleźć coś z przewagą kart :D Docelowo część gier nie ma na pudełku "tryb solo" ale były one np. później dorobione przez autorów i wrzucone na BGG
- 7 cudów świata pojedynek - jeśli masz ochotę na krótką rozgrzewkę przed czymś solidniejszym
- Lockup - świetnie śmiga na solo (i jest fantasy)
- Roll Player - kostki I KARTY (chociaż kostki odgrywają największą rolę)
- Legacy of Dragonholt - paragrafówka
- Karczma pod Pękatym Kuflem - deck building i kostki :D solo na zasadzie pobij swój rekord, na BGG ktoś tworzy obecnie solo kampanię do tego i zbiera pozytywne oceny
SPRZEDAM >> *click*
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 213 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: Darkstorm »

Ogólnie nie lubię solo, ale miałem okazję rozłożyć sobie ostatnio Dark Souls Gra Karciana i bawiłem się przednio. Aczkolwiek deck building jest w tej grze mocno losowy i to co zdobywamy może się w ogóle nie przydać. Ale uwielbiany przeze mnie klimat dark fantasy jest świetny :wink:
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: KOSHI »

Patrząc z perspektywy kilku lat stwierdzam, że interesują mnie gry kościane, deck buildery, tower defence czy jakieś proste turlanki. Jedynym wyjątkiem jest Nemesis / Lockdown i Machina Arcana, której nie spróbowałem jeszcze.

Obecnie mam:
Spoiler:
Czekam na:
Spoiler:
Wsparłem: The Dark Quarter jako alternatywę dla Machina Arcana w przypadku, gdyby była za ciężka

Wyleciały z kolekcji:
Spoiler:
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: Dazir »

Ja również od długiego czasu 100% solo. U mnie na stole goszczą zdecydowanie dungeon crawlery fantasy
( z małym wyjątkiem).
Polecam:

Warhammer quest acg - chyba pisałeś ze masz. Koniecznie pierdyliard fanowskiego contentu na bgg.
Warhammer quest cursed city / blackstone - świetne, szybkie i wciągające po uszy.

Dnd board games - wszystkie, znowu prosta mechanika, świetna zabawa, ale z plastikiem.

Pathfinder acg- obie edcycje. Z pierwszej polecam mummy’s mask, do której można dokupić 20+ hero packowi scenariuszy z paizo. Do drugiej edycji na bgg są konwersje wszystkich bohaterów z jedynki. Na stronie masa scenariuszy. Sama gra jest świetna, karty i kości masa kombinacje, eksploracji. Po prostu genialna gra. Mechanika może być nieco nużąca jak przygniesz z czasem gry. Uwielbiam.

Folklore the affliction - moje objawienie zeszłego roku. Baldurs gate na stole. Miód malina.

Dragonfire - mozgozerna i niemiłosiernie frustrująca gra. Przy tym absolutnie wciągająca i sprawiająca ze nie da rady jej odłożyć. Świetna mechanika główkowania. Polecam.

Runebound 3ed - świetna przygoda na stole w świecie terrinoth. Wiem pisałeś, ze nie chcesz descenta.

D100 Dungeon świetny sandbox, narysuj swój własny loch. Genialna zabawa.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Kierunek rozwoju kolekcji solo...

Post autor: Beskid »

Aż dziw, że w tym wątku nie pojawiły się takie pewniaki solo jak Newton czy Praga
ODPOWIEDZ