Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Bary pisze: 22 mar 2021, 08:35 Powroty do tej gry są świetne! :D
Nomba! Też ciągle powracam, bo to karciany król solówek. Miałem teraz romans z HwA LCG, ale to już definitywnie zakończone :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Bary pisze: 22 mar 2021, 08:35 Ja także zaliczyłem roczną przerwę, ale od 3 tygodni znowu ostro cisnę w WP. Powroty do tej gry są świetne! :D Jednakże w związku z faktem, że przestałem śledzić newsy prosiłbym, aby jakaś dobra duszyczka zaktualizowała moją wiedzę.
1. Czy FFG zamknął już oficjalnie WP?
2. Jeśli nie to czy planowane są jakieś dodruki (w liście na stronie nic nie znalazłem, ale może o tym gadali w jakimś wywiadzie itp.)?
3. Czy są jakieś świeże newsy odnośnie DNŻ do cyklu zapoczątkowanego przez Dzicz Rhovanionu (wiem, że coś tam mieli się namyślać, zgrywać z FFG, ale czy są jakieś konkrety)?
1. Nie zamknął, ale zrobił przerwę w cyklu wydawniczym. Mówili o roku przerwy i powrocie w nowej formie. Pozwolę sobie przekleić komentarz pewnego gracza z grupy na fb, który wyłapał pare rzeczy z wywiadu francuskiego Asmodee:
Spoiler:
2. Galakta mówiła, że dodruków PL nie będzie. Angielskie kopie co jakiś czas się pojawiaja w sklepach zagranicznych.
3. A tego nie wiem, ale zakładam, że skoro Galakta nie planuje dodruków innych cykli to i nie bedzie robić tłumaczenia i druku cyklu z dziczy.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mnw »

Szewa pisze: 22 mar 2021, 09:29
2. Galakta mówiła, że dodruków PL nie będzie. Angielskie kopie co jakiś czas się pojawiaja w sklepach zagranicznych.
3. A tego nie wiem, ale zakładam, że skoro Galakta nie planuje dodruków innych cykli to i nie bedzie robić tłumaczenia i druku cyklu z dziczy.
Z drugiej strony w tym samym wątku na fb:
przy okazji tlumaczyli sie troche z kwestiami zwiazanymi z dodrukami. Chodzi oczywiscie o kwestie finansowe i mona by powiedziec polityczne. Drukarnie sa zlokaliowane w Chinach i w zwiazku bylym jasnie panujacym Prezydentem USA i jego wojną handlowa z Chinami odbilo sie to na kosztach druku (dodatkowe podatki narzucone przez USA) w zwiazku z tym tych dodrukow bylo malo (albo wcale). Sytuacja sie teraz zmienia wiec maja szczera nadzieje ze uda sie ten problem rozwiazac i dodruki stana sie bardziej dostepne.
Kto wie może, może po stronie Galakty też coś się ruszy? W końcu zawsze wiele zależało od FFG
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Galakta wyraźnie powiedziała, że:

1. Dodruków (np. pudełkowych deluxe) definitywnie nie będzie.
2. W kwestii DnŻ Galakta cały czas odpowiadała, że wszystko zależy of FFG - czy to oznacza, że jak FFG uruchomi ponownie DnŻ (np. Nightmare) po swojej stronie, to Galakta będzie miała szansę:

2.a. Ponownie wydrukować dodatki, które do tej pory ukazały się w trybie DnŻ
2.b. Wydrukować nowe dodatki (np. cykl Rhovanionu lub cykl Vengeance of Mordor)

to tego nie wiemy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Myślę że na DNŻ zawsze można mieć nadzieję.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

RUNner pisze: 22 mar 2021, 12:18 Myślę że na DNŻ zawsze można mieć nadzieję.
Pamiętam, że swojego czasu wspominali, że może nawet deluxe w tej formie się uda.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Kiedy wspominali o "Deluxe" w formie DnŻ?
Z tego co ja kojarzę, to przekaz był raczej taki, że "Deluxe" nigdy nie ma szans na taki format druku.

Właściwie to został tylko 1 dodatek "Deluxe", więc wg mnie mógłby być nawet i w formie DnŻ.
Instrukcję z opisami fabularnymi najwyżej by się miało w formie PDF... trudno :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Dostałem dzisiaj info od Galakty, że nic nowego w temacie DNŻ nie mają. Pozostaje czekać.
alpha pisze: 22 mar 2021, 13:27 Kiedy wspominali o "Deluxe" w formie DnŻ?
Oj nie pamiętam już przy jakiej okazji o tym czytałem. Utkwiło mi tylko w głowie zdziwienie, że deluxe da radę pchnąć tym trybem. Ale może nic z tego nie wyjdzie- czas pokaże.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Z ciekawości wziąłem swoją talię z Piasków Haradu i wykonałem totalny powrót do przeszłości.
1. Podróż w Dół Anduiny. Bilans 1-1. Co tu dużo pisać o przygodzie, która jest w moim Top 5? W trybie solo ciągle posiada pazura. Etap 2B jest po prostu niesamowity i łatwo w nim utknąć na amen.
2. Ucieczka z Dol Guldur. Bilans 0-3. Ta talia jest kompletnie nie spasowana do tego scenariusza co potwierdziły wszystkie trzy partie. Ani na moment zwycięstwo systemu nie było zagrożone.
3. Starcie u Stóp Samotnej Skały. Talia świetnie tutaj zagrała, a mi się udało wyczuć idealny moment przejścia do decydującego etapu, po drodze kładąc jeszcze Górskiego Trolla. Później w każdej rundzie padał jeden z Trolli. W terminologii Mortal Kombat było to flawless victory ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

FFG w sprawie LotRa nabrało wody w usta, ale gracze nie próżnują:

https://www.alongextendedparty.com/2021 ... lable.html

Ktoś chętny na wspólne zakupy? :)
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mnw »

LordMongo pisze: 25 mar 2021, 14:26 FFG w sprawie LotRa nabrało wody w usta, ale gracze nie próżnują:

https://www.alongextendedparty.com/2021 ... lable.html

Ktoś chętny na wspólne zakupy? :)
Polecam zajrzeć tutaj: https://www.facebook.com/groups/261163412251024 będzie również polska wersja i możliwość druku obu jeśli się nie mylę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

W weekend ograłem sobie Zapomniane Królestwo. Przygody tutaj zawarte nie sprawiły mi większych problemów, choć w ostatniej z nich miałem trochę trudności. Szaniec Umarłych to scenariusz, który potrafi zasypać gracza wrogami, a dodatkowo wyrzuca karty z talii. Przechodząc z etapu 1 do 2 należy odkryć 1 kartę z talii spotkań i aż trzykrotnie trafiał mi się wróg (nie pamiętam nazwy), którego efekt odkrycia przenosił wszystkie jego kopie z discardu do strefy przeciwności. Świetny twist, który dwukrotnie zakończył się u mnie przegraną. Dlatego trzeba mieć w tym momencie odpowiednią liczbę sprzymierzeńców na stole, żeby było kim walczyć.
W tym rozszerzeniu jest sporo wypraw pobocznych, które potrafią mocno namieszać. Podoba mi się to rozwiązanie, bo powoduje, że rozgrywka nie jest liniowa i trzeba podejmować często ryzykowne decyzje. No i Aragorn dla Taktyki jest bardzo fajnym bohaterem!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

My ten scenariusz graliśmy w oparciu o pułapki i większość tych przeciwników wpadała w "Pułapkę strażników" dzięki czemu nie dorzucali zagrożenia, ani też nie robiło się z nimi testów zwarcia :)
Uważam, że scenariusze z tego deluxe są świetne, bardzo klimatyczne.

A czerwony Aragorn zajmuje u mnie 3 miejsce w top 5 ulubionych bohaterów ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

RUNner pisze: 30 mar 2021, 10:17 W weekend ograłem sobie Zapomniane Królestwo.
"Zaginione Królestwo" :)
RUNner pisze: 30 mar 2021, 10:17 Przygody tutaj zawarte nie sprawiły mi większych problemów, choć w ostatniej z nich miałem trochę trudności.
My gramy w 3 osoby, więc w takim układzie jest to momentami nie do przejścia.
Wydaje mi się, że niektórych scenariuszy nie testowano na większą ilość osób.
Początek gry, który nakazuje umieścić karty każdemu graczowi we własnej strefie zagrożenia, potem kilka kart od razu wyłożyć do stery przeciwności, a potem jeszcze podczas wyprawy odkrywa się kolejne karty, to juz lekkie przegięcie jest.

Mam wrażenie, że jeszcze przy 2 osobach dałoby się to ogarnąć, ale 3 osoby to coraz częściej odpadamy jeszcze przy scenariuszach 1B.
Czuję, że skończy się to tym, że przy takiej grupie (3 osoby) ta gra nam odpadnie, i pozostanie mi grać samemu, albo we 2 osoby.

Za to mi również podobają się rozwidlenia w wyprawach. Jest to bardzo klimatyczne.
Ogólnie ten dodatek jest baaardzo klimatyczny, ale stopień trudności to jakieś nieporozumienie.
A już cyfrowe oznaczenia stopnia trudności niektórych scenariuszy to ja nie wiem skąd biorą.
Czasami kolejny scenariusz, który ma być niby łatwiejszy, a często okazuje się trudniejszy i to dość mocno.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Szewa pisze: 30 mar 2021, 10:46 Uważam, że scenariusze z tego deluxe są świetne, bardzo klimatyczne.
Zapewne cały cykl też jest fajny, ale niestety kiedyś go sprzedałem, a teraz bym pograł :) Gdyby gdzieś w necie były skany polskich kart spotkań to bym sobie nawet druknął i grał na proxach ;]
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

RUNner pisze: 31 mar 2021, 14:39
Szewa pisze: 30 mar 2021, 10:46 Uważam, że scenariusze z tego deluxe są świetne, bardzo klimatyczne.
Zapewne cały cykl też jest fajny, ale niestety kiedyś go sprzedałem, a teraz bym pograł :) Gdyby gdzieś w necie były skany polskich kart spotkań to bym sobie nawet druknął i grał na proxach ;]
U Ciebie pamiętam, że cykl sprzedaży i ponownego zakupu WP LCG generalnie był bardzo burzliwy... :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Bary pisze: 31 mar 2021, 14:54
RUNner pisze: 31 mar 2021, 14:39
Szewa pisze: 30 mar 2021, 10:46 Uważam, że scenariusze z tego deluxe są świetne, bardzo klimatyczne.
Zapewne cały cykl też jest fajny, ale niestety kiedyś go sprzedałem, a teraz bym pograł :) Gdyby gdzieś w necie były skany polskich kart spotkań to bym sobie nawet druknął i grał na proxach ;]
U Ciebie pamiętam, że cykl sprzedaży i ponownego zakupu WP LCG generalnie był bardzo burzliwy... :D
Nawet mi nie przypominaj :) Te kombinacje z wersjami językowymi do dziś mi się śnią po nocach, a żona niejednokrotnie mi to w żartach wypomina :)

Tymczasem nabyłem Pustkowia Eriadoru ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ghostartur »

Jako, że od dłuższego czasu chodziło za mną wejście w jakieś LCG, w końcu po przejrzeniu wielu stron recenzji/wrażeń/opisów poszczególnych systemów wybór padł na Władcę. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi napisać z krótkim uzasadnieniem które dodatki to must have do core setu pl? W jakiej kolejności ich szukać biorąc pod uwagę cenę/dostępność?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

ghostartur pisze: 31 mar 2021, 16:46 Jako, że od dłuższego czasu chodziło za mną wejście w jakieś LCG, w końcu po przejrzeniu wielu stron recenzji/wrażeń/opisów poszczególnych systemów wybór padł na Władcę. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi napisać z krótkim uzasadnieniem które dodatki to must have do core setu pl? W jakiej kolejności ich szukać biorąc pod uwagę cenę/dostępność?
Zawsze i wszędzie polecę złapać Khazad-Dum + cykl Dwarrowdelf. Bardzo klimatyczne scenariusze, poziom trudności odpowiedni (nie za łatwy, więc czasem narobi problemów, ale też nie za trudny, więc nie będziesz wyrywał sobie włosów z głowy ;) ). Do tego karty graczy są naprawdę świetne (Światło Valinoru, Aragorn ze sfery wiedzy, Miecz co został złamany).
Warto złapać Dzicz Rhovanionu, bo daje mocnych bohaterów i sojuszników. O misjach się nie wypowiem, bo ich nie grałem jeszcze.
Następnie Spadkobierców Numenoru - scenariusze są trochę cięższe, ale do przejścia. Jednak będzie już trzeba ścinać talię wprost pod daną misję. Bohater Beregond jest jednym z najlepszych obrońców w grze oraz dostaje dużo dodatków, karty graczy mocno wzmacniają jedno-sferowe talie.
Głos Isengardu i Cykl Twórców Pierścienia można odłożyć gdzieś tam na kiedyś, scenariusze z dużego boxa są nudne, jedynie co jest fajne to karty graczy.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

ghostartur pisze: 31 mar 2021, 16:46 Jako, że od dłuższego czasu chodziło za mną wejście w jakieś LCG, w końcu po przejrzeniu wielu stron recenzji/wrażeń/opisów poszczególnych systemów wybór padł na Władcę. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi napisać z krótkim uzasadnieniem które dodatki to must have do core setu pl? W jakiej kolejności ich szukać biorąc pod uwagę cenę/dostępność?
Ciężko wejść w tym momencie, gdy w sklepach nie ma już zbyt wiele, ale na początek wystarczą 1-2 podstawki plus cokolwiek. Warto wziąć deluxy póki są i polować na cykle z drugiej ręki, a nawet pojedyncze przygody. Są jeszcze talie koszmarne, ale to wg mnie ostatni wybór, zwłaszcza, że bez pierwotnych talii są bezużyteczne. Zresztą, warto poczekać na wyprzedaże, bo coś czuję, że w końcu na nie trafią. Reasumując, trzeba brać co się uda kupić w rozsądnej cenie, chyba że jesteś w stanie przepłacać. Cykl Cienie Mrocznej Puszczy jest średni, natomiast Dwarrowdelf to must have. Saga WP jest super, ale praktycznie nie do skompletowania. Choć i tak bym kupił w częściach :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mnw »

ghostartur pisze: 31 mar 2021, 16:46 Jako, że od dłuższego czasu chodziło za mną wejście w jakieś LCG, w końcu po przejrzeniu wielu stron recenzji/wrażeń/opisów poszczególnych systemów wybór padł na Władcę. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi napisać z krótkim uzasadnieniem które dodatki to must have do core setu pl? W jakiej kolejności ich szukać biorąc pod uwagę cenę/dostępność?
Polecam z własnego doświadczenia, żebyś sobie wydrukował fanowskie scenariusze ninjadorga. Akurat na dniach ruszy zbiórka na grupie fb, więc będzie można to dostać w profesjonalnym druku (również wersja polska). Jest ich 6 i świetnie urozmaicają podstawkę. https://www.facebook.com/groups/2611634 ... 5/?app=fbl
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: jacus666 »

Ja ostatnio mam w głowie dużo głupich pomysłów i jednym z nich jest wejście w LoTR LCG. I tutaj pytanie, czy dodatki deluxe są połączone z mniejszymi cyklami, jak ma to miejsce w Arkham LCG (lub same małe są połączone między sobą)? Czy też mogę kupić pojedynczo wszystko, co jest dostępne, i za dużo nie stracę?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 17:43 przez jacus666, łącznie zmieniany 1 raz.
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

jacus666 pisze: 12 kwie 2021, 17:40 Ja ostatnio mam w głowie dużo głupich pomysłów i jednym z nich jest wejście w LoTR LCG. I tutaj pytanie, czy dodatki deluxe są połączone z mniejszymi cyklami, jak ma to miejsce w Arham LCG (lub same małe są połączone między sobą)? Czy też mogę kupić pojedynczo wszystko, co jest dostępne, i za dużo nie stracę?
Jest podobnie jak w AH LCH. Najpierw deluxe, później małe dodatki.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: donmakaron »

jacus666 pisze: 12 kwie 2021, 17:40 Ja ostatnio mam w głowie dużo głupich pomysłów i jednym z nich jest wejście w LoTR LCG. I tutaj pytanie, czy dodatki deluxe są połączone z mniejszymi cyklami, jak ma to miejsce w Arham LCG (lub same małe są połączone między sobą)? Czy też mogę kupić pojedynczo wszystko, co jest dostępne, i za dużo nie stracę?
Odpowiem jak rabin - dodatki deluxe są połączone z mniejszymi dodatkami, ale możesz też kupić pojedynczo wszystko co jest dostępne i dużo nie stracić.

W Lotr LCG poza Sagą fabuła łącząca dodatki jest raczej pretekstowa i nie niesie przesadnie wiele wartości. Wszystko ma logiczny sens, ale odpuszczając dodatek albo pięć nie tracisz nie wiadomo jak dużo.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sqb1978 »

Hej, widzę, że gra żyje co bardzo cieszy :) Sam wróciłem parę dni temu i zabrałem się za poważne ogrywanie swojej kolekcji.

A ponieważ nigdy nie dotarłem dalej niż pierwszy cykl pomyślałem, że stworzę taki swoisty dziennik przygód początkującego. Mam zamiar opisywać w nim scenariusze, karty i swoje podejście do danej przygody pod kątem budowy talii oraz taktyki. Można powiedzieć, że będzie to takie podsumowanie każdej przygody, głównych zagrożeń jakie w niej spotkamy oraz ogólnych porad jak sobie z tym radzić. W przypadku dodatków postaram się również opisać ciekawsze karty graczy. Będę to prowadzić w formie bloga. Nie wiem czy komuś to się przyda, zacząłem to robić pod siebie w excelu, żeby mieć jakieś wskazówki gdybym znowu miał dłuższą przerwę. Pomyślałem jednak, że może warto będzie się podzielić tymi rozkminami z początkującymi graczami.
Zdaję sobie sprawę, że jest to pewnie dobre kilka lat za późno, ale fajnie będzie zostawić taki hołd w internecie jednej z moich ulubionych gier karcianych.

Tutaj link do pierwszego wpisu: https://wplcg.blogspot.com/2021/04/prze ... szcze.html
Będę wdzięczny za opinie czy kontynuować ten temat i ewentualne uwagi. Skoro już się tym dzielę, to chętnie dostosuję się do potrzeb.
Gdyby z tego wyniknął jakiś większy poboczny wątek to poproszę o wydzielenie do osobnego posta, aby nie robić dyskusji w głównym wątku gry.
ODPOWIEDZ