Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

O jakie zazdro!

Duzo zapłaciłeś za przesyłkę?
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

Slenderman był w promo za 30$, z przesyłką 55$, więc przy cenach z eBaya i tak uważam, że się opłaciło
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Jest potencjalna akcja:
gość w UK sprzedaje potężny zestaw z 1. fali: podstawkę, wszystkie dodatko, Echoes of Death 1 i 2.

Chciałbym ściągnąć wszystko do PL a potem rozszabrować. Anyone interested?
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

Jestem zainteresowany - wszystkie dodatki poza Slendermanem. Jaka cena?
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Póki co jestem drugi w kolejce, w poniedziałek mam dostać informacje co dalej.
Ale myślę, że jeśli się uda to się dogadamy - oprócz mnie jest jeszcze jedna osoba.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

Jest tu ktoś kto czeka za wave3? Z ostatniego update z 7.04., pokazali już chyba finalne figurki, a w sumie jedną jako przykład. Mam kilka nie złożonych z przed 3 lat, te z podstawki, czy dodatków. Widzę sporą różnice w jakości. Ogólnie były zawsze dopracowane, ale te mam wrażenie biją na głowę wszystko co kiedykolwiek widziałem. Wiadomo, trzeba poczekać na sierpień i ocenić, ale jestem podekscytowany.
Ambasador666
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2021, 12:10
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ambasador666 »

Czy ktoś może wie jak wygląda teraz wysyłka do Polski? Na stronie jest pokazany koszt wysyłki do Polski 20 dolarów. Zastanawiam się czy będzie na końcu doliczony vat i cło przed odbiorem paczki. Już kiedyś zrobiłem "złoty biznes" na zamówieniu ze Stanów, dlatego jestem teraz dość ostrożny.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lipa »

Przy ostatnich dwóch zamówieniach (obydwa szły z USA), w grudniu i teraz w marcu nie doliczono mi cła ani VATu. Ale to chyba kwestia szczęścia.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Cześć!

Postanowiłem zamówić pre-order dodruku podstawki (350 $ + 20 $ przesyłka).

Przy finalizacji transakcji było takie info:

Your credit card is securely stored by Stripe.com, and won’t be charged until the project decides to collect funds.


Nie wiecie czy było jakieś info ile to może trwać? Nie żeby mi się jakoś bardzo spieszyło, ale też np roku nie chcę czekać 8)

Z góry dzięki za info.
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

U mnie trwało to jakiś tydzień, jeśli dobrze pamiętam.
manicminer
Posty: 824
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Grahf pisze: 26 wrz 2021, 22:38 Cześć!

Postanowiłem zamówić pre-order dodruku podstawki (350 $ + 20 $ przesyłka).

Przy finalizacji transakcji było takie info:

Your credit card is securely stored by Stripe.com, and won’t be charged until the project decides to collect funds.


Nie wiecie czy było jakieś info ile to może trwać? Nie żeby mi się jakoś bardzo spieszyło, ale też np roku nie chcę czekać 8)

Z góry dzięki za info.
Polecam zapisać się na listę mailingową, ewentualnie sprawdzać update na ostatnim KS.

Prawdopodobnie ja będę sprzedawał. Wersja 1.5 i zamówione karty z updatem do 1.6, plus parę dodatków. Gambler chest zapowiada się fajnie, tylko czasu brak...

Z update na KS:
Core Game 1.6
The first batch of these will be finished printing August 10th. I cannot perdict how shipping these will go, but I imagine there will be massive delays. Ports are backed up, there is a shortage of truckers. I have friends whom have been stuck with dozens of containers worth of inventory, unable to ship them to clients. I'll keep everyone that pre-orderd these up to date as they are shipped.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 419
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 541 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

manicminer pisze: 27 wrz 2021, 07:06
Z update na KS:
Core Game 1.6
The first batch of these will be finished printing August 10th. I cannot perdict how shipping these will go, but I imagine there will be massive delays. Ports are backed up, there is a shortage of truckers. I have friends whom have been stuck with dozens of containers worth of inventory, unable to ship them to clients. I'll keep everyone that pre-orderd these up to date as they are shipped.
Tu jest link do cytowanego fragmentu z ostatniego update (w sekcji Core Game 1.6) : https://kingdom-death-monster-15.backer ... es#updates
dragonstar
Posty: 97
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: dragonstar »

pavel pisze: 11 kwie 2021, 20:38 Jest tu ktoś kto czeka za wave3? Z ostatniego update z 7.04., pokazali już chyba finalne figurki, a w sumie jedną jako przykład. Mam kilka nie złożonych z przed 3 lat, te z podstawki, czy dodatków. Widzę sporą różnice w jakości. Ogólnie były zawsze dopracowane, ale te mam wrażenie biją na głowę wszystko co kiedykolwiek widziałem. Wiadomo, trzeba poczekać na sierpień i ocenić, ale jestem podekscytowany.
Ja czekam na wszystkie pozostałe wave’y, może się kiedyś doczekam :wink:
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dazir »

Ja natomiast poluje na gorma, dbk i flower knighta. Jak tylko się pojawia w sklepie to ci bociarze wszystko wykupują… może ktoś z was ma i chciałby sprzedać? Zwłaszcza gorma!
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Dazir pisze: 27 wrz 2021, 20:33 Ja natomiast poluje na gorma, dbk i flower knighta. Jak tylko się pojawia w sklepie to ci bociarze wszystko wykupują… może ktoś z was ma i chciałby sprzedać? Zwłaszcza gorma!
Panie, kto by nie chciał kupić?
Ja swojego dorwałem bez figurki, bo Sir_Yaro sprzedawał zawartość po tym jak sobie wydrukował wersje PL

Ale gdybym mógł, to i tak bym przytulił pełen dodatek.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 2021 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

dragonstar pisze: 27 wrz 2021, 19:46
pavel pisze: 11 kwie 2021, 20:38 Jest tu ktoś kto czeka za wave3? Z ostatniego update z 7.04., pokazali już chyba finalne figurki, a w sumie jedną jako przykład. Mam kilka nie złożonych z przed 3 lat, te z podstawki, czy dodatków. Widzę sporą różnice w jakości. Ogólnie były zawsze dopracowane, ale te mam wrażenie biją na głowę wszystko co kiedykolwiek widziałem. Wiadomo, trzeba poczekać na sierpień i ocenić, ale jestem podekscytowany.
Ja czekam na wszystkie pozostałe wave’y, może się kiedyś doczekam :wink:
Wszedłem niedawno w KDM. Obecnie posiadam 1.5(zaraz 1.6) oraz Manhuntera, Lion God i Lion Knighta. Poluję również na Gorma i obie kampanie, ale jak się trafiają to ceny są niebotycznie wysokie lub sprzedający jest z US i finalnie cena i tak nie zachwyca...ale nie o tym chciałem napisać. Obecnie wciąż mogę załapać się na Wave 3 i 4, czyli w sumie skrzynkę, Kampanie śmierci i wszystkie nowe dodatki. Co z tego Waszym zdaniem opłaca mi się wziąć? Na BGG w wątkach przewija się, że nowe elementy, będą wykorzystywać poprzednie dodatki. Na czym ma to polegać? Nie mając całości dane dodatki po prostu będą zblokowane?

Zastanawiam się nad wsparciem, gdyż późniejsze ceny pewnie będą x3. Jedyne co mnie odrzuca(prócz bajońskiej kwoty), to nieznany termin i beznadziejna komunikacja.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

Ardel12 pisze: 12 paź 2021, 09:29 ... Obecnie wciąż mogę załapać się na Wave 3 i 4, czyli w sumie skrzynkę, Kampanie śmierci i wszystkie nowe dodatki. Co z tego Waszym zdaniem opłaca mi się wziąć?...
To bardzo proste. Wszystko Ci się opłaci.

Sam kiedyś chciałem wchodzić w ten tytuł, niewiele braklo, ale o ile uważam fakt odpuszczenia za dobrą decyzję to wiem, że gdybym zrobił inaczej to wlazilnym we wszelkie zamówienia o których mówisz, bo później to majątek.

Edit. MANICMINER sprzedaje chyba teraz nawet to co Ci brakuje... Tak tylko wspominam 8)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 2021 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Yuri pisze: 12 paź 2021, 09:42
Ardel12 pisze: 12 paź 2021, 09:29 ... Obecnie wciąż mogę załapać się na Wave 3 i 4, czyli w sumie skrzynkę, Kampanie śmierci i wszystkie nowe dodatki. Co z tego Waszym zdaniem opłaca mi się wziąć?...
To bardzo proste. Wszystko Ci się opłaci.

Sam kiedyś chciałem wchodzić w ten tytuł, niewiele braklo, ale o ile uważam fakt odpuszczenia za dobrą decyzję to wiem, że gdybym zrobił inaczej to wlazilnym we wszelkie zamówienia o których mówisz, bo później to majątek.

Edit. MANICMINER sprzedaje chyba teraz nawet to co Ci brakuje... Tak tylko wspominam 8)
Bardziej niż o zysk w postaci pieniędzy na możliwej odsprzedaży, chodziło mi o to czy za to co oferują, opłaca się wydać takie kwoty. Ja wiem, że po wydaniu, to ceny zaczną rosnąć i kupienie tego z drugiego obiegu to już w ogóle samobój dla portfela, ale właśnie pytanie czy w ogóle warto te dodatki brać.

Akurat to wina Manicminera! On mi sprzedał opisany przeze mnie egzemplarz i po przyjrzeniu sie grze odpaliło się FOMO. Na szczęście u mnie kończy się ono na dodatkach wnoszących coś do gry poza samą figurką (zwykle jakaś cycata laska). Wiem, że sprzedaje gamblera + kampanię śmierci. Jakbym brał to pewnie odkupię od niego.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

Ardel12 pisze: 12 paź 2021, 14:09 ...
Bardziej niż o zysk w postaci pieniędzy na możliwej odsprzedaży, chodziło mi o to czy za to co oferują, opłaca się wydać takie kwoty. Ja wiem, że po wydaniu, to ceny zaczną rosnąć i kupienie tego z drugiego obiegu to już w ogóle samobój dla portfela, ale właśnie pytanie czy w ogóle warto te dodatki brać.
...
Zawsze możesz pograć, sprawdzić i odsprzedać. Stracić, nie stracisz 8) :twisted: :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

A jak wygląda kwestia VAT?
Dowalają do zamówień?

Z historii wątku wynika, że różnie z tym bywa.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 12 paź 2021, 19:00 A jak wygląda kwestia VAT?
Dowalają do zamówień?

Z historii wątku wynika, że różnie z tym bywa.
Teraz już raczej na 100% nie unikniesz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Yuri pisze: 12 paź 2021, 19:07
QuBek pisze: 12 paź 2021, 19:00 A jak wygląda kwestia VAT?
Dowalają do zamówień?

Z historii wątku wynika, że różnie z tym bywa.
Teraz już raczej na 100% nie unikniesz.
A w sumie o jakim procencie mówimy? 23?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 12 paź 2021, 20:38 ...
A w sumie o jakim procencie mówimy? 23?
23%VAT i 8% cło, ale to odpada jak Ci zakwalifikują jako "nie zabawkę" Twoją grę. No i plus opłata "za obługę", najniższa ma Poczta Polska, a kurierzy czytałem, że i nawet ok. 100zł.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
dragonstar
Posty: 97
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: dragonstar »

Ardel12 pisze: 12 paź 2021, 09:29 Co z tego Waszym zdaniem opłaca mi się wziąć?
Ja mam wszystkie dodatki, ale jeszcze nie ograłem ich więc na razie nie pomogę.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 2021 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

dragonstar pisze: 15 paź 2021, 13:32
Ardel12 pisze: 12 paź 2021, 09:29 Co z tego Waszym zdaniem opłaca mi się wziąć?
Ja mam wszystkie dodatki, ale jeszcze nie ograłem ich więc na razie nie pomogę.
Pytałem o te najnowsze, których nikt nie ma :) więc raczej o spostrzeżenia względem obecnych informacji.

Z tego co ja przejrzałem(kampania KS + BGG) to Kampania Śmierci wydaje się tym lepszym zakupem im więcej dodatków z 1 KS mamy. Ja zamierzam polować na nie podczas BF, więc jest to dodatek dla mnie. Gambler Chest ma sporo figurek narracyjnych, które w ogóle mnie nie interesują, ale dodaje nowe systemy, 7 potworów oraz kampanię a to przy obecnej cenie jest nad wyraz kuszące.

Z innych dodatków zwróciłem uwagę na First Hero, który pozwoli przeskoczyć X lat do przodu w kampanii, co zapewne podbije grywalność cięższych dodatków z późniejszych nodów jak Lion God. Cała reszta jak na razie mało
ODPOWIEDZ