Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Skończylismy własnie czerwiec - pierwsza porażka w I połowie miesiaca

Jakoś tak... ciagnie sie nam ta gra. Mimo, ze S2 gralismy tez na przestrzeni dłuższego okresu czasu to było jakoś... ciekawiej? Wiem, ze moim wspolgraczom S2 tez sie troche przejadł podczas gry, ale tutaj czujemy mocną monotnie, ktora w poprzednich sezonach była mocno przelamywana dodatkowymi warunkami

Tutaj schemat nieustannie wyglada tak samo - zbierz x drużyn (w czerwcu 4!) - jeszcze kij jak wam podejdą miasta, ze da sie np. 2 druzynami zrobic cale zadanie, ale jak jest rozstrzał 2 druzyny aliantow, 2 druzyny sowietów albo jeszcze gdzies wrzucona neutralna...

Dodatkowo jeszcze ograniczenia ktore wychodza z czapy - ciekaw jestem czy to kwestia naszych wyborow, czy ograniczenia wchodza tak czy inaczej, ale jest to niepotrzebne utrudnienie z czapy, przynajmniej takie mamy odczucia

Dla mnie te skrypty ajkos klimatu specjalnie nie robia, szczegolnie ze fabuła to taki Benny Hill ze znanym wynikiem końcowym póki co...
Fajne są nowe mechanizmy wykorzystania kart (numerki), nowe akcje, wizy, jakies znajomosci - fajne, ale jakos ta rewolucja w moim odczuciu jest krokiem wstecz w stosunku do S2
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: garg »

japanczyk pisze: 14 kwie 2021, 10:08 Skończylismy własnie czerwiec - pierwsza porażka w I połowie miesiaca

[...]
Ja jestem właśnie w połowie sezonu 2, a zerowy czeka jeszcze na ogranie. Jak na razie dwójka podoba nam się mniej, niż jedynka - jak Ty byś je porównał? Tzn. jak byś je porangował pod względem fabuły i przyjemności z grania?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

garg pisze: 14 kwie 2021, 12:04 Ja jestem właśnie w połowie sezonu 2, a zerowy czeka jeszcze na ogranie. Jak na razie dwójka podoba nam się mniej, niż jedynka - jak Ty byś je porównał? Tzn. jak byś je porangował pod względem fabuły i przyjemności z grania?
S1 najlepszy póki co bo buduje na zwykłej Pandemii niesamowite rzeczy
S2 zachwyca konceptem, chociaz mial frustrujace momenty i końcówka była rozczarowujace, ale bardzo podobał mi sie motyw, który później pojawił się np. w Horrified (odrzucanie okreslonych kart) oraz odkrywanie mapy - no i całkiem inne podejscie do zasobow i zarzadzania ryzykiem
S0 jest powrotem do konceptu S1, ale zamiast szczepionek mamy drużyny, tyle ze mam poczucie, ze jest mniej miejsc na mapie, jest ciasniej, nie ma podrozy miedzy placówkami itp itd. Ogólnie jest bardziej na styk wszytsko (przy 4 graczach) niz w poprzednich pandemiach

To wciąż dobra gra, aczkolwiek mam poczucie ze chyba ograla mi sie juz pandemia? Zobaczymy co bedzie dalej bo kazda z pandemii rozkrecala sie w połowie roku jeszcze bardziej, no ale poki co jest pomimo tych wszytskich dodatków (karty działań operacyjnych, ksiazka z wpisami) wtórnie
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: donmakaron »

W moim odczuciu S1 jest bardzo dobry, S2 trochę przekombinowany i nad wyraz rozbudowany, a S0 to z kolei streamline wielu mechanik. S0 jest najbardziej zgrabnym sezonem, bez zbędnych komplikacji ale i bez nadmiernych emocji. To z perspektywy połowy kampanii S0. Mi się bardzo podoba takie podejście, choć lekko brakuje fajerwerków.

Sądzę, że to może być najlepsza mechanicznie gra z serii, ale najsłabsze legacy.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: MadejZO »

Kampania ograna w 7 dni podczas kwarantanny :) :

- Bardzo przyjemna rozgrywka, sporo planowania, możdżenia, naradzania się, no po prostu Pandemia.
- Wydaje mi się, że jest dużo prostsza od S1. W S2 jeszcze nie miałem okazji zagrać.
- Dużo satysfakcji przy posługiwaniu się paszportem oraz przy jego tworzeniu.
- Lepsza jakość komponentów od S1. Zwłaszcza naklejek.
- Fabuła jest przyjemna, ale daje możliwość wyborów, które jednak nie mają chyba większego przełożenia na grę. Ta tak czy siak idzie w podobnym nurcie.
- Na początek jest sporo zasad do ogarnięcia. przynajmniej dla nas tak było.

Nie mniej gorąco polecam :)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: ixi24 »

Można gdzieś znaleźć całą zawartość wszystkich teczek, schowków i ułożenia kart w taliach, aby przywrócić swoją kopie do stanu początkowego ? Pamiętam, że było coś takiego do sezonu 1 ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć!

Jakby ktoś jeszcze nie zapoznał się z tytułem, albo chciał posłuchać trochę innego spojrzenia na grę to zapraszamy do naszej recenzji :).

https://youtu.be/-ZKvTr7huec
https://open.spotify.com/episode/2zvEh4kY3ugSwndF3RvD7M
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Mr_Fisq »

Pytanie odnośnie kolejności rozgrywania sezonów - drugiego nie ma obecnie na rynku. Coś stracę grając:
Sezon 1 (już w toku, rewelacja) => Sezon 0 (jest jeszcze w sklepach) => Sezon 2 (nie ma w sklepach i nie wiadomo kiedy będzie)?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 30 sty 2023, 16:07 Pytanie odnośnie kolejności rozgrywania sezonów - drugiego nie ma obecnie na rynku. Coś stracę grając:
Sezon 1 (już w toku, rewelacja) => Sezon 0 (jest jeszcze w sklepach) => Sezon 2 (nie ma w sklepach i nie wiadomo kiedy będzie)?
Bedziesz mial lekki spoiler do dwojki
znacyz i tak nie bedziesz wiedzial o co chodzi, wiec grajac w S2 mozesz jedynie zakryknac "haha" jak juz dojdziesz do tego momentu
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Mr_Fisq »

Sezonu 2 dalej nie ma na rynku w wersji polskiej więc po "Jedynce" trzeba będzie się zabrać za Sezon 0...

Aż dziw, że nie pojawiły się tu jeszcze recenzje:
- Gambita


- Gradania
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ