Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

A czy tego dodatku jako formy "zadośćuczynienia" nie dostali także wszyscy, którzy zgłosili się po "Fixpacka" do tej ostatniej, wadliwej partii Nemesis?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

EsperanzaDMV pisze: 09 mar 2021, 12:29 A czy tego dodatku jako formy "zadośćuczynienia" nie dostali także wszyscy, którzy zgłosili się po "Fixpacka" do tej ostatniej, wadliwej partii Nemesis?
Tak, był dołączony.
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Xawras »

Jest może gdzieś dostępna informacja w jaki sposób korzysta się z kart korytarzy technicznych? Kupiłem zestaw i myślałem że będzie dołączona karta pomocy, ale się pomyliłem.
Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

Xawras pisze: 11 mar 2021, 17:42 Jest może gdzieś dostępna informacja w jaki sposób korzysta się z kart korytarzy technicznych? Kupiłem zestaw i myślałem że będzie dołączona karta pomocy, ale się pomyliłem.
Pozdrawiam
Wystarczy przeczytać rewers dowolnej karty.
Karty umieszcza się gdzieś obok pola gry. W tej rozgrywce każdy gracz ma dostęp do nowej podstawowej akcji -czołgania się - kosztującej [1]. Czołganie się działa dokładnie tak samo jak zwykły ruch z następującymi zmianami:
  • przemieszczasz się korytarzem technicznym a nie zwykłym korytarzem,
  • przed rozpatrywaniem zasad wejścia do pomieszczenia (np. rzut na szmery, eksploracja itp) dobierasz losową kartę z puli wszystkich kart czołgania się, rozpatrujesz jej efekt, po czym odkładasz ją z powrotem na stos czołgania się.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

Promki za wsparcie Dice Tower:

Nemesis - Blood Test Deck
https://gamefound.com/projects/dicetowe ... ls/11560#/

Korytarze techniczne
https://gamefound.com/projects/dicetowe ... ls/11556#/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Jakby ktoś myślał nad wsparciem to proponuje się dwa razy zastanowić. Organizowałem zbiórkę Dice Tower 2020 i same problemy z nimi, wysyłka z USA, więc podatek (cło odpuścili, ale jednak się musiałem tłumaczyć UC), dodatkowo parę miesięcy opóźnienia z wysyłką, brak kart w zamówieniu no i Korytarze techniczne były tylko u nich, a teraz są w PL. Blood Test pewnie podobnie skończy, bo czemu by nie? No chyba, że ktoś szuka angielskiej wersji językowej :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Hardkor pisze: 03 kwie 2021, 16:32 Jakby ktoś myślał nad wsparciem to proponuje się dwa razy zastanowić. Organizowałem zbiórkę Dice Tower 2020 i same problemy z nimi, wysyłka z USA, więc podatek (cło odpuścili, ale jednak się musiałem tłumaczyć UC), dodatkowo parę miesięcy opóźnienia z wysyłką, brak kart w zamówieniu no i Korytarze techniczne były tylko u nich, a teraz są w PL. Blood Test pewnie podobnie skończy, bo czemu by nie? No chyba, że ktoś szuka angielskiej wersji językowej :)
Blood test był jako promka w Krewnych Pyrkonu zanim gra jeszcze miała swoją oficjalną premierę :)
Weźże chodźże grać BGG
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

addekk pisze: 03 kwie 2021, 16:53
Hardkor pisze: 03 kwie 2021, 16:32 Jakby ktoś myślał nad wsparciem to proponuje się dwa razy zastanowić. Organizowałem zbiórkę Dice Tower 2020 i same problemy z nimi, wysyłka z USA, więc podatek (cło odpuścili, ale jednak się musiałem tłumaczyć UC), dodatkowo parę miesięcy opóźnienia z wysyłką, brak kart w zamówieniu no i Korytarze techniczne były tylko u nich, a teraz są w PL. Blood Test pewnie podobnie skończy, bo czemu by nie? No chyba, że ktoś szuka angielskiej wersji językowej :)
Blood test był jako promka w Krewnych Pyrkonu zanim gra jeszcze miała swoją oficjalną premierę :)
I obstawiam, że w normalnych czasach znów będzie tak dostępny. :D więc będzie można go dostać za bilet wstępu na Pyrkon, bo z tego co wiem sporo ludzi, którzy oddawali krew mieli gdzieś te wszystkie promki, brali tylko czekolady, a karty wyrzucali do kosza. :(
Poza tym AR nieoficjalnie zapowiedziało sklep ze swoimi grami... wcale bym się nie zdziwił, jakby wylądowały tam wszystkie promki (oczywiście po okresie wyłączności jaki mają na nie Ci, w ramach czyich kampanii zostały one pierwotnie wydane. A wydaje mi się, że ta wyłączność jest na rok, pytanie tylko od kiedy liczony)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

addekk pisze: 03 kwie 2021, 16:53
Hardkor pisze: 03 kwie 2021, 16:32 Jakby ktoś myślał nad wsparciem to proponuje się dwa razy zastanowić. Organizowałem zbiórkę Dice Tower 2020 i same problemy z nimi, wysyłka z USA, więc podatek (cło odpuścili, ale jednak się musiałem tłumaczyć UC), dodatkowo parę miesięcy opóźnienia z wysyłką, brak kart w zamówieniu no i Korytarze techniczne były tylko u nich, a teraz są w PL. Blood Test pewnie podobnie skończy, bo czemu by nie? No chyba, że ktoś szuka angielskiej wersji językowej :)
Blood test był jako promka w Krewnych Pyrkonu zanim gra jeszcze miała swoją oficjalną premierę :)
To tłumaczy błąd na tych kartach. Zrobili promki zanim wydano grę. ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Korytarze były ekskluzywne dla Dice Tower i to zmienili, Blood Test (bo rozumiem, ze to to samo co Krewni Pyrkonu) też u nich jest, więc uważam, że też potem się pojawi w normalnej sprzedaży.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

Hardkor pisze: 04 kwie 2021, 18:11 Korytarze były ekskluzywne dla Dice Tower i to zmienili.
Nic nie zmieniali :) Marcin kiedyś opowiadał na streamie, że wszystkie promki są ekskluzywne po prostu przez rok. Więc w zasadzie każda promka może się (prędzej czy później) pojawić w sprzedaży :D To tylko kwestia dobrej woli AR (ewentualnie ich modelu biznesowego).
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

No to skoro tak jest to niby czemu Blood Test ma nie być w PL? Tylko poczekać trzeba idąc tym tokiem rozumowania xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Hardkor pisze: 04 kwie 2021, 22:16 No to skoro tak jest to niby czemu Blood Test ma nie być w PL? Tylko poczekać trzeba idąc tym tokiem rozumowania xD
Ale przecież blood Test jest po polsku i w Polsce, tylko nie był do kupienia a do dostania za oddanie krwi :D
Weźże chodźże grać BGG
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

Hardkor pisze: 04 kwie 2021, 22:16 No to skoro tak jest to niby czemu Blood Test ma nie być w PL? Tylko poczekać trzeba idąc tym tokiem rozumowania xD
Jest dokładnie tak jak pisze kolega wyżej :) jeśli idzie o sprzedaż Blood Testu w Polsce to sprawa raczej rozchodzi się o umowę z Pyrkonem, a nie Dice Tower... zwłaszcza, że akurat ta konkretna promka najpierw została wydana po polsku na polskim rynku, a amerykański był drugi :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Moim zdaniem więc kwestia czasu po prostu XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: idziol91 »

Która wersja/edycja druku Nemesis nie ma błędów, brakujących elementów itd.? Nie chciałbym wydać 500 zł na grę, która jest niekompletna. :wink:
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

idziol91 pisze: 16 kwie 2021, 16:36 Która wersja/edycja druku Nemesis nie ma błędów, brakujących elementów itd.? Nie chciałbym wydać 500 zł na grę, która jest niekompletna. :wink:
Żadna :D możliwe, że bezbłędna będzie ta, która jest właśnie produkowana i za chwilę będzie dostarczana do wspierających Nemesis Lockdown... ale pewności też nie ma.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gribbler »

Pierwszy retail był chyba najlepszy. Jedyny błąd to na planszetkach graczy napisy "karty akcji" i "odrzucone karty akcji" zamienione miejscami. Do gry dołączony był fix pack z poprawionymi kartami i tacka do kości z nadrukiem z gry. A teraz czytam, że jakieś odbarwienia, rozklejający się karton i spleśniałe worki na żetony. Masakra.
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

Gribbler pisze: 17 kwie 2021, 01:26 Pierwszy retail był chyba najlepszy. Jedyny błąd to na planszetkach graczy napisy "karty akcji" i "odrzucone karty akcji" zamienione miejscami.
Jeśli to uznamy za błąd to nigdy nie będzie dobrego wydania Nemesis, bo Rebel stwierdził, że taki błąd to nie błąd i nie zamierza tego poprawiać (ani dosyłać poprawionych planszetek) :( Trzeba się nauczyć z tym żyć.
Natomiast jeśli ktoś chce kupić Nemesis teraz to nie ma pewności, ze Nemesis z numerami pierwszego retailowego druku ma wszystko poprawne, bo ten druk leżał w Fabryce w Chinach i czekał, aż będzie dodruk i wtedy była tez wysłana jego druga partia. I z tego co kojarzę to właśnie ona ma spleśniałe woreczki bo długo leżała na magazynie i "coś poszło nie tak". Wiec kupując ją z drugiej reki nie wiesz czy to trefna druga dostawa, czy dobra pierwsza :)
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KeyserSoze »

Brać i się nie zastanawiać.
Rebel wymienia wszystkie wadliwe elementy w ciągu kilku dni.
Ja kupiłem, reklamowałem co trzeba było i nie żałuję.

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: MarekPlus »

KeyserSoze pisze: 17 kwie 2021, 15:17 Brać i się nie zastanawiać.
Rebel wymienia wszystkie wadliwe elementy w ciągu kilku dni.
Ja kupiłem, reklamowałem co trzeba było i nie żałuję.
I co wprowadzasz ludzi w błąd. Że Tobie sie udało? Ja widzę po wpisach tutaj viewtopic.php?f=64&t=68760&start=300 że inni potrafia czekać tygodniami.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

MarekPlus pisze: 17 kwie 2021, 23:55
KeyserSoze pisze: 17 kwie 2021, 15:17 Brać i się nie zastanawiać.
Rebel wymienia wszystkie wadliwe elementy w ciągu kilku dni.
Ja kupiłem, reklamowałem co trzeba było i nie żałuję.
I co wprowadzasz ludzi w błąd. Że Tobie sie udało? Ja widzę po wpisach tutaj viewtopic.php?f=64&t=68760&start=300 że inni potrafia czekać tygodniami.
To zobacz że nawet w ostatnim edytowanym wpisie jest że błąd byl w adresie i fixpacka Rebel wysłał ponownie.
Wysyłaja :)
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: MarekPlus »

addekk pisze: 18 kwie 2021, 00:03 To zobacz że nawet w ostatnim edytowanym wpisie jest że błąd byl w adresie i fixpacka Rebel wysłał ponownie.
Wysyłaja :)
To fajnie ze skupiłeś sie TYLKO na ostatnim poście...

Zerknij kilka postów wcześniej:
tomuch pisze: 31 mar 2021, 02:44
Tenebricus pisze: 30 mar 2021, 19:51 i co? I nic mija 16 dzień, nie raczyli się odezwać...
U mnie mija 33 dzień. Chill, prędzej czy później nastąpi przełom :roll: Wiem, że na początku każdego hobby chce się szybko i właściwie to już, ale... A właściwie, co będę gadał. Fakt, słabe to ;)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1906
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: tomuch »

MarekPlus pisze: 18 kwie 2021, 00:06
addekk pisze: 18 kwie 2021, 00:03 To zobacz że nawet w ostatnim edytowanym wpisie jest że błąd byl w adresie i fixpacka Rebel wysłał ponownie.
Wysyłaja :)
To fajnie ze skupiłeś sie TYLKO na ostatnim poście...

Zerknij kilka postów wcześniej:
tomuch pisze: 31 mar 2021, 02:44
Tenebricus pisze: 30 mar 2021, 19:51 i co? I nic mija 16 dzień, nie raczyli się odezwać...
U mnie mija 33 dzień. Chill, prędzej czy później nastąpi przełom :roll: Wiem, że na początku każdego hobby chce się szybko i właściwie to już, ale... A właściwie, co będę gadał. Fakt, słabe to ;)
Ja w końcu otrzymałem przesyłkę od Rebela, po 48 dniach od zgłoszenia :lol:
Ale żeby było śmieszniej dostałem tylko tę część, która była raczej niestandardowa: woreczek, talię koordynat, jedną kartę przeszukania i skaner. Podobno reszta (karty różnorakie i kafle) ma przyjść osobną paczką, więc moje odliczanie nie jest jeszcze zakończone :wink:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KeyserSoze »

MarekPlus pisze: 18 kwie 2021, 00:06
addekk pisze: 18 kwie 2021, 00:03 To zobacz że nawet w ostatnim edytowanym wpisie jest że błąd byl w adresie i fixpacka Rebel wysłał ponownie.
Wysyłaja :)
To fajnie ze skupiłeś sie TYLKO na ostatnim poście...

Zerknij kilka postów wcześniej:
tomuch pisze: 31 mar 2021, 02:44
Tenebricus pisze: 30 mar 2021, 19:51 i co? I nic mija 16 dzień, nie raczyli się odezwać...
U mnie mija 33 dzień. Chill, prędzej czy później nastąpi przełom :roll: Wiem, że na początku każdego hobby chce się szybko i właściwie to już, ale... A właściwie, co będę gadał. Fakt, słabe to ;)
W konkurencji pracujesz, że tak zniechęcasz ludzi do kupna??
Gra jest na tyle dobra, że mozna poczekać na fixpack.
Rebel zapowiedział, że KAŻDY kto ma problemy z nemesiaem dostanie nowe elementy więc nie wiem w czym problem.
Chyba, że musisz kupić już i zagrać od razu-najlepiej w autobusie w drodze do domu...

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
ODPOWIEDZ