Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: manicminer »

japanczyk pisze: 25 lut 2020, 00:27 https://www.playergames.pl/gry-planszow ... 81849.html
Jeszcze tutaj jest
Dzięki ale to błąd na stronie. Po zamówieniu przychodzi mail że brak towaru.
Niestety w pegazie też anulowali zakup.
Trzeba czekać na dodruk PL.
Dominj
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2020, 20:32
Has thanked: 1 time

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Dominj »

Witam wszystkich. Czy macie może wiedzę czy i ewentualnie kiedy można spodziewać się dodruku Rising Sun (gra podstawowa). Obecnie kupno wersji polskiej na portalach aukcyjnych to wydatek ok 470 zł, a podstawowych (niekolekcjonerskich) wersji używanych w zasadzie nigdzie nie ma.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Dominj pisze: 26 lut 2020, 11:37 Witam wszystkich. Czy macie może wiedzę czy i ewentualnie kiedy można spodziewać się dodruku Rising Sun (gra podstawowa). Obecnie kupno wersji polskiej na portalach aukcyjnych to wydatek ok 470 zł, a podstawowych (niekolekcjonerskich) wersji używanych w zasadzie nigdzie nie ma.
Połowa roku, bo koronawirus
Dominj
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2020, 20:32
Has thanked: 1 time

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Dominj »

Dziękuję uprzejmie za informację. Do połowy roku to można jeszcze poczekać. Póki co rozkręcimy się z synem i żoną przy Blood Rage.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć, a właściwie Kon'nichiwa.

Z okazji zbliżającego się dodruku, zapraszamy Was w do 12 odcinka, a w nim:

- od 01:06 - Co nowego w gierkowie: Betrayal, Unmatched, Nemesis, Projekt Gaja, AuZtralia.
- 9:39 - Rising Sun
- 21:33 - Plusy
- 50:03- Minusy
- 1:06:52 - podsumowanie

Do usłyszenia!

https://youtu.be/XI1XtSoTM3A

https://open.spotify.com/episode/3vCecBxZ5owlTDmp2kCHZy
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Dziubek »

Wie może ktoś czy trójjęzyczne wydanie Dynasty Invasion zawiera zasłonki klanów w każdym języku (po dwie na język czyli razem 6)?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: EVOCATVS »

To z pierwszego druku miało w pudełku wszystkie komponenty z tekstem dla każdego języka oddzielnie.
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: kieszen »

Na mnie zrobiła wrażenie jak na Cartmanie.
Obrazek
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: raj »

[Ciach trochę flejmu]

Fajny obrazek, ale niewiele mówi o tym, dlaczego gra Cię nudzi. A ponieważ to nie jest facebook tylko forum, to fajnie by było jakbyś napisał dlaczego Cię nudzi, albo chociaż "nie potrafię konkretnie wskazać co mi się nie podoba ale gra mnie nudzi".
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: petlik »

W klimatach Rising Sun polecam (zwłaszcza teraz w dobie pandemii - gdy ciężej spotkać się ze znajomymi) grę komputerową Total War Shogun 2. Mega klimatyczna produkcja osadzona w realiach feudalnej Japonii (okres Sengoku-jidai). Co prawda gra nie posiada elementów mitologicznych (potwory, bogowie itp.) ale jak na moje jest to jej plusem. W grę można grać solo jak i w 2 osoby (na zasadach vs bądź w kooperacji).
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Tylko, że z planszówką, po za odrobiną settingu, nie ma nic wspólnego. To kompletnie inne mechaniki. To tak jakbyś na forum Tapestry polecał Civilization 5 :)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: petlik »

To prawda, że z planszówką ma to niewiele wspólnego (poza odrobiną settingu jak już wspomniałeś). Założyłem jednak, że wiele osób, które grywa w planszówki grywa również w gry video, toteż nie omieszkałem polecić tytułu, który w pierwszej kolejności zachęcił mnie osobiście do zakupu Rising Sun'a i zainteresowania się tematyką, na której oparte są oba tytuły. Już w innych tematach spotkałem się z praktyką polecania tytułów (gier video), które bazują na podobnej tematyce & klimacie (np. w wątku Forbidden Stars polecany był Total War Warhammer) i osobiście uważam, że warto polecać alternatywne pozycje, które mają szansę zainteresować entuzjastów danej gry.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: dwaduzepe »

Pewnie tansze, bo straszne koszmarki.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Mixthoor »

Na pewno. Aż patrzeć się nie da. Lepsze płaskie tekturki.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: dwaduzepe »

Mixthoor pisze: 19 kwie 2021, 18:51 Na pewno. Aż patrzeć się nie da. Lepsze płaskie tekturki.
szczerze mowiac to duzo lepsze niz te plastikowe potworki z linkow, ale to sprawa subiektywna
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Wygląd, wyglądem. Bardziej boli to, że jeśli nie malujemy to mają inny odcień niż figurki :(
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: VivoBrezo »

Jako, że majówka, to odkurzyliśmy Risinig Sun po kilku miesiącach i mam dwa spostrzeżenia:

1. Przeprosiłem się z Klanem Słońca, zawsze uważałem, go za słabszą opcję w dodatku, a jego umiejętność za średnią (zabierasz przeciwnikowi kasę i punkt zwycięstwa za wygrany honorem remis), a to klan Księżyca uważałem za przepotężny (figurki mają minimum 2 siły), ale ograniczenia klanu księżyca są zbyt duże (tylko 2 figurki na pole).
Jasne, na początku gry daje to ogromną przewagę, jednak im dalej, tym te różnice się coraz bardziej zacierają, a 4 siły na prowincję, to nie jest jakoś mega dużo.
Inaczej to wygląda w przypadku klanu Słońca. Jednak ma całkiem mocną umiejkę. Szczególnie w przypadku pieniędzy. Początkowo myślałem, że tych sytuacji remisowych nie będzie zbyt dużo, ale umiejętne granie pod remisy daje całkiem niezłe wyniki. Tak niezłe, że później inni gracze bali się wchodzić w sytuacje konfliktowe ze mną. To jest chyba najwieksza siła tego klanu. Wojna psychologiczna :P

2. Druga sprawa, to która świątynia jest według Was najmocniejsza? Mam własne przemyślenia, ale jestem ciekaw Waszego zdania?
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Klan księżyca świetnie spisuje się w świątyniach, szczególnie gdy podciągniemy honor. Wtedy do skontrowania naszej jeden figurki potrzeba trzech figurek przeciwnika.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: VivoBrezo »

sasquach pisze: 03 maja 2021, 09:49 Klan księżyca świetnie spisuje się w świątyniach, szczególnie gdy podciągniemy honor. Wtedy do skontrowania naszej jeden figurki potrzeba trzech figurek przeciwnika.
Tak, tylko pamiętaj, że nadal może położyć w sumie tylko 2 figurki w świątyniach.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

VivoBrezo pisze: 03 maja 2021, 12:56
sasquach pisze: 03 maja 2021, 09:49 Klan księżyca świetnie spisuje się w świątyniach, szczególnie gdy podciągniemy honor. Wtedy do skontrowania naszej jeden figurki potrzeba trzech figurek przeciwnika.
Tak, tylko pamiętaj, że nadal może położyć w sumie tylko 2 figurki w świątyniach.
I tak każdym klanem raczej nie masz co liczyć na benefity z więcej niż dwóch świątyń na raz. A tak, masz w miarę pewne te dwa bonusy jeśli zadbałeś o honor. A obsadzenie jednej świątyni trzema figurkami to jednak dość kosztowny manewr.
Awatar użytkownika
Ranaghar
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2009, 21:54
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Ranaghar »

A gdzie można kupić "oryginalne" figurki świątyń?

Niedawno zaczęliśmy grać ze znajomymi w Rising Sun i na ten moment gra nam się bardzo podoba. Mała losowość. Dużo strategii i nieoczywistych ścieżek prowadzących do wygranej :)
Ponieważ dobrego nigdy za mało, to stąd moje pytanie. Jest w ogóle szansa na wydanie Daimyo Box po polsku?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: addekk »

Ranaghar pisze: 24 sty 2022, 20:51
A gdzie można kupić "oryginalne" figurki świątyń?

Niedawno zaczęliśmy grać ze znajomymi w Rising Sun i na ten moment gra nam się bardzo podoba. Mała losowość. Dużo strategii i nieoczywistych ścieżek prowadzących do wygranej :)
Ponieważ dobrego nigdy za mało, to stąd moje pytanie. Jest w ogóle szansa na wydanie Daimyo Box po polsku?
Nie ma najmniejszych szans. Bodajże cały daymio był KS exclusive, jest już kilka lat po wydaniu angielskiej wersji. A CMON jeśli nie zrobi "dodruku" Rising Sun na kickstarterze to i Daymio będzie już ciężko dostać na rynku wtórnym. Jedyne co zostaje to kupić eng wersje albo proxy po polsku u bodajże pana drukarza.
Weźże chodźże grać BGG
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Daymio Box co jakiś czas się pojawia na allegro czy FB i forum. Ale niestety trzeba się przygotować na minimum 800zł.
ODPOWIEDZ