Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

dareiosh pisze: 01 kwie 2021, 17:19 Troche spamu w poprzednim poście wiec krótko teraz
Jakie koszulki do zafoliowania hero realms 63.5x88 Polecacie ? Soft\hard , jaka grubość i producent
Trochę o tym kto jakie koszulki lubi już było, bo to tak naprawdę kwestia preferencji. Ktoś poleci Ci jedne, drugi inne.
Na przykład ja od Rebel I Sloyca trzymam się z dala. Niestety Rebela sporo koszulek mam, bo kupowałem na początku, ale już nie kupuję ich na nowe gry od dawna.
Koszulkuję w Paladin, Ultra-Pro, Arcane Tinmen.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

dareiosh pisze: 01 kwie 2021, 17:19 Troche spamu w poprzednim poście wiec krótko teraz
Jakie koszulki do zafoliowania hero realms 63.5x88 Polecacie ? Soft\hard , jaka grubość i producent
Nie będę oryginalny jeśli powiem Arcane Tinmen Standard. Używam od wielu lat i złego słowa nie powiem o ich jakości. Cena jest adekwatna do ich jakości i jest skalkulowana uczciwie, 15-16 PLN za 100 szt., ale gwarantują bezproblemową rozgrywkę na lata. Można też wykorzystać Ultra-Pro, tylko te czasami lubią pęknąć na zgrzewie, no i ten hologram jest trochę w złym miejscu jednak. Ale jak na swoją cenę to dają radę. Zawsze można jeszcze wziąć Gamegenic, jakościowo naprawdę dobre, fajny mat mają i się nie ślizgają, ale cena już wyższa, jak to na duchowego następcę FFG przystało. O Dragon Shieldach nie wspominam, bo to takie Arcane Tinmen Premium jest, koszulki dla pasjonatów z ceną adekwatną do tego segmentu i raczej szkoda wydać na koszulki prawie tyle samo co na grę jeśli mówimy o Hero Realms.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

Niestety obecnie w magazynach były braki ww koszulek, jedynie w wiekszych ilosciach (okol 400) były long sleevy rebela , jak przyjda (środa-piątek) to zdam relacje czy jestem zadowolony
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Mp02 »

menelobej pisze: 05 kwie 2021, 01:13
dareiosh pisze: 01 kwie 2021, 17:19 Troche spamu w poprzednim poście wiec krótko teraz
Jakie koszulki do zafoliowania hero realms 63.5x88 Polecacie ? Soft\hard , jaka grubość i producent
Nie będę oryginalny jeśli powiem Arcane Tinmen Standard. Używam od wielu lat i złego słowa nie powiem o ich jakości. Cena jest adekwatna do ich jakości i jest skalkulowana uczciwie, 15-16 PLN za 100 szt., ale gwarantują bezproblemową rozgrywkę na lata. Można też wykorzystać Ultra-Pro, tylko te czasami lubią pęknąć na zgrzewie, no i ten hologram jest trochę w złym miejscu jednak. Ale jak na swoją cenę to dają radę. Zawsze można jeszcze wziąć Gamegenic, jakościowo naprawdę dobre, fajny mat mają i się nie ślizgają, ale cena już wyższa, jak to na duchowego następcę FFG przystało. O Dragon Shieldach nie wspominam, bo to takie Arcane Tinmen Premium jest, koszulki dla pasjonatów z ceną adekwatną do tego segmentu i raczej szkoda wydać na koszulki prawie tyle samo co na grę jeśli mówimy o Hero Realms.
Mam pytanie czy Arcane Tinmen sie sklejaja? Jestem na etapie wymiany Rebeli standard bo po kilku rozgrywkach strasznie się posklejaly... a drugie pytanie o grubość, ile mają mikronów?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Mp02 pisze: 05 kwie 2021, 20:29 Mam pytanie czy Arcane Tinmen sie sklejaja? Jestem na etapie wymiany Rebeli standard bo po kilku rozgrywkach strasznie się posklejaly... a drugie pytanie o grubość, ile mają mikronów?
Rebel standard się sklejają bo są cienkie. Większość, jak nie wszystkie, cienkie koszulki mają z tym problem. Arcane tinmen nie powinny ci się sklejać. Ale również Rebel premium nie będą. Obie stosuję i jeśli chodzi o sklejanie to niczym się nie różnią. Różnią się jednak jakością wykonania. Arcane tinmen ma nieco lepsze krawędzie jest za to długa czego ja nie lubię ale wiele osób lubi. Najlepiej mieć oba typy koszulek w domu tak na próbę i wkładać karty w te, które najlepiej ci odpowiadają.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Mp02 pisze: 05 kwie 2021, 20:29 Mam pytanie czy Arcane Tinmen sie sklejaja? Jestem na etapie wymiany Rebeli standard bo po kilku rozgrywkach strasznie się posklejaly... a drugie pytanie o grubość, ile mają mikronów?
Arcane Tinmen mają grubość 80 mikronów.

Na poprzedniej stronie tego wątku pisałem o grubościach większości znanych koszulek.
Tutaj link: viewtopic.php?f=64&t=39299&start=1300#p1349548

Kwestia klejenia się, to też kiedyś tu o tym pisałem (51 strona, gdzieś pod koniec).
Tutaj link: viewtopic.php?f=64&t=39299&start=1250#p1343491

Czytaj od w/w miejsca. Dyskusja przeszła też na kolejną stronę, więc tam też jest ciąg dalszy na temat sklejania się.
Od tamtego momentu minęło ponad 1,5 roku.
Jednak dam drugą szansę koszulkom AT.
Jeżeli nie będą się kleić, to zastąpią mi koszulki FFG, które lubiłem najbardziej :(
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bart Henry »

seki pisze: 05 kwie 2021, 21:15
Mp02 pisze: 05 kwie 2021, 20:29 Mam pytanie czy Arcane Tinmen sie sklejaja? Jestem na etapie wymiany Rebeli standard bo po kilku rozgrywkach strasznie się posklejaly... a drugie pytanie o grubość, ile mają mikronów?
Rebel standard się sklejają bo są cienkie. Większość, jak nie wszystkie, cienkie koszulki mają z tym problem. Arcane tinmen nie powinny ci się sklejać. Ale również Rebel premium nie będą. Obie stosuję i jeśli chodzi o sklejanie to niczym się nie różnią. Różnią się jednak jakością wykonania. Arcane tinmen ma nieco lepsze krawędzie jest za to długa czego ja nie lubię ale wiele osób lubi. Najlepiej mieć oba typy koszulek w domu tak na próbę i wkładać karty w te, które najlepiej ci odpowiadają.
Rebel ma z tym problem odkąd weszła nowa seria koszulek, z ich nowym logotypem. Wcześniej nawet lighty się nie kleiły. Zrobiłem swego czasu duże zamówienie rozmiaru CCG light, bazując na koszulkach wykorzystywanych do tamtej pory, z których byłem zadowolony, a dostałem jakościowo zupełnie inny produkt, właśnie z tej nowej partii. Wtedy bodajże zmienili fabrykę odpowiedzialną za produkcję, ale głowy za to nie dam. Teraz nawet "zwykłe" się kleją, a dopiero premium są bezproblemowe w tym aspekcie.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

testowałem mini european premium (rebela) i ccg long sleeve zwykłe ( rebel)
mini european niestety bardzo łatwo się rwą, przy mniej ostrożnym tasowaniu to bardzo przeszkadza
Long sleevy póki co nie widzę wad, są o dziwo wytrzymalsze od premium pod względem trwałości na szwach (boki)
Nie wiem czy to taka partia mi sie trafiła, ale póki co zwykłe ccg longsleevy > premium mini european
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kpr »

Czy ultra pro-fit w nowych opakowaniach wciąż jest drastycznie różny od dotychczasowych?
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

ktoś się odważył i kupił takiego no-name ruskiego ? https://allegro.pl/oferta/koszulki-na-k ... 8601667993 czy lepiej nie ryzykować i zakupić arcane lub rebela ? (potrzebuje zakoszulkować brzdęka )
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: karmazynowy »

dareiosh pisze: 09 kwie 2021, 15:09 ktoś się odważył i kupił takiego no-name ruskiego ? https://allegro.pl/oferta/koszulki-na-k ... 8601667993 czy lepiej nie ryzykować i zakupić arcane lub rebela ? (potrzebuje zakoszulkować brzdęka )
Ja miałem, nie polecam. Kleją się i rozmiar nie trzyma standardu. Są za duże.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

Update : po zakupie CCg rebela long sleeves i rozegraniu około 4 partii w hero realms, po 2 dniach karty zaczeły sie minimalnie kleić. Trzeba szukać w innych firmach w takim razie, gdy będe koszulkować brzdęka
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

dareiosh pisze: 11 kwie 2021, 01:58 Update : po zakupie CCg rebela long sleeves i rozegraniu około 4 partii w hero realms, po 2 dniach karty zaczeły sie minimalnie kleić. Trzeba szukać w innych firmach w takim razie, gdy będe koszulkować brzdęka
Ja moge tylko powiedzieć że używalem sloyca i rebele i we wszystkich bylo tak samo: koszulki na początku byly ok, podczas pierwszej czy drugiej partii dosyc mocno sie elektryzowaly i kleiły, pewnie też dlatego że mocno mi sie pocą dłonie.
Widze jednak że z czasem problem sie zmniejsza i jak koszulka juz sie równomiernie pokryje niewidocznym nalotem i ryskami (jest używana) to nie kleją się tak mocno same z siebie, chyba że znowu mamy wilgotne dlonie no to momentalnie sie zwierają ale to chyba kazda koszulka tak ma no bo woda nie tylko koszulki skleja ale też inne rzeczy.
Jest też problem z tym ze stos kart sporo miejsca zajmuje i sprężynuje. Zauważyłem ze po paru dniach i kilku rozgrywkach karty sie ubijają i łatwiej je utrzymać na stosie i w wyprasce (np. everdell - ubily sie i już sie mieszczą w rebel premium w wyprasce, bo wcześniej był problem.)
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

Często przewija mi się oferta z Rebela koszulek light (najcieńsze z ich oferty) moje pytanie-jakiej one są grubości i czy ktokolwiek je testował?
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: steemm »

serio do lipca trzeba czekać na te koszulki?
https://www.rebel.pl/akcesoria/koszulki ... 09619.html
jest coś wartego polecenia w tym rozmiarze i grubości koszulki?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: mat_eyo »

Ktoś zna jakiś dokładniejszy termin dostępności koszulek Rebel Classic Premium niż Q2? Jakiś czas temu kupiłem na allegro ostatnie 7 sztuk na jakiejś aukcji, zakoszulkowałem Marvel Champions z kilkoma dodatkami i zapas się skończył, a człowiek chciałby sobie kolejne dodatki kupić :/
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

dareiosh pisze: 13 kwie 2021, 01:29 Często przewija mi się oferta z Rebela koszulek light (najcieńsze z ich oferty) moje pytanie-jakiej one są grubości i czy ktokolwiek je testował?
Ja miałem na zakoszulkowanie mamy szpiega. Generalnie moge tylko tyle powiedzieć że są jak lepszej jakości foliówka spożywcza. Bardzo miękkie, karta jest w nich stosunkowo luźna. Jak wypadają w graniu to nir powiem bo sprzedałem zanim użyłem gre z koszulkami i ich też już nie mam, ale używałbym ich tylko do gier gdzie nie trzyma sie kart. Mogłoby to mieć sens w splendorze czy innych takich ale ogólnie nie jest to towar premium :)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bart Henry »

dareiosh pisze: 13 kwie 2021, 01:29 Często przewija mi się oferta z Rebela koszulek light (najcieńsze z ich oferty) moje pytanie-jakiej one są grubości i czy ktokolwiek je testował?
Unikać jak ognia. Kiedyś były w miarę ok, jak na swoją cenę, więc kupiłem naście paczek CCG light. Dostałem już z nowej serii, która charakteryzowała się niesamowitym klejeniem się koszulek jedna do drugiej. Czegoś takiego nie widziałem nigdy wcześniej. Reklamowałam, wymienili na takie same. Pozbyłem się ich bez żalu. Z Rebela najlepiej tylko premium. Od biedy zwykle, ale potrafią też się kleić czasami.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

dareiosh pisze: 13 kwie 2021, 01:29 Często przewija mi się oferta z Rebela koszulek light (najcieńsze z ich oferty) moje pytanie-jakiej one są grubości i czy ktokolwiek je testował?
Również potwierdzam. Unikać wersji light jak ognia. Można je podarować najgorszemu wrogowi.
Miałem te o wymiarze 63.5x88. Po drugim rozdaniu kart momentalnie podmieniłem, wiedząc, że mam zapas innych.
Faktycznie są szersze niż potrzeba, około 65 mm. Powoduje to, że folia się fałduje, a karta wypada.

Dobre, aby kartę zakoszulkować, nie dotykać i wsadzić do archiwum.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

Dzieki za opinie, zostaje mi standard long sleevy z rebela lub czekać na 2 kwartał na dostawe premium ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

dareiosh pisze: 14 kwie 2021, 23:20 Dzieki za opinie, zostaje mi standard long sleevy z rebela lub czekać na 2 kwartał na dostawe premium ;)
To ja dorzucę kamyczek do ogródka i dodam, że wolałbym kupić dowolne inne grubsze koszulki niż Rebel standard.
Dla mnie dobrze używalne koszulki zaczynają się od 80 mikronów w górę. Najlepiej 90-100.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
mart
Posty: 29
Rejestracja: 01 mar 2015, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: mart »

Czy ktoś z szacownego grona orientuje się kiedy w sklepach spodziewać się można znów koszulek sloyca 63.5 x 80 premium?
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: rrudy102 »

63,5x88.

Bardzo sympatyczny pan z Mepel podejrzewa (PODEJRZEWA, bo pewności brak), że koniec kwietnia lub maj :(

Sam też czekam.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jrz8888 »

Czy są jeszcze gdzieś dostępne koszulki CCG Rebel, ale koniecznie w wersji premium?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: gregoff »

jrz8888 pisze: 20 kwie 2021, 22:11 Czy są jeszcze gdzieś dostępne koszulki CCG Rebel, ale koniecznie w wersji premium?
Szukałem ostatnio premium longsleeve. Nigdzie nic nie ma.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ