Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: poxi »

Ja mocno polecam, dopóki jest dostępny. Swój egzemplarz sprowadziłem z USA i co ciekawe, na tyle pudełka powitało mnie "Made in Poland".
Sam dodatek to bardziej ewolucja, niż rewolucja. Uczta dla Odyna 2.0. Dla mnie jest już nierozłączalny od podstawki. Z niecierpliwością czekam na Duńczyków.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 23:10 przez poxi, łącznie zmieniany 1 raz.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: dwaduzepe »

Hmmm totalnie nie rozumiem zachwytow nad ta gra. Po okolo 10 grach jest to dla mnie tak przecietne euro jak tylko przecietne moze byc. Jedyne co mogloby wyrozniac ta gre, czyli ukladanie tych gratow na swojej planszy jest tak nudne, ze szok. Czegos musze nie dostrzegac w tej grze...
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: rav126 »

To żeby nie było o niczym - dodatek leży u mnie na półce wstydu od sierpnia. Czy dobrze rozumiem, to planszetki wysp należy zamienić stare na nowe, a stare wywalić z pudła?

Niby sam dodatek nie wydaje się skomplikowany po przeczytaniu instrukcji, ale jakoś nie mam siły rozkładać tej gry...
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: mistrz_yon »

poxi pisze: 24 lut 2021, 22:33 Z niecierpliwością czekam na Duńczyków.
Kochom Ucztę. A wiadomo kiedy będą Duńczycy?
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: poxi »

rav126 pisze: 24 lut 2021, 23:40 Czy dobrze rozumiem, to planszetki wysp należy zamienić stare na nowe, a stare wywalić z pudła?
Tak.
mistrz_yon pisze: 24 lut 2021, 23:48 Kochom Ucztę. A wiadomo kiedy będą Duńczycy?
Z wypowiedzi twórcy na BGG, wynika, że planowany jest na tegoroczne targi w Essen, czyli październik 2021.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Yavi pisze: 24 lut 2021, 22:08 Must have? Nie, przynajmniej nie dla mnie. Ostatnio po dłuższym czasie mieliśmy okazję zagrać w Ucztę i graliśmy w samą podstawkę, bo nie chciałem tłumaczyć dodatku nowym graczom - grało się bardzo dobrze. Czy warto? Jeśli lubisz grę, grywasz w nią co jakiś czas, to warto, dodaje trochę nowych elementów, ale to raczej dodatek z kategorii więcej tego samego (tak mniej więcej, ale jakichś rewolucji w nim nie dostrzegam). Dla mnie takie dodatki są najlepsze ;)
A czy nie jest tak, że dodatek poprawia balans w grze 2-osobowej? Dopytuje, bo sam od dłuższego czasu myślę nad kupnem Uczty (teraz pewnie będzie jeszcze ciężej), a gram głownie 2-osobowo i czekałem na polski dodatek (i się nie doczekałem).
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: KozaK69 »

Zdecydowanie tak! Norwegowie poprawiają skalowanie gry wprowadzając modularną, dwustronną planszę akcji i poprawiając balans poszczególnych strategii. Równocześnie w żaden sposób jej nie komplikują, wprowadzają ze 2-3 nowe, małe zasady - jak dla mnie można od razu grać z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Brylantino »

Ogólnie Norwegowie sprawiają, że Uczta jest po prostu lepszą grą niezależnie od składu osobowego i po jednej grze z dodatkiem, ciężko już usiąść do podstawki.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bludgeon »

arturmarek pisze: 25 lut 2021, 09:43
A czy nie jest tak, że dodatek poprawia balans w grze 2-osobowej?
Ten dodatek poprawia WSZYSTKO.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Bludgeon pisze: 25 lut 2021, 11:12
arturmarek pisze: 25 lut 2021, 09:43
A czy nie jest tak, że dodatek poprawia balans w grze 2-osobowej?
Ten dodatek poprawia WSZYSTKO.
Dokladnie. Balansuje strategie ktore byly slabsze w podstawce, dodaje nowe opcje, polepsza skalowanie. Nie chce juz grac bez Norwegow. Czekam na Dunczykow. Mam nadzieje ze uda sie tez zrealizowac Szwedow i Normanow bo autor pracuje nad wieloma pomysłami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: vikingowa »

Forcemaster pisze: 24 lut 2021, 19:51 Hej

Dam znać tylko, że na https://planszostrefa.pl pojawił się dodatek The Norwegians w wersji angielskiej.
Uff warto było przeczekać te szwabskie wiktuały i pobrać angielską.
Jak ktoś nie ma to warto brać. Cały czas schodzi ilość.

NORWEGOWIE
Niech Cię Pan Bóg błogosławi dobry czlowieku! Hurra! Nareszcie kupiłam Norwegów :D

Dla tych co jeszcze myślą: status w sklepie się zmienił na "ostatnie sztuki" :wink:
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sleyoo »

Witam
Podobno Za chwilę ma być dodruk Norwegów.

Ktoś coś wie na ten temat?

Chodzi mi oczywiście o angielską albo niemiecką wersję bo po polsku chyba nie ma co liczyć.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 19:06 przez sleyoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mp02 »

A wiadomo coś o podstawce? Wiem że pisali że do druku nie będzie ale może coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: bobule »

Mp02 pisze: 22 kwie 2021, 19:01 A wiadomo coś o podstawce? Wiem że pisali że do druku nie będzie ale może coś się zmieniło?
Nic się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Siersciu »

sleyoo pisze: 22 kwie 2021, 18:55 Witam
Podobno Za chwilę ma być dodruk Norwegów.

Ktoś coś wie na ten temat?

Chodzi mi oczywiście o angielską albo niemiecką wersję bo po polsku chyba nie ma co liczyć.
Gdzieś na BGG doczytałem, że w maju ma być dodruk DE/ENG.
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sleyoo »

W planszostrefie pojawił się w sprzedaży dodatek Norwegowie.
Wysyłka do 10 dni.

Norwegowie już do mnie płyną. :D
Ostatnio zmieniony 07 maja 2021, 20:29 przez sleyoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Seykan »

Ciekawe czy Duńczycy w ENG nie będą się gryźli z Norwegami DE ;) Bo chyba taki zestaw będzie dosyć popularny. W Duńczykach będzie sporo kart i to już chyba lepiej mieć po angielsku, ale będą odwołania do pól akcji, które w Norwegach są DE (jak ma się taka wersję).

Jak myślicie?
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: benek12345 »

Moim zdaniem ikony w Uczcie są tak proste, że rozwarstwienie językowe nie powinno stanowić znacznego kłopotu. Przecież po kilku rozgrywkach nawet nie otwierasz instrukcji z opisem kart.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

A czy ktoś śledzi dokładniej postępy odnośnie Duńczyków i dysponuje informacjami odnośnie prognozowanych dat? (w dowolnym języku). Ciekawi mnie, czy zdążą jeszcze w 2021.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

kastration pisze: 21 maja 2021, 01:17 A czy ktoś śledzi dokładniej postępy odnośnie Duńczyków i dysponuje informacjami odnośnie prognozowanych dat? (w dowolnym języku). Ciekawi mnie, czy zdążą jeszcze w 2021.
Czytam każda wypowiedź twórcy. Na 99,9% Dunczycy będą w tym roku. Pod kątem gameplayu byli skończeni na jesień 2020 ale priorytetem byly inne gry wydawcy więc ustalili że dodatek będzie przesunięty na ten rok. W przygotowaniu są jeszcze Szwedzi, Normanowie, Synowie odyna(chyba nazwa chwilowa) i pakiet ulepszeń(meple, pudełko itd). Czy to wszystko dotrwa do wydania to nie wiadomo ale fajnie by było.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Apos »

Przez wiele miesięcy duże pudło z napisem Uczta dla Odyna przeleżało na półce moich gier planszowych. Może to pogoń za nowościami, a może brak czasu na "dużą" grę był tego powodem? Cokolwiek by to nie było, jestem winny przeprosin temu tytułowi Uwe Rosenberga.

Gra po przerwie miała wylądować na stole, więc zacząłem od przypomnienia sobie zasad. Jakie było moje zdziwienie, gdy już po kwadransie miałem wszystko w małym paluszku. Instrukcja fajnie i sensownie napisana, a same akcje wraz z ikonografią są bardzo intuicyjne. Posiadanie małej ściągawki z opisu rozgrywki oraz akcji jest wszystkim co potrzeba tak naprawdę.

Samo tłumaczenie zasad, pomimo że trochę trwa, to później nie pozostawia niejasności. To co najbardziej przeraża nowych graczy to rozłożona gra: główna plansza z mnóstwem akcji, podajniki na masę kolorowych żetonów, dużo planszy i planszetek z wszelakimi ikonami...W przeciągu ostatniego czasu grałem z 8 różnymi osobami i każdy z graczy miał to samo stadium poznawania Uczty: od dużych oczu, poprzez wsłuchiwanie się w tłumaczenie zasad, aż po mniej więcej takie samo stwierdzenie "Ta gra oraz akcje są proste. Problem pojawia się w ilości opcji oraz dróg do zwycięstwa".

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć o jednej z największych zalet tej Uczty: poza intuicyjnością zasad, to ilość dróg do zwycięstwa bez potrzeby sałatki punktowej. Za każdym razem, gdy mam nowego gracza przy stole to zaznaczam, że "możesz obrać sobie dowolny cel w tej grze, realizować go i mieć pełne szanse na zwycięstwo". Bardzo podoba mi się, że w Uczcie nie trzeba robić wszystkiego co jest na planszy, aby wygrać.

Po tych kilku rozgrywkach i oczarowaniu nią moich znajomych utwierdziłem się w przekonaniu, że Uwe potrafi robić bardzo dobre gry dla każdego. Nawet znajomy, który uwielbia Kawernę, stwierdził że Uczta jednak jest fajniejsza :D .

Po tych kilku rozgrywkach padła decyzja o zakupie Norwegów i był to strzał w "10". Sama Uczta nie była bez skaz. Kilka akcji było mniej opłacalnych od innych. Parę regionów wymagało dopieszczenia. Główna plansza akcji nie do końca skalowała się od 1 do 4 graczy. Losowość kart zawodów przeszkadzała, a wprowadzenie home rules tylko trochę poprawiło sytuację.

Obrazek

Co zmienili Norwegowie? Ano prawie wszystko, ale wszystko na plus moim zdaniem.
Plansza modułowa, którą się dobiera od ilości graczy ma teraz więcej sensu. Dodatkowa kolumna akcji, gdzie możemy umieścić 1-2 ostatnich robotników jest moją ulubioną. Z jednej strony dostajemy bardzo dobre akcje, z drugiej będziemy mogli skorzystać z efektów tej akcji (np nowo pozyskanych zasobów) dopiero w nowej rundzie. Jest też walka o to, czy inne pole, więc trzeba mieć na uwadze, że inni gracze mogą je zablokować.

Wiele pól akcji zostało zbalansowanych. Dużo by tu pisać, ale rozgrywka moim zdaniem jest bardziej interesująca przez te zmiany. Np. dodanie możliwości "małej emigracji" poprzez użycie łodzi wielorybniczej - świetny pomysł!

Eksploracja jest jednym z ekscytujących elementów w grze. Ma uzasadnienie tematyczne, a zostało zaimplementowany w bardzo ciekawy i intuicyjny sposób. Decyzja o wyborze takiej wyspy jest wiążąca - z jednej strony dostajemy pole do popisu i zdobywania bonusów oraz punktów, a z drugiej musimy zagospodarować akcje i zasoby na jej zapełnienie. Jak nam się nie uda to wpakujemy się w punkty ujemne, a z drugiej wyspy C i D moga nam zagwarantować po 30 pkt na koniec gry.
Dodatek powiększa liczbę dostępnych wysp z 4 do 8 i jest to w/g mnie kapitalna zmiana.

Nowe zwierzęta - miałem wrażenie, że będzie ich za dużo w grze o Wikingach, ale wycofałem się z tego. Dostajemy świnie które są tanie i szybkie do rozmnożenia. Ich kształt "U" jest idealny to wypełniania budynków. Konie to droga inwestycja i ich posiadania od początku może nam zagwarantować dużą sumę punktów na koniec gry poprzez ich hodowlę.

Startowe budynki - nowość i moim zdaniem nadaje grze tępa. Na początku gry dostajemy losową szopę rzemieślnika. Za pomocą akcji budowy budynku szopy i opłaceniu kosztu możemy taką wznieść, a ta daje nam bonusowe zasoby przy zbieraniu dóbr z okrążonych akcji specjalnych.

Możliwość odrzucenia karty za punkty. W podstawce, gdy dostaliśmy karty to musieliśmy już z nimi żyć. Niektóre dawały 0 punktów po zagraniu i ich bonusy były okazjonalne. Tutaj możemy zagrać kartę aby ją odrzucić i zdobyć żeton z punktami zwycięstwa od 4 do 2 z zasadą - kto pierwszy ten lepszy. Prosta, a poprawiająca wiele zmiana! Np. gdy mamy na ręce 4 "bezużyteczne" karty, to przy pomocy jednej akcji możemy odrzucić wszystkie te 4 karty i zdobyć nawet 14 punktów w tokenach.

Dodatek nie komplikuje rozgrywki oraz nie zmienia czasu gry. Jest to rebalans akcji i zwiększenie atrakcyjności wszelkich strategii. Więcej opcji, budynków, zwierząt czy wysp dodaje tylko dynamiczności oraz elastyczności rozgrywki.
Fakt, że autor zauważył niedoskonałości podstawki i poprawił grę na wielu poziomach jest dla mnie wystarczającym powodem aby polecić dodatek.

Minusy?
- Podstawka z dodatkiem ledwo mieszczą się w dużym pudle od podstawki, a część nieużywanych elementów zostawiamy w pudełku od dodatku.
- Około 20 kart ma erratę, ze względu na wprowadzenie np nowych zwierząt. Dodatek mógł zawierać już poprawione karty.
- Dostępność podstawki oraz dodatku. Mam żal, że obiektywnie najwyżej oceniana gra Rosenberga nie doczeka się dodruku w Polsce i nigdy nie było planów na wydanie dodatku u nas, gdy zagraniczne dodruki są cały czas w wielu językach, a wiele nowych tytułów, które nie posiada tak dopieszczonej tematyki z mechaniką gry ma zapowiadane z pompą premiery.
Wielka szkoda, szczególnie że Duńczycy są już na horyzoncie.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2021, 23:32 przez Apos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amandor
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2015, 10:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: amandor »

Apos pisze: 23 maja 2021, 17:46

Startowe budynki - nowość i moim zdaniem nadaje grze tępa. Nie musimy wydawać akcji oraz zasobów na zbudowanie szopy czy długiego domu, tylko od razu możemy zbierać i umieszczać zasoby w nich. A to daje nam bonusowe zasoby przy zbieraniu dóbr z okrążonych akcji specjalnych.
Jako, iż mogę się podpisać pod Twoim postem to tylko zwrócę uwagę na ten jeden akapit. Startowy budynek również musimy wybudować korzystając z normalnej akcji budowy chaty. Nie mamy go dostępnego od początku.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Arachion »

amandor pisze: 23 maja 2021, 22:03
Apos pisze: 23 maja 2021, 17:46

Startowe budynki - nowość i moim zdaniem nadaje grze tępa. Nie musimy wydawać akcji oraz zasobów na zbudowanie szopy czy długiego domu, tylko od razu możemy zbierać i umieszczać zasoby w nich. A to daje nam bonusowe zasoby przy zbieraniu dóbr z okrążonych akcji specjalnych.
Jako, iż mogę się podpisać pod Twoim postem to tylko zwrócę uwagę na ten jeden akapit. Startowy budynek również musimy wybudować korzystając z normalnej akcji budowy chaty. Nie mamy go dostępnego od początku.
Tak jest, Panie Apos - proszę czytać dokladnie instrukcje, szczególnie że jest po Polsku
Sucharzysta
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sasquach »

Arachion pisze: 23 maja 2021, 23:15 Tak jest, Panie Apos - proszę czytać dokladnie instrukcje, szczególnie że jest po Polsku
Ta polska wersja jest niestety zrobiona bardzo amatorsko. Zawiera błędy i stosuje inne słownictwo niż w polskiej instrukcji do podstawki.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Arachion »

sasquach pisze: 24 maja 2021, 01:30
Arachion pisze: 23 maja 2021, 23:15 Tak jest, Panie Apos - proszę czytać dokladnie instrukcje, szczególnie że jest po Polsku
Ta polska wersja jest niestety zrobiona bardzo amatorsko. Zawiera błędy i stosuje inne słownictwo niż w polskiej instrukcji do podstawki.

Możesz pomóc innym graczą i napisać co w tej darmowej instrukcji jest nie tak aby gracze nie grali źle.
Dzięki Tobie teraz dowiedzą się co robili źle.


Edit. To była moja pierwsza instrukcja zrobiona przeszło dwa lata temu . W tym momencie na koncie około 25 dużych i trzy razy tyle pomocy, wkładek czy naklejek, teraz miałbym inne narzędzia do tego i wyglądało by lepiej ale z każdą coraz mniej chce się tego robić dla innych kiedy zamiast konstruktywnej krytyki, napisania co jest źle to - doklejenie łatki zła, nie polecam.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2021, 08:33 przez Arachion, łącznie zmieniany 1 raz.
Sucharzysta
ODPOWIEDZ