Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: elbruus »

Czy wiadomo kiedy ma się pojawić dodruk cyklu Dziedzictwo w Dunwich? Z tego co pamiętam z grafiki Galakty to chyba około 2 kwartału ale nie wiem czy to ciągle aktualne dane.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

a dodruku Dunwich już przypadkiem nie było ? To chyba jako pierwszy cykl dodrukowano.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: elbruus »

Z tego co było na już niedostępnej grafice Galakty, Carcossa miała być przed Dunwich.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Zorak pisze: 16 kwie 2021, 17:18 a dodruku Dunwich już przypadkiem nie było ? To chyba jako pierwszy cykl dodrukowano.
Był, wczesną jesienią zeszłego roku.
Ale chodzi o kolejny :-) .
Zdaje się że też najwcześniej późnym latem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

A czy wiadomo coś może o dodrukach Powrotów? Są one w ogóle w planach Galakty?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

Gribbler pisze: 17 kwie 2021, 01:40 A czy wiadomo coś może o dodrukach Powrotów? Są one w ogóle w planach Galakty?
Oficjalnie nie ponieważ jest to zbyt niszowy produkt o niskim popycie i nie opłaca się go dodrukowywać...
.
.
.
.
.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nie wiem czy ostatnio narracja galakty się nie zmieniła.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Nie no poważnie, czasem to mam wrażenie, że mają focha na FFG, bo teraz Rebel nimi handluje...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Zakładam że jak dobrze zejdą dodruki cyklów to i powroty będą kwestią czasu.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Potato Queen »

HwA zaczęłam zbierać na początku roku, mam podstawkę i trzy (prawie) pełne cykle. Miałam przez chwilę pomysł, żeby grzecznie czekać na kolejne dodruki a jeśli będzie kolejny cykl, to go sobie sukcesywnie zbierać na bieżąco. Ale chyba odpuszczę, poprzestanę na dodrukach. Patrząc na to, jakie szaleństwo się dzieje przy okazji każdego nowego mythoska chyba nie mam na to siły... Polować na preordery, zamawiać teraz już, bo za 3h nie będzie, a jak się nie uda, to kiszka i tak trzeba będzie czekać na dodruk, bo się nie zdobędzie jednej paczki gdzieś ze środka i cała kampania o kant tyłka.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A jak masz 3 cykle to masz i tak spokojnie ze 100 partii "w zapasie", to prawda nie ma się co zabijać o content, w który zanim zagrasz to będzie dodruk.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: LukaszLozz »

Potato Queen pisze: 23 kwie 2021, 17:50 HwA zaczęłam zbierać na początku roku, mam podstawkę i trzy (prawie) pełne cykle. Miałam przez chwilę pomysł, żeby grzecznie czekać na kolejne dodruki a jeśli będzie kolejny cykl, to go sobie sukcesywnie zbierać na bieżąco. Ale chyba odpuszczę, poprzestanę na dodrukach. Patrząc na to, jakie szaleństwo się dzieje przy okazji każdego nowego mythoska chyba nie mam na to siły... Polować na preordery, zamawiać teraz już, bo za 3h nie będzie, a jak się nie uda, to kiszka i tak trzeba będzie czekać na dodruk, bo się nie zdobędzie jednej paczki gdzieś ze środka i cała kampania o kant tyłka.
Ja dokładnie z tego powodu się poddałem. Nie mam na to siły.
Gra jest generalnie świetna, ale to co się wokół dostępności dzieje, to absurd.
Sprzedałem koledze z forum prawie całe trzy cykle, jeden zagrany.

Wytrwałości zatem...
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Zamiast walczyć o kolejne cykle, trzeba było grać w posiadane ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: LukaszLozz »

Miszon pisze: 23 kwie 2021, 18:55 Zamiast walczyć o kolejne cykle, trzeba było grać w posiadane ;-) .
Przy czym... skończyłem ten co miałem pełny. W drugim brakowało jednego mitu :( Trzeci był wydany w połowie, a kolejne mity schodziły w wiadomym i już opisywanym trybie ze sklepów :cry:
Tak, ze dokładnie tak zrobiłem 8)
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Potato Queen »

Miszon pisze: 23 kwie 2021, 18:19 A jak masz 3 cykle to masz i tak spokojnie ze 100 partii "w zapasie", to prawda nie ma się co zabijać o content, w który zanim zagrasz to będzie dodruk.
Dokładnie tak zamierzam zrobić. Gramy w zasadzie tylko weekendami, dopiero zaczniemy Carcosę. Zanim ogramy ją i Zapomnianą Erę, wyjdą dodruki kolejnych cykli. Zanim ogramy je, będą dodruki tych obecnych. A jak nie będzie? Trudno. Zakończymy na tym co mamy.

Rozumiem osoby, które zbierają od początku i nowy cykl jest dla nich tym, czego potrzebują, bo resztę już mają. I szczerze Wam wszystkim współczuję.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Potato Queen pisze: 23 kwie 2021, 17:50 Patrząc na to, jakie szaleństwo się dzieje przy okazji każdego nowego mythoska chyba nie mam na to siły... Polować na preordery, zamawiać teraz już, bo za 3h nie będzie
Przez pandemię jest taka kaszana. Wcześniej tego nie było. Pamiętam, że kupowałem sobie cały cykl na spokojnie bez problemu po wyjściu ostatniego mythosa.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: dwaduzepe »

Gribbler pisze: 24 kwie 2021, 00:06
Potato Queen pisze: 23 kwie 2021, 17:50 Patrząc na to, jakie szaleństwo się dzieje przy okazji każdego nowego mythoska chyba nie mam na to siły... Polować na preordery, zamawiać teraz już, bo za 3h nie będzie
Przez pandemię jest taka kaszana. Wcześniej tego nie było. Pamiętam, że kupowałem sobie cały cykl na spokojnie bez problemu po wyjściu ostatniego mythosa.
przed pandemia przeciez bylo tak samo - ciagle braki
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Proszę Was wszystkich jakie ja mam szczęście to głowa mała. Zacząłem zbierać AH w zeszłym roku i sukcesywnie udało mi się uzbierać wszystkie cykle + powroty(bez nocy i Dunwich). Mythoski bezpiecznie schowane pod łóżkiem i tylko czekały na wyciągnięcie. Podstawkę szybko ograłem. W sumie 9 partii w dwie osoby. Jak wszyscy wiecie bez większego szału. Grało się dobrze, ale niczego nie urwało.

Następnie wjechał Dunwich i tutaj zabawa była lepsza i bardziej rozbudowana, ale fabularnie dla mnie strasznie ten cykl kuśtyka. Plot i kolejne działania są dla mnie całkowicie niejasne i niepowiązane. Gubię się gdzieś po 2 mythosie i choć ograłem cykl dwa razy to dalej dla mnie fabularnie jest dziurawy.

Teraz ogrywam Carcossę i fabularnie jest świetny. Klimat znacząco lepszy niż w Dunwich. Więcej się dzieje. Bardziej odczuwam piętno wyborów jak i wykonanych akcji. Do finału pozostały mi 2 mythosy. Obym się nie zawiódł. A właśnie i to moje szczęście. Wyciagając ten cykl okazało się, że albo nie kupiłem albo gdzieś schowałem i znaleźć nie mogę pierwszego, PIERWSZEGO! mythosa. Dzięki mackom galakty, że właśnie ten cykl już dodrukowali i od ręki mogłem dokupić brakujący scenariusz, bo na prawdę nie wiem co bym począł.

Dodatkowo zakupiłem sobie polecany parę stron temu album gamegenic na 480 kart. Obecnie postacie z ich kartami, wszystkie mythosy oraz osłabienia trzymam w skrzyni, a resztę w albumie(karty klas + neutralne). Muszę powiedzieć, że komfort z gry uległ znaczącej poprawie. W strzyni miałem zakupione separatory, które dzieliły mi karty bohaterów względem klasy, typu jak i wartości exp. Niby super jak się składa online i potem wystarczy powybierać sobie karty z danych przegródek. Jednakże album wcale tego nie rozwleka, a dodatkowo gdy dobieram karty za exp to dla mnie znacząco łatwiej, przyjemniej i szybciej idzie dzięki albumowi. Pomijam już oszczędność koszulek jak i miejsca(album jestem w stanie wcisnąć w wiele miejsc, a kolejna skrzynia zajęłaby swoje).
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Potato Queen »

Ardel12 pisze: 24 kwie 2021, 09:06 Dodatkowo zakupiłem sobie polecany parę stron temu album gamegenic na 480 kart. Obecnie postacie z ich kartami, wszystkie mythosy oraz osłabienia trzymam w skrzyni, a resztę w albumie(karty klas + neutralne). Muszę powiedzieć, że komfort z gry uległ znaczącej poprawie. W strzyni miałem zakupione separatory, które dzieliły mi karty bohaterów względem klasy, typu jak i wartości exp. Niby super jak się składa online i potem wystarczy powybierać sobie karty z danych przegródek. Jednakże album wcale tego nie rozwleka, a dodatkowo gdy dobieram karty za exp to dla mnie znacząco łatwiej, przyjemniej i szybciej idzie dzięki albumowi. Pomijam już oszczędność koszulek jak i miejsca(album jestem w stanie wcisnąć w wiele miejsc, a kolejna skrzynia zajęłaby swoje).
A my składamy decki po prostu na stole. Wyciągamy wszystkie karty, z których możemy budować i wio. Łatwiej mieć ogląd na całość, jak się ma wszystko przed nosem rozłożone. Żaden album, a już on line nie ma szans.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

dwaduzepe pisze: 24 kwie 2021, 08:29
Gribbler pisze: 24 kwie 2021, 00:06
Potato Queen pisze: 23 kwie 2021, 17:50 Patrząc na to, jakie szaleństwo się dzieje przy okazji każdego nowego mythoska chyba nie mam na to siły... Polować na preordery, zamawiać teraz już, bo za 3h nie będzie
Przez pandemię jest taka kaszana. Wcześniej tego nie było. Pamiętam, że kupowałem sobie cały cykl na spokojnie bez problemu po wyjściu ostatniego mythosa.
przed pandemia przeciez bylo tak samo - ciagle braki
Przed Innsmouth kazdy cykl byl dostepny min kilka miesiecy po premierze ostatniego mythosa a pamietam jeszcze jak kupowalem uzywany cykl Dunwich, Carcossy i ZE po 300zl za cykl w stanie idealnym. Od kolejnego cyklu pewnie bedzie lepiej z dostępnością choc ciezko teraz naprawić paniczne wykupywanie stocku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ja kupiłem cały cykl Carcosy ze sklepu, w normalnej cenie, w styczniu-lutym zeszłego roku (na raty kupowałem). A Dunwich jakoś jesienią 2019.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gafik »

Gdzie najlepiej śledzić sytuację wydawniczą? Zacząłem dopiero co AH LCG i choć na razie gram podstawkę ANG to niewykluczone, że jak będzie więcej czasu na granie to się przesiądę na PL. Okazuję się że część ludzi odpycha od ANG tak jak mnie od niemieckiego :P
Najchętniej to bym w cyrylicy AH widział :twisted:
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Galakta regularnie informuje o drukach, niedawno był też jakiś plan dodruków od nich wrzucony. O tutaj:
viewtopic.php?p=1330485#p1330485
Oczywiście to nie jest na 100% pewne, że tak bęzie, na pewno będą obsuwy bo już są (Carcosa wjechała dopiero niedawno, a miała w marcu). Ale wiadomo, taka ramówka ogólna tak wygląda.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Coen »

Pomelo pisze: 08 kwie 2021, 20:55
Coen pisze: 08 kwie 2021, 20:31 Pewnie głupie pytanie zadam :wink:
Jak w tym momencie wejść w to LCG.
Co jest takim minimum, aby móc cieszyć się rozgrywką :?:
Sam całkiem niedawno wchodziłem w ten tytuł, raptem rok temu i podzielę się swoimi odczuciami. Na pierwszy ogień podstawka + cykl Dziedzictwo Dunwich da Ci bardzo dobre pojęcie o co chodzi i czy opłaca Ci pchać się w to dalej. Jeśli nie, dużo nie stracisz, zawsze znajdzie się jakiś chętny. Podstawka to w zasadzie demo/tutorial i kończy się niestety bardzo szybko, zanim na dobre się rozpocznie. Czuć że FFG daje nowym graczom posmakować klimatu tylko na tyle, by żeby poczuć coś więcej musisz kupić coś "extra".
No dobra, trochę się wkręciłem ;)
Mam podstawkę i dwa pierwsze cykle i teraz pytanie jak grać :)
Gram w podstawkę kartami z podstawki, a karty gracza z kolejnych mitów dorzucam jako możliwość zakupu, kiedy już będę grał w te konkretne mity?
Czy wrzucam wszystko do jednego wora i buduję talię ze wszystkiego co mam?
Podpowiedzcie proszę :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 462
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

A to już pełna dowolność. Ja gram tak ze jak zaczynam cykl to do puli trafiają wszystkie wydane juz karty plus wszystkie karty z danego cyklu. Czyli załóżmy, że zaczynam Carcosse to daje podstawke plus Dunwich plus wszystkie karty z wszystkich mythosów z Carcossy.
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Pomelo »

Coen pisze: 24 kwie 2021, 21:29
Pomelo pisze: 08 kwie 2021, 20:55
Coen pisze: 08 kwie 2021, 20:31 Pewnie głupie pytanie zadam :wink:
Jak w tym momencie wejść w to LCG.
Co jest takim minimum, aby móc cieszyć się rozgrywką :?:
Sam całkiem niedawno wchodziłem w ten tytuł, raptem rok temu i podzielę się swoimi odczuciami. Na pierwszy ogień podstawka + cykl Dziedzictwo Dunwich da Ci bardzo dobre pojęcie o co chodzi i czy opłaca Ci pchać się w to dalej. Jeśli nie, dużo nie stracisz, zawsze znajdzie się jakiś chętny. Podstawka to w zasadzie demo/tutorial i kończy się niestety bardzo szybko, zanim na dobre się rozpocznie. Czuć że FFG daje nowym graczom posmakować klimatu tylko na tyle, by żeby poczuć coś więcej musisz kupić coś "extra".
No dobra, trochę się wkręciłem ;)
Mam podstawkę i dwa pierwsze cykle i teraz pytanie jak grać :)
Gram w podstawkę kartami z podstawki, a karty gracza z kolejnych mitów dorzucam jako możliwość zakupu, kiedy już będę grał w te konkretne mity?
Czy wrzucam wszystko do jednego wora i buduję talię ze wszystkiego co mam?
Podpowiedzcie proszę :)
Ja z kolei staram się grać kartami z podstawki + z danego cyklu. Zaznaczę tylko, że jeszcze nie przechodziłem żadnej kampanii po raz drugi i jeśli tak zrobię wtedy już będę używać całej puli. Przykładowo Dunwich podzieliłem sobie na 2 części , używałem podstawki, dziedzictwa i pierwszych 3 mythosów dopóki nie zrobiłem wystarczającego progresu w kampanii, wtedy dołożyłem resztę cyklu. Ułożyło się to o tyle fajnie, że czułem że muszę zrobić "coś więcej" by wygrać scenariusz (i nie zawsze tak było). Często posiadając taką ubogą pulę zdarza się jednak dociągać martwe karty, które musiałem dołożyć by spełnić warunki zbudowania talii. Gdybym użył wszystkich kart z paru cykli takie sytuacje nie miały by miejsca, każda karta w zasadzie coś by mi dawała, a tak czasami wyciągając jakąś beznadziejną kartę w beznadziejnej sytuacji krzyczałem głośno do przedwiecznych - dlaczego?! :lol: :lol: :lol: Mam wrażenie, że poszczególne kampanie i dedykowane im karty z mythosów są bardziej powiązane mechanicznie i tematycznie. Przeglądając karty z Innsmouth widzę tam zupełnie inne mechaniki, sposoby na prowadzenie postaci, pozyskiwania wskazówek/surowców/żetonów itd., sam power level tych kart też jest większy (imho). Powiem nawet, że z perspektywy czasu, zdecydowałbym się na otwieranie poszczególnych mythosów/scenariuszy wraz z postępem. Chyba taki przebieg jest najbardziej naturalny do tego, jaki krył się w głowach autorów gry, ale oczywiście wybór jest Twój :)
ODPOWIEDZ