Pola zieleni - czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Ryszard2280
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:04
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Pola zieleni - czy warto?

Post autor: Ryszard2280 »

Jestem początkującym graczem (Splendor, Wyspa Skye, Paperback, Red7, Dixit) ale podoba mi się temat tej gry. Lepiej kupić znane (Pola Arle, Agricola) czy ta daje radę.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Pola zieleni - czy warto?

Post autor: Kin@a »

Lepiej kupić Agricolę. :wink: Albo inne gry Rosenberga (wspomniane Pola Arle, Ora et Labora, Kawerna).
Możesz jeszcze wypróbować Viticulture. To są moje ulubione tytuły w tej tematyce.

Poza Zieleni mam też, ale to gra karciana i nie oddaje tak dobrze klimatu.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: Pola zieleni - czy warto?

Post autor: Bruno »

Pola Zieleni, oprócz tematyki rolniczej, to zupełnie inna gra niż Pola Arle czy Agricola, a ponadto o dużo łatwiejszych do opanowania zasadach niż te dwa ostatnie tytuły.
W kwestii oceny Pól Zieleni nie pomogę - nie grałem. Pola Arle czy Agricola to klasyki. Pytanie tylko, czy jesteście już gotowi na naprawdę trudne i wymagające tytuły.
Być może faktycznie nie od parady byłoby zacząć np. od innego klasyka - wymienionego wyżej Viticulture?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ