Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

Tak się tylko uśmiechnę, bo to nawet zabawne rozwiązanie :-)

https://www.facebook.com/groups/2196812 ... 214361234/
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

mikeyoski pisze: 22 kwie 2021, 12:05 Tak się tylko uśmiechnę, bo to nawet zabawne rozwiązanie :-)

https://www.facebook.com/groups/2196812 ... 214361234/
Nie no przestań przecież Portal się nie myli.... :mrgreen:
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: karp »

W książkach się tak robi.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

BOLLO pisze: 22 kwie 2021, 14:22 Nie no przestań przecież Portal się nie myli.... :mrgreen:
Bo to nie jest błąd, tylko ficzer :D
Też miałem zaszczyt to w swojej kopii spotkać i cieszę sie z takiego awangardowego podejścia wydawnictwa do tematu :D Poza tym rozważam dokupienie jeszcze kilku kopii, bo poważni ludzie chyba inwestują w sztukę :mrgreen:


A na poważnie, to łapię sie na tym, że tak jak na początku przygody z planszówkami byłem mocno za wspieraniem polskich wydawnictw, tak teraz coraz częściej decyduję się na oryginalne wydania. I, niestety, nie jest to tylko zasługa Portalu, ale inne wydawnictwa też sporo do tej decyzji dokładają.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: polwac »

EVOCATVS pisze: 22 kwie 2021, 22:15 A na poważnie, to łapię sie na tym, że tak jak na początku przygody z planszówkami byłem mocno za wspieraniem polskich wydawnictw, tak teraz coraz częściej decyduję się na oryginalne wydania. I, niestety, nie jest to tylko zasługa Portalu, ale inne wydawnictwa też sporo do tej decyzji dokładają.
Niby tak, ale przy premierze wersji angielskiej też nie masz pewności, czy nie będzie jakiś błędów.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

No niby nie mam, ale poczekam na opinie po premierze, zastanowię się, dopiero wtedy kupię, a do wersji PL jeszcze daleka droga. Do tego dochodzi ryzyko nowych błędów, pomimo tego, że wydawnictwo twierdzi, że ich nie robi, a bardzo często coś się trafi, dziwnie szybko znikające nakłady, brak chęci naprawy baboli i kręcenie wałów przy zwrotach (tu podsumowałem przygody z kilkoma polskimi wydawnictwami, nie tylko Portalem) .
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1286 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: seki »

Daleki jestem od psioczenia na Portal. Niczym nie zaszedł mi za skórę tak poważnie. Oczywiście opinie internetu znam. Więc trochę na zasadzie żartu chciałem przedstawić co mnie spotkało z nowym Monolith Arena. Generalnie wiem, że to nie Portal, ale dla żartu przyjmijmy, że wszystkiemu są winni. Nie wiem jak Portal to zrobił ale w jednej z wyprasek nie miałem żetonu. Wydłubali mi go. Mam trzycyfrową liczbę kupionych od nowości tytułów i zdarzyło mi się to po raz pierwszy, że punchboard z żetonami był obecny ale miał braki. W pudełku brakującego żetonu nie było. Nie raz żetony powypadały z punchboardow ale zawsze znajdowałem je w pudełku. W tym przypadku go nie było.
Spoiler:
Zdarzyło się to Wam w jakiejś grze?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

Tylko raz. W Rising Sunie od Portalu :mrgreen: Jak dobrze pamiętam, był to żeton kolejności bitwy nr 8 :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kwestor »

seki pisze: 22 kwie 2021, 23:04 Nie wiem jak Portal to zrobił ale w jednej z wyprasek nie miałem żetonu.
Obstawiam, że jakiś etap pakowania był ręczny i żeton wypadł.

Swoją drogą wolę takie właśnie żetony (jak np w Ti4, gdzie potrząśniesz punchboardem i połowa wypada), niż tak jak ostatnio w Bonfire, gdzie były mocno niedocięte i teraz połowa jest strasznie brzydka na krawędziach...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3514
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1052 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

Patowa sytuacja:

-jak dotniemy elegancko zetony, to mamy duzo reklamacji, bo pakowacze gubia elementy
-jak dotniemy mniej, to klient otrzymuje poszarpane krawedzie

Wez badz tu prezesem wydawnictwa :?

Z tego co pamietam to moje arkusze zetonow z Robinsona byly zafoliowane. Gdyby tam cos brakowalo to juz lipa z QA.
FFG chyba tez ma zawsze zafoliowane zetony, plansze, natomiast karty sa na luzaka w woreczkach strunowych. Zawsze mnie to dziwilo...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: EVOCATVS »

Sporo gier mam, gdzie żetony lekko wyszły (ramki do nich nie były foliowane) a nie latały nawet luzem po pudle, nie mówiąc już o brakach.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Goldberg »

JAk sie porządnie prasę ustawi to sie da....żetony polskiego wydawnictwa TiS da sie wcisnąć w ramkę z powrotem, ale siedza na tyle mocno ze nie wypadają w ransporcie...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

O co chodzi z wadą planszetek do Smartphone?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3514
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1052 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 30 kwie 2021, 14:09 O co chodzi z wadą planszetek do Smartphone?
Hint: sprawdz wątek Smartphone, sam zrobilem to 30sec temu

Przesuniecia kolorow na wielowarstwowej planszy
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

BOLLO pisze: 30 kwie 2021, 14:09 O co chodzi z wadą planszetek do Smartphone?
Przesunięcie kolorów, resztki kleju wylewające się spod warstwy, uszkodzenia na planszy.

Inna sprawa, że to nie za bardzo wina Portalu, tylko oryginalnego producenta, grać na takiej planszy można, a Portal wszystkie reklamacje zbiera i realizuje.
Pytanie jest, ile zapasu plansz mają w magazynach, bo reklamacji może być sporo i możliwe, że niektórzy poczekają trochę dłużej na poprawiony element.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kwestor »

VivoBrezo pisze: 30 kwie 2021, 16:59
BOLLO pisze: 30 kwie 2021, 14:09 O co chodzi z wadą planszetek do Smartphone?
Przesunięcie kolorów, resztki kleju wylewające się spod warstwy, uszkodzenia na planszy.

Inna sprawa, że to nie za bardzo wina Portalu, tylko oryginalnego producenta, grać na takiej planszy można, a Portal wszystkie reklamacje zbiera i realizuje.
Pytanie jest, ile zapasu plansz mają w magazynach, bo reklamacji może być sporo i możliwe, że niektórzy poczekają trochę dłużej na poprawiony element.
Mówili dziś na Planszówkach TV, że raczej nie wystarczy i że są w kontakcie z oryginalnym wydawcą w kwestii dodruku plansz.
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Akwamarynowy »

Wiadomo coś może o choćby przybliżonej dacie FCM? Jest to dla mnie tytuł roku a tu straszna cisza w tym temacie :/
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Relo »

Akwamarynowy pisze: 30 kwie 2021, 18:11 Wiadomo coś może o choćby przybliżonej dacie FCM? Jest to dla mnie tytuł roku a tu straszna cisza w tym temacie :/
Na ten moment Q4 tego roku. Na razie bez ketchupu.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Mr_Fisq »

fitzroy pisze: 01 maja 2021, 09:24 Taki miał być prezes przygotowany na to piątkowe spotkanie, miały być zapowiedzi i terminy. Dyrektor działu wydawniczego miał odpowiadać na wszystkie pytania. I co? No odpowiadał. Nie wiem, po wakacjach ewentualnie Q4 czytaj 2022. Kiedy Praga? Po wakacjach. Kiedy Reaversi ? Po wakacjach. Kiedy FCM ? Q4. Kiedy Clash of Cultures ? No chyba wiadomo, że nie w tym roku , czy ktoś się jeszcze łudzi? Kiedy Khora ? Mamy nadzieję, że z premierą światową(czyli nie na pewno z premierą).Zero konkretów, nic nie wiadomo. Po wakacjach to może być 2022 równie dobrze. Przepraszam ale musiałem wylać swoje frustracje.
Narzekanie na portal doczekało się swojego dedykowanego wątku. Można je wrzucać tutaj ;)
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Mr_Fisq pisze: 01 maja 2021, 09:40
fitzroy pisze: 01 maja 2021, 09:24 Taki miał być prezes przygotowany na to piątkowe spotkanie, miały być zapowiedzi i terminy. Dyrektor działu wydawniczego miał odpowiadać na wszystkie pytania. I co? No odpowiadał. Nie wiem, po wakacjach ewentualnie Q4 czytaj 2022. Kiedy Praga? Po wakacjach. Kiedy Reaversi ? Po wakacjach. Kiedy FCM ? Q4. Kiedy Clash of Cultures ? No chyba wiadomo, że nie w tym roku , czy ktoś się jeszcze łudzi? Kiedy Khora ? Mamy nadzieję, że z premierą światową(czyli nie na pewno z premierą).Zero konkretów, nic nie wiadomo. Po wakacjach to może być 2022 równie dobrze. Przepraszam ale musiałem wylać swoje frustracje.
Narzekanie na portal doczekało się swojego dedykowanego wątku. Można je wrzucać tutaj ;)
Błagam, w dobie w której każdy wydawca praktycznie co chwilę informuje o przesunięciach to narzekanie na to, że Portal próbuje podać chociaż jakieś zaktualizowane estymaty... po prostu ręcę opadają.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: fitzroy »

Wiem, że mamy pandemię, firmy upadają, plany się zmieniają a kanały się zakorkowują. Po prostu chciałem powiedzieć, że jak nie masz( w domyśle portal games) nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nic nie mów. Do tego podejrzewam, że ta ich niewiedza to nie wina pandemii. Za dużo wzięli sobie na barki. Oczywiście mam w co grać jeszcze dłuuuugo ale jak ktoś mi coś obiecuje jako klientowi to będę się czepiał.
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

fitzroy pisze: 01 maja 2021, 20:23 Po prostu chciałem powiedzieć, że jak nie masz( w domyśle portal games) nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nic nie mów.
Przecież ten temat powstał właśnie dlatego, że na każdym 'lajwie' jest dużo pytań z kategorii 'A kiedy będzie.... '. I to nie jest tak, że chodzi o konkretne daty bo te można podać wyłącznie dla 'pewniaków' żeby co miesiąc nie ogłaszać kolejnych obsuw. I tak można się spodziewać, że przynajmniej niektóre tytuły z 4 kwartału wylądują w 2022 i dotyczy to praktycznie wszystkich wydawców.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: karp »

fitzroy pisze: 01 maja 2021, 20:23 Wiem, że mamy pandemię, firmy upadają, plany się zmieniają a kanały się zakorkowują. Po prostu chciałem powiedzieć, że jak nie masz( w domyśle portal games) nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nic nie mów. Do tego podejrzewam, że ta ich niewiedza to nie wina pandemii. Za dużo wzięli sobie na barki. Oczywiście mam w co grać jeszcze dłuuuugo ale jak ktoś mi coś obiecuje jako klientowi to będę się czepiał.
Na Twoje zdanie znajdzie się inny spec od komunikacji, mówiący że lepiej mówić cokolwiek niż nic. Ot, cała mistyka marketingu.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tsodo »

fitzroy pisze: 01 maja 2021, 20:23 Wiem, że mamy pandemię, firmy upadają, plany się zmieniają a kanały się zakorkowują. Po prostu chciałem powiedzieć, że jak nie masz( w domyśle portal games) nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nic nie mów. Do tego podejrzewam, że ta ich niewiedza to nie wina pandemii. Za dużo wzięli sobie na barki. Oczywiście mam w co grać jeszcze dłuuuugo ale jak ktoś mi coś obiecuje jako klientowi to będę się czepiał.
A co dokładnie obiecano i nie dostarczono ?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3514
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1052 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

karp pisze: 01 maja 2021, 22:30 lepiej mówić cokolwiek niż nic
Dokladnie. Dwugodzinny live zrodzil sie na fali entuzjazmu poRobinsonowego i pourlopowego Prezesa ;) Potem zostal przelozony, az okazalo sie, ze nie ma specjalnie nosnego tematu, wiec zaproszono Grzegorza(z produkcji) by wypelnic te pustke.

Nakrecono hajp, ktory jak czesto bywa okazal sie kapiszonem, po kwadransie przestalem ogladac :P

Grzegorz i Prezes nie sa w stanie odpowiedziec KIEDY, bo te gry produkowane sa przez oryginalnego wydawce z uzyciem portalowych plikow w jez polskim. Fabryki zakolejkowane sa w opor (o czym tez wspominali), wiec trzeba czekac i reagowac na szanse, wolne okienko. Zakladam, ze polski naklad gry nie jest priorytetem(w porownaniu z angielskim, niemieckim, francuskim), moze tez to sie plynnie zmienia zaleznie od wpompowanej kasy. Nastepnie palety towaru dowozone sa do Polski(tez zawierucha z kontenerami, statkami, Chinczykami), Portal je kupuje (od CMON itp) i puszcza na rynek PL. Za bardzo nie da sie tego przyspieszyc, bo nie Portal ciaga za sznurki, moze nawet nie wiedza w jakiej fabryce odbywa sie drukowanko ;)

Wlozcie "pincet ziko" do koperty i siedzcie cierpliwie na tylkach :lol: Czy jak kupujecie odkurzacz lub levisy to tez przebieracie nogami oczekujac dostawy z tygodnia na tydzien? Pojawia sie towar, to kupuje, proste.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Zablokowany