Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

pan_satyros pisze: 23 kwie 2021, 09:21

Takie "problemy" pojawiają się zazwyczaj u dużych twórców, gdzie faktycznie kolejka tytułów do recenzji jest długa, a zobowiązania nie pozwalają na taką dowolność formy. Inicjatywy oddolne, wciąż motywowane głównie pasją, a w dalszej kolejności innymi pobudkami, najczęściej nie potrzebują takiej selekcji, bo i gier mniej do przedstawienia i poczucie misji "przestrzegania" większe ;)

PS. Również od jakiegoś czasu śledzimy "Kości, Piony i Bastiony" i gdybym mógł wskazać co nieco "do poprawki", to byłyby to:
- dykcja części uczestników. Nie żeby była zła, bo głosy macie bardzo radiowe, po prostu czasami (nie zawsze) nieco "mrukliwy" głos prowadzącego trochę się zlewa z resztą, co np. przy nakładających się głosach utrudnia zrozumienie.
- w przypadku montażu i nakładania na podcast zewnętrznych dźwięków (zwiastunów, podkładów muzycznych), sugeruję by te były jednak nieco ciszej - trudno jest Was spod nich usłyszeć.
Poza tym cieszę się, że inicjatywa powstała, podejmując tak różnorodne tematy - pozdrawiam, kibicuję i czekam na nowe odcinki!
Zdecydowanie, będąc małym kanałem masz dużą swobodę i elastyczność w recenzowaniu :). No i nie goni nas czas, więc możemy sobie pograć w coś co mniej nam podchodzi.

W kwestii recenzowania tylko pozytywnych gier. Oglądam recenzenta, bo ma podobny gust do mojego i jeśli mu się coś spodoba, to duża szansa, że mi też podejdzie (chociaż to nie reguła), ale fajnie usłyszeć czasami co mu nie podchodzi, żeby wyrobić sobie zdanie i nabrać dystansu. Poza tym, każda gra ma jakiś minus, nawet w ukochanym Brassie, czy Barrage znajdę wady. Mówienie o samych plusach mocno spłaszcza ocenę, mając odniesienie do wad, możemy bardziej docenić ich wartość (jeśli rozumiecie co mam na myśli ,,gwiazdy najlepiej widać w nocy" i takie tam :D). Poza tym takie pokazywanie samych plusów, bardziej kojarzy mi się z prezentacją gry niż z recenzją, ale nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji na temat, czym jest recenzja, a czym nie, więc się zamykam :D

@pan_satyros
-Ostatnio kupilismy nowy mikrofon i pracujemy nad tym, żeby nie wchodzić sobie w zdanie, z każdym kolejnym materiałem wprowadzamy drobne poprawy ;)
- twarze też mamy radiowe :P
- podkład muzyczny na szczęście jest tylko przez kilka sekund, ale ogarnę, żeby był ciszej
- Cieszymy się, nie kryję że sporo wiedzy o KS czerpię od Ciebie, także myślę, że każdy ma swój kawałek ciasta, każdy kanał coś nowego wnosi i uzupełnia ogólną ofertę (no chyba, że się walczy o kliknięcia, wtedy to najlepiej jakby konkurencji nie było :P)

Ps: Ja niezmiennie też polecam upadłegobankowca (jesteśmy fanami TI i cykl o historii jest mega). Poza tym, Dżentelmeni przy stole to fajne chłopaki i warto słuchać :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: LukaszLozz »

VivoBrezo pisze: 23 kwie 2021, 17:02
pan_satyros pisze: 23 kwie 2021, 09:21
@pan_satyros
-Ostatnio kupilismy nowy mikrofon i pracujemy nad tym, żeby nie wchodzić sobie w zdanie, z każdym kolejnym materiałem wprowadzamy drobne poprawy ;)
- twarze też mamy radiowe :P
- podkład muzyczny na szczęście jest tylko przez kilka sekund, ale ogarnę, żeby był ciszej
- Cieszymy się, nie kryję że sporo wiedzy o KS czerpię od Ciebie, także myślę, że każdy ma swój kawałek ciasta, każdy kanał coś nowego wnosi i uzupełnia ogólną ofertę (no chyba, że się walczy o kliknięcia, wtedy to najlepiej jakby konkurencji nie było :P)
Tylko proszę, nie „oczyszczajcie” się za bardzo. Ta naturalność, trochę niedopracowania, w postaci wchodzenia sobie w słowo i małych wpadek, myśle, ze działa na plus :)
Mam nadzieje ze nie jestem odosobniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

A ja mam takie pytanie do WSZYSTKICH recenzentów.
Czy wy oglądacie kanały swoich polskich kolegów po fachu? Czy któreś kanały was inspirują, czy czerpiecie z nich pomysły? Czy macie je zasubskrybowane?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 26 kwie 2021, 14:57 A ja mam takie pytanie do WSZYSTKICH recenzentów.
Czy wy oglądacie kanały swoich polskich kolegów po fachu? Czy któreś kanały was inspirują, czy czerpiecie z nich pomysły? Czy macie je zasubskrybowane?
Oglądam kilku polskich kolegów. Ale jeśli recenzują coś co ja też mam na tapecie, to odpuszczam zrobiony przez nich materiał, aż nie wypuszczę swojego. Pomysłów raczej nie czerpię. Zabetonowałem się w swojej niszy i na razie nie wychylam nosa :D Ale inspiruję się, jeśli chodzi o jakość audio, czy wideo. No i dzięki temu hoduję rosnący hejt dla takich, którzy są lepsi ode mnie (Wojennik TV, czy Geek Factor :D )
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

Gambit pisze: 26 kwie 2021, 15:06 No i dzięki temu hoduję rosnący hejt dla takich, którzy są lepsi ode mnie (Wojennik TV, czy Geek Factor :D )
Geek Factor lepszy od Ciebie? Chyba żartujesz, Paweł ma wysoką jakość wideo, ale na tym skończę swój wywód :D
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomwro »

Tak z ciekawości. Nie, że jestem jakimś szowinistą czy coś... Też macie wrażenie, że jak na yt oglądacie np filmik o zasadach jakieś gry, to jak prowadzi kobieta to mało co z niego wynika? Zdecydowanie bardziej merytorycznie, konkretniej i przejrzyście wszystko jest tłumaczone gdy jest prezenter, a nie prezenterka.

PS. Tylko mnie nie zjedzcie, to tylko moje subiektywne spostrzeżenie...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Gambit pisze: 26 kwie 2021, 15:06 No i dzięki temu hoduję rosnący hejt dla takich, którzy są lepsi ode mnie (Wojennik TV, czy Geek Factor :D )
Geek Factor? Hmm...hehe...hahaha... :lol: leżę. Geek Factor i jego cukierkowo-ptysiowe opowieści o każdej grze, którą recenzuje że jest świetna, wspaniała. No bez jaj..
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

BOLLO pisze: 26 kwie 2021, 14:57 A ja mam takie pytanie do WSZYSTKICH recenzentów.
Czy wy oglądacie kanały swoich polskich kolegów po fachu? Czy któreś kanały was inspirują, czy czerpiecie z nich pomysły? Czy macie je zasubskrybowane?
Słucham:
Gradania - Praktycznie każdy odcinek :)
Planszultingu (kiedy nagrywali)
Pełną Parą (jak wrzucają ciekawe KSy)
Dżentelmenów (bo okazało się, że to fajny podcast i mają podobne poczucie humoru)
2 pionki - mimo, że jakość jest jaka jest, a Ignacy szybko mówi i trzeba przefiltrować konie, to jest tam sporo wiedzy o rynku
Umie w Gry - dla wywiadów i wiedzy o rynku
Radio Phalanx - dla wiadomości

Oglądam
Tomka (dla recenzji)
Kaczmara (żeby zobaczyć jak gra działa)
Upadłego Bankowca (dla cyklu o TI)

Raczej nie oglądam wszystkiego. W przypadku recenzji, to jeśli akurat gra mnie akurat interesuje. Z racji pracy, dużo jeżdżę, więc stąd taka przewaga podcastów i tutaj też wybieram sobie materiały. Wyjątkiem jest Gradanie. Mam przesłuchane nawet archiwalne odcinki, nagrywane sprzętem do PlayStation :D. Uszy krwawiły, ale dałem radę.
W ogóle, chciałem przytoczyć ewenement Phalanxa. Bo ich podcast jest świetną formą kontaktu wydawnictwo - klient i z tego co wiem to tylko oni robią to w ten sposób.

Co do inspiracji. Czasami przy omawianiu wiadomości, opieramy się o opinię recenzentów którzy już grę ograli, czasem czerpię ciekawe informacje od Ignacego, albo Bishopa, które przytaczam podczas audycji, ale głównie wiedzę czerpię z forum albo BGG, bo wydaje mi się najbardziej naturalna i pozwala na poznanie kilku punktów widzenia.
Raczej, nie czerpiemy pomysłów od innych autorów, ostatnio mamy ich za dużo i nie mieścimy się w programie :P

Edit: A zapomniałem. Jest jeszcze Twitter, gdzie autorzy gier wrzucają ciekawe info o swoich grach, więc jeśli można to nazwać inspiracją, to tak wykorzystuję potem taką wiedzę w podcaście :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Gambit pisze: 26 kwie 2021, 15:06
BOLLO pisze: 26 kwie 2021, 14:57 A ja mam takie pytanie do WSZYSTKICH recenzentów.
Czy wy oglądacie kanały swoich polskich kolegów po fachu? Czy któreś kanały was inspirują, czy czerpiecie z nich pomysły? Czy macie je zasubskrybowane?
Oglądam kilku polskich kolegów. Ale jeśli recenzują coś co ja też mam na tapecie, to odpuszczam zrobiony przez nich materiał, aż nie wypuszczę swojego. Pomysłów raczej nie czerpię. Zabetonowałem się w swojej niszy i na razie nie wychylam nosa :D Ale inspiruję się, jeśli chodzi o jakość audio, czy wideo. No i dzięki temu hoduję rosnący hejt dla takich, którzy są lepsi ode mnie (Wojennik TV, czy Geek Factor :D )
Pod większością wypowiedzi Tomka sam bym się podpisał :)
Regularnie zerkam co nowego na innych kanałach, ale nie po to, żeby szukać inspiracji lub pomysłów (kolejka gier wystarcza mi za "inspirację"), ale bardziej po to, żeby być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży lub co jest akurat na topie. Z czystej planszówkowej ciekawości.

Podobnie jak Gambit, jeżeli wiem, że coś będę recenzował (nieczęsta sytuacja z racji profilu kanału, ale jednak się zdarza), to też odpuszczam oglądanie bo nie chcę się niczym sugerować. Późniejsze zderzenie własnej opinii z opinią innych jest tym fajniejszym doświadczeniem :)

A z tym hejtem Tomek, to teraz wiem dlaczego czuję ukłucia w nocy :P
A na poważnie, to pod kątem jakości wideo i audio, to mamy na scenie kilka bardzo dobrze wypadających kanałów. Swojego bym do tej grupy nie zaliczył, choć migawki zdjęć w trakcie podsumowania recenzji może w jakimś stopniu niwelują pewne niedostatki. Wiem, że spora część widzów lubi taką formę, więc zamierzam się tego trzymać.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Tyknę inny temat jeśli pozwolicie. Pytanie do recenzentów - Jak pandemia odcisnęła się na Waszej pracy recenzenckiej? Bo można sobie wyobrazić, że ciężej się spotkać. Statystyk nie prowadzę ale nie zauważyłem spadku liczby nagrań. Częściej korzystacie z tabletopii np?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Yavi »

detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 18:33 Tyknę inny temat jeśli pozwolicie. Pytanie do recenzentów - Jak pandemia odcisnęła się na Waszej pracy recenzenckiej? Bo można sobie wyobrazić, że ciężej się spotkać. Statystyk nie prowadzę ale nie zauważyłem spadku liczby nagrań. Częściej korzystacie z tabletopii np?
Odważne założenie, że aby zrecenzować planszówkę trzeba w nią trochę pograć ;)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Yavi pisze: 26 kwie 2021, 19:01
detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 18:33 Tyknę inny temat jeśli pozwolicie. Pytanie do recenzentów - Jak pandemia odcisnęła się na Waszej pracy recenzenckiej? Bo można sobie wyobrazić, że ciężej się spotkać. Statystyk nie prowadzę ale nie zauważyłem spadku liczby nagrań. Częściej korzystacie z tabletopii np?
Odważne założenie, że aby zrecenzować planszówkę trzeba w nią trochę pograć ;)
Też pierwsze słyszę
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Yavi pisze: 26 kwie 2021, 19:01
detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 18:33 Tyknę inny temat jeśli pozwolicie. Pytanie do recenzentów - Jak pandemia odcisnęła się na Waszej pracy recenzenckiej? Bo można sobie wyobrazić, że ciężej się spotkać. Statystyk nie prowadzę ale nie zauważyłem spadku liczby nagrań. Częściej korzystacie z tabletopii np?
Odważne założenie, że aby zrecenzować planszówkę trzeba w nią trochę pograć ;)
Ej, ale miałeś nie zdradzać tricków warsztatowych :D
detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 18:33 Tyknę inny temat jeśli pozwolicie. Pytanie do recenzentów - Jak pandemia odcisnęła się na Waszej pracy recenzenckiej? Bo można sobie wyobrazić, że ciężej się spotkać. Statystyk nie prowadzę ale nie zauważyłem spadku liczby nagrań. Częściej korzystacie z tabletopii np?
Ja na szczęście mam zaufaną grupę do grania, więc spokojnie się spotykamy. Jedyny moment, kiedy mnie lekko przystopowało był wtedy, kiedy sam zachorowałem na początku roku. Z TTS i TT korzystam niewiele. Sama obsługa tych narządzi rzuca się u mnie potężnym cieniem na fun płynący z gry.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 18:33 Tyknę inny temat jeśli pozwolicie. Pytanie do recenzentów - Jak pandemia odcisnęła się na Waszej pracy recenzenckiej? Bo można sobie wyobrazić, że ciężej się spotkać. Statystyk nie prowadzę ale nie zauważyłem spadku liczby nagrań. Częściej korzystacie z tabletopii np?
Też nie korzystamy z TTS. Mamy grupę około 15 osob z którymi gramy. Zawsze się ktoś znajdzie :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Ale, że same bad-assy? Nic się nie boicie? Nawet trzeciej fali gdzie nasze roczniki biorą? Sam właśnie z tego gówna wychodzę i kurna wszyscy naokoło chorzy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 20:02 Ale, że same bad-assy? Nic się nie boicie? Nawet trzeciej fali gdzie nasze roczniki biorą? Sam właśnie z tego gówna wychodzę i kurna wszyscy naokoło chorzy.
Jedyne co, to nie spotykałem się z rodzicami, póki się nie zaszczepili.
Każdy z naszej ekipy sam odpowiedział sobie na pytanie czy chce grać, czy nie. Są osoby z którymi nie widziałem się od roku. Sam Covid to nie tylko choroba fizyczna, ale ogromne obciążenie psychiczne, a gry pozwalają rozładować pewne emocje, spotkać się z kimś innym niż żona, nie siedzieć w 4 ścianach i wariowac.
Przy odpowiednim reżimie, odpukac nikt z nas nie zachorował... A nie kumpel przeszedł. Dziecko z przedszkola przyniosło. Przeszedł, gra dalej.

Także gramy. Z tylu glowy zawsze coś jest, ale nie wiem jak by moja psychika wyglądała bez tych spotkań i namiastki normalności :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Yavi »

detrytusek pisze: 26 kwie 2021, 20:02 Ale, że same bad-assy? Nic się nie boicie? Nawet trzeciej fali gdzie nasze roczniki biorą? Sam właśnie z tego gówna wychodzę i kurna wszyscy naokoło chorzy.
My z nienagrywających, dlatego może takiej presji nie mamy, ale przez pandemię graliśmy zdecydowanie mniej. Nie dość, że kolega z ekipy jest medykiem, więc na jakiś czas zupełnie wypadł z obiegu, to staraliśmy się maksymalnie uważać, bo odwiedzaliśmy co jakiś czas rodziców. Wybierając miedzy planszówkami a zdrowiem postawiliśmy na to drugie, jak na razie z sukcesem ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Pierwsze miesiące to faktycznie był zastój, ale od pewnego czasu gram naprawdę sporo. Problem pojawia się wtedy, kiedy gra jest na więcej osób (5+), bo jak mam coś zrecenzować, to staram się to ograć zawsze w każdym wariancie osobowym, a najczęściej gram w 3 i trochę muszę szukać okazji na więcej - i tu na przykład nie ukrywam, że w Quetzal na 4 osoby zagrałem na BGA (na 5 akurat się wyjątkowo udało na żywo).
Ale ja dość rzadko piszę o totalnych nowościach :P
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Mike'a z One Stop Co-op Shop znam od dawna, nie raz oglądałem u niego zarówno krótkie recenzje i pełne rozgrywki, natomiast ostatnio po raz pierwszy przejrzałem dokładniej jego kanał i trafiłem na serię:
Shelf Life - omawiającą jaki los spotkał gry recenzowane pół roku wcześniej (bardzo skrótowo - zostało, wypadło i krótkie dlaczego):
https://www.youtube.com/watch?v=PkW2oih ... -E&index=1
koncept bardzo mi się podobał i zastanawiam się, czy jakieś inne kanały prowadzą podobne cykle?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: citmod »

Mr_Fisq pisze: 03 maja 2021, 11:16 ...
koncept bardzo mi się podobał i zastanawiam się, czy jakieś inne kanały prowadzą podobne cykle?
Tom Vasel prowadzi Look back na kanale Dice Tower. Krótkie filmy w których omawia gry recenzowane w danym tygodniu rok, 5 lat i 10 lat temu i jak zmienila się jego ocena tych gier.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mnw »

Mr_Fisq pisze: 03 maja 2021, 11:16 Mike'a z One Stop Co-op Shop znam od dawna, nie raz oglądałem u niego zarówno krótkie recenzje i pełne rozgrywki, natomiast ostatnio po raz pierwszy przejrzałem dokładniej jego kanał i trafiłem na serię:
Shelf Life - omawiającą jaki los spotkał gry recenzowane pół roku wcześniej (bardzo skrótowo - zostało, wypadło i krótkie dlaczego):
https://www.youtube.com/watch?v=PkW2oih ... -E&index=1
koncept bardzo mi się podobał i zastanawiam się, czy jakieś inne kanały prowadzą podobne cykle?
The Broken Meeple chyba nie tak dawno zaczął coś podobnego ("Why X has left my collection - board game cull"), ale robi to raczej na zasadzie jak ma okazję i jeden filmik na grę. Ostatnie jakie widzę na jego kanale: Winner's Circle, Raptor, Carcassonne.

Z wyszukiwarki znajduję też kanał Board Game Ramblings, który wydaje się regularnie wypuszczać filmiki tego typu pt. "Keep or cull".
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

Mr_Fisq pisze: 03 maja 2021, 11:16 (...) zastanawiam się, czy jakieś inne kanały prowadzą podobne cykle?
Rewizje u Gambita.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Rewizje Gabmita trudno nazwać pełnoprawnym cyklem, to nagrania wrzucane bardzo sporadycznie od okazji do okazji.
Board Game Cull od Broken Meeple ze swoimi 3 filmikami też ma znikomą użyteczność.

Przejrzę natomiast Toma Vasela, chociaż ostatnio stronię od Dice Tower (czasem posłucham co ma do powiedzenia Zee o Arkhamach albo Unmatched).
Board Game Ramblings wygląda obiecująco :+1: Chociaż kanał jest dla mnie dość anonimowy, ciekawe jaki mają gust...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

Spoiler:
Boardgame Ramblings postanowili w tym roku ograć wszystkie tytuły w kolekcji - jakieś 600 gier - i co tydzień robią filmik z cyklu Keep Or Cull i mówią w co zagrali i co zostaje, a co wylatuje.

BoardGameCo raz w miesiącu wrzuca filmik Games Leaving My Collection i mówi co i dlaczego wylatuje.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mnw »

The Brothers Murph też taką jednorazową akcję zrobili na 2020 rok, można zobaczyć filmik gdzie opisują 24 gry, które wyleciały.
ODPOWIEDZ