(Oficjalny) Ogry Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Ogry Games

Post autor: Tachion »

No właśnie też się dziwię, ceny jak na sklep wydawcy całkiem normalne. Dodać spory popyt, ograniczoną podaż i fakt, że "promocje" wydawnictw to często są jak z tymi sokami 1l/50% gratis, a nikt nigdy nie widział zwykłego opakowania :)
Co nie zmienia faktu, że pewnie w innym sklepie za komplet byś dał ~400zł.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ogry Games

Post autor: Toudi »

A czy dodatek z pudełkiem ma być też potem dostępny w sklepach?
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Ogry Games

Post autor: trixon »

japanczyk pisze: 01 kwie 2021, 14:19
redber pisze: 01 kwie 2021, 13:29 Ceny na Roll Player to jak rozumiem primaaprilisowa żart?

Podstawka i dwa dodatki za 470 zł w promocji?

Z drugiej strony rozumiem. Jak macie tego mało i nie planujecie dodruku podstawki to po co sprzedawać w normalnej cenie poprzez sklepy i potem patrzeć jak na olx chodzi dwa razy drożej. Lepiej od razu samemu puścić po 500.
Ale wiesz, ze SCD Roll Playera to 200 zł?
Odkąd pamiętam - Roll Player był dość drogą grą i rzadko (lub wcale) przecenianą. Kojarzy mi się cena ~150 zł za podstawkę i drugie tyle za dodatek (co też budziło kontrowersje). Po mojemu 150 x 3 daje 450. Wiec cena 470 w sklepie wydawcy można nazwać dobrą (chyba? jak weźmiemy pod uwagę standardowe ceny w sklepie wydawcy + fakt, że sama podstawka na chwilę obecną jest dość słabo dostępna). Na pewno nie nazwałbym tego żartem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ogry Games

Post autor: japanczyk »

Wszystko najtaniej chyba po 130 bylo, wiec 470 to troche nadpłata, ale są promki i gra niedostępna ;)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ogry Games

Post autor: kurdzio »

Toudi pisze: 01 kwie 2021, 14:36 A czy dodatek z pudełkiem ma być też potem dostępny w sklepach?
Wg komentarzy na FB ma być dostępny w sklepach.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Ogry Games

Post autor: Kwestor »

kurdzio pisze: 01 kwie 2021, 15:45
Toudi pisze: 01 kwie 2021, 14:36 A czy dodatek z pudełkiem ma być też potem dostępny w sklepach?
Wg komentarzy na FB ma być dostępny w sklepach.
Najnowszy dodatek z pudłem tak, pakiety zawierające podstawkę nie. Uprzedzając pytanie, Ogry zastanawiają się nad dodrukiem podstawki, ale na razie jedyną opcją dostania nowego egzemplarza będzie ten pakiet.
japanczyk pisze: 01 kwie 2021, 15:45 Wszystko najtaniej chyba po 130 bylo, wiec 470 to troche nadpłata, ale są promki i gra niedostępna ;)
Ja kupowałem oba w Gandalfie 2 lata temu i wyszlo 140+133=277 i to była dobra cena. No ale nie spodziewam się, że wydawca tak mocno zejdzie z SCD w swoim sklepie.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Ogry Games

Post autor: MiXB »

Kwestor pisze: 01 kwie 2021, 20:57 Ja kupowałem oba w Gandalfie 2 lata temu i wyszlo 140+133=277 i to była dobra cena. No ale nie spodziewam się, że wydawca tak mocno zejdzie z SCD w swoim sklepie.
Zdziwiłbyś się. Parę miesięcy temu kupiłem Potwory i Sługusy u Ogrów za 125 złotych. Trzeba po prostu trafić u nich na dość regularną wyprzedaż 30-40% (teraz taka jest nawiasem mówiąc - Wikingowie, Nieustraszeni, Metro i Lockup). Po prostu nie ma co liczyć na to przed premierą.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Ogry Games

Post autor: Bart Henry »

Z tego, co Ogry pisały na FB, to dodatek z pudełkiem ma być podobno dostępny za jakiś czas w sklepach. Rozumiem więc, że poniższa odpowiedź jest nieaktualna, zgadza się?

OgryGames pisze: 03 mar 2021, 14:28
Bart Henry pisze: 03 mar 2021, 01:48 (...)
Na pewno biorę big boxa z dodatkiem. Przypomnijcie proszę - taka opcja będzie dostępna w sklepach, czy tylko u Was?
(...)
Co do dostępności big box, to nie możemy zagwarantować, że będzie w sklepach. Nakład z racji, że to drugi dodatek, nie będzie olbrzymi, więc jest ryzyko, że wszystkie big boxy zejdą już w naszej przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
MaTeO_44
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2021, 20:16
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Ogry Games

Post autor: MaTeO_44 »

Pytanko do zespołu Ogry Games.
Czy w sklepie będzie jeszcze dostępny dodatek do Wikingów Figurki Budynków?
Jako prezent urodzinowy sprawiłem sobie matę do Wikingów (paczka w drodze :D ) nie chciałem przeginać z wydatkami na hobby, ale obiecałem sobie, że po wypłacie leci zamówienie na combo Figurki Wodzów i Budynków.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Ogry Games

Post autor: tomekmani3k »

Czy wiadomo do kiedy sprzedaż Roll player: Chochliki i Chowańce będzie tylko przez sklep wydawnictwa? Nie mówię o zestawach ale samym dodatku. Bo ciągle widzę, że została duża ilość, a pewnie kto miał od razu się rzucić to zamówił. I druga sprawa czy wersja do sklepów będzie taka sama jak na sklep.ogrygames.com? Czy będzie np. bez dodatkowych kart?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ogry Games

Post autor: arturmarek »

Są jakiekolwiek szacunki co do daty premiery Kartografów: Herosi?
Czy rozważacie wydać map packi do Kartografów?
Swirek
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:41
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ogry Games

Post autor: Swirek »

Pytanie do Ogry Games:

Czy jako wydawca Nieustraszeni: Normandia planujecie może polską wersję Imperium: Classic oraz Legends od Osprey (Premiera wersji angielskiej z końcem maja)?
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Ogry Games

Post autor: MiXB »

Ponieważ czytam ich FB to mogę w sumie odpowiedzieć. I ogólnie polecam zapytać się wprost na ich FB, bo szybko tam odpowiadają. Można też pytać bezpośrednio przez prywatną wiadomość, ale z góry uprzedzam, że raczej unikają informacji o konkretne daty w takich wiadomościach jak ognia. Prędzej publicznie się spytajcie. :D
tomekmani3k pisze: 06 kwie 2021, 21:03 Czy wiadomo do kiedy sprzedaż Roll player: Chochliki i Chowańce będzie tylko przez sklep wydawnictwa? Nie mówię o zestawach ale samym dodatku. Bo ciągle widzę, że została duża ilość, a pewnie kto miał od razu się rzucić to zamówił. I druga sprawa czy wersja do sklepów będzie taka sama jak na sklep.ogrygames.com? Czy będzie np. bez dodatkowych kart?
Będzie dostępne w sprzedaży, ale nie dają gwarancji odnośnie Big Boxa. Co do kart to w sumie chyba nikt nie pytał wcześniej :shock:
arturmarek pisze: 08 kwie 2021, 09:17 Są jakiekolwiek szacunki co do daty premiery Kartografów: Herosi?
Czy rozważacie wydać map packi do Kartografów?
Jeśli nic się nie zmieni to w wakacje będą Herosi wraz z premierą światową. Lub koło niej. I póki co to Ogry wydają wszystko co jest do Kartografów, nawet te lokalne zestawy mapek "Nowe Odkrycia" co nie były związane z KS więc na pewno będą.
Swirek pisze: 08 kwie 2021, 12:33 Pytanie do Ogry Games:

Czy jako wydawca Nieustraszeni: Normandia planujecie może polską wersję Imperium: Classic oraz Legends od Osprey (Premiera wersji angielskiej z końcem maja)?
Pytałem się Ogry o ich współpracę z Osprey Games w kontekście The King is Dead i dodatku do Nieustraszonych. Dostałem tylko info, że są prowadzone rozmowy nt. innych gier, ale nie wiadomo nic w sumie. No, poza tym, że Ogry na pewno wyraziły chęć wydawania wszystkiego związanego z Nieustraszonymi.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Ogry Games

Post autor: eventide »

tomekmani3k pisze: 06 kwie 2021, 21:03 I druga sprawa czy wersja do sklepów będzie taka sama jak na sklep.ogrygames.com? Czy będzie np. bez dodatkowych kart?
Też bym chciał wiedzieć, ale nawet jeśli nie, to nie wiem, czy jest się o co bić. Zakładam, że te dodatkowe 6 kart to Lock Up Pack. Według opisu w sklepie Ogrów jest to 6 dodatkowych kart rynku, co nie jest prawdą, bo kart rynku są dwie sztuki, a cztery karty to sługusy. Więc właściwie na rynku te dwie karty robią niewiele. Podobnie jest w talii sługusów. Jasne, że zawsze fajniej mieć, ale nie jest to coś, za co bym się dał pokroić.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Ogry Games

Post autor: tomekmani3k »

Odnośnie dodatku do Roll playera z fb
Ogry Games
W naszym sklepie przedsprzedaż będzie do końca maja. Najpóźniej od czerwca gry pojawią się w innych sklepach (może wcześniej). Jeśli chodzi o dostępność do FULL big box zostało kilka sztuk i będzie dostępny tylko u nas, natomiast sam dodatek zarówno podstawowy jak i big box powinien być dostępny do samego końca przedsprzedaży.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

copychef pisze: 14 mar 2021, 16:34 Czy była w przeszłości jakaś informacja na temat Undaunted: North Africa? Będzie/nie będzie?
Będzie :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Swirek pisze: 08 kwie 2021, 12:33 Pytanie do Ogry Games:

Czy jako wydawca Nieustraszeni: Normandia planujecie może polską wersję Imperium: Classic oraz Legends od Osprey (Premiera wersji angielskiej z końcem maja)?
Rozmawiamy o Imperium i mamy to na swoim radarze.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

arturmarek pisze: 08 kwie 2021, 09:17 Są jakiekolwiek szacunki co do daty premiery Kartografów: Herosi?
Czy rozważacie wydać map packi do Kartografów?
Pliki są na ukończeniu tłumaczenia. Map packi będą dostępne.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

noowy pisze: 13 mar 2021, 21:07 Pytanie o serię Unmatched:
Jeśli chwyci to planujecie wydawać raczej wybrane zestawy czy absolutnie wszystko łącznie z Brucem Lee i Buffy?
Mamy w planach całą serię. Buffy również :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

A co byście powiedzieli na Rurik: Dawn of Kiev w wersji PL?
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Ogry Games

Post autor: MiXB »

OgryGames pisze: 30 kwie 2021, 17:54 A co byście powiedzieli na Rurik: Dawn of Kiev w wersji PL?
Powiedzielibyśmy: czadersko!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ogry Games

Post autor: japanczyk »

OgryGames pisze: 30 kwie 2021, 17:54 A co byście powiedzieli na Rurik: Dawn of Kiev w wersji PL?
<szczekopad>
No szkoda ze mam calosc z Ksa :-P ale propsuje
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ogry Games

Post autor: Michito »

OgryGames pisze: 30 kwie 2021, 17:54 A co byście powiedzieli na Rurik: Dawn of Kiev w wersji PL?
Jestem na tak, ale...

fajnie żeby tempo wydawania dotrzymywało kroku ;) Mam tu na myśli np. Undaunted. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko zależy od Was, ale potem ten czas oczekiwania na polską wersję jest no jakby to powiedzieć, trudny :wink:

A co z polską wersją The King is Dead? Kiedyś zadaliście w wątku analogiczne pytanie. Będzie coś z tego projektu czy skończyło się na wstępnym zainteresowaniu?
Spoiler:
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Ogry Games

Post autor: OgryGames »

Michito pisze: 30 kwie 2021, 18:12
OgryGames pisze: 30 kwie 2021, 17:54 A co byście powiedzieli na Rurik: Dawn of Kiev w wersji PL?
Jestem na tak, ale...

fajnie żeby tempo wydawania dotrzymywało kroku ;) Mam tu na myśli np. Undaunted. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko zależy od Was, ale potem ten czas oczekiwania na polską wersję jest no jakby to powiedzieć, trudny :wink:

A co z polską wersją The King is Dead? Kiedyś zadaliście w wątku analogiczne pytanie. Będzie coś z tego projektu czy skończyło się na wstępnym zainteresowaniu?
Spoiler:
Nieustraszeni będą w tym roku, chcielibyśmy utrzymać okres kiedy wydaliśmy Normandię.

King is Dead, tu walczymy o licencję. Jeśli się uda, też pojawi się w tym roku.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Ogry Games

Post autor: Bart Henry »

Kiedy dodatek do Roll Playera w opcji z big boxem pojawi się w przedsprzedażach sklepowych?
ODPOWIEDZ