Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Co lepiej kupić?

Wiedźmin Stary Świat
47
87%
Trylogia Husycka
7
13%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Co lepiej zakupić?

Wiedzmina Stary Świat czy Trylogię Husycką ?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2692 times
Been thanked: 2368 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Curiosity »

Hmm, dwie różne mechanicznie gry... to tak jakby zapytać, czy kupić szachy czy warcaby.

Gdybym MUSIAŁ wybrać, to jednak grę Wookiego. Aczkolwiek nie planuję żadnej z nich.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Brylantino »

Trylogia póki co brzmi bardzo MEHanicznie ;)

Wiedźmin niewiele lepiej, ale lepiej.

Jakbym musiał wybrać, wolałbym grę Wookiego, ale nie planuję zakupić żadnej z nich.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Yuri »

Z dwojga złego, weź Wookiego...

Niemniej świat jest pełen innych, lepszych pozycji, więc zakupu powyższych również nie mam w planach.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Emil_1 »

Zupełnie szczerze pomyśl o jakiejś innej, moim zdaniem szkoda pieniędzy, w tej cenie możesz kupić coś sprawdzonego
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: arturmarek »

Emil_1 pisze: 28 kwie 2021, 17:15 Zupełnie szczerze pomyśl o jakiejś innej, moim zdaniem szkoda pieniędzy, w tej cenie możesz kupić coś sprawdzonego
Nie śledziłem Trylogii Husyckiej, myślałem że to RPG.

Co do Wiedźmina, skąd znasz cenę?

Osoby, które grały w prototyp chwalą grę. Skąd tu tyle negatywnych opinii?
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: mementomoris »

arturmarek pisze: 28 kwie 2021, 19:23 Osoby, które grały w prototyp chwalą grę. Skąd tu tyle negatywnych opinii?
Bo ludzie chyba wyobrażali sobie (albo mieli nadzieję), że to będzie skrzyżowanie ciężkiego RPG ze skomplikowanym bitewniakiem, grą tylko dla wyjadaczy (taki Gloomhaven-killer), bo nic lżejszego nie jest godne marki, a okazało się, że to ma być po prostu niezbyt trudna i dość dynamiczna gra przygodowa w stylu Runebounda, tylko z dołożonymi fabularyzowanymi kartami przygód.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Brylantino »

mementomoris pisze: 28 kwie 2021, 20:38
arturmarek pisze: 28 kwie 2021, 19:23 Osoby, które grały w prototyp chwalą grę. Skąd tu tyle negatywnych opinii?
Bo ludzie chyba wyobrażali sobie (albo mieli nadzieję), że to będzie skrzyżowanie ciężkiego RPG ze skomplikowanym bitewniakiem, grą tylko dla wyjadaczy (taki Gloomhaven-killer), bo nic lżejszego nie jest godne marki, a okazało się, że to ma być po prostu niezbyt trudna i dość dynamiczna gra przygodowa w stylu Runebounda, tylko z dołożonymi fabularyzowanymi kartami przygód.
Nie wiem jak inni ludzie (bo wypowiadanie się za innych jest conajmniej bezczelne), ale ja zobaczyłem tylko autora i od razu dla mnie pass. Jak będę chciał wydać 500 zł na średniaka, to na rynku mam masę innych możliwości.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Emil_1 »

mementomoris pisze: 28 kwie 2021, 20:38
arturmarek pisze: 28 kwie 2021, 19:23 Osoby, które grały w prototyp chwalą grę. Skąd tu tyle negatywnych opinii?
Bo ludzie chyba wyobrażali sobie (albo mieli nadzieję), że to będzie skrzyżowanie ciężkiego RPG ze skomplikowanym bitewniakiem, grą tylko dla wyjadaczy (taki Gloomhaven-killer), bo nic lżejszego nie jest godne marki, a okazało się, że to ma być po prostu niezbyt trudna i dość dynamiczna gra przygodowa w stylu Runebounda, tylko z dołożonymi fabularyzowanymi kartami przygód.
Dokładnie tak:) a po grach typu runebound wiesz czego sie spodziewac.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 869 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Neoptolemos »

Osobiście jestem pełen podziwu dla tylu zróżnicowanych opinii na temat gier, które jeszcze nie wyszły i jakiś czas nie wyjdą :lol:
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: tomekmani3k »

Emil_1 pisze: 28 kwie 2021, 21:05
mementomoris pisze: 28 kwie 2021, 20:38
arturmarek pisze: 28 kwie 2021, 19:23 Osoby, które grały w prototyp chwalą grę. Skąd tu tyle negatywnych opinii?
Bo ludzie chyba wyobrażali sobie (albo mieli nadzieję), że to będzie skrzyżowanie ciężkiego RPG ze skomplikowanym bitewniakiem, grą tylko dla wyjadaczy (taki Gloomhaven-killer), bo nic lżejszego nie jest godne marki, a okazało się, że to ma być po prostu niezbyt trudna i dość dynamiczna gra przygodowa w stylu Runebounda, tylko z dołożonymi fabularyzowanymi kartami przygód.
Dokładnie tak:) a po grach typu runebound wiesz czego sie spodziewac.
Ja szczerze nie wiem :D lekkie gry przygodowe mają wielu odbiorców. Łatwiej namówić osobę która nie lubi planszówek do runebounda niz gloomhavena. A potem jak się wkręci to można zaproponować coś ciężkiego.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Goldberg »

Nic....jest duzo lepszych gier, szczegolnie jak chesz grac w skirmisz (trylogia) figurkami
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Mortinista »

Goldberg pisze: 06 maja 2021, 17:56 Nic....jest duzo lepszych gier, szczegolnie jak chesz grac w skirmisz (trylogia) figurkami
Zapodasz jakieś ciekawe tytuły?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Wiedźmin Stary Świat czy Trylogia Husycka?

Post autor: Goldberg »

Mortinista pisze: 11 maja 2021, 12:30
Goldberg pisze: 06 maja 2021, 17:56 Nic....jest duzo lepszych gier, szczegolnie jak chesz grac w skirmisz (trylogia) figurkami
Zapodasz jakieś ciekawe tytuły?
Typowych skirmiszowych gier?
Dragon Rampant: Fantasy Wargaming Rules - generic fantasy
Lion Rampant – Medieval Wargaming Rules - generic historical
Frostgrave
Warcry
Fallout: Wasteland Warfare
Wymieniac dalej? Kazdy mozesz zaadoptowac do swiata trylogi Husyckiej (imho najlepiej DR)
A no i oczywiscie AD 1666 z którego panowie...hehehe...no powiedzmy ze sie wzorowali mocno imhp
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ