Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lehto1
Posty: 58
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lehto1 »

No to mamy podobnie :D
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Phate »

No i przez Was muszę zakupić ;p
Dzięki Panowie.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Siersciu »

To może mnie też ktoś zachęci w jakiś sposób :) Jestem fanem Diuny. Przeczytałem już prawie wszystkie książki jakie się pojawiły. Pomimo tego ta gra mnie jakoś specjalnie nie zachęca. Ciągle się biję z myślami. Gra nie powala wizualnie. Grafiki na kartach są ładne ale plansza wygląda jakby była jeszcze w fazie prototypu (tak wiem, chodzi o czytelność). Oglądałem też kilka plejtru na YT i tu też nie poczułem zachwytu. Może odczucia płynące z gry kiedy samemu się gra są inne? Nie wiem.

Jako fan uniwersum chciałbym kupić tą grę, a mimo to coś mi podpowiada, że się zawiodę. Do tego jeszcze ta szybko rosnąca popularność na BGG. Gra już jest w Top 100.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fiacik »

Siersciu pisze: 07 maja 2021, 09:34 To może mnie też ktoś zachęci w jakiś sposób :) Jestem fanem Diuny. Przeczytałem już prawie wszystkie książki jakie się pojawiły. Pomimo tego ta gra mnie jakoś specjalnie nie zachęca. Ciągle się biję z myślami. Gra nie powala wizualnie. Grafiki na kartach są ładne ale plansza wygląda jakby była jeszcze w fazie prototypu (tak wiem, chodzi o czytelność). Oglądałem też kilka plejtru na YT i tu też nie poczułem zachwytu. Może odczucia płynące z gry kiedy samemu się gra są inne? Nie wiem.

Jako fan uniwersum chciałbym kupić tą grę, a mimo to coś mi podpowiada, że się zawiodę. Do tego jeszcze ta szybko rosnąca popularność na BGG. Gra już jest w Top 100.
Jeśli chodzi o mechanikę to prawdopodobnie się nie zawiedziesz. A temat? Jak to w euro - po prostu jest. Nie znam dobrze uniwersum, ale zakupie bo gra dobrze rokuje.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Siersciu pisze: 07 maja 2021, 09:34 To może mnie też ktoś zachęci w jakiś sposób :) Jestem fanem Diuny. Przeczytałem już prawie wszystkie książki jakie się pojawiły. Pomimo tego ta gra mnie jakoś specjalnie nie zachęca. Ciągle się biję z myślami. Gra nie powala wizualnie. Grafiki na kartach są ładne ale plansza wygląda jakby była jeszcze w fazie prototypu (tak wiem, chodzi o czytelność). Oglądałem też kilka plejtru na YT i tu też nie poczułem zachwytu. Może odczucia płynące z gry kiedy samemu się gra są inne? Nie wiem.

Jako fan uniwersum chciałbym kupić tą grę, a mimo to coś mi podpowiada, że się zawiodę. Do tego jeszcze ta szybko rosnąca popularność na BGG. Gra już jest w Top 100.
Zamiast hypowac podejde realistycznie.
Super przemawia jak jestes fanem universum, sam tez jestem i gra do mnie bije klimatem ale....
worker placement to dla mnie top mechanika, deck building tez b lubie, lubie tez negatywna interakcje/area majority/control.

Jezeli ktorys z wymienionych mechanizmów Cię odstrasza, to przestrzegam, że możesz nie polubić.
Nie należy się tu spodziewać też ani 10 workerów do obsiania po 50 polach różnych, ani kupowania kart dziesiątkami i tworzenia wielopoziomowych combosów.

Modyfikacje są dość subtelne (czasem jednak kupione karty b mocne, ale to 3-4 na kilkanascie kart powiedzmy) a każdy agent (worker) na wagę złota często (mamy ich w grze 2-3), na dodatek to gdzie go wyślesz dyktują karty... jeżeli przeszkadza Ci losowość w grach, nawet niewielka, to możesz niepolubić.
Podobnie jeżeli nie lubisz gier "swingy" bo karty intryg potrafia namieszać, bywają dość mocne.

Gra też ma charakter nie tyle strategiczny, co taktyczny, bardziej musisz "rzeźbić" z tego co dostaniesz dostępne w imperial row, badź z obecnych słabości przeciwników, niżeli przysiadać do stołu z góry założonym planem.

To wszystko jednak wg mnie wpasowuje się w klimat Diuny, nieprzewidywalne zasadzki, intrygi, powolne zdobywanie sojuszy/przewagi politycznej itp...

Nie tylko Tobie ale i potencjalnym współgraczom gra powinna podejść byś myślał nad zakupem, ale to oczywiście już tylko Twoja decyzja, ot moje 3 grosze

p.s
(gra bije klimatem nie tyle wygladem, co w akcjach, myslach, planach [plany w planach])
(losowość jest kontrolowana, balans utrzymywany wg mnie na przestrzeni testów/statystyki większej ilości prób, miejscami/chwilami może wydawać się zachwiany)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Siersciu pisze: 07 maja 2021, 09:34
Jako fan uniwersum chciałbym kupić tą grę, a mimo to coś mi podpowiada, że się zawiodę.
Jeśli zależy ci tylko na klimacie, to może poczekaj na tę Diunę od Trzewika. Z tym, że tam to będzie jednorazowe doświadczenie (gra oparta na silniku Detektywa).
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: mementomoris »

Shodan pisze: 07 maja 2021, 10:29
Siersciu pisze: 07 maja 2021, 09:34
Jako fan uniwersum chciałbym kupić tą grę, a mimo to coś mi podpowiada, że się zawiodę.
Jeśli zależy ci tylko na klimacie, to może poczekaj na tę Diunę od Trzewika. Z tym, że tam to będzie jednorazowe doświadczenie (gra oparta na silniku Detektywa).
Jeśli chodzi o klimat, to jest już gra Dune - jest dość stara i jest amerithrashem do szpiku kości. Oryginał był wydany w 1979 roku, więc nie uświadczymy współczesnych mechanik i klisz. Gra jest świetna, klimatyczna i naprawdę głęboko osadzona w uniwersum, ale fani "nowożytnych" euro raczej jej nie zdzierżą.
A IMHO Diuna: Imperium mimo, że jest współczesnym euro, to w porównaniu do innych tego typu gier jednak całkiem nieźle radzi sobie z przełożeniem uniwersum na mechanikę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: rastula »

Czy w Diuna:Imperium jest wyraźna asymetryczność odpowiadająca charakterowi rodom z uniwersum?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

rastula pisze: 07 maja 2021, 11:02 Czy w Diuna:Imperium jest wyraźna asymetryczność odpowiadająca charakterowi rodom z uniwersum?
Asymetryczność nie jest powalająca, bo to 1 karta ze startowych + niemiażdżąca pasywna umiejka, ale jest trochę odczuwalna w stylu gry. Na pewno nie jest to asymetryczność w stylu Diuny czy Root, ciągle gramy w tą samą grę, mamy raczej delikatne udogodniania.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

IMHO asymetrycznosc postaci startowych znaczaco wplywa na styl gry i możliwości - nie ejst to jedna umiejka, a dwie - jedna pasywna, a druga aktywowana w momencie wyciagniecia karty Sygnetu
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

rastula pisze: 07 maja 2021, 11:02 Czy w Diuna:Imperium jest wyraźna asymetryczność odpowiadająca charakterowi rodom z uniwersum?
Tu należy wspomnieć by nikt źle nie zrozumiał.

4 bardzo różne rody są teraz jakby "npcami" o których wpływy zabiegacie jako gracze.

Bene Geserit, Gildia, Imperator i Fremeni, każda frakcja oferuje po dwie rożne (1 tania, 1 droższa) akcje. Klimatyczne, odpowiadające ich charakterowi, jak np "selective breeding" którym parały się Bene Geserit (pozwala czyscic deck ze słabych kart i dobrac nowe), czy kultowe zakrzywienie czasoprzestrzeni Gildii (karta joker), czy też stillsuits Fremenskie (uzyskanie wody) po stronie Imperatora natomiast scheeming, dający intrygę i jednostki - wszystko to, oddaje charakter tych nacji w Diunie.

O klimacie pisałem wyżej, ale dodam, że działanie kart oddaje też ich charakter, czy to mentaci, czy taki Stilgar/Idaho/Halleck/Mohiam/Chani ... akcje/mozliwosci jakie daja ich karty odpowiadaja ich postaciom.

Co do grywalnych rodów - niczym się nie różnia, mają takie same 4 startowe talie. Postawiono na balans, można było się pokusić tu o asymetryczność (może z dodatkiem, kto wie...) ale postawiono na równy start, natomiast każdy Lider rodu (każdy ród posiada dwójkę) jest inny i to się da odczuć.
Nawet u takich Harkonnenów, jest spora róznica między Vladkiem a Rabanem, subtelnym, knującym baronem a porywczym i żądnym władzy młokosem.

Doprawdy sytuację wygranych rzutem na taśmę partii np za pomoca Vlada, który do ostatniej chwili dobrze scheemował swoje sojusze, kryjąc cele dające punkty, odsłaniając je na sam koniec rozgrywki, pozornie oddając wygrane walki na planecie czasem i miny przeciwników - pozostawiają ślad w pamięci. Przykładów było by więcej. Rozgrywka daje sporo emocji, czuć tu Diunę, nie trwa to 5 godzin jak to u poprzedniczki i chce się więcej i więcej.... stąd u mnie tytuł bardzo wysoko w topce
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: bartekb8 »

Miałem na celowniku z myślą o trybie solo, natomiast ostatnio się dowiedziałem że w tym trybie do talii dokupi się tak naprawdę niewiele kart (około sześciu, do może 10) w związku z czym gra nie jest dobrym deck-buildingiem. Może warto żeby wiedzieli o tym ludzie którzy chcieliby kupić grę właśnie ze względu na tą mechanikę. Diuna to przede wszystkim worker placement i tak powinna być postrzegana (ponownie, nie moja opinia). Gdybym miał ekipę do tej gry - nie zastanawiałbym się, bo giera błyszczy w stadzie. Natomiast czy kupować dla gry solo - nie wiem.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dwaduzepe »

Nie kupowalbym gry do grania w mniej niz 4 osoby, ale przy 4 osobach to jest gra 10/10
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: EVOCATVS »

Jakie są grywalne rody? Zgaduję, że będą Atrydzi i Harkonnenowie.

W ogóle, jakiś dziwny obyczaj w planszówkach panuje, że często znalezienie tego czym możemy grać (rody, klany, nacje, postacie itd.) wymaga sporo przekopywania się przez informacje okołogrowe, bo wydawca bardzo broni się przed zamieszczaniem takich informacji gdziekolwiek. Dla mnie jest to dość istotna informacja, bo lubię wczuć się w klimat nawet suchych euro, a to kim zagram ma spory wpływ na to, czy będę chciał w ogóle zaczynać rozgrywkę lub kupić grę.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

EVOCATVS pisze: 07 maja 2021, 23:43 Jakie są grywalne rody? Zgaduję, że będą Atrydzi i Harkonnenowie.

W ogóle, jakiś dziwny obyczaj w planszówkach panuje, że często znalezienie tego czym możemy grać (rody, klany, nacje, postacie itd.) wymaga sporo przekopywania się przez informacje okołogrowe, bo wydawca bardzo broni się przed zamieszczaniem takich informacji gdziekolwiek. Dla mnie jest to dość istotna informacja, bo lubię wczuć się w klimat nawet suchych euro, a to kim zagram ma spory wpływ na to, czy będę chciał w ogóle zaczynać rozgrywkę lub kupić grę.
Oprócz Atrydów i Harkonnenów są jeszcze Thorvald i Richese
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Do tego ja już sobie ostrzę zęby na ekstra rody z BGG, ludzie naprawdę fajne rzeczy tam potworzyli i na pewno odświeży mi to grę, bo mam już 12 rozgrywek.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

bartekb8 pisze: 07 maja 2021, 20:28 Miałem na celowniku z myślą o trybie solo, natomiast ostatnio się dowiedziałem że w tym trybie do talii dokupi się tak naprawdę niewiele kart (około sześciu, do może 10) w związku z czym gra nie jest dobrym deck-buildingiem. Może warto żeby wiedzieli o tym ludzie którzy chcieliby kupić grę właśnie ze względu na tą mechanikę. Diuna to przede wszystkim worker placement i tak powinna być postrzegana (ponownie, nie moja opinia). Gdybym miał ekipę do tej gry - nie zastanawiałbym się, bo giera błyszczy w stadzie. Natomiast czy kupować dla gry solo - nie wiem.
Sam jeszcze nie grałem solo, ale ludzie na solo grupach bardzo dobrze oceniają.

Do tego ani to dobry deck builder, ani dobry worker placement, co więcej nie jest to też dobry dungeon crawl czy party game ;) Gra jest dobra w tym czym jest czyli miksie deck buildera i worker placement.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: krokodiler »

Obejrzałem krótkie przedstawienie gry na Trollach i widzę na planszy słowo "filtraki". Myślę sobie: kurczę, błąd, ale podrążywszy trochę temat znalazłem info o różnych wersjach słowa stillsuit w polskich przekładach i taka wersja pojawiła się w nowszym przekładzie. Ja się jednak przyzwyczaiłem do starszej wersji: filtrfrak, ten filtrak trochę mi zgrzyta (chociaż samo słowo mniej zgrzyta :wink: ).
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

W wersji ktora czytam obecnie, kupilem sobie pelen zestaw chyba 6 tomow, sa filtraki.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

krokodiler pisze: 09 maja 2021, 10:29 Obejrzałem krótkie przedstawienie gry na Trollach i widzę na planszy słowo "filtraki". Myślę sobie: kurczę, błąd, ale podrążywszy trochę temat znalazłem info o różnych wersjach słowa stillsuit w polskich przekładach i taka wersja pojawiła się w nowszym przekładzie. Ja się jednak przyzwyczaiłem do starszej wersji: filtrfrak, ten filtrak trochę mi zgrzyta (chociaż samo słowo mniej zgrzyta :wink: ).
Z tego co rozmawiałem z ludźmi z Rebisu, wydanie ostatnie- miękka okładka i zdjęcia z filmu na okładce, zawiera poprawki i ujednolicone nazewnictwo w stosunku do poprzednich wydań, w których rozjechały się nazwy własne w kilku miejscach. Niemniej, też zostanę przy filtrfrakach, tak je zapamiętałem :-) Nawet jak będę patrzył na słowo filtrak, podejrzewam, że mój umysł "dołoży brakującą" literkę f. Zawsze lepsze to niż Destylozon.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: pcyzm »

Shodan pisze: 07 maja 2021, 10:29 Jeśli zależy ci tylko na klimacie, to może poczekaj na tę Diunę od Trzewika. Z tym, że tam to będzie jednorazowe doświadczenie (gra oparta na silniku Detektywa).
Jednorazowe doświadczenie nie oznacza gorszej gry. Przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że jak jak jakaś gra oparta jest na zamkniętej fabule to od razu słychać coś w stylu "no, ale to tylko do jednego przejścia" jakby to miało obciążać na dzień dobry takie tytuły.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

pcyzm pisze: 09 maja 2021, 11:15
Shodan pisze: 07 maja 2021, 10:29 Jeśli zależy ci tylko na klimacie, to może poczekaj na tę Diunę od Trzewika. Z tym, że tam to będzie jednorazowe doświadczenie (gra oparta na silniku Detektywa).
Jednorazowe doświadczenie nie oznacza gorszej gry. Przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że jak jak jakaś gra oparta jest na zamkniętej fabule to od razu słychać coś w stylu "no, ale to tylko do jednego przejścia" jakby to miało obciążać na dzień dobry takie tytuły.
Nic takiego nie napisałem, stwierdziłem fakt. Sam jestem fanem Detektywa ;-)
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

pcyzm pisze: 09 maja 2021, 11:15
Shodan pisze: 07 maja 2021, 10:29 Jeśli zależy ci tylko na klimacie, to może poczekaj na tę Diunę od Trzewika. Z tym, że tam to będzie jednorazowe doświadczenie (gra oparta na silniku Detektywa).
Jednorazowe doświadczenie nie oznacza gorszej gry. Przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że jak jak jakaś gra oparta jest na zamkniętej fabule to od razu słychać coś w stylu "no, ale to tylko do jednego przejścia" jakby to miało obciążać na dzień dobry takie tytuły.
Tu nie ma za co przepraszać. To subiektywne stwierdzenie, nie fakt.Dla Ciebie nie oznacza gorszej gry i jest nie obciażone na dzień dobry.
Dla wielu subiektywnie będzie to odwrotne uczucie, ale nie zależy za nie przepraszać.

ja np do detektywa ani Diuny od Trzewiczka, mimo, że jestem fanem uniwersum z wymienionych powodów nie mam zamiaru podchodzić.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: pcyzm »

Arkhon pisze: 09 maja 2021, 11:55 Tu nie ma za co przepraszać. To subiektywne stwierdzenie, nie fakt.Dla Ciebie nie oznacza gorszej gry i jest nie obciażone na dzień dobry.
Dla wielu subiektywnie będzie to odwrotne uczucie, ale nie zależy za nie przepraszać.
Tylko to ma już bardziej znamiona uprzedzenia, typu 'lubię Diunę, ale ta gra jest jednorazowa więc pozbawię się (zakładam bo premiera dopiero będzie) przynajmniej kilkunastu godzin rozrywki'.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2021, 13:22 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

pcyzm pisze: 09 maja 2021, 13:17
Arkhon pisze: 09 maja 2021, 11:55 Tu nie ma za co przepraszać. To subiektywne stwierdzenie, nie fakt.Dla Ciebie nie oznacza gorszej gry i jest nie obciażone na dzień dobry.
Dla wielu subiektywnie będzie to odwrotne uczucie, ale nie zależy za nie przepraszać.
Tylko to ma już bardziej znamiona uprzedzenia, typu 'lubię Diunę, ale ta gra jest jednorazowa więc pozbawię się (zakładam bo premier a dopiero będzie) przynajmniej kilkunastu godzin rozrywki'.
Ależ skąd, jakie uprzedzenie. Nie lubie inwestować czasu i miejsca w szarych komórkach dla jednostrzałowców, dodatkowo, moge nie chcieć inwestować miejsca na półce dla tytułu który będzie sie kurzył, a na handel nie mam siły/czasu/pieniędzy/ochoty.
Ile ludzi tyle jest czynników decyzyjnych. Nie mówie, że jednostrzałowce są złe, mówię, że nie dla mnie a swoje powody mam, to nie "uprzedzenie".
ALe odbiegamy juz od tematu niepotrzebnie... Dune Imperium, ma dobrą dawkę regrywalności a dodatki jedynie zapewne to podniosą. (już same tryby w apce są spoko)


p.s nie lubiąc gatunku (planszowego ) a lubiąc IP, pozbawiam się jedynie pieniędzy i czasu, a są inne gry do ogrania z których zaczerpię większą przyjemność, ot proste.
ODPOWIEDZ