Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Muad'Dib pisze: 05 kwie 2021, 12:16 Mogę o tym pomyśleć, obawiam się tylko problemów jak miał Hardkor z rzeczami do Nemesisa. Przesyłka to jedno a potem ewentualne opłaty celne. Niby kampania jest EU friendly ale twórcy nie zawsze używają tego oznaczenia zgodnie ze stanem faktycznym. Dodatkowo czy koszt przesyłki pozostaje ten sam czy sukcesywnie się zwiększa. Nie mam tego jak sprawdzić, jeśli ktoś może to fajnie, jak nie to ja luknę wieczorem.

No i wciąż pozostaje pytanie o jakoś tych promek pod kątem mechaniki. Moi dotychczasowi współgracze zniechęcili się do gry głównie ze względu na błogosławieństwa. Zazwyczaj dawały takiego kopa, że już nie szło potem gracza dogonić. Mam wrażenie, że są one nie zbalansowane. Dlatego jak widzę kolejne karty premiujące kto pierwszy postawi daną świątynię to zapala mi się lampka.
Wtedy chyba nie była EU Friendly, ale nie jestem pewny. Wtedy koszta wysyłki zwiększały się o 2$ co parę promek (np 4 promki 10$, do 8 promek 12$ etc) nie pamiętam konkretów, ale na pewno skok był co 2/3$ i co pare. Jak ktoś chce to fotki tych drugich kart (nie przepowiedni) mogę wysłać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Emil_1 »

Słuchajcie, czy da się w to grać w 2 osoby z zachowaniem jakości rozgrywki ? :)
Miłego dnia! :)
dziku
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:50
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: dziku »

Polecam grać zdecydowanie w 4 osobowym składzie. Już przy trzech graczach czuć luz na planszy, więc podejrzewam, że w 2 osoby to uczucie jeszcze bardziej się pogłębia. Ogólnie gra bardzo dobra i lubię w nią grać. Jednak przy mniejszej liczbie osób wole sięgnąć zdecydowanie po inny tytuł.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: seki »

Plansza się częściowo skaluje. Ale mimo wszystko w dwie osoby jest za luźno. Za to w 3 osoby jest już dobrze. Każdy typ zwycięstwa jest możliwy do realizacji, są też walki między armiami graczy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Emil_1 pisze: 10 maja 2021, 00:03 Słuchajcie, czy da się w to grać w 2 osoby z zachowaniem jakości rozgrywki ? :)
W mniej niż 4 grałem 3 razy (2x we 3 i raz we 2) i bardzo słabo się grało. Dużo luzu na planszy i po prostu jest to wtedy bardziej wyścig niż taktyka.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fiacik »

Hardkor pisze: 10 maja 2021, 09:23
Emil_1 pisze: 10 maja 2021, 00:03 Słuchajcie, czy da się w to grać w 2 osoby z zachowaniem jakości rozgrywki ? :)
W mniej niż 4 grałem 3 razy (2x we 3 i raz we 2) i bardzo słabo się grało. Dużo luzu na planszy i po prostu jest to wtedy bardziej wyścig niż taktyka.
Moim zdaniem we 2 lepiej niż we 3. Ta gra działa niestety od 4 graczy.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Dla mnie 3 graczy to najgorsza liczba w tej grze. Jeden zawsze będzie w środku i będzie musiał "pilnować" pozostałych dwóch, mając tak naprawdę niewielkie szanse na zwycięstwo. Bardzo łatwo ma gracz, który opanuje Spartę, co nie jest wcale takie trudne przy tej liczbie graczy, bo tam jest jeden rejon mniej do kontroli i dość łatwo w którymś momencie się "wślizgnąć". Jak na razie wszystkie rozgrywki 3-osobowe, jakie widziałem, kończyły się właśnie w ten sposób. 4 to minimum, a na 2 osoby polecam wariant all-in z BGG, wtedy robi się dość epicko.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

feniks_ciapek pisze: 10 maja 2021, 11:35 Dla mnie 3 graczy to najgorsza liczba w tej grze. Jeden zawsze będzie w środku i będzie musiał "pilnować" pozostałych dwóch, mając tak naprawdę niewielkie szanse na zwycięstwo. Bardzo łatwo ma gracz, który opanuje Spartę, co nie jest wcale takie trudne przy tej liczbie graczy, bo tam jest jeden rejon mniej do kontroli i dość łatwo w którymś momencie się "wślizgnąć". Jak na razie wszystkie rozgrywki 3-osobowe, jakie widziałem, kończyły się właśnie w ten sposób. 4 to minimum, a na 2 osoby polecam wariant all-in z BGG, wtedy robi się dość epicko.
Podrzucisz link do tego wariantu all-in ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Dodam swoje 3 grosze niepolecając grać w LOH ponizej 4 osób, są lepsze area control do takiej gry.. świetnie gra się za to powyżej. Rozgrywki w 4, 5 i 6 osób dawały dużo fanu i balansu.
Zalecam jedynie zastąpić zasade 3 zabitych potworów zasadą posiadania 4 żetonów chwały (o czym już były rozmowy na tym kanale).
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Jinx1337 »

Jako, że w tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Lords of Hellas w wersji KS (wszystkie możliwe dodatki), mam pytanie czy poniższe karty promo zostały w jakiejkolwiek wersji wydane w jęz. polskim:

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... arta-cards - Karty Sparty Promo

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... tion-cards - Karty Determinacji Promo

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... hecy-cards - Karty Przepowiedni Promo

Można to gdzieś w ogóle dostać? Czy jest dostępne w jęz. polskim, żeby się nie gryzło? Czy zwyczajnie zostaliśmy w PL olani?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Jinx1337 pisze: 06 sie 2021, 00:22 Jako, że w tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Lords of Hellas w wersji KS (wszystkie możliwe dodatki), mam pytanie czy poniższe karty promo zostały w jakiejkolwiek wersji wydane w jęz. polskim:

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... arta-cards - Karty Sparty Promo

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... tion-cards - Karty Determinacji Promo

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... hecy-cards - Karty Przepowiedni Promo

Można to gdzieś w ogóle dostać? Czy jest dostępne w jęz. polskim, żeby się nie gryzło? Czy zwyczajnie zostaliśmy w PL olani?
Nie ma w języku polskim.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Rafal1970 »

Dziwne, że nikt się jeszcze nie podjął wydrukowania tych kart PPROMO w MB Print ?
Może już kiedyś była taka akcja ?
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Jinx1337 pisze: 06 sie 2021, 00:22 Jako, że w tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Lords of Hellas w wersji KS (wszystkie możliwe dodatki), mam pytanie czy poniższe karty promo zostały w jakiejkolwiek wersji wydane w jęz. polskim:

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... arta-cards - Karty Sparty Promo

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... tion-cards - Karty Determinacji Promo

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... hecy-cards - Karty Przepowiedni Promo

Można to gdzieś w ogóle dostać? Czy jest dostępne w jęz. polskim, żeby się nie gryzło? Czy zwyczajnie zostaliśmy w PL olani?
Karty determinacji i przepowiedni zamówiłem 2 miesiece temu na gamefound w ramach dice tower 2021.
Nie wiem, czy to jeszcze jest dostępne, sprawdź.
https://gamefound.com/projects/dicetower/2021/projects#/
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: GaGacek »

Aktualizacja instrukcji do dodatku "Kronos" http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... ges-02.pdf
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

Odkopywanie zapomnianych gier z kolekcji część 29389459 :wink: :mrgreen:
Wszędzie pojawia się informacja, że LoH działa od 1 osoby. W instrukcji nie widziałam, żadnego info o specjalnych zasadach przy grze solo (są za to zmiany w trybie dwuosobowym).
Czy wyszły jakieś dodatki dedykowane rozgrywce jednoosobowej?Czy może są jakieś inne zasady, które przegapiłam? A może po prostu trzeba prowadzić kilka postaci?
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

W podstawce masz osobną instrukcję do gry solo tzw. Księga Kampanii.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

walkingdead pisze: 14 gru 2022, 07:51 Odkopywanie zapomnianych gier z kolekcji część 29389459 :wink: :mrgreen:
Wszędzie pojawia się informacja, że LoH działa od 1 osoby. W instrukcji nie widziałam, żadnego info o specjalnych zasadach przy grze solo (są za to zmiany w trybie dwuosobowym).
Czy wyszły jakieś dodatki dedykowane rozgrywce jednoosobowej?Czy może są jakieś inne zasady, które przegapiłam? A może po prostu trzeba prowadzić kilka postaci?
Powinna być w pudełku z podstawką dodatkowa instrukcja do trybu solo.
Masz tu link do pdf-a ze strony AR
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... OLO_PL.pdf
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Solo to w ogóle inna gra. Zasady są w osobnej księdze kampanii. Walczysz przeciwko najazdom Persów, monumenty są niszczone, a nie budowane, całość jest mocno oskryptowana, ale o ile dobrze zapamiętałem, to niedotestowana - dało się Persów szybko pokonać, jeśli się działa zdecydowanie i agresywnie od samego początku, zanim się zdążą umocnić.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

Wielkie dzięki za super szybką odpowiedź! Ma to sens :wink:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: garg »

walkingdead pisze: 14 gru 2022, 09:20 Wielkie dzięki za super szybką odpowiedź! Ma to sens :wink:
Ma sens, że niedotestowana? W końcu to Awaken Realms :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

O, mamy nowego antybohatera w planszówkach? :mrgreen: :wink: Zatrzymałam się na silnej dominiacji Portalu w tej kwestii :wink:
pedroo85pl
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2015, 21:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: pedroo85pl »

Witam serdecznie,

Na wstępie dodam że jestem świeżym posiadaczem gry i gorąco proszę o radę.

Chodzi o dodatek "Lords of the Sun" oraz "Dark Ages", mianowicie czy mają on sens w grze 2-3 osobowej czy przewidziane są one na większą liczbę graczy ?

Czy potwory z dodatku "Dark Ages" tzn (SYRENA, KETOS, TALOS) mogę używać do normalnej gry czy tylko grając z dodatkiem Atlantyda ?

Jak rozumiem dodatek Atlas dla takiej liczby graczy odpada ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: the_ka »

też się przyłącze do pytania, jaki dodatek dokupić jeżeli gra się głównie w 2-3 osobowy
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

pedroo85pl pisze: 21 lut 2023, 22:25 Chodzi o dodatek "Lords of the Sun" oraz "Dark Ages", mianowicie czy mają on sens w grze 2-3 osobowej czy przewidziane są one na większą liczbę graczy ?
Możesz używać wszystkiego oprócz dodatku Atlantyda, bo ten jest pod grę w 5 osób (możesz używać bohatera).
pedroo85pl pisze: 21 lut 2023, 22:25 Czy potwory z dodatku "Dark Ages" tzn (SYRENA, KETOS, TALOS) mogę używać do normalnej gry czy tylko grając z dodatkiem Atlantyda ?
Oficjalnie możesz ich użyć tylko grając z dodatkiem Atlantyda.
pedroo85pl pisze: 21 lut 2023, 22:25 Jak rozumiem dodatek Atlas dla takiej liczby graczy odpada ?
Można go użyć w grze na 2-4 osoby.
the_ka pisze: 23 lut 2023, 10:58 też się przyłącze do pytania, jaki dodatek dokupić jeżeli gra się głównie w 2-3 osobowy
Wszystkie dodatki działają na 2-4, oprócz:
- Atlantydy z Dark Ages, która jest konieczna do grania w 5 osób (można używać bohatera),
- Miasta ze Stali, które jest konieczne do grania w 6 osób (można używać bohatera).

Polecam jednak znaleźć jeszcze jednego chętnego i grać we 4. Wtedy ten tytuł błyszczy. ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ