Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: Tachion »

Hej!
Mam zagwozdkę z odesłaniem paczki do sklepu w Wielkiej Brytanii. Czy w przypadku zwrotu towaru naliczane są jakieś opłaty typu cło i VAT? Wartość paczki to około 100 dolarów. I jak wygląda sprawa kosztów przesyłki. Mogę się jakoś ubiegać o zwrot? Bo teraz sam koszt wysyłki wychodzi na 26 dolarów, a to już ponad 25% wartości gry. Gdyby doszły kolejne opłaty i doliczyłbym wcześniejszą wysyłkę do mnie (20$) to robi się nieciekawie. Generalnie grę kupowałem przez wydawcę z siedzibą w Wielkiej Brytanii, ale sama paczka wyszła od pośrednika z Niemiec. Ale zwroty przyjmują na własny adres na wyspach.
Dodam, że powodem zwrotu jest poważnie uszkodzone pudełko, pękło wzdłuż jednej krawędzi.

Nie wiem czy wybrałem dobre podforum, także w razie czego wspaniałomyślnie wyrażam zgodę na przeniesienie tematu ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: kwiatosz »

Kupowałeś paczkę wysyłana z Niemiec od firmy z UK i płacileś w dolarach? Od jakiej firmy kupowałeś?
Znajomy odsyłał drona z uk do UE i zaznaczał na paczce że to do reklamacji żeby przeszło bez opłat.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: Tachion »

kwiatosz pisze: 11 maja 2021, 13:21 Kupowałeś paczkę wysyłana z Niemiec od firmy z UK i płacileś w dolarach? Od jakiej firmy kupowałeś?
Znajomy odsyłał drona z uk do UE i zaznaczał na paczce że to do reklamacji żeby przeszło bez opłat.
Gra kupiona przez Gamefound od amerykańskiego wydawcy, ma oddział europejski w Wielkiej Brytanii, ale paczki w związku z Brexitem obsługuje przez firmę logistyczną w Niemczech. Tylko, że zwroty przez oddział brytyjski i mówią mi, że tam mam zaadresować paczkę, bo w Niemczech tylko wysyłka i to nie jest oddział ich firmy.

//Może temat wprowadza w błąd, bo to nie jest sklep, ale chciałem żeby temat był bardziej ogólny jak pojawią się odpowiedzi odnośnie VATu i cła.
W moim przypadku wydawca uznał winę po swojej stronie, nie jestem jedyną osobą, która miała problem z paczką i zmieniają firmę logistyczną. Także zwrot kosztu paczki traktuję jako dobrą wolę wydawcy. Ale informacje odnośnie VATu i cła dalej mnie ciekawią.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: Kretilla »

Jeżeli gra generalnie Ci się podoba, to czy nie lepiej ustalić jakąś inną formę rozwiązania sprawy? Niech dadzą Ci rabat, albo doślą puste pudełko (np. za koszty przesyłki z Niemiec)?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: Gizmoo »

Miałem dwa przypadki mocno uszkodzonych pudełek z grą z Kickstartera od różnych wydawców. Po uznaniu reklamacji po prostu dosłali mi puste, nieuszkodzone pudła. Każdy wydawca powinien mieć takowe w zapasie. ;)

Dodam, że wysłali na swój koszt. Nie poniosłem z tego tytułu żadnych wydatków. :)
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: eyrmin »

Z tego co wiem, to ewentualny VAT i clo oplaca odbiorca przesylki, wiec jesli bedzie cos do zaplaty, to koszt poniesie wydawca, a nie Ty, czyz nie?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Zwrot zakupionej gry do sklepu w Wielkiej Brytanii

Post autor: Curiosity »

Miałem raz taką głupią sytuację, że zamówiłem w UK film na BR i po około 2,5 tygodniach czekania napisałem do supportu, że nadal nic nie mam. Zareagowali szybko i wysłali mi film ponownie. Paczkę dostałem chyba po 3-4 dniach.

I wszystko byłoby okay, gdyby nie to, że po około tygodniu dostałem... drugą paczkę z filmem. Okazało się, że to co przyszło to było to co wysłali za pierwszym razem, a ten drugi to po mojej interwencji.

Napisałem do nich maila, w którym przeprosiłem za zaistniałą sytuację i poprosiłem o wygenerowanie etykiety zwrotnej w celu odesłania filmu. Odpisali mi, że byłoby to nieopłacalne i żebym zatrzymał drugi egzemplarz.
Tachion pisze: 11 maja 2021, 12:38 Mam zagwozdkę z odesłaniem paczki do sklepu w Wielkiej Brytanii.
Podejrzewam, że tu może być tak samo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ