Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Quba40 »

Z najnowszego materiału Sosny wynika, że tryb Solo i Pełnej kooperacji pojawią się jako SG https://www.youtube.com/watch?v=sGLC582G8II
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Cyel »

Akurat dziś natknąłem się na taki raporcik z rozgrywki: https://philonancients.blogspot.com/202 ... eduex.html
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Ramzeseba »

Quba40 pisze: 07 maja 2021, 16:15 Z najnowszego materiału Sosny wynika, że tryb Solo i Pełnej kooperacji pojawią się jako SG https://www.youtube.com/watch?v=sGLC582G8II
Tryb solo stał się faktem :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Quba40 »

Mnie bardziej cieszy pełna kooperacja - w końcu częściej będę sięgał po ten tytuł grając z żoną :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Leviathan »

Kolejny film na Wojennik TV o Anno Domini 1666. Tym razem prezentacja polskiej frakcji:

Wojennik TV # 587: Anno Domini 1666 - The Defenders of the Crown (ENG)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Gromb »

Czy ktoś się orientuje, czy będzie dostępny Gabinet osobliwości. Przeszukując zasoby, to chyba jedyny dodatek, który nie jest w żaden sposób dostępny? Jestem prawie pewny, że wesprę przed końcem kampanii dodatek plus coś jeszcze :) jednak na chwilę obecną widzę, że nie wszystko będzie można dokupić w przyszłości. Zapytałbym na stronie kampanii, ale tylko wspierający, mogą pisać komentarze.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: ram »

Gabinet Osobliwości i Krwawy Księżyc pojawią się w czerwcu albo lipcu (Michał Molenda na fb).

edit. Co do dostępności w sklepach - to nie będzie chyba tylko frakcji Richelieu, Boruty i Sobieskiego (są w dodatkach do trwającej kampanii), Dumasa i Giuliany z Ostrzy.
Octavia z H&D2 (tylko metal, z kartami) jest już w sklepie Wargamera.
47
musicer
Posty: 220
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 190 times
Been thanked: 23 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: musicer »

Jako ze wsparłem Swords to: nie dawno kupiłem 1666 z drugiej ręki z 1go KS i chciałbym sprawdzić czy mam wszystko.

Zestaw jest z dodatkami.
czy moze ktoś podać listę kart/komponentów z nazwami co powinno być w każdym z zestawów?

Teoretycznie mam:
Anno Domini 1666 - zestaw podstawowy
Zestaw muszkieterów
Zestaw dragonów
Zestaw najemników
Rabbi Nathan i Golem
Sobieski, Boruta, de Rochefort, Richelieu, El Capitan i El Baratero.
Plus dodatkowe karty postaci - min. hot & dangerous

Np mam 52 karty wyposażenia dodatkowego, a w instrukcji jest 55. 19 żetonów przeladowania a w instrukcji 20.... :) ???
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Quba40 »

musicer pisze: 17 maja 2021, 16:33 Jako ze wsparłem Swords to: nie dawno kupiłem 1666 z drugiej ręki z 1go KS i chciałbym sprawdzić czy mam wszystko.

Zestaw jest z dodatkami.
czy moze ktoś podać listę kart/komponentów z nazwami co powinno być w każdym z zestawów?

Teoretycznie mam:
Anno Domini 1666 - zestaw podstawowy
Zestaw muszkieterów
Zestaw dragonów
Zestaw najemników
Rabbi Nathan i Golem
Sobieski, Boruta, de Rochefort, Richelieu, El Capitan i El Baratero.
Plus dodatkowe karty postaci - min. hot & dangerous

Np mam 52 karty wyposażenia dodatkowego, a w instrukcji jest 55. 19 żetonów przeladowania a w instrukcji 20.... :) ???
Wszystko powinno być na BGG
https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... gamefamily
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Mr_Fisq »

Kilka pytań ode mnie:

Ktoś grywa i podzieli się wrażeniami?
Są jakieś argumenty przemawiające za wersją angielską/polską?
Jak szczegółowość jakość metalowych figurek?

Rozważam 1666 jako dawcę metalowych figurek do gier miniatures agnostic w klimatach fantasy/średniowiecznych. Rabbi & Golem, Ibrahim and Hatmi, Klaus and Dogs czy Chamber of Curiosities wyglądają jak rewelacyjny materiał do Frostgrave czy Rangers of the Shadowdeep
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: profes79 »

Ja grywałem i grywam. Ciekawie rozwiązany system skirmishowy, z mechaniką dającą losowość ale pozwalającą także na ograniczone zarządzanie ręką i ryzykiem.

Wersja PL/ENG - nie wypowiem się.

Figurki - metalowe sa fajne; ja z nich zrezygnowałem ze względu na to, że wymagają klejenia a plastikami można grać od razu i bez malowania. W mojej ocenie jakość jest ok, aczkolwiek wymagają nieco pracy. Najlepiej byłoby jakbyś podszedł gdzieś do stacjonarnego Wargamera i "pomacał" modele na zywo.

Klaus i pieski to moje ulubione modele. Znaczy pal licho Klausa, ale te pieski :P I mój ulubiony komentarz scenariuszowy - tu nie wolno wchodzić z bronią - ja nie nosze broni, moja broń chodzi za mną :P
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Piotrus458 »

Hej,

zastanawiam się nad zakupem tej gry i ogólnie widzę, że należy raczej do niszowych i tu moje pytania:
1. czy była źle reklamowana, czy faktycznie mechanicznie i ogólnie nie przebija się na rynku i dlatego nie jest jakaś popularna - dla mnie jest dosyć ciekawą grą i nie moge znaleść podobnej (rozważam też SkyTear, ale istotnych różnic trochę między nimi jest i dlatego nadal się waham, które askepty do mnie bardziej przemawiają),
2. czy jest jakiś zestaw dodatków, które trzeba mieć, żeby się dobrze grało ?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Błysk »

Piotrus458 pisze: 28 lip 2023, 14:21 Hej,

zastanawiam się nad zakupem tej gry i ogólnie widzę, że należy raczej do niszowych i tu moje pytania:
1. czy była źle reklamowana, czy faktycznie mechanicznie i ogólnie nie przebija się na rynku i dlatego nie jest jakaś popularna - dla mnie jest dosyć ciekawą grą i nie moge znaleść podobnej (rozważam też SkyTear, ale istotnych różnic trochę między nimi jest i dlatego nadal się waham, które askepty do mnie bardziej przemawiają),
2. czy jest jakiś zestaw dodatków, które trzeba mieć, żeby się dobrze grało ?
Gra jest bardziej popularna raczej w kręgach graczy bitewniaków niż planszowych. W Krakowie była na pewno liga, możliwe, że stale jest.

Mechanicznie gra moim zdaniem jest świetna jeśli szuka się skirmisha. Co do dodatków pewnie jacyś najemnicy/ dodatkowi najsłabsi goście, żeby móc bandy mocniej customizować.
Raynold1987
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 18:36
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Raynold1987 »

Szykuję się psychicznie (portfel) do zakupu AD1666, jednak mam kilka pytań:
1. gramy głównie w 4 osoby, czasami we 2, czy ta gra daje radę na 4 czy to tryb sztucznie stworzony podobnie jak w Star Wars Rebelia albo Wojna o Pierścień?
2. wstępnie planuję kupić podstawkę + 3-4 player + SoLaD; czy grając na 4 graczy muszę dokupić jakieś 2 zestawy armii np: Bohun's Rebels (commoners set + faction set + Azya & Kmicic) + np: Veterans of the Tercios (commoners set + faction set + Don Quixote & Sancho Panza) ?
3. przeglądając dodatki zauważyłem, że Horrors of Vienna oraz Blood Moon mają dodatkowe scenariusze, czy jeszcze jakieś małe dodatki zawierają scenariusze lub niestandardowe elementy?
4. Które małe dodatki "nie armie" dodają najwięcej frajdy? Mam na myśli np. Chamber of Curiosities, Dragon, Golem, itp?
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: glorfindel »

1. W zestawie ze scenariuszami dla 3-4 graczy masz dedykowane scenariusze dla tej liczby graczy. W podstawkę możesz zagrać w 4 w trybie Arcywroga = 1 gracz jest przeciwnikiem reszty.

2. Tak, potrzebujesz 2 dodatkowych frakcji.

3. Pojedynczy scenariusz jest jeszcze zestaw z terenami 3D, który wyjdzie za ok 2 tygodnie (był tylko na KSi/Wspieram).

4. Mercenaries I - masz możliwość wystawienia dodatkowych frakcji - Wiedeńska Mafia i Łowcy Potworów - tworzysz je z modeli z tego dodatku uzupełnione o Zbrojnych/Zbirów z podstawki. Chamber dodaje za to najwięcej niestandardowych elementów: 2 demony, księga magii, księga alchemii.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: profes79 »

Raynold1987 pisze: 30 paź 2023, 17:47 Szykuję się psychicznie (portfel) do zakupu AD1666, jednak mam kilka pytań:
1. gramy głównie w 4 osoby, czasami we 2, czy ta gra daje radę na 4 czy to tryb sztucznie stworzony podobnie jak w Star Wars Rebelia albo Wojna o Pierścień?
2. wstępnie planuję kupić podstawkę + 3-4 player + SoLaD; czy grając na 4 graczy muszę dokupić jakieś 2 zestawy armii np: Bohun's Rebels (commoners set + faction set + Azya & Kmicic) + np: Veterans of the Tercios (commoners set + faction set + Don Quixote & Sancho Panza) ?
3. przeglądając dodatki zauważyłem, że Horrors of Vienna oraz Blood Moon mają dodatkowe scenariusze, czy jeszcze jakieś małe dodatki zawierają scenariusze lub niestandardowe elementy?
4. Które małe dodatki "nie armie" dodają najwięcej frajdy? Mam na myśli np. Chamber of Curiosities, Dragon, Golem, itp?
1. NIe grałem w 4 osoby w innym trybie niż Arcywróg, jednak po pierwsze same scenariusze są zarówno do gry 2 vs 2 jak i każdy na każdego; po drugie bardzo łatwo w grze tworzyć własne scenariusze, rozstawienie itd
2. Grając na 4 graczy będziesz potrzebował dodatkowych armii. Niekoniecznie od razu kompletów, ale bodajże podstawowych pudełek z bohaterami i pospolitakami. Powód tego jest taki, że modeli z jednej frakcji może zwyczajnie do takiej rozgrywki nie wystarczyć. Przy grze na 3-4 graczy można jednak pobawić się trybem Arcywroga, gdzie większa ilość modeli nie będzie aż tak potrzebna. Na upartego z pełnej frakcji (podstawka+bohaterowie) da się wystawić dwie drużyny po cztery modele ale będzie to trudne i będzie generowało problemy z balansem każdej z takich drużyn.
3. Z tego co kojarzę nie - chociaż faktycznie; jest w dodatku z terenami.
4. NIe mam tu preferencji; one dodają jakieś smaczki, pojedyncze postacie z zasadami specjalnymi ale nie jest to "must have". Zacząłbym raczej od grania podstawowymi jednostkami, żeby dopiero później zacząć kombinować z zasadami specjalnymi i specjalnymi postaciami. "Must have" w mojej ocenie są najemnicy, którzy rzeczywiście dodają sporo kolorytu i cech charakterystycznych.
Raynold1987
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 18:36
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: Raynold1987 »

Dziękuję za obszerne odpowiedzi! A czy muszę się śpieszyć z zakupem, bo coś się w sklepach zaraz skończy, jakiś dodatek jest na wyczerpaniu, czy podejść na spokojnie do tematu, uzbierać większą kwotę i polować na używki w większych zestawach?
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Anno Domini 1666 (Konrad Sosiński, Rafał Szwelicki)

Post autor: profes79 »

Raynold1987 pisze: 30 paź 2023, 18:54 Dziękuję za obszerne odpowiedzi! A czy muszę się śpieszyć z zakupem, bo coś się w sklepach zaraz skończy, jakiś dodatek jest na wyczerpaniu, czy podejść na spokojnie do tematu, uzbierać większą kwotę i polować na używki w większych zestawach?
Ciężko powiedzieć. To jest tak naprawde pytanie do Wargamera czy planują dodruk. Ma pewno całe zestawy się pojawiają bo od czasu do czasu nawet na grupie pojawia sie oferta.
ODPOWIEDZ