KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Niezły deck! Podejrzewam, że ciężko się przeciwko niemu gra bez możliwości usuwania artefaktów. A co do obliczania SAS, to w przypadku Mass Mutation nie ma dostępu do informacji jakie bonusowe ikony trafiły na jakie karty. Zatem jeśli np. ten jeden wzmocniony Relentless Creeper dostał dwa takie bonusy (jest 9 bonusów, ale tylko 8 wzmocnionych kart, więc któraś z nich dostała dubla), to już w ogóle miałeś farta 8)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: itsthisguyagain »

Creeper ma 1 wzmocnienie: dobierz kartę
qba5000
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2021, 21:11
Has thanked: 1 time

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: qba5000 »

Premiera Mrocznego Pływu 22 marca, talie deluxe i starter 26 marca. Super, że udało Rebelowi udało się przezwyciężyć tak szybko opóźnienie.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Wosho »

Czy aktualnie w Wawie sa jakies turnieje lokalne?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

Na stronie FFG pojawiła się wersja coop:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -april-23/ - opis

https://drafts.fantasyflightgames.com/e ... /keyforge/ - pliki do pobrania
(sekcja Support -> KeyForge Adventures Print-and-Play Materials)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szafaaaa »

trance-atlantic pisze: 29 kwie 2021, 09:31 Na stronie FFG pojawiła się wersja coop:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -april-23/ - opis

https://drafts.fantasyflightgames.com/e ... /keyforge/ - pliki do pobrania
(sekcja Support -> KeyForge Adventures Print-and-Play Materials)
Wygląda fajnie. Może byłoby trochę chętnych na wspólny wydruk?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Grał ktoś deckami z nowego setu?
Jakieś wrażenia co do nowej rasy i mechaniki pływów?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Valarus »

Markus pisze: 29 kwie 2021, 13:38 Grał ktoś deckami z nowego setu?
Jakieś wrażenia co do nowej rasy i mechaniki pływów?
Za wieloma nie grałem bo tylko trzema (+ przeciwko trzem innym) i nie podoba mi się. Decki są raczej słabe, pływy nie są ani ciekawą ani mocną mechaniką. Nowy dom jest ok, ale sam set oceniam narazie jako drugi najgorszy po AoA. Grafiki ma ładne, to na plus. Wróciłem do kupowania Masowej Mutacji.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Bardzo polecam dodatek print&play Keyforge Adventures :D. 40 minut wycinania i pakowania kart do koszulek (usztywniłem je wsuwkami-duplikatami kart z innych LCGów), ale zdecydowanie nie żałuję poświęconego czasu ;). Na razie gralem tylko solo (nie wiem, jak to śmiga w koopie), ale jestem więcej niz usatysfakcjonowany. Bardzo fajna walka z bossem, przypomina mi to nieco Shards of Infinity: Shadow of Salvation, tyle że gramy gotową talią ;).

Naprawdę warto sprawdzić, super przyjemna łamigłówka ;).

Obrazek

Obrazek
muminus77
Posty: 48
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: muminus77 »

Również uważam ten darmowy dodatek za świetny (acz trochę późny) ruch ze strony FFG.
W tym trybie można doskonale przetestować i poznać mocne strony swoich talii. Jak komuś tak jak mi walają się darmowe talie z zamówień z Rebela, to tu mały kosztem (6 stron wydruku, wycinanie i jakieś koszulki) można otrzymać szybką (max 30 min), porządną i wciągającą gierkę do solowania. Ze swoimi 6 taliami zagrałem już 24 razy i jeszcze mi się nie znudziło.
Wyjątkowo radzę sobie lepiej taliami z SAS poniżej 60 (za to z wieloma Stworzeniami).
Grałem też na 2 osoby, ale w trybie normalnym (Keyracken zagrywa 2 karty ze swojej talii po każdej turze gracza) za szybko nas opanowują wrogie Stworzenia, zaś w trybie łatwym (1 karta) jest trochę za łatwo i nudno (w końcu ktoś zagra szereg mocnych Stworzeń i 2 atakami zabija Keyrackena). Brakuje mi też jakieś większej interakcji między graczami, ale to też zależy od kart jakie mają.
W maju ma być udostępniona jeszcze jedna Przygoda, mam nadzieję, że wstawią ją już dziś :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

FFG wypuściło kolejny dodatek print & play z serii Keyforge Adventures, czyli The Abyssal Conspiracy :). Do pobrania ze strony FFG (https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... /keyforge/) w sekcji KeyForge Adventures Print-and-Play Materials ;)
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xfenix »

Ciekawe czy Rebel zamierza przetłumaczyć te karty i również wydać w formie P&P. U mnie z 6 talii leży i się kurzy, znajomi nie wkręcili się w grę. A tak na nowo można tchnąć życie w Keyforge i odkurzyć posiadane deki.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Evokenx »

Hej,
Zastanawiałem się czy potencjalny sprzedawca ma możliwość otworzyć pudełko, zobaczyć jaka talia się trafiła (Silna bądź słaba) i zapakować z powrotem tak żeby nie było widać śladów otwarcia? :)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: dwaduzepe »

Evokenx pisze: 07 cze 2021, 02:48 Hej,
Zastanawiałem się czy potencjalny sprzedawca ma możliwość otworzyć pudełko, zobaczyć jaka talia się trafiła (Silna bądź słaba) i zapakować z powrotem tak żeby nie było widać śladów otwarcia? :)
Byloby widac, ze pudelko bylo otwierane
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

dwaduzepe pisze: 07 cze 2021, 08:29
Evokenx pisze: 07 cze 2021, 02:48 Hej,
Zastanawiałem się czy potencjalny sprzedawca ma możliwość otworzyć pudełko, zobaczyć jaka talia się trafiła (Silna bądź słaba) i zapakować z powrotem tak żeby nie było widać śladów otwarcia? :)
Byloby widac, ze pudelko bylo otwierane
To zależy - pierwsze cykle miały dość lipny klej na dole paczek z taliami i myślę, że dałoby się umiejętnie wyjąć talię i podkleić to z powrotem ;).

Jeśli dobrze pamiętam to nowy cykl Mroczny Przypływ ma talie w takich foliach podobnych do boosterów z MTG :).
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

Xfenix pisze: 15 maja 2021, 11:46 Ciekawe czy Rebel zamierza przetłumaczyć te karty i również wydać w formie P&P. U mnie z 6 talii leży i się kurzy, znajomi nie wkręcili się w grę. A tak na nowo można tchnąć życie w Keyforge i odkurzyć posiadane deki.
Odgrzebując temat - u mnie właśnie zanosi się na to, że gra w końcu doczeka się prawdziwej premiery i regularnego grania, cóż, lepiej późno niż wcale. ;) Musiałem sam siebie przekonać, że karcianki też mogą być spoko... no a później wszystko poszło z górki. :) (tu ukłony w stronę SW:D za wydatną pomoc)

Mam jednak dwa pytania:
- w jaki sposób przechowujecie swoje talie? Chodzi mi o jakiś fajny organizer, niekoniecznie sygnowany logo KF, ważne by był użyteczny. Dodam, że nie chodzi mi o przechowywanie pojedynczych talii w pudełkach, ale raczej w czymś pojemniejszym (karty bez koszulek, każda talia w woreczku strunowym) na powiedzmy 10-15 takich talii.
- czy można w jakiś sposób zorientować się który deck należy do którego cyklu (tzn. już po wywaleniu kartonowego pudełka)? Na rewersie zdaje się takiej informacji nie ma, podobnie jak w spisie kart z danej talii (chyba że to ten mały symbol przed "listą kart"?).

Dzięki! :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

Kazda talia z tego co sie orientuje ma swoja unikatowa nazwe wiec kazda karta ma te nazwe w opisie. Dodatkowo mozesz przeciez zawsze zrobic sobie screena spisu talii i trzymac w smartphonie pod reka.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sirafin »

trance-atlantic pisze: 15 sie 2021, 22:59- czy można w jakiś sposób zorientować się który deck należy do którego cyklu (tzn. już po wywaleniu kartonowego pudełka)? Na rewersie zdaje się takiej informacji nie ma, podobnie jak w spisie kart z danej talii (chyba że to ten mały symbol przed "listą kart"?).
Można. Każdy cykl ma inny symbol, który jest widoczny na karcie archonta przy napisie "lista kart" oraz na dolnym pasku każdej karty przy jej numerze.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

@BOLLO - z tym że jeśli będę miał powiedzmy 30 decków z cyklu 1 i 2, to w jaki sposób miałbym rozpoznać je po nazwie? :) domy są te same a chodziło mi o jakąś szybką identyfikację bez robienia list co do czego pasuje. Gdybym przypadkiem wszyskie decki wymieszał to chciałbym wziąć losowy do ręki i szybko się zorientować z której jest serii.

@sirafin - właśnie o to mi chodziło, miałem pod ręką karty z jednego cyklu więc nie było porównania :)

Dzięki za potwierdzenie.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Brzmi jak ponury żart. Sprzedali tego miliony i piszą że "algorytm generacji decków jest broken"
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... t-not-out/
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Evokenx »

No dosyć śmieszne to jest :) Ale nowy set wygląda ciekawie bo wrócił Brobnar i widać ikonę jakiegoś nowego domu. Mam nadzieję że ten żart to tak tylko żeby więcej ludzi usłyszało o tej karciance czy coś bo mega się zawiodę jak nie wyjdzie ta nowa seria :)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

Nawet jeśli algorytm był do bani, to talie z tych pięciu setów będą grywalne między sobą (potencjalnie każda z nich ma szansę być broken ;) ), trochę na zasadzie - skoro nie wiesz, że są broken, to graj i się baw dobrze.

Bardziej martwi mnie czy nie dojdzie do odcięcia grubą krechą starych decków i niemożliwości łączenia ich z nowymi. Wiadomo, że na potrzeby grania casualowego da się wszystko ogarnąć, no ale mimo to szkoda by było, gdyby wydawca przerwał tę ciągłość/kompatybilność i trzeba by było zacząć wchodzić w KF niejako na nowo. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

"And don’t worry, all existing decks will still be valid and playable when the game relaunches."
Ja to rozumiem tak, że stare talie będą wciąż legalne, tak jak dotychczas, a więc również w potyczkach z nowymi setami.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

Też mnie to zdanie (do jakiegoś stopnia) pocieszyło, chociaż diabeł wie o co tak naprawdę tam poszło.

Zakładam (czytaj: naiwnie wierzę), że nowe akcje po prostu przerosły możliwości obecnego algorytmu i im się on wysypał. Ale tego nie ma powiedziane wprost, a skoro wisi informacja, że algorytm jest "broken", to niestety pierwsze co przychodzi na myśl to jednak obawa, że dojdzie do rewolucji i nowe będzie działać tylko z jeszcze nowszym a stare będzie się gotować we własnym sosie.

Dopóki jednak nie ma informacji, że broken oznacza, iż dotychczasowe decki nie mogą ze sobą konkurować (bo algorytm wszystko schrzanił i trzeba go było przeprojektować), to strachu nie ma, bo i tak możliwości już na ten moment jest od groma i trochę. :) No i chyba nikt nie będzie w stanie na sucho, tj. bez grania, stwierdzić, że ten deck jest do kitu a tamten mega przegięty.

Nie obawiam się więc tego, że ze względu na ów nieszczęsny algorytm stare talie będą niegrywalne, a już na pewno nie między sobą. Dotychczasowe doświadczenia graczy na całym świecie dobitnie pokazują, że nikt by tej gry za popsutą nie uznał gdyby ta informacja nie pojawiła się ze strony wydawcy; trzeba jedynie wziąć na klatę fakt, że nie możemy sami skonstruować sobie swojej talii, tylko gramy gotowcami, więc faktycznie czasem coś lepszego/gorszego się nam trafi. Mam jednak nadzieję, że FFG uda się wybrnąć z tej sytuacji w taki sposób, by szósty zestaw był w pełni kompatybilny z pięcioma poprzednimi. Fingers crossed!
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Evokenx pisze: 10 wrz 2021, 22:27 Ale nowy set wygląda ciekawie bo wrócił Brobnar i widać ikonę jakiegoś nowego domu.
Dla mnie miłą niespodzianką jest powrót Marsa, a większym zaskoczeniem brak Untamed, Shadows i Logos, a zwłaszcza tego ostatniego, który w wielu setach był najsilniejszym z domów. A co do tego nowego domu, to obstawiam że będą to (podniebni?) piraci pokazani już kiedyś w anomaliach:
Spoiler:
Z kilku powodów:
- luźna kontynuacja „morskiej” tematyki z Dark Tidings
- tytułowe Winds of Exchange jakoś od razu przywołały mi na myśl tę kartę powyżej
- ktoś musi zastąpić Shadows z ich kradzieżą, a kto łupi lepiej od piratów? ;)
- mamy już dinozaury, a jeśli faktycznie pojawią się piraci, to logicznym następnym krokiem będą nindże, ale tu wybiegam zbyt daleko w przyszłość :lol:
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
ODPOWIEDZ