Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: StanleyStone »

A nie wiecie może jak dorwać same nakładki na podstawki do figurek?
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: zsuedama »

Cześć,

Na podstawie pliku udostępnionego na BGG przygotowałem plik exelowy z Kartami do Blood Rage. Możecie tam znaleźć treść wszystkich kart i ogólne informacje o grze. Są nazwy i wordingi po polsku i angielsku, to powinno ułatwić wyszukanie działania danej karty na BGG. Można też na tej podstawie sprawdzić kompletność swojego egzemplarza. W pliku mogą zdarzać się literówki.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Ciekawostka (może już wcześniej była poruszana): W Polskiej wersji gry doszło do pomieszania nazw jednej z kart Bitwy:

Karta Tyr's Smite została przetłumaczona na Cięcie Tyra (+5 do Siły): karta Bitwy (2 sztuki w 1 erze, 1 sztuka w 2 erze, 1 sztuka w 3 erze)

Karta Tyr's Smash została przetłumaczona na Siła Tyra (+3 do siły), niestety ta karta z podstawowej wersji gry 1 sztuka z 2 ery posiada nazwę Cięcie Tyra.

Jak znajdę czas to chcę przygotować skany kart, też je tu wrzucę, kilkukrotnie pojawiały się prośby o skany jakiś kartoników.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: thorus197 »

Widzieliście tweeta Lang`a ?:)


Obrazek
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Torquemada666 »

Czy gra w wersji PL miala poprawione wydanie? Wydaje mi się, że w jednym ze sklepów widziałem w opisie, że wydanie drugie, poprawione.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

Torquemada666 pisze: 12 kwie 2021, 12:21 Czy gra w wersji PL miala poprawione wydanie? Wydaje mi się, że w jednym ze sklepów widziałem w opisie, że wydanie drugie, poprawione.
Miała. W pierwszym były błędy na kartach. Gdzieś tu w wątku było porównanie okładek.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: petlik »

Shimrod pisze: 12 kwie 2021, 12:29
Torquemada666 pisze: 12 kwie 2021, 12:21 Czy gra w wersji PL miala poprawione wydanie? Wydaje mi się, że w jednym ze sklepów widziałem w opisie, że wydanie drugie, poprawione.
Miała. W pierwszym były błędy na kartach. Gdzieś tu w wątku było porównanie okładek.
Jakie konkretnie błędy (chciałbym zweryfikować, które wydanie gry posiadam)?
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Torquemada666 »

petlik pisze: 12 kwie 2021, 22:36
Shimrod pisze: 12 kwie 2021, 12:29
Torquemada666 pisze: 12 kwie 2021, 12:21 Czy gra w wersji PL miala poprawione wydanie? Wydaje mi się, że w jednym ze sklepów widziałem w opisie, że wydanie drugie, poprawione.
Miała. W pierwszym były błędy na kartach. Gdzieś tu w wątku było porównanie okładek.
Jakie konkretnie błędy (chciałbym zweryfikować, które wydanie gry posiadam)?
https://portalgames.pl/pl/poprawione-ka ... lood-rage/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

Wiadomo coś o dodruku gry? Bo już dość mocno dodatki zniknęły ze sklepów, podstawka również.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Torquemada666 »

Gandalf ma przedsprzedaż z takim opisem "Planowany dodruk , przybliżona data wznowienia: 3 kwartał 2021
Gdy tylko dystrybutor poda konkretną datę to umieścimy ją tutaj." W sklepie Portalu tylko info że czekają na dodruk.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: shod »

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem BR...chciałem kupić podstawkę i sklep GryBezPrądu odpisał mi, że niby dodruk przewidziany jest na IV kw, więc kupiłem z drugiej ręki. W sklepie Portalu niby wszystkie dodatki były dostępne, ale jak robiliśmy zamówienie, to okazało się, że bogów już nie ma. Teraz widzę, że zniknęli ze sklepu. Pewnie z innymi może być podobnie. Przez to zdecydowałem się na tych większych bogów. Trochę używek jeszcze jest i to w mocno rozstrzelonych cenach, dodatki jeszcze są, ale pewnie mogą się kończyć.
Mnie natomiast ciekawi czy coś więcej wiadomo w kwestii tej wypowiedzi Langa :)?
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: petlik »

Czy ktoś orientuje się jak dłuższe (kilkumiesięczne) okresy braku nakładu danej gry rzutują na cenę gry po wznowieniu nakładu (dodruku)? Ceny Blood Rage'a poszybowały mocno w górę i zastanawiam się czy jak już gra doczeka się dodruku to ceny będą dokładnie takie jak wcześniej, czy może wzrost cen w okresie przed dodrukiem odbije się na cenie rynkowej. Innymi słowy: czy opłaca się sprzedać swój egzemplarz gry po cenie X, by potem kupić ją ponownie po cenie X-30%X?
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: malpka »

petlik pisze: 18 maja 2021, 01:47 czy opłaca się sprzedać swój egzemplarz gry po cenie X, by potem kupić ją ponownie po cenie X-30%X?
Jeśli przetrwasz bez BR do tego "potem" to nie widzę powodu żeby tego nie robić ;)
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Peter1975 »

Hardkor pisze: 13 kwie 2021, 10:16 Wiadomo coś o dodruku gry? Bo już dość mocno dodatki zniknęły ze sklepów, podstawka również.
z tego co widzę gra jest normalnie dostępna w sklepie portalu, mimo że na stronie Gandalf nadal wisi info o dodruku w Q3. Chyba że to jakiś błąd i będzie lipa przy składaniu zamówienia.

https://sklep.portalgames.pl/producent/ ... blood-rage
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Torquemada666 »

Jest dostępna. Dostałem maila potwierdzającego że mają ja na stanie.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: petlik »

Przymierzałem się do sprzedaży swojego egzemplarza gry (wraz ze wszystkimi dodatkami) w związku z czym standardowo chciałem rozeznać się po ile teraz schodzi podstawka oraz dodatki. Ku mojemu zdziwieniu nigdzie nie znalazłem do kupienia Mistyków oraz Bogów podczas gdy rozszerzenie dla 5 gracza jest ogólnodostępne. Czy wydawca zrezygnował z dodruków tych rozszerzeń / czy można gdzieś znaleźć info dot. ew. dodruku?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-2/
Pod koniec masz "Blood Rage(dodatki) STATUS: W transporcie"
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Diserve »

Pytanie o inserty - jaki faktycznie polecacie do wersji retail z retailowymi dodatkami mistycy i 5th player.

Idealny pod względem przechowywania wydaje mi sie towerrex ale cena przewyższająca koszt gry to przesada 😂

Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Chodzi o insert, który nie traktuje figurek jak śmieci wrzuconych razem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: garg »

Ja mam ten drewniany z osobną skrzynką na każdy klan i wszystko elegancko się tam mieści. Nie mogę go teraz znaleźć na i-szopie - chyba był od Warboxa. Drogi, ale doskonale funkcjonalny i skraca czas rozstawiania i składania o mniej więcej połowę.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

ja polecam ten https://www.foldedspace.net/store/blood-rage/
Mieści wszystko, łącznie z ostatnim KSem (ale wtedy bez stworów z poprzedniego KS). Ułatwia setup bo każdy klan ma osobną tackę (choć tokeny są razem na innej), inne elementy też są łatwo dostępne.

Nie polecam za to e-raptora bo wymaga trzymania figurek bez kolorowych opasek.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: dwaduzepe »

insert e-Raptora do Blood Rage to jakies kolosalne nieporozumienie
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Diserve »

garg pisze: 24 lis 2021, 21:05 Ja mam ten drewniany z osobną skrzynką na każdy klan i wszystko elegancko się tam mieści. Nie mogę go teraz znaleźć na i-szopie - chyba był od Warboxa. Drogi, ale doskonale funkcjonalny i skraca czas rozstawiania i składania o mniej więcej połowę.

Nie widzę niestety w ofercie warboxa żadnego insertu do blood rage obecnie
sasquach pisze: 24 lis 2021, 22:09 ja polecam ten https://www.foldedspace.net/store/blood-rage/
Mieści wszystko, łącznie z ostatnim KSem (ale wtedy bez stworów z poprzedniego KS). Ułatwia setup bo każdy klan ma osobną tackę (choć tokeny są razem na innej), inne elementy też są łatwo dostępne.

Nie polecam za to e-raptora bo wymaga trzymania figurek bez kolorowych opasek.
dwaduzepe pisze: 24 lis 2021, 22:58 insert e-Raptora do Blood Rage to jakies kolosalne nieporozumienie
Co do e-raptora to widziałem jakieś zdjęcia i opinie - faktycznie wydaje się dużym nieporozumieniem.

Jeśli chodzi o folded space jak z trzymaniem figurek? U mnie pudła stoją bokiem na półce i zastanawiam się czy by nie latały w środku?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Zerknij jeszcze na ofertę od Geekmoda. Właśnie czeka mnie sklejanie tego insertu, więc nie podzielę się opinia od strony praktycznej niestety :?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Diserve pisze: 24 lis 2021, 23:04 Jeśli chodzi o folded space jak z trzymaniem figurek? U mnie pudła stoją bokiem na półce i zastanawiam się czy by nie latały w środku?
U mnie BR też tak leży i nie ma problemu. Większość figurek ma podstawki wsadzone w rowki na tackach więc się nie ruszają.
Spoiler:
Duże potwory tego nie mają, ale są na tyle cisano upchnięte, że nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: garg »

Gromb pisze: 24 lis 2021, 23:13 Zerknij jeszcze na ofertę od Geekmoda. Właśnie czeka mnie sklejanie tego insertu, więc nie podzielę się opinia od strony praktycznej niestety :?
Może to był Geekmod? Czy ma plastikowe trzymaki do figurek i zestaw pięciu mniejszych skrzynek?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Irr3versible »

Diserve pisze: 24 lis 2021, 21:01 Pytanie o inserty - jaki faktycznie polecacie do wersji retail z retailowymi dodatkami mistycy i 5th player.

Idealny pod względem przechowywania wydaje mi sie towerrex ale cena przewyższająca koszt gry to przesada 😂

Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Chodzi o insert, który nie traktuje figurek jak śmieci wrzuconych razem.
Saim labs, powinien spełniać Twoje oczekiwania.
Niestety cena za transport dochodzi, ale możesz poszukać chętnych na grupowym zamówieniu (kiedyś już wysyłał z Włoch kilkadziesiąt insertów, chyba Japanczyk robił zamówienie - głównie pod Nemesisa).
Główny problem jego insertów, to chaos który trzeba opanować na starcie (elementy luzem wycięte). Nie jest to też tak świetnie wyszlifowana sklejka (jak np reDrewno), pomimo posiadam ok 7-8 insertów od niego i jestem zadowolony. Kontakt z Simone via email, płatność PayPal. Ostatnio brałem w kwietniu 6 insertów, 18 EUR dostawa dpd.
Tu link do Blood Rage: SaimLab fb
ODPOWIEDZ