Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: gabens29 »

Obejrzałem większość dostępnych materiałów i mam własne obawy że dostanę Valhalle 2.0...
Dobrze byłoby wsłuchać się w społeczność i w jakimś stopniu przeprojektować w trakcie trwania kampanii karty walki bestii oraz dodać więcej kart wydarzeń. Niepokojące jest również milczenie w kwestii ceny i wspominaniu o licencji oraz 'czystu' kartach w grze. Więcej niż 250zl nie dam chyba że naprawdę SG będą mocno rozwijać podstawkę. Strzelam że zabawa zacznie się od >= 350+...
Wiadomo każdy musi jakoś zarabiać na chleb a pociąg hypu zwany Wiedźmin sam się nakręca.
Zazdro dla Wookiego :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rav126 »

Pod jakim względem Valhalla 2.0? Mechanicznie? W którym miejscu? Kampania? Póki co prowadzona jest zupełnie inaczej (tam było zalewanie materiałami przez pół roku). Cena? Zdecydowanie nie. Dostępność materiałów i wyraźne określenie co kupujesz z czego nie? To pewnie tak. Gra co najwyżej działająca i dobra, ale nie wybitna? Hmm, czas pokaże, ale jest na to duża szansa.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Banan2 »

spikexxl pisze: 18 maja 2021, 23:38
Spoiler:
Skoro jest CDPR to gra będzie raczej dla "ludu" a nie dla :wink: pięciu geeków. Raczej nie wyobrażam sobie, żeby klient np. Empiku, bo pewnie jakaś wersja gry trafi do sprzedaży powszechnej, "przedzierał się" przez setki stron jakiś podręczników. Zwłaszcza, że kupi, bo to przecież Wiedźmin.
Cena. Mają być 2 wersje (zwykła i deluxe z figurkami). Ja typuję 249 PLN za zwykłą i, niestety, 399 PLN za deluxe (100$ w porównywalnych projektach na KS).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nikt nie kupi xd
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

podejrzany pisze: 19 maja 2021, 09:39 na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nikt nie kupi xd
let me correct it for You

podejrzany pisze: 19 maja 2021, 09:39 na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nie kupię xd
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: MiXB »

Jeśli będzie można dostać kompletną grę za 400 złotych to będzie cudnie. Mata czy inne akcesoria mają małe znaczenie dla mnie i pewnie większości ludzi. Ale jeśli za 400 złotych będzie można dostać co najwyżej 70-80% gry to będzie słabo. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że nie będzie dużo KS Exclusive i CDPR w jakimś stopniu to gwarantuje. Wookie to na szczęście nie CMON więc powinno być akceptowalnie i nie będzie 10 dodatków wrzuconych na siłę.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomekmani3k »

Niech już będzie ten start kampanii bo nikt nie uwierzy drugiej stronie ile to powinno kosztować. Mnie zawsze zastanawia ile jest prawdy w stwierdzeniu że plastik i figurki to muszą kosztować jak widzę Baśniowy Bór. Tam i kilka dużych figurek, insert, składane domki i karty z ładnymi grafikami. Do kupienia za 150-200 zł. Z drugiej strony stawiając np. dodatki do everdell to gry powinny kosztować majątek :D ja jestem dalej niezdecydowany co do kupna bo z jednej strony lubię czasami pograć w prosta grę przygodowa gdzie się chodzi po mapie i wykonuje zadania a z drugiej jest ten mocny nacisk na walkę i budowanie talii a kart przygody jest podobno mało. Runebounda 2 lubię właśnie za prostotę i że tura nie trwa dlugo. W 3 edycji walka na żetony jest moim zdaniem najgorszym elementem bo decyzji wcale dużo nie ma a czasu zabiera o wiele wiecej. Myślę że cena i faktyczna rozgrywka będą głównymi czynnikami które zadecydują o mojej decyzji.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

rastula pisze: 19 maja 2021, 09:57
podejrzany pisze: 19 maja 2021, 09:39 na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nikt nie kupi xd
let me correct it for You

podejrzany pisze: 19 maja 2021, 09:39 na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nie kupię xd
No właśnie nie, bo nikt tego po prostu za większe pieniądze nie weźmie
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

podejrzany pisze: 19 maja 2021, 10:22
Spoiler:
No właśnie nie, bo nikt tego po prostu za większe pieniądze nie weźmie
Obrazek
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Karalek_PL
Posty: 93
Rejestracja: 03 kwie 2021, 17:29
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Karalek_PL »

podejrzany pisze: 19 maja 2021, 10:22
rastula pisze: 19 maja 2021, 09:57
podejrzany pisze: 19 maja 2021, 09:39 na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nikt nie kupi xd
let me correct it for You

podejrzany pisze: 19 maja 2021, 09:39 na pewno musi kosztować deluxe mniej niż 500zł bo tyle kosztowała rebelia, czyli znana marka i tona ładnego plastiku. Jak będzie kosztować więcej to nie kupię xd
No właśnie nie, bo nikt tego po prostu za większe pieniądze nie weźmie
Jak to dobrze, że ktoś odebrał mi wolną wolę i prawo do decydowania o samym sobie :D Problem czy kupować, mam już z głowy :D.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kilpopx »

Cześć. Od dłuższego czasu przyglądam się tej grze i zastawiam się nad jej wsparciem. Mam tylko wątpliwość czy 250 zł za wersje bez figurek to nie jest lekka przesada, czy może takie ceny to coś normalnego przy wspieraniu gier? Ewentualnie czy gra po trafieniu do sklepów wciąż będzie w takiej cenie, czy jest szansa na to że stanieje?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

kilpopx pisze: 19 maja 2021, 10:39 Cześć. Od dłuższego czasu przyglądam się tej grze i zastawiam się nad jej wsparciem. Mam tylko wątpliwość czy 250 zł za wersje bez figurek to nie jest lekka przesada, czy może takie ceny to coś normalnego przy wspieraniu gier? Ewentualnie czy gra po trafieniu do sklepów wciąż będzie w takiej cenie, czy jest szansa na to że stanieje?
Zazwyczaj retail jest droższy, a często także wykastrowany z części zawartości. Cena 250 zł za grę z przewidywaną ilością zawartości oraz znanym IP raczej nie powinna dziwić.
Vijas
Posty: 58
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Vijas »

kilpopx pisze: 19 maja 2021, 10:39 Cześć. Od dłuższego czasu przyglądam się tej grze i zastawiam się nad jej wsparciem. Mam tylko wątpliwość czy 250 zł za wersje bez figurek to nie jest lekka przesada, czy może takie ceny to coś normalnego przy wspieraniu gier? Ewentualnie czy gra po trafieniu do sklepów wciąż będzie w takiej cenie, czy jest szansa na to że stanieje?
Lekka przesada? Tak.
Norma? Zdecydowanie.

Według mnie więcej wydawnictw powinno pokusić się o wersje swoich produktów z kartonowymi standami zamiast plastikowych figurek. Oszczędniej, ekologiczniej i według mnie dużo więcej klimatu. Chociaż to ostatnie jest raczej kontrowersyjne.

Mniej najbardziej martwią talie kart. Jest ich zwyczajnie mało i z tego co rozumiem na każdej jest tylko jeden encounter. Wookie odniósł się do tego, że podczas jednej partii nie powinno się dwa razy dobrać tej samej karty. Pytanie co w przypadku gdy w stałej ekipie zagramy 4-5 partii? Ile z tych kart będzie już znanych? Jak często będą się powtarzać?
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Karalek_PL pisze: 19 maja 2021, 10:32
podejrzany pisze: 19 maja 2021, 10:22
rastula pisze: 19 maja 2021, 09:57

let me correct it for You


No właśnie nie, bo nikt tego po prostu za większe pieniądze nie weźmie
Jak to dobrze, że ktoś odebrał mi wolną wolę i prawo do decydowania o samym sobie :D Problem czy kupować, mam już z głowy :D.
Dokładnie, nie kupisz bo ja ci tak mówię, nie ma sprawy :)
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

Ja bym bardzo chciał , żeby tak było - tzn że nie ma chętnych na płacenie za kilka plastikowych figurek ( i jakąś tam mechanikę, ale kto tam by się mechaniką jak są figurki...) kilkuset złotych - bo to wymusiłoby na wydawcach przyjaźniejszą dla graczy kalkulację kosztów/ceny... Niestety historia kampanii pokazuje, że i 1000zł nie jest już granicą cenową planszówek, a "pincet" to i gry karciane osiągają... więc choć mi się to wcale nie podoba, niestety jeszcze długo będziemy oglądać takie plastikowe orgie $$$. Temat cen gier, jest tu w kilku miejscach omawiany - zdania są różne...ale na pewno znajdzie się dość osób , które te 500 na Wiedźmina wyłożą...czy słusznie? To już zupełnie inny temat.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: mmag »

Mniej najbardziej martwią talie kart. Jest ich zwyczajnie mało i z tego co rozumiem na każdej jest tylko jeden encounter. Wookie odniósł się do tego, że podczas jednej partii nie powinno się dwa razy dobrać tej samej karty. Pytanie co w przypadku gdy w stałej ekipie zagramy 4-5 partii? Ile z tych kart będzie już znanych? Jak często będą się powtarzać?
Nie no przecież zapomnisz o wszystkim co się działo na tych kartach - Wookie od pół roku gra i testuje tą samą talię wydarzeń i do tej pory nie pamięta żadnej z nich, więc problemu nie ma. Jak to możliwe? Otóż jednym ze SG do odblokowania w czasie kampanii ma być...
Spoiler:
Proste? Bardzo proste! ;)
Vijas
Posty: 58
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Vijas »

Nie no, ale tak na poważnie - pamiętam jak powtarzalny był Eldritch Horror grając z samą podstawką. Tam mamy 122 karty spotkań z czego 68 jest podzielona na 3 sekcje, więc nawet przy dobraniu tej samej karty mamy 3 różne opcje. Z tego co kojarzę to w Wiedźminie mamy 2 talie po 30 kart i jedną koło 50? Piszę z głowy, więc mogę coś pomylić, ale nawet zakładając że dostaniemy te 120 kart, to wciąż bardzo mało.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kisun »

Albo: https://youtu.be/M3-jNjpifMI ;)

Jednak nie wydaje mi się by te "przygody" były aż tak złożone i szczególnie dużo wnosiły fabuły do gry: "Zaczepiły cię podejrzane typy. Klepiesz ich pierwszy czy czekasz aż oni zaczną? Czekasz a oni cię okradli? Tracisz coś tam ale idź gdzieś tam" - "tam" pewnie znowu ich spotkasz i nie będziesz czekać tylko szybko udowodnisz im, że zrobili błąd za co dostaniesz jakiś fant.
Tego typu fabuła może być dodatkiem do gry. Jeżeli będzie jej podstawą, to nawet 500 kart nie zmieni wiele.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: RUNner »

Wspieraczkowy model wydawniczy nie jest po to, żeby gracz zapłacił za grę mniej, więc nie ma się co łudzić odnośnie niskiej ceny. Jeszcze kilka dni i się wyjaśni. Jeśli gra jest dobra i zapewni wiele godzin fajnej rozrywki, to mogę nawet przepłacić. Nadal jednak nie wiem czy to będzie dobra gra, ale jak przeczytam instrukcję, to sporo się wyjaśni. Dla mnie wysoka cena nigdy nie jest wymówką, żeby danej gry nie kupić, dlatego jeśli ktoś pisze, że kupi jak będzie tanio, to chyba nie do końca chce to zrobić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomp »

Przewija się już kilka razy typowanie cen i tak patrząc rzucę 2 tytułami, pod kątem grania we dwie osoby.

estymacja ceny sa rozne, ja przyjmę 400 zł
Jesli gra bedzie jaka-tako oferowac przygodę, to wole dodac 100-150, kupic gloomhaven, i przez to miec scenariuszy i "przygód" na rok.
Jesli koncowy nacisk bedzie na pojedynki (ktore wygladaja tak sobie), to wole zapłacic o wiele mniej okolo 130 zl i kupic cokolwiek z serii unmatched (de facto mam 2 tytuly i chwale)
zastanawia mnie tylko ilosc figurek. motywacja pt. "kupic dla malowania" wydaje sie smieszna.
(mam na mysli mozliwosc kupowania figurek na kilogramy jak w lumpeksie)

jedyne co budzi chęc posiada tych figurek to ich "unikalnosci" (tak jak u 10k+ innych wspierajacych). rowniez w mojej opinii slabe.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 19 maja 2021, 13:10 estymacja ceny sa rozne, ja przyjmę 400 zł
Jesli gra bedzie jaka-tako oferowac przygodę, to wole dodac 100-150, kupic gloomhaven, i przez to miec scenariuszy i "przygód" na rok.
Jesli koncowy nacisk bedzie na pojedynki (ktore wygladaja tak sobie), to wole zapłacic o wiele mniej okolo 130 zl i kupic cokolwiek z serii unmatched (de facto mam 2 tytuly i chwale)
Znaczy... ale tak serio... serio?
To są całkiem inne tytuły.
Witcher jest pozycjonowany jako przygoda, wiec zdecydowanie blizej bedzie mu do chociazby Eldritcha czy jakichś Ameri gier, deckbuildingowy aspekt stawia go gdzieś w okolicy Brzdeka jesli chodzi o przygodowosc itp.

Gloomhaven to suche jak pieprz euro, które udaje Dungeon Crawlera, jestem pewien, ze odbiorca tego tytulu jest całkiem inny niz odbiorca Witchera (generalnie oczywiscie)
Unmatched z drugiej strony to skrimish 1v1, wiec w ogole nawet nie wiem co tu porownac z Witcherem, ktory bedzie wyscigiem do 6 trofeów...
¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomp »

japanczyk pisze: 19 maja 2021, 13:14
Spoiler:
Znaczy... ale tak serio... serio?
To są całkiem inne tytuły.
Witcher jest pozycjonowany jako przygoda, wiec zdecydowanie blizej bedzie mu do chociazby Eldritcha czy jakichś Ameri gier, deckbuildingowy aspekt stawia go gdzieś w okolicy Brzdeka jesli chodzi o przygodowosc itp.

Gloomhaven to suche jak pieprz euro, które udaje Dungeon Crawlera, jestem pewien, ze odbiorca tego tytulu jest całkiem inny niz odbiorca Witchera (generalnie oczywiscie)
Unmatched z drugiej strony to skrimish 1v1, wiec w ogole nawet nie wiem co tu porownac z Witcherem, ktory bedzie wyscigiem do 6 trofeów...
¯\_(ツ)_/¯
czytanie wydarzenia na karcie wydaje mi się bardzo powtarzalne. (Zamiast gloomhaven podstaw dowolna inna grę gdzie "przygoda" to odczytanie paru akapitów - bliżej czy dalej, twom, etc.)
pojedynek. mozna powielac i mnozyc systemy. najlepszy z 3, 6 walk, drabinka, last man standing, etc.

Wiem, ze nie da sie porownac calosciowo wymienionych tytułów - bardziej chodzi mi o esencje z kazdej gry. Odzwierciedlenie mechanik w innych tytułach.
Wszystko zależy od proporcji i wykorzystania mechanik podczas gry. To po jakims czasie wyznaczy srednia oceny np. na bgg.
Przykład jednego z youtuberow. Oceniał jedna gre wysoko, skonczyl na 4/10. We wiedzmina gral raz (moze wiecej) - czy historia sie powtórzy ?

Wiedźmin jest reklamowany jako "advanture, action"
Jak mnie mam przeczytanie tekstu z karty to "adventure"
Przeprowadzenie pojedynku to "action".
Zostaje wypełniacz dotyczący przesuwania pionka miedzy polami oraz kościany poker.
Celowo spłaszczam, aby wyciągnąć esencję rozgrywki. Aby być świadomy, czym jest oferowany produkt.
Czy coś mi umknęło z prezentowanych do tej pory mechanik ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Action to tez walka z potworami, ale umknął Ci glowny mechanizm - budowanie talii

Z tego co Wookie mowil blizej tej grze do Runebounda czy Fallouta
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: RUNner »

Problemem jest to, że sporo gier można podpiąć pod kategorię adventure. Jest tutaj miejsce dla Tainted Grail, ale też dla Talismana czy Runebounda. I dla Wiedźmina oczywiście także, natomiast ile przygody będzie w przygodzie to już inna sprawa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Deem »

tomekmani3k pisze: 19 maja 2021, 15:40 Wiele razy ostatnio pojawia się że grze bliżej do runebound niż bardziej skomplikowanych gier i naszła mnie refleksja. Jak bardzo ta gra różni się od tej I. Trzewiczka? Lekka jak tamta, chodzisz po planszy, masz do wyboru rozwinąć postać wybierając dodatkowe karty, masz różne typy eksploracji, walka z potworami polega na łączeniu zdolności (w tamtej grze poza kośćmi też było dużo modyfikowania zdolnościami, sprzętami), ograniczona ilość akcji na rundę, świat wiedźmina co jest oczywiste :D tam trzeba było ukończyć kilka zadań, a tu ubić kilka potworów. Bardzo wiele podobnych założeń.
Tamta gra była mocno krytykowana przez wielu doświadczonych graczy a tutaj na początku było słychać zachwyty.
Nie mogę mówić za innych, ale zanim pojawiły się detale, hasła brzmiały całkiem obiecująco (deckbuilding, rozwijanie postaci, kombogenna mechanika walki oparta na kartach, różne źródła punktowania). A potem im głebiej zaglądaliśmy do słoiczka, tym bardziej miodku tam nie było.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Zablokowany