Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

MiXB pisze: 24 maja 2021, 20:26 A wiadomo coś o cenach czy będą trzymać to w tajemnicy do startu kampanii?
Niestety trzeba czekać do startu kampanii. Wiadomo tylko, że nie będzie niższej ceny EB
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 21:03 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: bobiaczek »

bullo pisze: 24 maja 2021, 20:07 ...
- gra przede wszystkim pod biznes, biznesmana, który opisuje gry na kanale youtube, ale robi je słabawo, bo sprawdziłem jego tytuły i mam prawo do takiej opinii
...
Dobre. Zmartwię Cię. Gry przede wszystkim się produkuje z czysto biznesowych przesłanek. Ot taki sposób na życie. Jeśli znajdują się kupcy oznacza to, że odniósł sukces. Po prostu robi gry przystępne, skierowane do mniej wymagającego odbiorcy. Taki jest plan. Geeków wcale nie ma tak dużo. W kampani Tsukuyumi zapisało się na tę dość geekową grę tak z 150 ludzi. Ma to sens? Jak dla mnie - biznesowo słaby jednak wprowadzą na polski rynek unikalną grę. I chwała im za to.
Jak dla mnie działania Łukasza w zaspokajaniu potrzeby niedzielnych graczy są godne pochwały. Zupełnie nie jest to związane z tym, czy ja osobiście się dobrze przy nich bawię. Nie piętnuję projektanta ani nie flekuję jego odbiorców.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Propi »

bullo pisze: 24 maja 2021, 20:07 Dla mnie to:

- gra robiona za kasę, pod kasę na mocny IP
- gra słabego autora, mizernego mechanicznie i tematycznie w porównaniu do wielu innych polskich autorów
- gra przede wszystkim pod biznes, biznesmana, który opisuje gry na kanale youtube, ale robi je słabawo, bo sprawdziłem jego tytuły i mam prawo do takiej opinii
- kolorowa, łatwa naparzanka w stylu przygodowym, nic specjalnego na tle dzisiejszych gier przygodowych o słabszym (subiektywnie) IP, ale jednak dla każdego coś innego, nikomu nie zabraniam kupować
- przepłacona pod względem hypu tytuł, na który... zapewne znajdą się chętni
Jutro o 15:00 rozwieją się wszelkie wątpliwości co do materialnego aspektu przedsięwzięcia. Wpadła mi nawet do głowy myśl, że wszyscy się jutro nielicho zaskoczymy, gdy cena podstawowej wersji gry będzie bliska standardów retailowych (~200zł), a dopiero wersja premium będzie diabelsko droga.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 21:09 przez Propi, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogiennnn
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:23
Has thanked: 27 times
Been thanked: 5 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Ogiennnn »

polwac pisze: 24 maja 2021, 20:28
MiXB pisze: 24 maja 2021, 20:26 A wiadomo coś o cenach czy będą trzymać to w tajemnicy do startu kampanii?
Niestety trzeba czekać do startu kampanii. Wiadomo tylko, że nie będzie EB
EB przez pierwsze 24h ma być duża figurka Eredina.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kci83 »

bullo pisze: 24 maja 2021, 20:35
bobiaczek pisze: 24 maja 2021, 20:32
bullo pisze: 24 maja 2021, 20:07 ...
- gra przede wszystkim pod biznes, biznesmana, który opisuje gry na kanale youtube, ale robi je słabawo, bo sprawdziłem jego tytuły i mam prawo do takiej opinii
...
Dobre. Zmartwię Cię. Gry przede wszystkim się produkuje z czysto biznesowych przesłanek. Ot taki sposób na życie. Jeśli znajdują się kupcy oznacza to, że odniósł sukces. Po prostu robi gry przystępne, skierowane do mniej wymagającego odbiorcy. Taki jest plan. Geeków wcale nie ma tak dużo. W kampani Tsukuyumi zapisało się na tę dość geekową grę tak z 150 ludzi. Ma to sens? Jak dla mnie - biznesowo słaby jednak wprowadzą na polski rynek unikalną grę. I chwała im za to.
Jak dla mnie działania Łukasza w zaspokajaniu potrzeby niedzielnych graczy są godne pochwały. Zupełnie nie jest to związane z tym, czy ja osobiście się dobrze przy nich bawię. Nie piętnuję projektanta ani nie flekuję jego odbiorców.
Ja też nie flekuję odbiorców (o ile to po czesku, co piszesz). Wręcz podkreślam prawo do wolnego wyboru. Czy krytykuje twórcę? Raczej wskazuję na miałkość jego gier pod kątem swoich preferencji, a mieszczę się pomiedzy gikami a każualami, trudno to określić, wszak to bardzo subiektywne. Dlatego mówię, pod biznes, a nie pod pokazanie czegoś innowacyjnego i epokowego. Dlatego niech informują wprost tych mniej obeznanych: mamy ładną, prostą gierkę, naparzankę na luźno ze ślitaśnym tytułem, a nie wywiady zagraniczne z nie wiadomo kim, bo to jakby imitowało ferrari (metafora), podczas gdy z malucha rdza wycieka.
Przyznaj się, nie widziałeś żadnego wywiadu ani rozmów z Łukaszem podczas gameplaya? Gdzie mówi o tym, że gra jest innowacyjna i epokowa... widzę, że coś cię jednak gryzie odnośnie tego, że może być hype na taki IP, a autor powinien reklamować własny produkt jako coś słabego. Piszesz o prawie do wolnego wyboru i tym, że nie "flekujesz" odbiorców ale podkreślasz, że ludzie polecą tylko na przepłacony hype i że zapewne znajdą się chętni na słitaśną kolorową gre kiepskiego autora... musisz się zdecydować w końcu, czy hejtujesz gre, autora czy ludzi którzy polecą na przepłacony hype? ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Ogiennnn pisze: 24 maja 2021, 20:52
polwac pisze: 24 maja 2021, 20:28
MiXB pisze: 24 maja 2021, 20:26 A wiadomo coś o cenach czy będą trzymać to w tajemnicy do startu kampanii?
Niestety trzeba czekać do startu kampanii. Wiadomo tylko, że nie będzie EB
EB przez pierwsze 24h ma być duża figurka Eredina.
Tak tak, mówiłem o EB w kontekście ceny. Już poprawiłem swój post.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Emil_1 »

Ja skromnie proponuję powstrzymanie emocji chociaż do startu kampanii lub do otrzymania gry a najlepiej do momentu ogrania 3 partii ;)
Miłego dnia! :)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Matek173 »

Gdzieś już widziałem post o tym, ale nie do końca jednak wychwyciłem tę różnicę - gdzie lepiej wspierać kampanię - kickstarter czy zagramwto? Będzie to mój pierwszy crowdfunding (oczywiście o ile cena nie okaże się zaporowa), więc nie bardzo rozumiem jak dokładnie działają te strech goale i inne bonusy na obu platformach. Jednocześnie chciałbym otrzymać uzyskane strech goale nawet te ufundowane po mojej pierwszej wpłacie. Oczywiście w obu przypadkach chodzi mi o polską wersję językową.
Ogiennnn
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:23
Has thanked: 27 times
Been thanked: 5 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Ogiennnn »

Matek173 pisze: 24 maja 2021, 21:43 Gdzieś już widziałem post o tym, ale nie do końca jednak wychwyciłem tę różnicę - gdzie lepiej wspierać kampanię - kickstarter czy zagramwto? Będzie to mój pierwszy crowdfunding (oczywiście o ile cena nie okaże się zaporowa), więc nie bardzo rozumiem jak dokładnie działają te strech goale i inne bonusy na obu platformach. Jednocześnie chciałbym otrzymać uzyskane strech goale nawet te ufundowane po mojej pierwszej wpłacie. Oczywiście w obu przypadkach chodzi mi o polską wersję językową.
Zagramw.to dla polskiej wersji. Stretch gole będą równolegle odblokowywane i wspólne dla obu platform. Na zagramw.to cena gry będzie niższa o prowizję narzuconą przez KS.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 22:29 przez Ogiennnn, łącznie zmieniany 1 raz.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: MiXB »

Matek173 pisze: 24 maja 2021, 21:43 Gdzieś już widziałem post o tym, ale nie do końca jednak wychwyciłem tę różnicę - gdzie lepiej wspierać kampanię - kickstarter czy zagramwto? Będzie to mój pierwszy crowdfunding (oczywiście o ile cena nie okaże się zaporowa), więc nie bardzo rozumiem jak dokładnie działają te strech goale i inne bonusy na obu platformach. Jednocześnie chciałbym otrzymać uzyskane strech goale nawet te ufundowane po mojej pierwszej wpłacie. Oczywiście w obu przypadkach chodzi mi o polską wersję językową.
Na pewno będziesz miał wersję kompletną gdziekolwiek zamówisz. Nie wiem czy wersja KS będzie w ogóle dostępna po polsku. No i zakładam, że na zagram będzie ciut taniej ze względu na przeliczniki walut. I może ukłon w stronę naszego rynku, bo z tego CDPR jest znany w sumie (ich gry są tańsze w Polsce).

Najlepiej będzie zerknąć na obie kampanie po prostu. SG i cała zawartość będzie na pewno współdzielona tak jak to było z Tytanami, bo by Wookiego Polacy żywcem zeżarli więc tym się nie martw :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Ogiennnn pisze: 24 maja 2021, 21:50
Matek173 pisze: 24 maja 2021, 21:43 Gdzieś już widziałem post o tym, ale nie do końca jednak wychwyciłem tę różnicę - gdzie lepiej wspierać kampanię - kickstarter czy zagramwto? Będzie to mój pierwszy crowdfunding (oczywiście o ile cena nie okaże się zaporowa), więc nie bardzo rozumiem jak dokładnie działają te strech goale i inne bonusy na obu platformach. Jednocześnie chciałbym otrzymać uzyskane strech goale nawet te ufundowane po mojej pierwszej wpłacie. Oczywiście w obu przypadkach chodzi mi o polską wersję językową.
Wspieram.to dla polskiej wersji. Stretch gole będą równolegle odblokowywane i wspólne dla obu platform. Na wspieram.to cena gry będzie niższa o prowizję narzuconą przez KS.
Nie wspieram.to tylko zagramw.to/wiedzmin

Będą osobne cele do odblokowania na zagramw.to i osobne SG do odblokowania na KS.
Wszystko co odblokuje się na zagramw.to i KS trafi do wszystkich wspierających na całym świecie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

MiXB pisze: 24 maja 2021, 21:52
Spoiler:
Na pewno będziesz miał wersję kompletną gdziekolwiek zamówisz. Nie wiem czy wersja KS będzie w ogóle dostępna po polsku. No i zakładam, że na zagram będzie ciut taniej ze względu na przeliczniki walut. I może ukłon w stronę naszego rynku, bo z tego CDPR jest znany w sumie (ich gry są tańsze w Polsce).

Najlepiej będzie zerknąć na obie kampanie po prostu. SG i cała zawartość będzie na pewno współdzielona tak jak to było z Tytanami, bo by Wookiego Polacy żywcem zeżarli więc tym się nie martw :D
Na KS też będzie polska wersja tylko wysyłana world wide i droższa o prowizję KS.
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 861
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: konradstpn »

Podjąłem męską decyzję, że chcę osobiście sprawdzić Wiedźmina, dlatego wesprę grę w jednej z kolejnych edycji mathandlu.
Gram, więc jestem.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Paskuder »

Tak z ciekawości która gra biznesowo nie była robiona dla kasy? Bo mi na myśl przychodzi tylko jedna, Marcin Ropka i Wiola Kijowska zrobili kiedyś w kontakcie z żoną Kaczmara grę o porcie Gdańskim jako materiał promocyjny. Reszta jest produktem przeznaczonym do konsumpcji dla burżuazyjnych mas mającym przynieść konkretne hajsiwo...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: BOLLO »

konradstpn pisze: 24 maja 2021, 22:20 Podjąłem męską decyzję, że chcę osobiście sprawdzić Wiedźmina, dlatego wesprę grę w jednej z kolejnych edycji mathandlu.
Chyba wlasnie sie wczoraj skonczyl wiec do zobaczenia za rok :mrgreen:
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: feniks_ciapek »

Pytanie, czy przy ostatnio spadającej tendencji kursu dolara nie okaże się, że wsparcie KSa finalnie będzie tańsze.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomp »

feniks_ciapek pisze: 24 maja 2021, 23:00 Pytanie, czy przy ostatnio spadającej tendencji kursu dolara nie okaże się, że wsparcie KSa finalnie będzie tańsze.
W którymś materiale Ł.W. wspominał, że gra na zagramw.to nie będzie zawierać prowizji kickstarterowej, stąd też będzie tańsza.
Wg mnie, nie jest to równoznaczne z brakiem prowizji od zagraw.to.
Myślę, że trzeba w wtorek szybko przeliczyć tańszą opcję.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 23:14 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Myślę, że trzeba w środę szybko przeliczyć tańszą opcję.
[/quote]

W środę? A to nie jutro ma być już cena podana i start kampanii?
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

podejrzany pisze: 24 maja 2021, 23:07 Myślę, że trzeba w środę szybko przeliczyć tańszą opcję.

W środę? A to nie jutro ma być już cena podana i start kampanii?
Jutro start.

Jeśli chodzi o prowizję zagramw.to to sam sobie jej chyba nie naliczy (to jest Wookiego stronka :) )
Ostatnio zmieniony 25 maja 2021, 06:54 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomp »

polwac pisze: 24 maja 2021, 23:12
podejrzany pisze: 24 maja 2021, 23:07 Myślę, że trzeba w środę szybko przeliczyć tańszą opcję.
W środę? A to nie jutro ma być już cena podana i start kampanii?
Jutro start.

Jeśli chodzi o prowizję zagramw.to to sam sobie jej chyba nie naliczy (to jest Wookiego stronka :) )
Racja dni mi się pomyliły. Wyedytowałem post wyżej.

Z czegoś trzeba żyć, dlaczego Ł.W. miałby odbierać swoim dzieciom szansę na lepszy start w życiu ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Brylantino »

Paskuder pisze: 24 maja 2021, 22:30 Tak z ciekawości która gra biznesowo nie była robiona dla kasy? Bo mi na myśl przychodzi tylko jedna, Marcin Ropka i Wiola Kijowska zrobili kiedyś w kontakcie z żoną Kaczmara grę o porcie Gdańskim jako materiał promocyjny. Reszta jest produktem przeznaczonym do konsumpcji dla burżuazyjnych mas mającym przynieść konkretne hajsiwo...
Zdziwiłbyś się jak wielu autorów robi to dla funu i przyjemności projektowania. Zwłaszcza kiedy przy współpracy z wydawcami dostają śmieszne pieniądze za swoją pracę i mówienie tutaj o jakimkolwiek zarobku nie ma racji bytu.
Oczywiście Kickstarter to mocno zmienił, ale dalej pewnie sporo takich autorów się znajdzie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 24 maja 2021, 23:16
polwac pisze: 24 maja 2021, 23:12

W środę? A to nie jutro ma być już cena podana i start kampanii?
Jutro start.

Jeśli chodzi o prowizję zagramw.to to sam sobie jej chyba nie naliczy (to jest Wookiego stronka :) )
Racja dni mi się pomyliły. Wyedytowałem post wyżej.

Z czegoś trzeba żyć, dlaczego Ł.W. miałby odbierać swoim dzieciom szansę na lepszy start w życiu ?
Dlaczego odbierac? Moze pojda w slady ojca i zostana ksiedzem.....projektantem.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Leser »

Brylantino pisze: 24 maja 2021, 23:17
Paskuder pisze: 24 maja 2021, 22:30 Tak z ciekawości która gra biznesowo nie była robiona dla kasy? Bo mi na myśl przychodzi tylko jedna, Marcin Ropka i Wiola Kijowska zrobili kiedyś w kontakcie z żoną Kaczmara grę o porcie Gdańskim jako materiał promocyjny. Reszta jest produktem przeznaczonym do konsumpcji dla burżuazyjnych mas mającym przynieść konkretne hajsiwo...
Zdziwiłbyś się jak wielu autorów robi to dla funu i przyjemności projektowania. Zwłaszcza kiedy przy współpracy z wydawcami dostają śmieszne pieniądze za swoją pracę i mówienie tutaj o jakimkolwiek zarobku nie ma racji bytu.
Oczywiście Kickstarter to mocno zmienił, ale dalej pewnie sporo takich autorów się znajdzie.
Uzupełniając powyższe: Policz sobie, ilu w skali świata jest zawodowych autorów nowoczesnych gier planszowych. Możesz dodawać nawet osoby, które tylko podejrzewasz o zawodowstwo. Jeżeli doliczysz do setki, to będzie nieźle.
Planszówki to biznes, w którym można zarobić dobry pieniądz, ale pojawiające się tu i ówdzie przekonanie, że to złote góry, jest zwyczajnym mitem. Jeżeli ktoś zakłada na starcie, że z projektowania ("czystego", czyli oderwanego od innego rodzaju pracy choćby w wydawnictwie) zrobi sobie dochodową karierę zawodową, to równie sensownym planem jest granie w totka. Najrozsądniej jest po prostu zacząć od pasji. Jak pyknie, to można zacząć myśleć o tym poważnie. Oczywiście marzycieli nie brakuje, ale oni zazwyczaj po prostu wierzą, że stworzyli dobrą grę i chcą swój pomysł zmonetyzować (a nie odwrotnie: chcą zarobić i dlatego tworzą gry).

A na marginesie. Może Karol Madaj sam się tu pojawi i sprostuje, ale wedle mej wiedzy, to na bezapelacyjnym hicie, jakim była Kolejka, nie zyskał on wiele poza orderem (gra stworzona w ramach stosunku pracy, więc nici z tantiemów).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Zdziwiłbyś się jak wielu autorów robi to dla funu i przyjemności projektowania
Był niedawno na forum temat o grze "Kapitalizm", takich autorów "pasjonatów" masz na myśli?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Shodan »

feniks_ciapek pisze: 24 maja 2021, 23:00 Pytanie, czy przy ostatnio spadającej tendencji kursu dolara nie okaże się, że wsparcie KSa finalnie będzie tańsze.
Moim zdaniem nie ma takiej opcji. W końcu Wooki robi dwie równoległe kampanie, żeby promować swoją platformę wspieraczkową.
Po za tym na KS są drogie koszty przesyłki (przynajmniej w kampaniach AR, które wspierałem), które nie mają nic wspólnego z realną ceną nadania paczki. No chyba, że AR używa najdroższego kartonu na świecie ;-)

Edit
Oczywiście sprawdzić można, a nawet trzeba ;-)
Zablokowany