Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: 13thSON »

psia.kostka pisze: 24 maja 2021, 21:48 "Grasz w JotL? You are sooo yesterday!" ;)
Tak, a potem "grasz w Descent? skąd masz ?? ja swój ograłem i sprzedałem za grosze teraz nie mam, a jakbym miał to bym zarobił jeszcze na nim"
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Bruno pisze: 24 maja 2021, 17:16 ** [W sumie to nawet nie wiem, czy rynek jest na tyle duży, żeby istniały hurtownie, czy też sklepy specjalistyczne zamawiają towar bezpośrednio u wydawców?]
Wydawcy/dystrybutorzy zazwyczaj mają swoje magazyno-hurtownie i czasem mają też wtedy w ofercie nie "swój" towar. Tzn. taki Rebel którego mam za miedzą, sprzedaje oczywiście to co wydaje, ale oferuje też gry paru innych firm, np. ma też w ofercie duże Gloomhaven (które w tej sytuacji musiał brać od Albi) i w tej sytuacji taka gra ma jeszcze w hurcie cenę, za którą parę sklepów sprzedaje już w detalu, więc raczej wszyscy biorą bezpośrednio z magazynów wydawców. Niestety Szczęk nie mają, żeby sprawdzić.
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: wojjas »

Ciekawe jak to działa. Pisałem do Multiszop.pl, odpowiedzieli, że w hurtowni brak dostępności produktu. Pytanie co to za hurtowania. Cenę mają obecnie najlepszą.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Grzdyll »

Wystarczy czytać ze zrozumieniem - działa to tak, że to przedsprzedaż i fizycznie "produktu" to jeszcze żaden sklep ani hurtownia nie ma. Wg zapowiedzi gra będzie fizycznie dostępna w sierpniu.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

wojjas pisze: 26 maja 2021, 00:26 Ciekawe jak to działa. Pisałem do Multiszop.pl, odpowiedzieli, że w hurtowni brak dostępności produktu. Pytanie co to za hurtowania. Cenę mają obecnie najlepszą.
Magazyn Albi zapewne. Nawet jeśli to jest preorder to też ma jakąś tam ilość sztuk o której wiedzą, że dostaną. Każdy sklep internetowy musi sobie zarezerwować (i pewnie zakredytować, chyba, ze ich stać na płatność z góry co daje niższe ceny o 2-3%) i kto się spóźni, ten ma "brak dostępności". Zazwyczaj między SCD a ceną hurtową jest różnica do kilkunastu procent i sklep decyduje ile tej różnicy chce dla siebie (a więc o ile poniżej SCD sprzeda), ale hurtownia może zawsze dać produkt np. raptem 2-3zł taniej niż SCD i wtedy nie ma z czego zjechać. Kiedyś się chciałem bawić w sklep z planszówkami, jak doliczyłem karton do wysyłek i folię to mi wyszło, że będąc konkurencyjnym, na tej dużej planszówce z Władcą Pierścieni zarobiłbym... 2zł. Wtedy chodziła za ponad 300zł.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: MadejZO »

Na Gamdalifie za 242 zł z jakimś groszem z przesyłką. Wsparte bo wolę rodzimy język przy grach.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

MadejZO pisze: 27 maja 2021, 11:02 Na Gamdalifie za 242 zł z jakimś groszem z przesyłką. Wsparte bo wolę rodzimy język przy grach.
Ja tam widze po 256pln :(
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: MadejZO »

BOLLO pisze: 27 maja 2021, 14:04
MadejZO pisze: 27 maja 2021, 11:02 Na Gamdalifie za 242 zł z jakimś groszem z przesyłką. Wsparte bo wolę rodzimy język przy grach.
Ja tam widze po 256pln :(
Wczoraj dokładnie za 242.96 zł :)
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tomwro »

Serio dyskusja o 13zl przy zakupie za +-250?:)

Macie coś po środku:
https://czytam.pl/k,ks_950961,Gloomhave ... i-Lwa.html

249.99 z wysyłką za free.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

tomwro pisze: 27 maja 2021, 14:40 Serio dyskusja o 13zl przy zakupie za +-250?:)

Macie coś po środku:
https://czytam.pl/k,ks_950961,Gloomhave ... i-Lwa.html

249.99 z wysyłką za free.
13pln to wbrew pozoru sporo jak dla kogoś kto kupuje sporo gier w ciągu roku.
10gier=130pln....a szczerzę, ja nie kupuje 10 gier w ciągu roku :wink:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

tomwro pisze: 27 maja 2021, 14:40 Serio dyskusja o 13zl przy zakupie za +-250?:)
Gdyby przedsprzedaż tej gry była zorganizowana w normalny sposób, a nie jak reglamentowany towar spod lady niczym w PRL :wink: to bym ją kupił w planszówkowym sklepie gdzie zazwyczaj się zaopatruję, mam rabaty i nie ponoszę kosztów wysyłki, za około 230 zł. Po 20 maja wskoczyła jeszcze na chwilę za 269,99. Nawet z rabatem musiałbym przepłacić o 30 zł. W innych sklepach podobnie albo więcej po doliczeniu kosztów wysyłki.
Wiem, wiem prawo podaży i popytu, ale ja też miałem prawo zagłosować portfelem i zamiast tego wsparłem naszego rodzimego Wieśka :-) (którego i tak miałem wesprzeć, ale teraz czuję się jakbym go miał za darmo :D )
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

Shodan pisze: 28 maja 2021, 09:25
tomwro pisze: 27 maja 2021, 14:40 Serio dyskusja o 13zl przy zakupie za +-250?:)
Gdyby przedsprzedaż tej gry była zorganizowana w normalny sposób, a nie jak reglamentowany towar spod lady niczym w PRL :wink: to bym ją kupił w planszówkowym sklepie gdzie zazwyczaj się zaopatruję, mam rabaty i nie ponoszę kosztów wysyłki, za około 230 zł. Po 20 maja wskoczyła jeszcze na chwilę za 269,99. Nawet z rabatem musiałbym przepłacić o 30 zł. W innych sklepach podobnie albo więcej po doliczeniu kosztów wysyłki.
Wiem, wiem prawo podaży i popytu, ale ja też miałem prawo zagłosować portfelem i zamiast tego wsparłem naszego rodzimego Wieśka :-) (którego i tak miałem wesprzeć, ale teraz czuję się jakbym go miał za darmo :D )
Tak samo ja zrobiłem. I wydając nawet te 540pln za delux już widzę po zawartości że gra "kosztuje mnie" jakieś 250pln więc tyle co Gloom. Co nie znaczy że Glooma nie kupię ale nie *teraz.
Zastanawiam się jednak czy takie aleplanszówki jako nie oszukujmy się jeden z największych sklepów nie ma już tej gry w przedsprzedaży.
a) Albi dał im prztyczka w nos że zrobił falstart?
b) Albi dało limity na przedsprzedaz każdemu?
c) Sprzedało się na pniu wszystko co mieli i już nie ma skąd domówić?
d) Czekają z końcem kampanii Wiedźmina żeby wywindować jednak jeszcze wyższą cene? (wiem że to jest bezsensu i nielogiczne ale tak mi przyszło do głowy)

*nie w tej cenie
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

BOLLO pisze: 28 maja 2021, 10:20
c) Sprzedało się na pniu wszystko co mieli i już nie ma skąd domówić?
Stawiałbym na opcję C
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: probbi »

aleplanszówki miało przedsprzedaż na początku tygodnia. Po kilku godzinach było po sprawie
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: polwac »

Mi tam się nie śpieszy. Mogę spokojnie poczekać na dodruk. Może będzie trochę taniej, może znajdą się jakieś błędy, które zostaną poprawione.
Kto wie...
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5180
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 876 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: raj »

Ja tam spodziewam się wysypu niegranych używek w kilka miesięcy po premierze.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

polwac pisze: 28 maja 2021, 12:13 Mi tam się nie śpieszy. Mogę spokojnie poczekać na dodruk. Może będzie trochę taniej, może znajdą się jakieś błędy, które zostaną poprawione.
Kto wie...
lub dodruk będzie w cenie 299 bo Szczęki wyprą starego Gloomhavena i zastąpią go na zaszczytnym 1miejscu na BGG.
Recka Ontable i Carlosa z GTTV podobała mi się. Szczególnie to że "podobno" siadasz , rozkładasz i grasz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: seki »

Ja też się zastanawiałem czy kupować. I nawet nie chodzi o cenę. Doszedłem jednak do wniosku, że mam już tyle zamówionych przedsprzedaży, że do końca roku mam grania do porzygania. A też liczę na to, że ceny w światowej gospodarce powinny się unormować za rok więc może kupię w dodruku. Angielska wersja potwierdza, że tę zawartość da się wyprodukować taniej.
BOLLO pisze: 28 maja 2021, 12:27 Recka Ontable i Carlosa z GTTV podobała mi się. Szczególnie to że "podobno" siadasz , rozkładasz i grasz.
To brzmi fajnie ale ostatecznie ile razy grasz w grę pierwszy raz i uczysz się jej obsługi? Ja tylko raz :) This war of mine też miało taką zaletę ale co z tego, nie utrzymała się w kolekcji. W dłuższej perspektywie to nie ma znaczenia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

Siadasz i grasz odnosi się też do czasu setupu który w JotL również został skrócony.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

seki pisze: 28 maja 2021, 13:21 To brzmi fajnie ale ostatecznie ile razy grasz w grę pierwszy raz i uczysz się jej obsługi?
Oo, ktoś tu chyba nigdy nie słyszał o Gloomhaven i układaniu rzeczy do scenariusza przez 30 minut, żeby zacząć grać.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: seki »

gnysek pisze: 28 maja 2021, 16:11
seki pisze: 28 maja 2021, 13:21 To brzmi fajnie ale ostatecznie ile razy grasz w grę pierwszy raz i uczysz się jej obsługi?
Oo, ktoś tu chyba nigdy nie słyszał o Gloomhaven i układaniu rzeczy do scenariusza przez 30 minut, żeby zacząć grać.
Słyszał słyszał. Uznałem jednak, że w "siadasz i grasz" chodziło o scenariusze wprowadzające co zresztą wyraźnie zakomunikowałem pisząc o nauce obsługi gry.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

seki pisze: 28 maja 2021, 16:43 Słyszał słyszał. Uznałem jednak, że w "siadasz i grasz" chodziło o scenariusze wprowadzające co zresztą wyraźnie zakomunikowałem pisząc o nauce obsługi gry.
Gdyby to były tylko misje wprowadzające, albo tylko księga scenariuszy, to z mojej perspektywy nie byłoby efektu "wow". Dopiero zestawienie tych dwóch elementów, oraz mniejszego formatu (mniejsze pudło ze skromniejszą zawartością), daje nam prawdziwy "smooth experience", który pozwala "zaprzyjaźnić się" z systemem, zanim rzucimy się na głębokie wody dużego Gloomhavena.

Ja jestem na tyle oczarowany, że poważnie rozważam szybką sprzedaż Too Many Bones, na rzecz dużego Gloomhavena.

Jak sobie porównuję Undertow z JotL, to na razie JotL wydaje się dużo bardziej player-friendly. Jeśli chodzi o naukę zasad, to mnie nie rusza poziom skomplikowania żadnej z tych dwóch gier, ale jeśli miałbym wprowadzać nowego gracza...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Grzdyll »

raj pisze: 28 maja 2021, 12:25 Ja tam spodziewam się wysypu niegranych używek w kilka miesięcy po premierze.
To może być faktycznie prawda. Ale ta gra jest już nieźle poznana i dla większości świadomych graczy to nie jest kupno kota w worku. Natomiast bardziej takiego wysypu bym się spodziewał w stosunku do nowego Wiedźmina...
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Jabol »

Czy wiadomo coś o tym, czy gra będzie jeszcze dostępna do kupienia w normalnej cenie? Coś jeszcze dorzucą w przedsprzedaży?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

Jabol pisze: 04 lip 2021, 22:14 Czy wiadomo coś o tym, czy gra będzie jeszcze dostępna do kupienia w normalnej cenie? Coś jeszcze dorzucą w przedsprzedaży?
Nie liczyłbym na to. Po premierze ceny też na pewno nie spadną i pewnie wymiecie gry ze sklepów w krótkim czasie. Raczej nastawiałbym się na czekanie na dodruk ;-)
Zablokowany