Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
chomicze
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:55

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: chomicze »

Również czaję się na podstawkę, wg planów dodruku ma być w tym kwartale, a na moją wiadomość Galakta odpisała ostatnio, że jest "w drodze". Więc jeszcze pewnie chwila cierpliwości.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror: The Card Game/ Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: szczudel »

Czy jakieś cykle poza Dunwich miały dodruk?
Widzę dostępną całą Zapomnianą Erę. Myślałem, że były braki w dostępności praktycznie wszystkiego.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KQuest »

Zapomniana era pod koniec ubiegłego roku (bez ostatniego zestawu, bo ten jeszcze nie dotarł) i teraz Szlak do Carcosy
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

wilecki pisze: 01 maja 2021, 15:09 Chętnie przeczytam (w spoilerze;)) o tym, co raziło cię w Dunwich. Może niektóre z tych mankamentów zostały "naprawione" w Powrocie do Dunwich...
Spoiler:
Pierwsze wrażenia z Dunwich miałem świetne, ale drugie przejście kampanii szybko odkryło wiele mankamentów. Przy obecnej dostępności i dodrukach kolejnych cyklów powiedziałbym by zaczynać swą przygodę od innego cyklu niż Dunwich. Jak się spodoba, to finalnie i tak każdy kupi i ten cykl.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dunwich to taka wieksza podstawka. Faktycznie na tle innych cykli wydaje sie prosta ale to dobry starter zwlaszcza pod wzgledem kart badaczy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Tak, fabularnie Dunwich kuleje ale ma wiele świetnych , wręcz nieodzownych kart.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Reikz
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2021, 22:20
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Reikz »

W połowie maja Galakta planuje dodruk podstawki. Z tego co tutaj piszecie można ją traktować jako swoiste "demo". Co polecacie jeszcze do kupienia, jako dobry entry point do tej gry?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Było gdzieś przed chwilą:
- Szlak do Carcosy - AFAIK najlepiej oceniana kampania; niedawno był dodruk
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Reikz pisze: 04 maja 2021, 17:09 W połowie maja Galakta planuje dodruk podstawki. Z tego co tutaj piszecie można ją traktować jako swoiste "demo". Co polecacie jeszcze do kupienia, jako dobry entry point do tej gry?
Na tę chwilę bierz co jest dostępne. Czyli Carcossa + Zapomniana Era.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jareks1985 »

Dunwich tez znajdziesz w sklepach
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

To chyba jest najlepszy moment żeby wejść w Arkhama. Da się zebrać trzy cykle, za chwile podstawka i dodruk czwartego cyklu. Jedyny drobny problem z jakim trzeba się zmierzyć to fakt, że trzeba wyłożyć w jeden miesiąc minimalną krajową.
Reikz
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2021, 22:20
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Reikz »

Jakie są Wasze sposoby na przechowywanie swojej kolekcji? Dzisiaj doszła do mnie podstawka + Caracossa i po zakoszulkowaniu podstawki już widzę, że będzie wesoło z zapakowaniem wszystkiego w rozsądny sposób.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Witaj w klubie. To proste: skrzynia na karty Strażnika, skrzynia na karty Poszukiwacza, skrzynia na karty Mistyka... :D
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

Skrzynia (z tych drewnianych) na aktualnie graną kampanie, żetony, złożone decki, worek, itd. + dodatkową kampanię.
Reszta scenariuszy w oddzielnym, kartonowym pudle - wszystkie karty w koszulkach, gotowe do gry.
Karty badaczy podzielone na dwa segregatory, już bez koszulek :wink:

To wszystko zakładając, że zbierzesz większą część tego co jest na rynku, na początek spokojnie by Ci wystarczyło jedno pudło i segregator.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Najnowesze cykle I standalone w skrzyni, karty gracza w 2 segregatorach, starsze cykle w pudelkach od powrotow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

wszystko co do tej pory wyszło mam poukładane w 3 skrzyniach szaleństwa z Geek Mod.
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Reikz pisze: 19 maja 2021, 12:46 Jakie są Wasze sposoby na przechowywanie swojej kolekcji? Dzisiaj doszła do mnie podstawka + Caracossa i po zakoszulkowaniu podstawki już widzę, że będzie wesoło z zapakowaniem wszystkiego w rozsądny sposób.
Polecam dołączyć do grupy facebookowej, tam znajdziesz więcej pomysłów niż byś chciał. ;)
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 300 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Aadaan »

Marks pisze: 19 maja 2021, 14:41
Reikz pisze: 19 maja 2021, 12:46 Jakie są Wasze sposoby na przechowywanie swojej kolekcji? Dzisiaj doszła do mnie podstawka + Caracossa i po zakoszulkowaniu podstawki już widzę, że będzie wesoło z zapakowaniem wszystkiego w rozsądny sposób.
Polecam dołączyć do grupy facebookowej, tam znajdziesz więcej pomysłów niż byś chciał. ;)
Dokładnie! Z wielką radością pomożemy Ci wydawać twoje pieniądze!

Ale, żeby nie spamować. Ja stosuję wersję ekonomiczną - drewniane pudełka prezentowe na wino. Zakoszulkowane karty idealnie mieszczą się w poziomie.
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Też używam skrzynek na wino, fotki są na grupie. Ludzie wrzucają tam całą masę ciekawych pomysłów, nie tylko dot. przechowywania kart.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Ja mam każdą klasę w osobnym klasera, powroty które wyszły są w pudełkach z całymi kampaniami, a kampanie bez powrotów w drewnianym pudle.

Mam tez patent na wyjazdówki pod postacią aluminiowej skrzynki z Castoramy*, w którą IDEALNIE wchodzi osiem deckboxow do „transportu do kolegi”. ;)

* sprzedawane są w parach 13” i 17” i chodzi o tę mniejszą
Reikz
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2021, 22:20
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Reikz »

Na grupie już jestem od jakiegoś czasu, bo hype na AH obudził się we mnie niespodziewanie i z ogromną siłą :D Podoba mi się ten pomysł z pudełkiem na wino. Chyba skorzystam, albo sam poczynię jakieś pudło w wolnym czasie.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć.

Wrzucamy naszą opowieść o tym czym jest LCG, Lovecraft i samo AHLCG. Od czego zacząć i czemu warto(lub nie), zagłębić się w tym świecie.

Wszystko z perspektywy trzech osób. Piotrek ma ponad 150 partii na karku, Marek jest fanem opowiadań, a ja jestem tym najbardziej zielonym, który zagrał w podstawkę i jeden pełen cykl.

Miłego słuchania ;)

https://youtu.be/YdtAiWNE5n0
https://open.spotify.com/episode/6iQJ6H ... =copy-link
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: siekan »

Kurde, tak piszecie w ostatnich postach, że nie powinno być problemu z dostępnością a ja kupiłem sobie core + duże pudło z Dunwich, natomiast małe dodatki do tego są praktycznie nieosiągalne :shock:
Macie jakiś pomysł gdzie szukać? Czy ja po prostu nie potrafię tego zrobić? ;p
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

siekan pisze: 27 maja 2021, 14:39 Kurde, tak piszecie w ostatnich postach, że nie powinno być problemu z dostępnością a ja kupiłem sobie core + duże pudło z Dunwich, natomiast małe dodatki do tego są praktycznie nieosiągalne :shock:
Macie jakiś pomysł gdzie szukać? Czy ja po prostu nie potrafię tego zrobić? ;p
Dunwich chyba dopiero będzie w sklepach?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: siekan »

To chyba że tak xD Powiem szczerze, dawno nie śledziłem tematu. Kiedyś kiedyś obiło mi się o uszy, że będzie dodruk i tak po prostu spontanicznie pomyślałem, że pewnie już się rozszedł.
ODPOWIEDZ